Банята - 19-та тема

  • 112 485
  • 741
  •   1
Отговори
# 330
  • Варна
  • Мнения: 154
Запис, че ни предстои ремонт на банята.

# 331
  • София
  • Мнения: 308
И ние ги гледахме тези плочки Simple Smile Обясниха ни, че фугата е някакъв нов тип, който се чисти по-лесно и не задържа мръсотия. Изглежда, като малки гранулки, които според мен ще се ронят, поне с такова впечатление останах. Не бих ги сложила с банята, поне не в частта с интензивно мокрене.

# 332
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 173
Ето и обещаните снимки:
Огледалото:
Скрит текст:
Едната декорация до вратата:
Скрит текст:
Другата декорация до кабината:
Скрит текст:
Кабината:
Скрит текст:
И отново тя,но снимана с лайсната отдолу/малко е мръсно все още,но снимката е правена непосредствено след майсторите/ Grinning:
Скрит текст:
Шкафът с мивката:
Скрит текст:
Таванът:
Скрит текст:

Е,това е момичета! Днес се скапах от чистене,но пък е толкова приятно да се изкъпеш в новичката баня.. На тези,на които им предстои, да пожелая късмет!   bouquet


# 333
  • София
  • Мнения: 1 735
Много е хубава банята!Със здраве да си я ползвате!:)
Аз събирам идеи за банята другата година  Wink

# 334
  • София
  • Мнения: 308
Имам нужда от съвет.

Нашата баня е почти готова вече, но имаме проблем с плочките след фугирането. Плочките с бежови с кафява фуга и след фугирането на част от тях явно е имало някакви пукнатини и сега е останала част от фугиращата смес. Стои, като на черти и не може да се изчистят.  Sad
Ето така изглеждат плочките http://www.prikachi.com/images/390/6400390x.jpg

Моля ви за съвет, ако знаете някакъв начин, с който могат да се почистят. Пробвахме с препарати, с четки и не става. Днес съпруга ми ще пробва със Стийммоп, но вече се отчаях, че ще трябва да къртим цялата стена, за да ги сменим.

# 335
  • София
  • Мнения: 1 744
Пробвай с оцет .

# 336
  • София
  • Мнения: 308
Благодаря за съвета! Точно сега чета за него и довечера ще пробваме.

# 337
  • София
  • Мнения: 747
При нас вече се вижда края,плочкаджията каза,че днес ще приключи с плочките,сложиха вратата,днес и тоалетната ще се закрепи,утре слагат тавана и правят тоците,и,ако не ми мине котка път в понеделник трябва всички да е готово.Ако ми кажете как да изчистя прахоляка,ще е много добре.Всичко е напластено със слой прах,мета,след 15мин пак се появява.Мия, и пак същото.Реве ми се, като си гледам кухнята,която е до банята и цялата е посивяла от прах.

# 338
  • Мнения: 7 006
Имам нужда от съвет.

Нашата баня е почти готова вече, но имаме проблем с плочките след фугирането. Плочките с бежови с кафява фуга и след фугирането на част от тях явно е имало някакви пукнатини и сега е останала част от фугиращата смес. Стои, като на черти и не може да се изчистят.  Sad
Ето така изглеждат плочките http://www.prikachi.com/images/390/6400390x.jpg

Моля ви за съвет, ако знаете някакъв начин, с който могат да се почистят. Пробвахме с препарати, с четки и не става. Днес съпруга ми ще пробва със Стийммоп, но вече се отчаях, че ще трябва да къртим цялата стена, за да ги сменим.
Солна киселина,и после като префугирате,бъдете по-внимателни..

# 339
  • София
  • Мнения: 308
Солната киселина под формата на кислол ли да я взема? И как се действа с нея?

Нещо не си ме разбрал. Няма да префугираме. Ще премахмем само фугина от процепите върху плочките, а не между тях Wink

Pupitka, много хубава баня! С удоволствие да си я ползвате.

Последна редакция: сб, 03 авг 2013, 14:43 от Didi*

# 340
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 173
При нас вече се вижда края,плочкаджията каза,че днес ще приключи с плочките,сложиха вратата,днес и тоалетната ще се закрепи,утре слагат тавана и правят тоците,и,ако не ми мине котка път в понеделник трябва всички да е готово.Ако ми кажете как да изчистя прахоляка,ще е много добре.Всичко е напластено със слой прах,мета,след 15мин пак се появява.Мия, и пак същото.Реве ми се, като си гледам кухнята,която е до банята и цялата е посивяла от прах.
И при нас беше абсолютно същото-прах и мръсотия навсякъде. Бях свалила пердетата и килимите предварително,което  бе умно решение. Аз изчаках да свършат и тогава чистих,понеже нямаше смисъл по-рано.Първо махнах всички предмети от шкафовете и ги сложих в черни чували.Минах старателно с парцал всички рафтове и шкафове/в тях също има прахоляк,дори да са затворени/+ прозорците,понеже и по тях имаше наслоявания.След това изметох пода с влажна метла,за да обера по-едрите боклуци.После пуснах прахосмукачката,за да обера по-финия прах по пода и след това 3 пъти минавах с парцал.Повторното минаване се налага,понеже праха е от вар и тям подобни и пода след изсъхване си става бял отново.Минавам,съхне и пак минавам навсякъде и така,докато водата в кофата не стане бистра.Като приключих и с това,започнах да нареждам нещата обратно по рафтовете и в шкафовете.Бършеш всяко едно и нареждаш.Това е.Самата баня също е кофти за чистене,ама няма как.Първо я изметох от пясъка и варта,за да не запуша сифоните, и я облях цялата със слушалката на душа,за да сваля прахоляка от плочките,след което измих смесителите и мивката с препарат.Като поизсъхна,минах с влажен/не мокър/ моп с препарат стените и пода.Взех си го от Кауфланд,на К-класик е и е много удобен,защото е висок и можеш да стигнеш до най-горе на плочките. Надявам се,че съм ти помогнала. Hug
Благодаря на всички за хубавите думи,радвам се,че ви харесва. Heart Eyes

# 341
  • София
  • Мнения: 747
Да,предполагах,че нещо такова ме чака от към чистене.Благодаря

# 342
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте  bouquet!
Ремонтът на нашата баня е някъде в необозримото бъдеще Rolling Eyes, но тъй като изобщо не съм в час се записвам отсега, ако нямате нищо против разбира се, за да събирам идеи. Става въпрос за баня и тоалетна отделно, свързани с малко коридорче, така че ще си е мащабна дейност.
 Успех на всички, които в момента са в ремонт Peace!

# 343
  • София
  • Мнения: 1 735
Ние стартираме след няколко дни.Ще покриваме всичко с найлони, вратите на другите стаи и коридора,така че да влиза минимално количество прах при къртене.

# 344
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен! Вчера избрахме плочките -но ми се иска да огледам още малко за мивка и шкаф. Спряхме се на червеникави - към керемидено и бели, които също са малко бежевеещи. Дано се получи добре. Имам нужда най-вече от идеи за тавана на банята. Ако може малко повече снимки.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт