Къде да родя?

  • 2 126
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 498
ами за стафилококите в шейново- ние не сме ги хванали, пък и да ти кажа не е най-страшното това
мисля че всички болници си имат по някой недостатък-най-важни са лекарите и акушерките

# 16
Аз родих в Майчин дом, София. Мога да те посъветвам да родиш там, но е много важно на теб каква ти е нагласата. Щом като лекарят ти е от Шейново, може би там ще си по-сигурна. НО има неща , за които трябва да помислиш... едно от тях е как ще храниш бебето...аз държах да си кърмя бебето и за целта Майчин дом е най-подходящ-бебето е с майката от самото му раждане! другото е, че там са най-добрите специалисти в страната! ако не дай боже нещо се случи! има много теми по въпроса!

Отдавна се каня да пиша за това! Да ви споделя какво се случи на моето раждане! и с риск да ви отекча: Родих нормално, без уговорки, преносена бременност. Впечатлена съм от лекарите в Майчин дом! въпреки условията в болницата са наистина добри!!! Раждането ми беше предизвикано /система окцитоцин/. родих за 6 часа с контракции през 2 минути. По едно време ме бяха забравили да се мъча, но когато настъпи момента се намесиха и всичко мина добре. Докторката ми направи чудесни шевове и станах на 3-тия час след раждането. НО за сметка на това в Следродилно отделение се сблъскахме с мъжа ми с "ЧУДЕСНОТО" отношение на акушерките /наистина не всички/. Понеже багажът ми беше в Патологично отделение, където лежах за преносването, трябваше някой да ми го донесе. Но г-жа акушерката каза, че това няма да стане, докато таткото не почерпи нея и целия екип за успешното раждане!!! това стана в 10 вечерта. Той трябваше да потърси магазин и т.н. Още ми е съвестно как пострещна новината за раждането на сина си!  Бях бясна, но и обречена да си лежа в собствената кръв до сутринта. Така, че си получиха почерпката. #2gunfire

Дай, Боже, да имаме и второ детенце! Пак бих родила в Майчин дом! но ако се повтори случилото се, мъжът ми най-малко ще се появи с камера и журналисти!

дано не съм ви омръзнала с "лирическото отклонение" Embarassed
Успех с раждането и скоро да гушкаш своето ангелче! Hug

# 17
  • Мнения: 498


 Впечатлена съм от лекарите в Майчин дом! въпреки условията в болницата са наистина добри!!!   Понеже багажът ми беше в Патологично отделение, където лежах за преносването, трябваше някой да ми го донесе. Но г-жа акушерката каза, че това няма да стане, докато таткото не почерпи нея и целия екип за успешното раждане!!! това стана в 10 вечерта. Той трябваше да потърси магазин и т.н. Още ми е съвестно как пострещна новината за раждането на сина си!  Бях бясна, но и обречена да си лежа в собствената кръв до сутринта. Така, че си получиха почерпката. #2gunfire

 

Цитат
аз не разбрах защо си толкова доволна-   мислех че в шейново е ужасно, но като чета тук май все пак е малко по-добре от майчин дом....
абе навсякъде е еднакво мен ако питате

# 18
  • София
  • Мнения: 44 105
Аз родих в 1-ва АГ "Св. София" - бившата "Тина Киркова". Много съм доволна - и вниманието беше внимание, и беше чисто, и екипът беше супер. Раждах без уговорки и допълнително плащане. Разбира се, това е мое лично мнение.

Simple Smile абсолютно съм "ЗА"

# 19
Май съвсем се обърках. Снощи вместо да спя цяла нощ си мислех за стафилококи. Толкова ме е страх от това раждане дали е нормално? Не съм влизала в болница и за един ден и изпитвам ужас. Около мен много приятелки вече родиха, но всички имаха по някое дребно проблемче, а все в различни болници бяха.
Благодаря Ви за мненията, в понеделник имам среща с доктор от Тина Киркова и ако след разговора ми спечели доверието направо отивам там. Не ми се рискува, всеки иска здраво бебе нали!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 958
Правилно си се насочила - важното е какъв лекар ще избереш , а не болницата.тук ще прочетеш десетки мнения положителни и отрицателни за всяка една болница..... Simple Smile

...... Не съм влизала в болница и за един ден и изпитвам ужас. Около мен много приятелки вече родиха, но всички имаха по някое дребно проблемче, а все в различни болници бяха.
......

Не се настройвай така .Мисли позитивно. Това ,че те са имали проблем ,не означава ,че и при теб ще е така Peace
Аз например и двата пъти не съм имала никакви проблеми.
Желая същото и на теб! Леко ,безпроблемно и  с усмивка! Wink

# 21
  • Мнения: 46 515
Аз родих в Майчин дом, София ... там са най-добрите специалисти в страната ...

Стига с тия градски легенди, там има 2-ма, 3-ма, които си разбират от работата, всички останали са топлкова зле, че не знаят къде се намират, а ако попаднеш на тях?

# 22
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз родих в Шейново без уговорка и съм доволна.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 406
Аз не бих рискувала без уговорка- а стафилококи и говеда /без никакво извинение!/ има навсякъде, а ние сме свикнали когато се сблъскаме с отношение, различно от грубиянското да се учудваме. За съжаление в момента, в който една жена ражда е толкова уязвима, за детето си на първо място и са себе си, че е готова да изтърпи чудеса от храброст- примери- няма да давам- целия сайт е пълен с такива.
За мен- важен е лекарят, моят по случайност е в МД, независимо, че съм съвсем наясно за мизерията и 100% вероятност да се сблъскам с някое говедо/под формата на акушерка, санитарка и т.н./което ако не съм на легло в безпомощно състояние няма да има друга житейска възможност да ме тероризира и унижава, така, че за мен е безмислено да рекламирам една или друга болница, мога само да препоръчам да се избере добър лекар, останалото.. пожелавам късмет.
Моля ви да ме извините за рязкото изказване.

# 24
  • Мнения: 270
аз също родих в Св. София и съм МНОООГО, МНОООГО доволна. Вярно, бях с избор на лекар и си плащах за индивидуална предродилна и родилна зала, но пък още на следващия ден се замислих каго да си направим второ бебе:)
По принцип наистина във всички болници има стафилококи и те са на периоди, т.е. не можеш да знаеш кога са активни и кога не, но специално за шейново и аз съм чувала, че имат по-упорити проблеми с тея инфекции. Много важно обаче е да познаваш или поне много да вярваш на лекаря, който те изражда. затова помисли ако ще раждаш в тина киркова дали да не си смениш и лекаря, с някой от там.
Леко раждане и не се притиснявай, минава бързо, а се забравя още по-бързо:)

# 25
  • Мнения: 1 403
Аз родих в "Майчин дом" и съм много доволна.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 457
... Аз родих с уговорка в Шейново и съм много доволна. Честно казано не бих посмяла да раждам на късмет. Peace

И аз бях с уговорка в Шейново, важното е да си избереш способен и отговорен лекар,а не болницата.Сигурна съм че и МД, и в Шейново и в др.болници има и добри специалисти,но и псевдолекарчета,които не стават...
Така че си избери добре доктора,ако си доволна от сегашния,защо ще го сменяш,той поне е запознат с бременността ти   bouquet

# 27
  • Мнения: 248
Аз два пъти раждах в Шейново без уговорка и съм много доволна.

# 28
  • Мнения: 1 930
Аз родих в Св. София, доволна съм.
Разбира се важно е на какъв екип ще попаднеш.

# 29
Аз съм срещу ражданията с уговорка, особено ако няма нужда и бременността е преминала нормално. И за да съм по-точна, много ми е интересно какви суми сте платили, мили дами, на лекарите, които са ви водили ражданията. Това се чудех и преди да родя и сега.

Общи условия

Активация на акаунт