Как да стана вегетарианка

  • 7 293
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 100
Оххх, аз месо не обичам много. Понякога ми се драйфа от него, обаче кокали много обичам да ръфам Heart Eyes   Хич не ми дреме на съвестта, че оглозвам кокал на животните, които толкова много обичам. Ям дори хрушяла, понякога вътрешната част на кокал ( онова мекичкото  Heart Eyes ) и го смуча и ми бие на кръвчица...и ми е вкусно Heart Eyes


Надявам се да съм ви отвратила и да спрете месото  Joy

# 46
  • Linz
  • Мнения: 11 619
То по принцип хищниците не ядат други хищници.
За животните това не важи Naughty

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шони - кураж!
Иска ми се да вярвам, че и аз бих могла да НЕ ям месо, но с такъв месоядец у дома ще ми е трудно. Мъж ми без мръвка не сяда...
До преди да заживеем заедно, не си спомням дали съм яла всеки ден месо, но сега е друго. Май всеки ден има мръвка... Confused
Знам, че не е много (даже хич) полезно червеното месо. Поради известни здр. проблеми ще трябва да опитам него да спра.
Пилешкото го обичам, но като остане само то като алтернатива, мисля че ще ми втръсне бързо. Рибата не е зле, но уж мъжО е рибар - не ядем често.
Оше веднъж - успех на Шони и евалла на отказалите мръвката  bouquet

# 48
  • Мнения: 3 164
Шани, благодаря ти  bouquet аз не бих казала, че всеки ден у дома се яде месо, а и мъжа ми и децата не са много месоядни, но като ми се прияде и само за това мисля Embarassed днес правих зеле и през цялото време си мечтаех от вътре да искочи една свинска мръвчица Mr. Greenсрам.....

# 49
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...днес правих зеле и през цялото време си мечтаех от вътре да искочи една свинска мръвчица Mr. Greenсрам.....

 Joy Joy Joy Ух - разсмя ме здравата  Laughing
И ако можеше да е по-мазничка мръвката, че то зелето такива "обича".
Ужас...много време ще ни трябва  Close
Айде и аз бягам към кухнята, че ме чака телешки шол и кюфтета за готвене  ooooh!
Дали ще съумея да не ям  Outta Joint

# 50
  • Мнения: 1 097
Шони и Шани  Mr. Green Ако сте решили - пробвайте се. Никой не може да ви спре, нито ние тук с безкрайните си съвети и насоки, нито някой друг. Спрете да ядете примерно само месо, после и яйца откажете, мляко...И вижте как ще се чувствате. То само ще си покаже  Laughing Ще стискам палци, поне в крайна сметка главите да са ви мирни Mr. Green

А в този пост наистина е сбъркана яко пунктоацията, и аз го четох няколко пъти.
Има една проста логика - човек какво месо предпочита на животно, което се храни с тревички и растителни храни /агне, пиле, коза, крава, овца и т.н./ или месо на животно, което се храни с други животни /куче, котка, вълк/? Ние подсъзнателно избираме по чистото месо, защото другото е мръсно месо. Следователно и на хората, които се хранят с месо организма е по-токсиниран.
Момичето искаше да каже, че по природа, естественият ни избор е да се храним с тревопасни. Хищниците са с по-тежко месо, точно защото месо ядат. И като ядем ние месо ==> и нашите тела са по-"тежки", по забатлачени от токсини, нитрати и каквото е погълнало животното. Има логика в това, но поуката в никакъв случай не е да спреш животинските продукти.
По принцип животинките продукти са по-близо до човешкият организъм, отколкото растителните и по-лесно се усвояват. Последните проучвания в американските лаборатории(ако четете такива неща, де) сочат, че по-добре да консумираме животинска мазнина, отколкото растителна. Все пак аз смятам, че прасето ми е по-близък роднина от слънчогледа, но ако се бъркам ме поправете  newsm78

Ако мислим от гледна точка на тялото си - то би предпочело животни да си хапва. Това за хрущялите и костния мозък беше много яко  Mr. Green , ама никой не те кара да ядеш гадости.
Ако мислим обаче какво ни се яде - ще избираме растителните продукти. Да не споменавам пак хрущяли, ципи, вени, мозъци и др. течности..

Те затова хората се хранят и от двете неща, а пък такива като нас седят по форумите и дискутират  Joy hahaha bowuu  chef

Каквото и да ядете, Добър апетит!   bouquet

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
crazybrat - месото ще се опитам да го спра  Crazy, но млякото и производните му - никога! Naughty
Няма сила на Земята, която може да ме удеби да го спра...

# 52
  • Мнения: 1 097
Шани, ти си преценила най-добре за себе си. Аз също не бих го спряла, не само заради калция  Wink
Аз не мога да си представя примерно да откажа капучиното... Confused Ми аз от отказването му само ще се поболея..  Mr. Green Heart Eyes
Ще следя темата с интерес, пишете как вървят нещата    bouquet

# 53
  • Linz
  • Мнения: 11 619
По принцип животинките продукти са по-близо до човешкият организъм, отколкото растителните и по-лесно се усвояват. Последните проучвания в американските лаборатории(ако четете такива неща, де) сочат, че по-добре да консумираме животинска мазнина, отколкото растителна. Все пак аз смятам, че прасето ми е по-близък роднина от слънчогледа, но ако се бъркам ме поправете  newsm78
Да не искаш да кажеш, че е по-добре да консумираме себеподобните си? По пътя на тази логика трябва да сме канибали #Crazy
Чета много такава литература и със сигурност знам, че растителната храна се усвоява много по-лесно от животинската. Храни като месо, мляко, сирене, кашкавал се смилат бавно и се усвояват трудно, често предизвикват храносмилателни проблеми като подуване и тежест, газове, коликообразни болки... Особено ако се консумират различни белтъчини в комбинация.
Слънчогледовото олио не знам (все пак е рафиниран продукт), но ако сравним чистия зехтин и сланината- как мислиш, кое е по-полезно?

# 54
  • Мнения: 1 097
Да не искаш да кажеш, че е по-добре да консумираме себеподобните си? По пътя на тази логика трябва да сме канибали #Crazy
Чета много такава литература и със сигурност знам, че растителната храна се усвоява много по-лесно от животинската. Храни като месо, мляко, сирене, кашкавал се смилат бавно и се усвояват трудно, често предизвикват храносмилателни проблеми като подуване и тежест, газове, коликообразни болки... Особено ако се консумират различни белтъчини в комбинация.
Слънчогледовото олио не знам (все пак е рафиниран продукт), но ако сравним чистия зехтин и сланината- как мислиш, кое е по-полезно?
За това мога да споря с теб цял ден  Wink Аз също съм чела много по въпроса, пробвала съм върху себе си, затова смея да твърдя такива неща.
Не съм казала, че е по-добре да консумираме себеподобните си. Растителната храна не се усвоява по-лесно, а се преработва по-лесно. Разликата е там, че растителната в по-голямата си част заминава за WC, понеже организна няма какво да извлича толкова от нея. Животинската е в степен преработен продукт за  стомаха, понеже е преминал един етап клетъчна преработка. Растение-животно-човек е веригата, ако пропуснеш животното ще трябва доста повече да "помелиш".
А животинските продукти предизвикват стомашни проблеми, ако са съчетани неправилно. Има правила, не може да се натъпчеш с каквото ти падне. Ако ядеш много скорбяла и мазнини наведнъж(пържени картофи, ориз и зеле на едно ядене, пък и хляб с тях..) да не мислиш, че няма да имаш газове и запек после? Храни, които са от един тип и са взаимозаместими не трябва да се ядат заедно.
За млякото не съм съгласна - прясното може, но киселото е една от най-полезните храни. Не само заради бактериите. Обаче ако изядеш една кофичка веднага след хранене може ида получиш поддуване на стомаха..
За различните белтъци също не съм съгласна. Два източника на белтък в едно хранене може, зависи какво е количеството на въглехидратите и мазнините в останалото ядене. Завии и от поетото количество..
Слънчогледовото олио не знам (все пак е рафиниран продукт), но ако сравним чистия зехтин и сланината- как мислиш, кое е по-полезно?
ЗА сланината съм, дава повече енергия, няма да се налага да играя ролята на 2 стомаха едновременно(ако няма животно във веригата). При всички случаи смятам ,че на организна му е по-лесно да усвои сланината, понеже аз имам същата или близка. Дали моята подкожна или тази в стомаха - разликата е малка. А за зехтина ще му трябва освен повече време, ензими и разни стомашни сокове...Зехтина е непривично нещо за природата на моя организъм, стомаха ми не го разпознава, както разпознава клетките на сланината...
Зехтина е много полезно нещо, не казвам обратното.

