а за клизмата.......??????

  • 2 731
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 552
Ани-Варна, ами ей така, няма никакъв проблем, процента на "изпусналите се" е еднакъв, независимо дали е правена клизма или не, на мен акушерка ми е казвала, че когато е правена мирише по-лошо, защото излиза нещо по-старичко /простете подробностите, старая се да съм кратка/. В много малко държави се практикува. В България не се прави в Бургас и Айтос, може би вече и в други градове, но нямам повече информация.
Аз раждах в Правителствена, в стаята бяхме 2 жени секцио и 1 нормално раждане, на нито една от трите не ни правиха, беше отпускарски сезон и някак си минахме м/у капките, никой не ни закачи, а и аз щях да кажа, че съм си правила вкъщи  Mr. Green и да отбележа, нито една от трите не сме се на ... ли  Naughty Blush Laughing hahaha Joy

# 46
  • Мнения: 380
Ако раждаш в Германия, ти спестяват клизмата и бръсненето.
Твърдят, че така и така си се насираш от само себе си, това
бил единият от признаците за раждане, а няма защо да те
бръснат, тъй като и без друго имало стотици други инфекции,
дето спохождали едно раждане, та и с косми, и без, все тая.
Пръстени, гривни, гердани също не се махат. Изобщо стремят се
да се приближават до естественото раждане, без много-много
да се намесват на природата.

И тук е така. Доста странно ми се стори да не правят клизма, но явно така е прието Confused. Аз бих се чувствала по комфортно ако ми направят.

# 47
  • Мнения: 888
На мен не са ми правили клизма при раждането просто защото малката Теа реши да се роди с 2 месеца по-рано и влязох с 4 см разкритие!Явно в такива случаи не се прави клизма!Честно казано оба4е по-добре да роди6 когато му е времето пък било то с клизма...бръснене...и всякакви там недотам приятни процедури, отколкото да се тормози6 дали детенцето ти 6те оцелее 

# 48
  • Мнения: 3 089
е-е-е, ама разбира се.

# 49
  • Мнения: 1 107
Абе на мен много ми хареса тая клизма  Mr. Green
Обаче имах комплекса на "вечно запечената"  Embarassed

# 50
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ани-Варна, ами ей така, няма никакъв проблем, процента на "изпусналите се" е еднакъв, независимо дали е правена клизма или не, на мен акушерка ми е казвала, че когато е правена мирише по-лошо, защото излиза нещо по-старичко /простете подробностите, старая се да съм кратка/. В много малко държави се практикува. В България не се прави в Бургас и Айтос, може би вече и в други градове, но нямам повече информация.
Аз раждах в Правителствена, в стаята бяхме 2 жени секцио и 1 нормално раждане, на нито една от трите не ни правиха, беше отпускарски сезон и някак си минахме м/у капките, никой не ни закачи, а и аз щях да кажа, че съм си правила вкъщи  Mr. Green и да отбележа, нито една от трите не сме се на ... ли  Naughty Blush Laughing hahaha Joy
Съгласна съвсем Grinning
С първото раждане ми правиха,с второто - не.И двата пъти не е имало инциденти.И двата пъти далеч преди да се стигне до самото раждане с напъните природата си свърши сама работата,така че и за мен клизмата е напълно излишно преживяване Rolling Eyes
Но нито е болезнена,нито е кой знае какво - и без друго си претръпнал от бърникане по всичките ти местенца Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 198
Писана, направо ме разби с това за "по-старичкото"  Joy Joy hahaha  Аз си предпочитам с клизма за по-голям комфорт и спокойствие  Wink  Flutter

Абе, да ви призная чесно, толкова ме беше хванало шубето за предстоящото раждане, че тогава въобще не се вълнувах от клизми  Shocked Wink  Naughty

# 52
  • Мнения: 270
както вече всички други казаха клизмата не е нищо особено, само дето на тебе ти е странно, че някой друг ти прави такова нещо, но като те проверят два-три пъти колко ти е разкритието няма да ти прави изобщо впечатление:)
раждането на плацентата класифицирам на второ място по готиност след раждането на бебока. Като извадиха моята почувствах такова жестоко облекчение, че ми идеше пак да ми я сложат и извадят Peace

леко раждане и не се притеснявай, когато бебето стане на 1 седмица, ще си забравила изобщо, че си раждала:)
успех

# 53
  • Мнения: 3 760
[
Цитат
Съгласна съвсем Grinning
.... и за мен клизмата е напълно излишно преживяване Rolling Eyes
Но нито е болезнена,нито е кой знае какво - и без друго си претръпнал от бърникане по всичките ти местенца Rolling Eyes
Цитат
А раждането на плацентата е безболезнено и бързо-за разлика от бебо тя няма кости...

# 54
  • Мнения: 1 202
Аз също много се страхувах от клизмата но толкова безболезнено ми я направиха ,че направо неповярвах.Повече боли когато дойдат контракциите и са по-чести или пък те проверяват колко разкритие си получила.Плацентата въобще няма да усетиш как са я махнали.Но след всички тези неща видиш мъничкото човече и разбереш,че е добре забравяш всичко и си на седмото небе от щастие.Пожелавам ти леко раждане и ще чакам подробности за бебчо като всичко мине. pregnant smile3522

# 55
  • Мнения: 52
гадно но наложително

# 56
  • Мнения: 2 271
Е...стига с тази клизма!Не е нищо особено!

# 57
  • Мнения: 5 299
О, аз бих те посъветвала, последните дни да не прекаляваш с хапването, щото аз последната ве4ер се наядох като за последно, и буквално "осрах" положението - въпреки клизмата Sick За плацентата не мога да кажа нищо, защото на мен ми сложиха пълна упойка веднага щом излезе бебето, и не видях нищо(не помня)

# 58
  • София
  • Мнения: 3 787
Клизмата не я усетих неприятно.Гадно беше висенето в толетната после,но нищо особено.
Раждането на плацентета пък въобще не го усетих.Просто са я издърпали след като се роди бебо.Не са ме карали да се напъвам за нея.

# 59
  • Мнения: 462
Клизмата не е толкова страшна колкото я представят повечето хора. Гадното е усещането по време на изхождането...все имаш чувството, че не си приключил операцията. Плацентата...на бебо не знам как са ми я извадили, той беше със секцио, но на бати си спомням, че като го родих и ми казаха пак да напъна...те чрез пъпната връв помагат и изхвърлянето става сравнително лесно. Но е хубаво да се слуша лекаря или акушерката, защото май има и някакви контракции при които се отлепя плацентата и се изхвърля по-лесно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт