Голямата тема за малките масла - 6

  • 68 863
  • 735
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 689
Хубаво какаово масло, освен от Зоя.бг, може ли да се намери и на коя фирма?
Аз си купувам на калък от аптеките и съм доволна.
От кои аптеки може да се купи това какаово масло? Не вярвам във всички аптеки да го продават.

# 196
  • София
  • Мнения: 73
Хубаво какаово масло, освен от Зоя.бг, може ли да се намери и на коя фирма?
Аз си купувам на калък от аптеките и съм доволна.
От кои аптеки може да се купи това какаово масло? Не вярвам във всички аптеки да го продават.
Аз съм си взимала от аптеката на Била в Люлин,но знам че го има и по други аптеки.Те понякога го нямат налично,но ако си поръчаш примерно 100 гр. още на другия ден го доставят.

# 197
  • Мнения: 4 390
Има го в тези аптеки, които правят мехлеми/кремове /по рецепти/, тъй като какаовото масло е често използвана съставка в такива.

# 198
  • Варна
  • Мнения: 3 251
аз моето какаово от аптека си го взех  в кутийка

# 199
  • Мнения: 45
Момичета, искам да се допитам до вас - като правите маслена маска на косата преди измиване на суха коса ли нанасяте или на влажна? А не пречат ли замърсяванията по косата на порникването и действието на маслото?

А когато ползвате масло след баня не се ли получава "мазен" ефект, след като не се отмива маслото?

А също - при цъфтеж кое масло е най-подходящо (ако изобщо може масло да помогне в случая ...)

# 200
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Момичета, искам да се допитам до вас - като правите маслена маска на косата преди измиване на суха коса ли нанасяте или на влажна? А не пречат ли замърсяванията по косата на порникването и действието на маслото?

А когато ползвате масло след баня не се ли получава "мазен" ефект, след като не се отмива маслото?

А също - при цъфтеж кое масло е най-подходящо (ако изобщо може масло да помогне в случая ...)

Маслената маска се прави преди миене на косата. Загряваш маслото, втриваш в корените, разресваш по дължините. Слагаш шапка за баня и престояваш поне час-два. После отмиваш.

Мазен ефект при нанасяне на влажна коса се получава, когато се прекали с количеството. Буквално 2-3 капки масло се разтъркват добре в дланите и се минава по косата.  Peace

Най-подходящото масло за превенция на цъфтежа е това от пшеничен зародиш.  Peace

# 201
  • Мнения: 48
Много съм доволна от маслото от гроздови семена на Икаров.
Знаех, че не трябва да слагам ФДТ когато тренирам, но не знаех, че не трябва да имам и крем за лице...
Взимах допълнително неща, които ми вдигаха телесната температура, потях се като олигофрен  Mr. Green и благодарение на "тапата", която съм поставяла слагайки крем за лице... се появиха едни изродски пъпки  ooooh! Гнойни, които стоят като рога докато избият  Sick Мислех, че от стрес, това онова  Rolling Eyes И една седмица се мажех и с ФДТ върху крема ooooh! Сещате се - допълнително влоших положението. После питах козметичката и тя ме светна за крема.


От 2 месеца ползвам маслото вместо крем за лице сутрин, обед и вечер . Още първата седмица имаше ефект. Миналия месец когато ми дойде излязоха две мънички пъпки, които изтисках и на другия ден все едно не са се и появявали.

За коса ползвам стимуланта, преди съм ползвала и аргановото масло на Икаров. И от двете съм много доволна. Расте ми и НОВА коса, но това още докато ползвах само аргановото масло.

* Удебелявам и марката на продуктите, защото четох тук, че според някои на Икаров не били истински маслата, не знам дали е така, но имат видим ефект. Поне при мен, от кожа до кожа разлика колкото искаш.

# 202
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
* Удебелявам и марката на продуктите, защото четох тук, че според някои на Икаров не били истински маслата, не знам дали е така, но имат видим ефект. Поне при мен, от кожа до кожа разлика колкото искаш.

Не са чисти, с примеси са.  Peace

# 203
  • Мнения: 48
* Удебелявам и марката на продуктите, защото четох тук, че според някои на Икаров не били истински маслата, не знам дали е така, но имат видим ефект. Поне при мен, от кожа до кожа разлика колкото искаш.

Не са чисти, с примеси са.  Peace



 newsm10 Благодаря за информацията!
Не съм се интересувала и не съм запозната, видях ги в една аптека и взех просто за проба и не съжалявам.  Simple Smile

# 204
  • София
  • Мнения: 73
Момичета,според вас етеричните масла могат ли да се слагат в прането,например в праха или омекотитела  Thinking Постоянно рекламират разни омекотители с етерични масла и ми хрумна тази идея ?

# 205
  • Мнения: 4 390
Могат, да. Скоро ще пусна материал в блога ми, свързан с употребата на етеричните масла в бита.

# 206
  • София
  • Мнения: 73
Могат, да. Скоро ще пусна материал в блога ми, свързан с употребата на етеричните масла в бита.
Мун,можеш ли да споделиш тук или на лични адреса на блога ти Simple Smile

# 207
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Има го в първия пост на темата.

# 208
  • Мнения: 490
Могат, да. Скоро ще пусна материал в блога ми, свързан с употребата на етеричните масла в бита.

Съжалявам за късният ми отговор.Точно това имах предвид Мун, само за градски условия да предпазвам кожата си от слънцето.Докато ходя из паркове или по улиците , искам да имам поне някаква защита.

Ще чакам с нетърпение статията ти за употребата на маслата в бита,за да се поубогатя малко;)

# 209
  • Мнения: 2 576
Добър вечер на всички,от доста време съм с розацея + мазна кожа.Някоя от вас случайно да знае подходяшто масло...благодаря ви предварително за отговорите !!!!

Общи условия

Активация на акаунт