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Абсолютно не съм съгласна с голяма част от твърденията ти (за по-сигурно направих и бърза справка), за някои неща си права. Но няма да влизам в спорове, всеки е свободен да яде каквото желае.

# 56
  • Мнения: 217
Да не искаш да кажеш, че е по-добре да консумираме себеподобните си? По пътя на тази логика трябва да сме канибали #Crazy
Чета много такава литература и със сигурност знам, че растителната храна се усвоява много по-лесно от животинската. Храни като месо, мляко, сирене, кашкавал се смилат бавно и се усвояват трудно, често предизвикват храносмилателни проблеми като подуване и тежест, газове, коликообразни болки... Особено ако се консумират различни белтъчини в комбинация.
Слънчогледовото олио не знам (все пак е рафиниран продукт), но ако сравним чистия зехтин и сланината- как мислиш, кое е по-полезно?
За това мога да споря с теб цял ден  Wink Аз също съм чела много по въпроса, пробвала съм върху себе си, затова смея да твърдя такива неща.
Не съм казала, че е по-добре да консумираме себеподобните си. Растителната храна не се усвоява по-лесно, а се преработва по-лесно. Разликата е там, че растителната в по-голямата си част заминава за WC, понеже организна няма какво да извлича толкова от нея. Животинската е в степен преработен продукт за  стомаха, понеже е преминал един етап клетъчна преработка. Растение-животно-човек е веригата, ако пропуснеш животното ще трябва доста повече да "помелиш".
А животинските продукти предизвикват стомашни проблеми, ако са съчетани неправилно. Има правила, не може да се натъпчеш с каквото ти падне. Ако ядеш много скорбяла и мазнини наведнъж(пържени картофи, ориз и зеле на едно ядене, пък и хляб с тях..) да не мислиш, че няма да имаш газове и запек после? Храни, които са от един тип и са взаимозаместими не трябва да се ядат заедно.
За млякото не съм съгласна - прясното може, но киселото е една от най-полезните храни. Не само заради бактериите. Обаче ако изядеш една кофичка веднага след хранене може ида получиш поддуване на стомаха..
За различните белтъци също не съм съгласна. Два източника на белтък в едно хранене може, зависи какво е количеството на въглехидратите и мазнините в останалото ядене. Завии и от поетото количество..
Слънчогледовото олио не знам (все пак е рафиниран продукт), но ако сравним чистия зехтин и сланината- как мислиш, кое е по-полезно?
ЗА сланината съм, дава повече енергия, няма да се налага да играя ролята на 2 стомаха едновременно(ако няма животно във веригата). При всички случаи смятам ,че на организна му е по-лесно да усвои сланината, понеже аз имам същата или близка. Дали моята подкожна или тази в стомаха - разликата е малка. А за зехтина ще му трябва освен повече време, ензими и разни стомашни сокове...Зехтина е непривично нещо за природата на моя организъм, стомаха ми не го разпознава, както разпознава клетките на сланината...
Зехтина е много полезно нещо, не казвам обратното.


