Kak стерилизирате и миете шишетата и бибероните?

  • 2 575
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 390
Ползвам стерилизатор Чико за микровълнова.
Когато кърмех стерилизирах в него помпата, сега само шишетата за мляко,
 първо ги измивам с веро и топла вода .
Чашки, купички, лъжички, играчки и т.н. не съм стерилизирала никога - измивам ги само с веро и топла вода

# 16
  • Мнения: 7 186
С таблетки на Чико за студена стерилизация.

# 17
  • Мнения: 35 961
когато изобщо ми се е налагало - в голяма тенджера

# 18
  • Мнения: 3 760
Ние сме си само на кърма, но като се е налагало нещо-изваряване на печката 7-8 мин./1дневно. Предполагам, че трябва да се стерилизира след всяко хранене ако се използва АМ или кърма от шише.

# 19
  • Мнения: 680
Използвам стерилизатор за микровълнова на Авент-бързо и удобно Flutter




 Peace

# 20
  • Мнения: 10 758
Ползвах стерилизатор за микровълнова и го изпозлвах всекидневно почти година. Всичко отнемаше точно 5 минути.
И при мен беше същото.Като по-често стерилизирах шишетата от млякото.Към 9-10 месец разредих стерилизацията.Правех го 1 път в седмицата, като през другото време миех с течен сапун и гореща вода.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 787
До 7 месец стерилизирах всичко на бебо в стерилизатор за МВ на Авент,при положение че до 6 месец бяхме само на кърма.Но пък той пиеше вода.Сега вече лапа всичко ,пълзи и ближе пода и няма смисъл,но пак веднъж на 3-4 дена пускам стерилизатора.

# 22
  • Мнения: 2 309
Във връзка със стерилизацията да ви питам - стерилизатора на Чико за микровълнова побира ли шишета на Д-р Браун? Моля кажете, че този на Браун ми е доста скъп, а в крайна сметка избрах тези шишета. В брошурата на Чико пише,че побира всякакви размери, ама дали е вярно?

# 23
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
До края на втори месец с разтвор на Чико,после в тенджера с вода-шишета 15 минути,биберони-5.Сега вече не стерилизирам,а измивам сверо ,четка и гореща вода.

# 24
  • Мнения: 498
шишетата се мият само с вода-никакво веро!!! вода и четки за шишета на бебета -продават се в аптеките и махат млякото перфектно
иначе аз стерилизирам 1 път на ден в парен стерилизатор-помпата и бибероните, защото сме само на кърма все още
ако не даваш биберон и не ти остава много кърма-както е при мен-изобщо няма да ти трябва стерилизиране

# 25
  • Мнения: 528
Понеже съм мързел мъжът ми взе таблетки на Чико за студо стерелизиране.Стерелизирах до 3 месец почти все ден,но после ги замивах с малко сапунче и ги исушавах добре.С тез итаблетки кат осложех половин за 2.5 литра вода ми седеше в тенджерка и я ползвах два-три ден водата.

# 26
  • Мнения: 45
Ползавх стерилизатар за микровълнова фурна на Авент всеки ден до 11месеца. Сега мия само със гореща вода.

# 27
  • Мнения: 390
Във връзка със стерилизацията да ви питам - стерилизатора на Чико за микровълнова побира ли шишета на Д-р Браун? Моля кажете, че този на Браун ми е доста скъп, а в крайна сметка избрах тези шишета. В брошурата на Чико пише,че побира всякакви размери, ама дали е вярно?
Вярно е, събира 3 шишета на Д-р Браун.

# 28
  • Мнения: 52
до 3 месец в стерилизатор

# 29
  • Мнения: 3 861
всяка вечер до 6-я  месец. След това през ден, 1 седмично и към 8-я месец престанах.

Общи условия

Активация на акаунт