Пости 2013 - 2 тема

  • 66 206
  • 740
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 565
simpatikonia, благодаря за рецептата. Много е апетитна тази баница. Надявам се brazilka да я сложи при рецептите на първа страница. През следващите пости непременно ще я пробвам.

# 616
  • София
  • Мнения: 478
simpatikonia, благодаря за рецептата. Много е апетитна тази баница. Надявам се brazilka да я сложи при рецептите на първа страница. През следващите пости непременно ще я пробвам.

Разбира се Grinning Качвам всички рецепти, които публикувате, дори с няколко дни закъснение, но пак са отпред, така че ако ви трябва нещо, търсете отпред. Ако забелжите пропуск или проблем с линковете ми пишете съобщение да редактирам. Благодаря ви предварително Grinning

Този пост бях запланувала да съм предимно на плодове и домати, но друго се оказа Laughing Не мога да издържа на изкушението на пазара Embarassed Всичките тези аромати и цветове на сезона и все си представям някоя вкусна лятна манджичка Embarassed и я правя естествено, и после ям и въобще ...  Crazy

За последно съм на вълна тиквички и патладжани. Първите ги правих хрупкави по гръцки и на фурна със скордаля. Тези дни мисля да ги направя и с доматен сос Joy Патладжаните ги пекох и основно с тахан, но тези дни мисля да пробвам и с доматен сос, като ще изпробвам варианта на пепчо, който припоминхте без пържене с печене на фурна. Правих и гювеч и чушки с доматен сос. Похапнах и доста сладко Joy Меломакарона, баклава и сладолед Laughing А утре мисля да правя и кейка с дребни полодове. Това е около мен тези дни - много, ама много готвене и ядене Crazy

Ето и малко снимки:





# 617
  • Мнения: 1 110

Този пост бях запланувала да съм предимно на плодове и домати, но друго се оказа Laughing


Мдам, и аз така, само с добрите намерения си останах.
По принцип в ранна есен ме наляга някакъв глад (и аз като мечките да понатрупам преди зимата ...  Laughing) този път обаче от сега ме гони...

Не ми достига времето чак да си реализирам идеите.
Остана ми да си помисля кога да направя пържен бирен патладжан. Много лесно и вкусно.
Нарязваме патладжана на пръчици с дебелина около 1 см. Накисваме (да е добре покрит) в бира (у нас винаги се мотае по някоя бутилка неизползвана, изостанала от гости). След като пръчиците престоят около 30 минути се отцеждат, набрашняват и пържат. Мислех да ги напръскам с мазнина и да ги изпека във фурната, за да са по-леки. Соса - по желание. На мен са ми най-вкусни с доматен.

# 618
  • Мнения: 2 545
М-м, интересно е това с бирата и патладжана newsm78
Вчера научих начин за пържене на патладжан без много олио. В оребрен тиган (достатъчно е да има незалепващо дъно) се подреждат парчетата патладжан овкусени и намазани от двете страни с олио. Как не съм знаела досега? Rolling Eyes
Всеки път се убеждавам колко много олио "гътат" и съответно изяждам покрай тях.

За днес и утре приготвих лек летен постен гювеч с "даровете" на хладилника Laughing (каквото се мотае там забравено).

С нетърпение очаквам празника. Лично аз не спазвам някакви правила за традиционни ястия на трапезата. Дори не съм сигурна дали изобщо ще има месо на масата. По-скоро бих  приготвила любимата ми лазаня със спанак и бешамелов сос. Опитвала съм я във пицария "Верди", но ако някой има хубава и изпитана рецепта ще се радвам да ми пише на лични.
Благодаря предварително  bouquet.

# 619
  • Мнения: 1 110
simpatikonia , с огромно недоверие подходих аз към киснетето в бирата. Обаче се оказа, че дори от посоляване няма нужда. Бирата успява да овкуси и да извлече горчилката по някакъв начин. Вероятно си има научно-химическо обяснение, но не съм се задъблавала Grinning.

# 620
  • Мнения: 2 545
И аз не обичам да се задълбавам - просто се ползвам от резултата Peace.
Много обичам патладжан и съм склонна да пробвам всяка новост около него.

# 621
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Днес направих една много вкусна морковена крем супа и за десерт бонбони "калорична бомба" както ги наричам аз.  Joy

Морковена крем-супа

6 моркова
2 кисели ябълки
4 картофа
1 домат
чесън
олио
сол
бял пипер
(в непостни дни - кисело мляко)

Зеленчуците се нарязват на едри парчета и се пекат във фурната за 15-20 минути на 180 градуса. След което се пасират, по време на пасирането се добавя олиото (за това количество 4-5 лъжци слагам). Добавя се вода по желание, според гъстотата, която се предпочита. Аз слагам около литър. Слага се да поври 15-20 минути, добавят се подпраките и е готова.
В непостни дни при сервирането се добавят няколко лъжици кисело мляко  Peace Може да се сготви и при строг пост, олиото може съвсем спокойно да се пропусне.

Рецептата я видях в списание "Рецепти за здраве" с някои добавки от моя страна. Peace

Бонбони "Калорийна бомба"

1 част пълнозърнест сусамов тахан с ленено семе (има готова смеска, аз сама не съм си правила)
1 част мед
орехи

Всичко отива в блендера.  Laughing След което се оформят топчета с големината на орех. Могат да се овалят в кокосови стърготини, настъргани или счукани ядки, какао - на когото, каквото му е присърце.  Hug

Тези бонбонки са популярни, с разнообразни вариации. Извинявам се, ако вече са били пускани.

# 622
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Ние го караме на грах яхния тези дни  Grinning

Нощни очи тези бонбони ми се струват доста апетитни, ще ги пробвам  Peace Надявам се, че няма да е проблем, че таханът ми не е с ленено семе  Simple Smile

# 623
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Страхотна тема!
ПП Патладжан се "освобождава" от вредностите в сока като се нареже на филийки и се намаже със сол. Постоява, пуска си сока. После аз го плакна, но вероятно може и без това. Сол винаги има. Simple Smile

# 624
  • София
  • Мнения: 478
[Не ми достига времето чак да си реализирам идеите.
Остана ми да си помисля кога да направя пържен бирен патладжан.

Звучи мнго вкусно Crazy Ще го пробвам в петък или другата седмица, че вече ядохме патладжан тези дни, пак на пръчици на фурна с повечко зехтин Crazy Жалко, че не видях по - рано идеята ти за бира,, но обезателно ще опитам Peace

Аз днес приготвих една голяма тенджера боб с прясна чубрица и джоджен, градински домат и печена чушка Heart Eyes


# 625
  • Мнения: 2 545
А аз привършвам постния гювеч и утре най-накрая идва реда на нахута. Най-вероятно ще го ям сварен в комбинация с туршия от тиквички.

След много екперименти се оказа, че го харесвам най-много сварен и подправен с някаква туршия. И сега смятам да го приготвя така - вкусен е, засища доста и това го прави особено ценен в дни на строг пост. По шестобалната система му давам оценка - 6 Peace

# 626
  • Мнения: 1 110
brazilka, дано да ви хареса  Laughing. А как ми се яде и на мен боб, но ме е страх да готвя големи количества в тези жеги, че всичко отива в коша.
simpatikonia, тъкмо тази вечер си забърках един хумус. Купих нахута сварен в консерва. От това ли, или е от "задкормилното устройство", но нещо не ми се случва с вкуса. Добавих тахан, зехтин, сол и лимон, но едно ми зависва в устата. Липсва ми някакъв съвсем основен вкус. Подправка (която няма да е кориандър, защото не мога да понасям силния аромат на зелените му листа) ...
Може ли идеи?

# 627
  • София
  • Мнения: 478
brazilka, дано да ви хареса  Laughing. А как ми се яде и на мен боб, но ме е страх да готвя големи количества в тези жеги, че всичко отива в коша.
simpatikonia, тъкмо тази вечер си забърках един хумус. Купих нахута сварен в консерва. От това ли, или е от "задкормилното устройство", но нещо не ми се случва с вкуса. Добавих тахан, зехтин, сол и лимон, но едно ми зависва в устата. Липсва ми някакъв съвсем основен вкус. Подправка (която няма да е кориандър, защото не мога да понасям силния аромат на зелените му листа) ...
Може ли идеи?

Червен пипер и кимион Peace  И от двете слагам повечко Laughing може и малко чесън ...

За патладжана съм сигурна, че ще ни хареса, звучи вкусно, ще споделя отзиви щом пробвам Peace

Последна редакция: вт, 13 авг 2013, 21:49 от brazilka

# 628
  • Мнения: 2 545
Правила съм хумус няколко пъти, но на вкус и на мен не ми допадна особено.
Може би, защото "спестявах" откъм подправки, по причина, че чесънът и кимионът ми се струват доста силни.
Може би трябва да се рискува повече с подправките, докато се получи желаният резултат newsm78.

Сега се наслаждавам на резултата от собственоръчно направения от мен плодов сладолед - банан и пъпеш.
Прекрасен е, но в бъдеще смятам да пробвам и с други комбинации от плодове Hug.

# 629
  • София
  • Мнения: 478
Правила съм хумус няколко пъти, но на вкус и на мен не ми допадна особено.
Може би, защото "спестявах" откъм подправки, по причина, че чесънът и кимионът ми се струват доста силни.
Може би трябва да се рискува повече с подправките, докато се получи желаният резултат newsm78.

Сега се наслаждавам на резултата от собственоръчно направения от мен плодов сладолед - банан и пъпеш.
Прекрасен е, но в бъдеще смятам да пробвам и с други комбинации от плодове Hug.

С хумуса определено трябва да се експериментира с пропорциите и подправките, за да се хареса. Не се отказвайте.

simpatikonia, само с пъпеш не се бях сетила да го пробвам този сладолед, страхотна идея   bouquet От изпробваните варианти любим ми е с ягоди Crazy Опитай Peace

Ето за другите отново рецептата. Пробвайте и извън поста, няма да съжалявате:

Бананов сладолед

http://sladkahapka.blogspot.com/2011/06/blog-post.html

Горещо препоръчвам и това ягодово сорбе Crazy

http://trydiani.blogspot.com/2010/06/blog-post_13.html

Бях срещнала и вариант за по - кремест сладолед със сода бикарбнонат, но все още не съм го пробвала.

Общи условия

Активация на акаунт