Пости 2013 - 2 тема

  • 66 202
  • 740
  •   1
Отговори
# 225
  • На острова
  • Мнения: 1 273
Абеее не налютява ли малко тоя джинджифил ?
Така във водата не, иначе в манджа налютява. Ама приятно  Wink

Скоро си бях взела и сушен джинджифил (от будка за ядки), и като го хапнах..малиии...люти яко. Затраях си и после почерпих целия офис, ей така, и на тях да им се понасълзят очите.. Laughing

# 226
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Днес приготвих постна палачинкова торта, получи се страхотно   chef

# 227
  • Мнения: 2 545
Много е полезен чаят от джинджифил...
До скоро го пиех по-редовно, но нещо съм го поизоставила напоследък.
Люти, как да не люти Laughing. И в чая люти, затова на литър вода слагам не повече от 1 суп. лъжица с връх - настърган пресен корен. Трябва да се покисне малко преди да се пие. На вкус наподобява чесън, а на аромат - лимон! Страхотна комбинация!

# 228
  • София
  • Мнения: 10 858
Днес направих зелеви сарми с боб и салата с цвекло и портокали.

# 229
  • Мнения: 508
Вчера бях на гости и ме черпиха една постна вкусотия. Вие може и да сте я правили, но аз бях много впечатлена. Прави се с патладжан, печена чушка, орехи, хумус, сусамов тахан, лимонов сок и сол. Заради мен беше без чесън, че аз не го обичам. Супер съчетание на вкусове.
 А аз днес мисля да правя пататник. В някоя от миналите теми се сетих, че някой го беше дал като рецепта и сега се залавям да спретна един...

# 230
  • София
  • Мнения: 7 873
Да дам една друга идея:

Картофена пърленка приготвена в микровълнова.

Тази снимка специално е от нейния непостен вариант. НО !!! Ако се премахне сиренето, тя става и за пости. Нарязване на много тънко картофите, овалвате си ги в каквито обичате подправки. Слагате лист хартия за печене върху въртящата се чиния на МВ. С леко притискане с ръка оформяте пърленката. Печете до зачервяване. Не мога да ви дам време, защото различните МВ са с различна мощност и следователно времето е различно. Естествено може да я направите и в нормална фурна.

Сега за пататника. Картофите се настъргават на едно ренде и се объркват с подправките, сол и много малко олио. В тавата на фурната или друга подобна слагате хартия за печене и пак така с леко притискане оформяме нещо като блат, който да е не повече от половин сантиметър дебелина. Печем до зачервяване. Снимка № 2 е от такъв пататник.



Понеже е извън питането, само за информация снимка № 1 е зърнен „пататник“ на фурна, а пък снимка № 2 е същото ама на МВ. При тях към картофите съм добавил различни зърна (овес, ечемик, пшеница) накиснати предварително във вряла вода.

# 231
  • Мнения: 508
Аз направих пататника на тефлонов тиган, захлупен с капак и го обръщах няколко пъти за да се опече и отвътре. Сложих съвсем малко мазнина. Голямата ми дъщеричка го кръсти "постен огретен от картофи" Laughing и го хареса много

# 232
  • Мнения: 2 126
Какви подправки сложи на настърганите картофи?Предполагам с олио и подправки се разбъркват за да стане постен пататник newsm78

# 233
  • София
  • Мнения: 792
 Здравейте:) Днес направих пълнени чушки с булгур, станаха отлични. Пататник не съм правила, може би е време да опитам. За вечеря ще са аспержи, но не съм измислила сос дали ще има или не..

# 234
  • София
  • Мнения: 7 873
Какви подправки сложи на настърганите картофи?Предполагам с олио и подправки се разбъркват за да стане постен пататник newsm78

Предполагам, че мен питате, затова ще отговоря аз. Слагам сол, кимион и копър (според сезона пресен или сушен), смялн чесът, черен и червен пипер. Понякога копъра го замествам с риган или ситно смлян босилек (това последното е екзотика при готвене с картофи).

# 235
  • Мнения: 508
Цитат
Дес
Вмъкни Цитат
Какви подправки сложи на настърганите картофи?Предполагам с олио и подправки се разбъркват за да стане постен пататник
Джоджен сложих, така го бях прочела преди време тук във форума и много ми хареса

# 236
  • Мнения: 2 126
Благодаря ви!

# 237
  • Мнения: 303
Имам въпрос отново. Проблем с хранене през този пост нямам, не се изкушавам от храна, въпреки че съм по-принцип предимно месоядно човече, но предната седмица ни правиха изследвания от работа и от резултатите от пълната кръвна картина показват, че при нормални стойности за хемоглобин 120-160 ... моя е 102. През 2011 когато съм си правила изследванията е бил 123. Другото ми отклонение сега е, че левкоцитите са 3,3 при нормални 4,5-10,5  Crossing Arms  А не е като да не си хапвам най-редовно и спанак, и ядки  newsm78  При Вас подобно отклонение след пост получава ли се? Или имам някакъв проблем по-скоро  Confused

# 238
  • София
  • Мнения: 7 873
Имам въпрос отново. Проблем с хранене през този пост нямам, не се изкушавам от храна, въпреки че съм по-принцип предимно месоядно човече, но предната седмица ни правиха изследвания от работа и от резултатите от пълната кръвна картина показват, че при нормални стойности за хемоглобин 120-160 ... моя е 102. През 2011 когато съм си правила изследванията е бил 123. Другото ми отклонение сега е, че левкоцитите са 3,3 при нормални 4,5-10,5  Crossing Arms  А не е като да не си хапвам най-редовно и спанак, и ядки  newsm78  При Вас подобно отклонение след пост получава ли се? Или имам някакъв проблем по-скоро  Confused

Лекаря няма ли представа защо са понижени стойностите при тези изследвания. Иначе аз до сега не ъсм се сетил да правя изследвания по време на пости.

# 239
  • Мнения: 303
Току що говорих с него и ми обясни, че е напълно възможно и че ако реша да изкарам поста, щели да спадат още вероятно. Хемоглобина може би щял да стигне до 95 и се замислям да приключа с поста по-добре май. Попитах го за колко време се възстановяват левкоцитите - каза ми месец. Към края на май май ще е най-добре да пусна едни изследвания и да видя дали наистина е от това  Cry Дано някой от пишещите да си е правил изследвания също и да може да сподели.  Confused Честно казано, ако не е от това, не ми се мисли какъв проблем може да имам  ooooh!

Вие как мислите - да изкарам ли поста или да почвам да хапвам и да правя след месец нови изследвания  Sad

Общи условия

Активация на акаунт