86th Academy Awards OSCAR'2013–Започваме отрано, да видим докъде ще стигнем :)

  • 23 557
  • 752
  •   1
Отговори
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Тази тема ще започне не по традиционния начин, защото вече е безсмислено да я посвещаваме на 85-ите награди - те остават в историята. А за 86-ите е прекалено рано - нито график има, нито правилата са ясни...

Може би това ще е първият случай, откакто започнах този тип теми, когато ще имаме две (или повече) теми за един награден цикъл. Това не ме притеснява. Дори ме радва  Blush - смея да предположа, че темите предизвикват вашия интерес. Въпреки че са донякъде "специализирани"...

Оценката на шансовете на даден филм или творец да спечели Оскар (пък и всякаква друга награда) не винаги се "припокриват" с оценките за отделно взетия филм и/или творец. Това е особен вид "краста", от която аз "боледувам" вече пет години... и май заразих някои от вас. Надявам се този "сърбеж" да ви е забавен, а не досаден. Embarassed

Традиционно отбелязвам, че ще се радвам на всички "обичайни заподозрени"  Simple Smile
С особена радост този път казвам, че са изключително добре дошли всички "новопокръстени"  Mr. Green
С още по-голяма радост се надявам да има "случаен трафик" на приходящи в темата - дори само като четящи, или като рядко пишещи...

Ето ги предишните теми, от които можете да добиете представа за какво се борим  Mr. Green - току виж някой привнесе нови свежи идеи.
83rd Academy Awards OSCAR'2010 - началото на пътя и
84th Academy Awards OSCAR'2011 - "... и всичко е суета"
85th Academy Awards OSCAR'2012–Кого търсим? Най-добрия или най-конвенционалния?

Има още "пара за изпускане" покрай снощните награди, но не се заблуждавайте - скоро всичко ще си дойде на мястото  Mr. Green Ще ги има любимите ми списъци, ще се коментират нови заглавия, ще възникнат нови "горещи точки" и спорове.
И ако наистина стане това - аз ще съм щастлива, защото темите ще живеят   Flutter

Добре дошли  Hug
Поемам дъх и започвам начисто ... с наградените.  Wink

# 1
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
85ти награди на Американската Академия за Филмово Изкуство - ОСКАР'2012

Best Picture - Argo



Best Actor - Daniel Day-Lewis (Lincoln)
Best Actress - Jennifer Lawrence (Silver Linings Playbook)
Best Supporting Actor - Christoph Waltz (Django Unchained)
Best Supporting Actress - Anne Hathaway (Les Misérables)
Best Director - Ang Lee (Life of Pi)
Best Writing (Adapted Screenplay) - Chris Terrio (Argo)
Best Writing (Original Screenplay) - Quentin Tarantino (Django Unchained)
Best Animated Feature Film - Brave
Best Documentary (Feature) - Searching for Sugar Man
Best Foreign Language Film - Amour
Best Cinematography - Life of Pi (Claudio Miranda)
Best Film Editing - Argo
Best Music (Original Score) - Mychael Danna (Life of Pi)
Best Music (Original Song) - "Skyfall" from Skyfall
Best Sound Mixing - Les Misérables
Best Sound Editing – Skyfall и Zero Dark Thirty
Best Production Design - Lincoln
Best Visual Effects - Life of Pi
Best Costumes - Anna Karenina
Best Makeup and Hairstyling - Les Misérables
Best Documentary Short Subject - Inocente
Best Short Film (Animated) - Paperman
Best Short Film (Live Action) - Curfew


от общо 23 номинирани филма ето ги и резултатите за пълнометражните САМО

    Life of Pi (4 Oscars)
    Argo (3 Oscars)
    Les Miserables (3 Oscars)
    Lincoln (2 Oscars)
    Skyfall (2 Oscars)
    Django Unchained (2 Oscars)
    Brave (1 Oscar)
    Silver Linings Playbook (1 Oscar)
    Zero Dark Thirty (1 Oscar)
    Amour (1 Oscar)
    Searching for Sugar Man (1 Oscar)
    Anna Karenina (1 Oscar)

Следват свободни интерпретации, коментари, сръдни и плювки, похвали и честитки  Mr. Green

Последна редакция: пн, 25 фев 2013, 10:45 от мячик

# 2
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 795
Благодаря за темата.

Започнаха май кампанията за 2014
http://www.deadline.com/2013/02/too-early-to-talk-2014-oscars-ha … n-as-grace-kelly/