Толкова много глупости,за толкова кратко време отдавна не съм 4ела newsm11не ми се спори по въпроса,просто такова smile3518 невежество


Хранене и здраве

Може ли вегетарианската диета да подобри или да възстанови здравето ни? Може ли да предотврати някои заболявания?
Привържениците на вегетарианството отговарят утвърдително на тези вьпроси от много години, въпреки че доскоро официалната медицинска наука се отнасяше скептично към подобни твърдения. През последните десетилетия обаче учените откриха, че сьществува непосредствена връзка между консумацията на месо и явления като рака и сърдечносъдовите заболявания, и това ги накара да променят своите възгледи за вегетарианството.
Още през 60-те години учените изказват предположения, че развитието на атеросклерозата и на сърдечните заболявания е по някакъв начин свързано с употребата на месо. В списанието на Американската асоциация на лекарите за 1961 година се казва: „90-97% от сърдечно-съдовите заболявания могат да бъдат предотратени чрез вегетарианска диета." Оттогава насам редица сериозни изследвания неопровержимо доказват, че след алкохолизма и тютюнопушенето консумацията на месо е главната причина за смъртността в Западна Европа, САЩ, Австралия и развитите страни от другите континенти.
Човешкият организъм не е в състояние да се справи с натрупванията от животински мазнини и холестерин*. Анкета сред 214 учени, занимаващи се с изследвания върху атеросклерозата в 23 страни по света, показва, че практически всички признават съществуването на пряка зависимост между начина на хранене, равнището на холестерина в кръвта и сърдечносъдовите заболявания. Когато организмът получава повече холестерин, отколкото му е необходимо (а всъщност точно това става при консумацията на месо), с течение на времето излишъкът се превръща в източник на много заболявания. Холестериньт се натрупва по стените на кръвоносните съдове, задържа притока на кръвта към сърцето и причинява повишено кръвно налягане, сърдечна недостатъчност и инфаркти.
От друга страна, учените от Миланския университет и от клиниката „Маджоре" са показали, че белтъците от растителен произход нормализират равнището на холестерина в кръвта. В статия, публикувана в английското медицинско списание „Ланцет" д-р Сиргори съобщава, че хората с високо съдържание на холестерин в крьвта, страдащи от сърдечни заболявания, „могат да възстановят здравето си, като преминат на вегетарианска диета, която съдържа само растителни белтъчини?”
По отношение на раковите заболявания, изследванията през последните двайсет години с цялата си определеност показват съществуване на зависимост между месната храна и рака на дебелото и правото черво, млечните жлези и матката. Ракът на тези органи много рядко се среща при хора, които ядат месо в ограничени количества или изобщо не употребяват месо (към последната група се отнасят например адвентистите от седмия ден, японците и индийците), но е широко разпространен сред месоядците."
Друга статия в същото списание съобщава: „В районите, където е регистрирана висока заболеваемост от рак на дебелото черво, населението консумира храна, съдържаща големи количества мазнини и животински белтъчини, докато там, където тази заболеваемост е ниска, населението се храни предимно с вегетарианска храна, съдържаща съвсем ограничени количества мазнини и вещества от животински произход."
В книгата си „За причините на раковите заболявания" Роло Ръсел пише: „Установих, че от 25 страни, чието население използва предимно месна храна, 19 се характеризират с много висок процент на раковите заболявания и само в една страна този процент е относително нисък. И в същото време от 35 страни, където населението консумира месо в сьвсем ограничени количества или изобщо не консумира месо, няма ниго една, в които процентът на раковите заболявания да е висок."
Защо месоядците са по-предразположен и към подобни заболявания? Една от причините, изтъквана от биолозите и диетолозите, е че стомашният тракт на човека не е пригоден за храносмилане на месо. Хищните животни имат сравнително къси черва (само три пъти по-дълги от тялото им) и това им позволява своевременно да изхвърлят от организма бързоразлагащото се месо, което образува токсини. Червата на тревопасните животни са шест пъти по-дълги от тялото им, тъй като растителната храна се разлага по-бавно от месната. Човекът, като тревопасните животни, има дълги черва, затова когато се храни с месо, в организма му се натрупват токсини, които затрудняват работата на бъбреците и способстват развитието на подагра, артрити, ревматизъм и дори рак.
