Серклаж - всичко за тази манипулация и ползата от нея! -2

  • 116 341
  • 759
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 17
Алиса, радвам се, че всичко с вас в крайна сметка е добре, това е най-важното! Simple Smile Дано с всички нещата се наредят, а вас Бог да ви пази!

# 751
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,
И аз съм със серклаж направен в Надежда в 19-та седмица. Сега съм 24-та седмица и преди няколко дни бях за фетален фибронектин при Сигридов. Тестът беше отрицателен и той каза да не слагам вече утрогестана че само ще си докарам гъбична инфекция и да отида пак в 28-а седмица.
Лекаря от ЖК смята, че е добре утрогестана да го слагам до 28-а седмица и съм доста объркана.
Вие кога го спряхте и през колко време следихте дължината на шийката?
Промени ли се дължината след спиране на утрогестана?

# 752
  • София
  • Мнения: 1 844
Спирай го, Kiki. Моят серклаж беше в 12 гс. и докторът, който ми го прави, /Дяволов в МД/ каза да го спирам, а лекарката ми в "Щерев" каза по 2 глобули до края на бременността. И аз така се чудех като теб, но в крайна сметка го спрях още в 12 гс., след серклажа не съм слагала. Дължината на шийката не се промени, до 36 гс. се беше скъсила с 1 см., но това е нормално. Шийката ми я мереха с вагинален УЗ всеки месец до към 27 гс., после прекратих всякакви вагинални прегледи и микробиологии.

# 753
  • Мнения: 3
Благодаря, Frida. A каква беше причината за скъсяването на твоята шийка и съответно за серклажа. Аз съм с две конизации и шийката е анатомично скъсена, но никой не знае колко точно е бола преди бременността. В началото на 4-ти месец беше около 34мим и казаха че е ок, но в 18-та седмица я измериха 25мм и моята лекарка реши че е най добре да се направи "превантивен" .
При посещението ми при  обаче, той беше на на съвсем друго мнение и дори каза че съм сгрешила като съм направила , защото шийката е стегната и затворена а сега съм си добавила риска от инфекция. Освен това имаше голяма разлика в измерената дължина,  Сигридов я измери над 40мим а в Надежда продължават да я мерят 25мим.
На някоя от вас случвало ли се е да има такава голяма разлика в измерената дължина?

# 754
  • София
  • Мнения: 1 844
Kiki, моята шийка тръгна много зле - в 6, 8 и 10 гс. беше 2 см., а и на пипане не я харесаха. Нямам конизации или каквито и да е манипулации върху нея. В "Щерев" ми казаха серклаж 15 - 18 гс. Отидох и в МД при Дяволов и той беше на мнение за серклаж, но каза, че иска ранен серклаж в 12 гс., когато още няма контракции и плодът не тежи. Направих го при него и не съжелявам - на самия серклаж шийката беше 4 см., всичко мина супер, през цялата бременност не съм имала проблем със серклажа, само веднъж имах стрептококи гр. Б, но ги излекувахме с един курс антибиотици, след това микробиологиите ми бяха чисти, въпреки че имах обилно течение.
В "Щерев" лекарката ми я мереше само с вагинален УЗ, на ФМ в "Щерев" - с коремен 4D. Дяволов ме е гледал само с коремен. И на трите места и с вагиналния, и с коремния, винаги я изкарваха едни см., никога не е имало драстично разминаване, разликите са били минимални в стотни.   

# 755
  • Мнения: 2
Здравейте момичета.
Аз съм с направена конизакия минала година декември месец и още тогава ми казаха,че при забременяване се налага серклаж и евентуално раждане секцио.И ето сег съм вече 11 седмица и ми казаха,че шийката ми е много скасена почти я няма такаче ще се наложи.Аз лично мисля,че е задължително малко се притесняжам понеже 100 процента гаранция няма.Някойя ако може да сподели как са нещата при нея с износването и раждането.Благодаря предварително и успех на всички  Simple Smile

# 756
  • Мнения: 3
Здравей Inoni,

Не се плаши от серклажа, ако се направи навреме и се следи добре всичко ще е наред.

Аз съм с две конизации, като втората е от месец февруари миналата година. Моята шийка не беше много скъсена, но в 18-та седмица стана 25мм и ми направиха серклаж. Сега съм 28-а седмица и не съм имала проблеми със серклажа и шийката не е мръднала от 25мм. Правих два теста за фетален фиброниктин и бяха отрицателни, микробиологиите също са чисти. Сега само следим дължината на шийката и ако си стои така няма да правим повече тестове.

А за гаранцията, 100% гаранция никога няма дори при "нормална" бременност Simple Smile

# 757
  • София
  • Мнения: 39 785
Моля пуснете нова тема.

# 758
  • Мнения: 2
Благодаря за отговора Кiki75 ,
На мен тепърва ми предстой надявам се всичко да е наред ,аз незнам точно колко е моята шийка но ми казаха че почти я няма...нямам избор.

# 759
  • Мнения: 683
Здравейте!Актуално се записвам в темата предстои ми серклаж на 16.12 чакам го с нетърпение защото прокървих в 8г.с поради отлепяне на сака сега лежа неотлъчно и се надявам да нямам проблем до тогава.А серклажа е превантивен поради преждевременно раждане в 23г.с. стискаите палци момичета!

Общи условия

Активация на акаунт