# 3
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Мириел, кампанията за следващият награден цикъл винаги започва веднага след раздаването на наградите  Wink А понякога и по-рано  Mr. Green

Въпросът е кой колко се ориентира в обстановката.
Аз може би ще опитам след седмица-две да направя също "предварителна дисекция" на вероятните кандидати. Макар че първите читави филми, които стават за награди, не излизат преди средата на март-средата на май... и то от този период излизат само "изненади", повечето приятни  Heart Eyes - защото почти година трудно се удържа на напора на предварително планирани и изчислени промоционални кампании.
В този награден цикъл единственият филм, който удържа на конкуренцията беше The Sessions, което мен лично много ме зарадва. Той стоя твърдо (с Оскар-номинацията на Хелън Хънт и двете актьорски Спирит-награди) практически до последно  Heart Eyes

Безкрайно се надявам в новия цикъл това да се случи на филма на Дерек Сианфранс - прекалено съм пристрастна за него  Blush

# 4
  • Мнения: 1 992
Тук съм, свежа, отпочинала  Mr. Green, добре сте се забавлявали снощи.

Като цяло съм доволна от наградите, изненадаха ме с Дженифър, не вярвах че ще и дадат, въпреки че ми хареса в "Наръчника". Радвам се и за Кристоф и за Тарантино. "Арго" и ДДЛ бяха ясни.

Съжалявам за Хоакин, защото в Мастър го гледах зяпнала, но при тази конкуренция - друг път.

Като изгледам церемонията - повече.

# 5
  • Мнения: 9 144
Мяч   bouquet

И аз тук,
с предвиждането си за поне 4-5 номинации за Керъл, който се снима в момента, с тенденция за 6-7  Peace

Последна редакция: пн, 25 фев 2013, 11:36 от Бумър

# 6
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз - много доволна от Оскарите.

# 7
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
ето и ме мен

ДЖЕНИФЪР  newsm18 ДЖЕНИФЪР  newsm18

да си призная честно,ако нямаше толкова много хейт в нейна посока едва ли щеше да ми стане такава любимка  Mr. Green

иначе общо взето съм доволна,само защо пак Дей Луис  Tired Хю заслужаваше повече  Peace

# 8
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Мячик, благодаря за новата тема, много хубави коментари и послания в първия пост!  bouquet

Ама вчера бая сме си поприказвали в старата тема, сега попрочетох отгоре, отгоре  Laughing
И по едно ново кафе Simple Smile
Скрит текст:

# 9
  • Мнения: 11 818
мячик, благодаря за новата тема! Hug

# 10
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Не мога да се стърпя да не ги сложа в темата, защото заслужават по много причини Wink

# 11
  • Мнения: 2
здравейте Simple Smileаз сега гледам церемонията и много ми харесва добър замисъл песни танци супер Party ето тази двойка много ми хареса сладури Crazy

# 12
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Обещах да дам магнети

този е за церемонията - magnet:?xt=urn:btih:D735M43XNRR2ZMYM7PMLLLN2KZHQX36E&dn=The.85th.Annual.Academy.Awards.2013.HDTV.x264-2HD&tr=udp://tracker.openbittorrent.com:80&tr=udp://tracker.publicbt.com:80&tr=udp://tracker.istole.it:80

този е за червения килим - magnet:?xt=urn:btih:M6STN63CTTX3DYH7HFR24YF476AWJJGI&dn=Oscars.Red.Carpet.Live.2013.HDTV.x264-2HD&tr=udp://tracker.openbittorrent.com:80&tr=udp://tracker.publicbt.com:80&tr=udp://tracker.istole.it:80

# 13
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Обещах да дам магнети

този е за церемонията - magnet:?xt=urn:btih:D735M43XNRR2ZMYM7PMLLLN2KZHQX36E&dn=The.85th.Annual.Academy.Awards.2013.HDTV.x264-2HD&tr=udp://tracker.openbittorrent.com:80&tr=udp://tracker.publicbt.com:80&tr=udp://tracker.istole.it:80

този е за червения килим - magnet:?xt=urn:btih:M6STN63CTTX3DYH7HFR24YF476AWJJGI&dn=Oscars.Red.Carpet.Live.2013.HDTV.x264-2HD&tr=udp://tracker.openbittorrent.com:80&tr=udp://tracker.publicbt.com:80&tr=udp://tracker.istole.it:80

мерси,тъкмо и аз щях да пусна от пиратите  Hug

# 14
  • Мнения: 1 992
Мерси, Мяч.

В момента върви по Pro7, но не хванах отначало.

Общи условия

Активация на акаунт