БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 094
  • 766
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 10 825
Е глупости сега.... сурово и недопечено може да е ако не го допечеш..... което важи за всеке един кекс или сладкиш. Идеята на този е точно че
Код:
Сладкишът сам се е оформил с блатове отгоре и отдолу и меко кремче по средата.

# 526
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Aaaa, Що да са глупости... на мен ми е супер странно как точно отдолу и отгоре ще се опече блат, пък в средата ще е крем от едно и също тесто, та иначе казано - не вЕрвам.  Crossing Arms  Simple Smile
Докато не го изпробвам лично... не магическа торта, ми направо фантастика ми изглежда таЯ работа.  Laughing
Пък като гледам състава на рецептата ми е странна сместа, която се получава... нещо като крем карамел... ама с пък брашно - ни е крем карамел, ни е палачинка... Rolling Eyes
Та тъй... не оспорвам, че се получава, но око да види, ръка да пипне. Grinning

Последна редакция: пт, 10 май 2013, 18:05 от Morena

# 527
  • Мнения: 9 109
и на мен ми е странен, но гледам доста хора го правиха и ще взема да пробвам някой ден. Той и кодрит-кадир беше прехвален, но се оказа нищо особено, само дето е впечатлителен с това разделение на крема от блата.

# 528
  • София
  • Мнения: 10 825
Да, по средата се получава креместокарамелесто.... така де..... подобно на крема на крем карамела.
Десерта е бърз и лесен и вкусен, но не е "крем де ла крем"... така че не подхождайте с големи очаквания.

# 529
  • Мнения: 2 774
Това ще да е Onna-bugeisha, мерси много, май умно беше, да  Laughing.
Дали мога да заменя маслото с олио?
Често на мъфини заменям, по сочни са ми мъфините с олио от колкото с масло( а и си е по икономично), но тук са малко по странни нещата и не знам ....ще носи ли замяна тестото?
Мисля, че ядохме на морето такъв сладкиш, блат, крем , блат- децата много го харесаха, та мислех да пробвам да направя половин доза  Thinking

# 530
  • Мнения: 258
Добър вечер на всички!Току що ми се развали фурната на печката, а съм обещала пица на домочадието.Мога ли да я направя в микровълновата? newsm78

# 531
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Ако има функция за печене, може пък и да може... дано има някой с опит.

# 532
  • Мнения: 258
ИМа и грил  и комбинирано действие

# 533
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
Ако имаш скаричка с реотан би станала пицата.Първо да изпечеш от двете страни само блатовете,а след това и отгоре гарнирана с любимите продукти

# 534
  • Мнения: 1 883
ИМа и грил  и комбинирано действие
Ха, по добре не пробвай. Тя и мойта го има същото ,но един сандвич не може да  опече. А старата печеше принцеси за 6 мин. Много ме е яд като се счупи и трябваше да купуваме нова, милото я избра  за 10 мин.  И сега само притоплям, а аз много държах на грила. Crossing Arms

# 535
  • Мнения: 9 109
 ooooh! и аз съжалявам за старата си микровълнова, занесохме я на младежа, пък аз ще си купя друга. Друг път, пече ги сандвичите, но  мноооого бавно и така мирише от грила, че предпочитам да не  го ползвам него.
salem , ако не си направила пиците - можеш да ги направиш в тиган, на котлона, на средна степен. Тигана трябва да ти е с капак, за да го затвориш. Така се разтопява отгоре кашкавала. А ако искаш и да запечеш - сложи накрая за малко в парти грил за тен.

# 536
  • Мнения: 22 867
Добър вечер на всички!Току що ми се развали фурната на печката, а съм обещала пица на домочадието.Мога ли да я направя в микровълновата? newsm78

salem, малко след дъжд качулка, сигурно вече си нахранила домочадието, но да покажа една пица, която правя на тиган при полеви условия, показвала съм я в отчетните теми някъде, но не я намирам, ето рецептата.  Peace

А, открих я в руската тема. Grinning

# 537
  • Мнения: 397
Добър вечер на всички!Току що ми се развали фурната на печката, а съм обещала пица на домочадието.Мога ли да я направя в микровълновата? newsm78

salem, малко след дъжд качулка, сигурно вече си нахранила домочадието, но да покажа една пица, която правя на тиган при полеви условия, показвала съм я в отчетните теми някъде, но не я намирам, ето рецептата.  Peace

А, открих я в руската тема. Grinning

Може ли и един превод, че само половината разбрах. Примерно муки не знам какво е. Никога не съм учила руски...

# 538
  • Мнения: 7 418
   "9 ст. л муки (без горки ,в  ущерб) "
   Значи  9 супени лъжици брашно без връх , по-скоро леко непълни ....
   
    Бих превела рецептата , но може би Лабрекс вече се е заела Simple Smile

# 539
  • Мнения: 1 746
мисля едно меню за гости
планирам - зелена салата, шопска салата, сиренца, мезе, малки кюфтенца
нещо ми се губи, моля за идеи с какво да допълня, като искам да включа някакви картофки или яйчица със сос, но за основно? и ми идва прекалено тежко сякаш, ако правя още нещо като основно... обърках се, приемам ценните ви съвети - какво да включа, какво да махна
благодаря ви, много!

Общи условия

Активация на акаунт