Освен това месото се обработва с химикали. Веднага щом заколят животното, плътта му започва да се разлага и след няколко дена придобива нездрав сивозелен цвят. В месодобивната промишленост тази промяна на цвета се маскира, като към месото се прибавят нитрити, нитрати и други консерванти, които запазват яркочервения му цвят. Изследванията обаче показват, че много от тези химикали са канцерогенни. Като вземем предвид и това, че в храната на угояваните животни също се прибавят огромно количество химикали, проблемът се усложнява още повече.
Гари и Сгивън Нъл в книгата си „Отровите вьв вашия организъм" привеждат някои факти, които би трябвало да накарат всеки сериозно да се замисли, преди да купи поредното кило месо или шунка. „Добитъкът, предназначен за клане, се угоява, като към храната му системно се добавят транквилизатори, хормони, антибиошци и още 2 700 други препарата. Процесът на химическата „обработка" на животното започва още преди неговото раждане и продължава дълго време след смъртта му. И въпреки че всички тези вещества се съдържат в месото, което купувате и консумирате, законът не изисква те да бъдат изброени на опаковката."
През 1983 година, основавайки се на резултати от подобни изследвания, Американската академия на науките съобщава, че „хората биха могли да избегнат много ракови заболявания, ако намалят : потреблението на тлъсто месо и консумират повече зеленчуци и плодове"."
„Но почакайте — ще възрази някой, — нима за човека не е естествено да се храни с месо? Нима нашият организъм не се нуждае от животински белтъчини?"
Отговорът и на двата въпроса е един и същ — не. Въпреки че някои историци и антрополози твърдят, че човекът открай време е известен като всеядно същество, нашето анатомично устройство — зьбите, челюстите и храносмилателната ни система — е по-пригодно за вегетарианско хранене. Асоциацията на американските диетолози отбелязва, че „огромната част от човечеството в течение на цялата човешка история се е хранило с вегетарианска или предимно вегетарианска храна."
По-голямата част от човечеството живее и се храни така и до ден днешен. Дори в най-развитите страни „модата" на месоядството навлиза преди не повече от стотина години. Навлиза с хладилните вагони и камери и с консумативния дух на обществото от двайсети век.
Но дори в двайсетия век човешкият организъм си остава неприспособен към консумацията на месо. Знаменитият шведски учен Карл Линей казва: „Сравнителният анализ на вътрешното и външното устройство на тялото на човека и животните показва, че естествена храна за хората са плодовете и зеленчуците." Таблицата на следващата страница сравнява анатомичното устройство на човека с това на месоядните и на тревопасните животни.
А по въпроса за белтъчините д-р Пааво Айрола, водещ специалист в областта на диетологията и естествената биология, утвьрждава; „Преди двайсет години официално препоръчваната дневна норма белтъчини бе 150 грама, а нормата, която специалистите препоръчват днес, е 45 грама. Защо се получи така? Защото изследванията, проведени в редица страни, категорично показаха, че човекът не се нуждае от по-голямо количество белтъчни вещества и че ежедневната норма, която му е необходима, е не повече от 30 — 45 грама. Консумирането на по-големи дози белтъци не само е излишно, но и нанася сериозна вреда на човешкия организъм. Нещо повече, то може да доведе до такива смъртоносни болести, като рака и сърдечносъдовите заболявания.

# 57
  • Мнения: 2 672
оки , винаги си на ниво Hug
дано да промениш поне едно мислене Hug

# 58
  • Мнения: 217
оки , винаги си на ниво Hug
дано да промениш поне едно мислене Hug
newsm51

# 59
  • Мнения: 1 097
С този цитат (незнам откъде) не можеш да ме убедиш, че си по-"вежа" . Като не знаеш как да критикуваш, не го прави. Аз не съм казала, че ти пишеше глупости само защото моето мнени не съвпада с твоето. Виж РЕНИ колко цивилизовано отвърна. Сигурна съм, че мненията и на двете ни няма да съвпаднат никога, но тя отговори като цивилизован човек.

И все още не можеш да ме убедиш, че правилното консумиране на животински храни е вредно. Наистина има много верни неща и в това, което си постнала, но с повечето не съм съгласна. Понеже казах, че съм пробвала върху собственото си тяло - мога да излагам факти, които съм чела по няколко пъти на няколко места без да ми се налага да правя справка. И по-важното - проверени са.

Общи условия

Активация на акаунт