Съвети за университети в Шотландия - 2

  • 93 451
  • 755
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Това е предната тема,в която започнахме с кандидатстването в университет и пристигането.    Two Hearts http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=629789.0  Two Hearts   Когато се заключи една врата,се отваря друга.Преди една година,когато сина ни реши да кандидатства в Шотландия,въобще не знаехме какво ни очаква.Приеха го в Глазгоу.Спря се на общежитие към университета.Преди да замине имахме много,ама много въпроси.Повечето отговори намерихме тук.Много майки,чиито деца са вече заминали ни дадоха най-ценните съвети.Появиха се и новите майчета с техните притеснения.  newsm19  

Последна редакция: нд, 17 фев 2013, 20:27 от morska68

# 1
  • Мнения: 92
За това лято нашият студент спомена,че може би ще ходят да работят в Америка с приятели.Другия вариант естествено е България.За бъдещите студенти мога да препоръчам две от общежитията към университета.Това са Student Apartment i Cairncross house.Пъвото е най- близо,а второто/където е синът ни/е на 15-20 минути пеш.При настаняването има комплект спално бельо/включващо олекотена завивка и две възглавници/.Също така бяха приятно изненадани,че за всеки един имаше голям пакет с разни лакомства и др.работи от тоя сорт. newsm10

Последна редакция: пт, 01 фев 2013, 21:39 от morska68

# 2
  • Мнения: 106
Е, те са доста скъпички, така че не им пречи да почерпят по едно бонбонче. За 2012-2013 и Фърхил са вдигнали цените доста. Ние квартира ще търсим, но не знам как ще стане да я ангажираме от септември. Дано да намери някой местен жител да и помогне.

# 3
  • Мнения: 92
Да,скъпички са,но са близо.Самия жест,че посрещат студентите с подаръци е приятен.Добре,че не беше само едно бонбончето. LaughingЗа есен и нашите искат на квартира,до колкото разбрах.Явно е по добре за тях.Вчера споменаха,че ще си купуват билети за 18 май на цена 120 паунда да се приберат у дома.За жълтите карти,също ще подават.

Последна редакция: пт, 01 фев 2013, 21:33 от morska68

# 4
  • Мнения: 26
Те всички май ще се ориентират към квартири с това поскъпване на Фърхил. Няма да е по-добре на квартира според мен. Във Фърхил всеки е в самостоятелна стая със собствен санитарен възел, само кухнята е обща. Ще видим какви ще са цените на квартирите, а като се плаща целогодишно и отделно консумативите - не знам дали ще е по-евтино.

# 5
  • Мнения: 106
Ами то евтино няма, пък и нали вече ще са там целогодишно. Другото лято, живот и здраве, вече там ще работи. Аз не смея още да купувам билети, чакам датите на изпитите. Към 22 ри март май щяха да излизат. Иначе във Фърхил битовите условия са безупречни, най-вече самостоятелната баня. Пък и всичко друго е доста добре поддържано и най-важното е, че е топло и има интернет.

# 6
  • Мнения: 106
Сега погледнах, сесията е от 22 април до 17 май. Но миналата година първокурсниците свършиха още през април. Ще чакам 18 ти март да излязат датите. За Великден няма да се прибира, пък може и да се прибере, той тази година е около 5 ти май. Но за пролетната ваканция няма да пътува, излишен разход е. Иначе планираме да се прибира веднага след изпитите, за да започва работа. Колкото по-рано, толкова повече ще си спести. В крайна сметка се плаща общежитие 2 месеца нахалост, но няма как...

# 7
  • Мнения: 26
Това имах в предвид, че условията във Фърхил са перфектни, но ще видим има време още за търсене на квартира. За всяка специалност изпитите са различни, при нас миналата година и свете сесии приключиха на последния ден. И тази сесия беше така, но има специалности, които приключват по-рано. Има време за билетите. Обикновено от 15.12 до 15.01. са винаги доста по-скъпи от тези по всяко друго време заради празниците, През април миналата година не се е прибирал и сега няма намерение да си идва, че веднага след това е сесията и пак тежка - 6 изпита. Като е в България е нон стоп по купони и сам преценява, че не е разумно да си идва.

# 8
  • Мнения: 106
Разбира се, чак пък толкова не е важно да си идват през ваканцията. Някак все ми се струва, че там са много по-различни, по-събрани и отговорни. Тук пак си потъват в нашенското, като си дойде да почва да работи, че да няма време за купони и пилеене на време.

# 9
  • Мнения: 92
Купили са си билети за 18 май вечерта през Хийтроу до София.Ще летят с British Airways.И нашия няма да се прибира за ваканцията.Каза,че ще ходят до Единбург да го разгледат.Блазе им.Искам и аз.

# 10
  • Мнения: 106
И моята дъщеря е там при приятелка за три дни. Обаче не ще и да чуе за кацане в София, че и се отщява от пътя до Русе после. Ама ако се наложи, ще не ще...

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 37
Нашите ще са в сесия до 31.05  Sad Не знам как ще дочакам. Още не сме взели билети и се чудя как ще се пътува от Глазгоу до Лондон. Иначе съм харесала полет, на България Еър в 17ч, защото правя сметка да могат да стигнат спокойно до Хийтроу.
 Ако някой е измислил нещо по-добро нека сподели.

# 12
  • Мнения: 106
Ние ще чакаме да излязат датите на изпитите. През май вече времето е по-топло и може и с автобус да пътува от Глазгоу до Лондон, ще търся най-изгодния вариант, че паричките и намаляват, пък ние събираме за догодина, бързичко ще дойде септември. И на мен много ми липсва моето момиче, с тези двама мъже в къщи понякога ми е много тежко, но като я виждам как добре се чувства...Най - много ме радва, че общува с хора от различни националности, честно казано малко се опасявах да не се капсулова в БГ общността. Но някак нещата се развиват естествено и не бива да стават под някакъв родителски натиск, който честно казано, на моменти никак не ми е чужд.

# 13
  • Мнения: 92
Сина е получил банковото извлечение от сметката си и другата седмица,ще подава за жълтата карта.Спомена,че трябва да се отбележи /в формуляра,който попълват BR1 или някъде в декларацията/,че здравната карта,ще бъде подновена, веднага след изтичането на срока на тази,която изпраща.Ако не се направи,кандидата може да получи отказ за изтекла здравна карта.Това е от нас за сега #2gunfire

# 14
  • Мнения: 92
Точно за една седмица и мартеничките пристигнаха в Глазгоу с обикновенно писмо.30 броя зя ръка.Пак с такова изпратих забравените слушалки за телефона. yesВече са попълнили нужните документи за бригада в Америка и очакват интервю по сайп.Една от офертите ,които са харесали била в детски лагер.Жълтите карти са на дневен ред.Мисля,че много са добре децата ни.

Общи условия

Активация на акаунт