КОЗУНАЦИ 2013г. - сезон пореден, тема 3

  • 47 545
  • 800
  •   1
Отговори
# 15
  • USA
  • Мнения: 5
Благодаря на Мама Цоци за новата темичка  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 2 265
Благодаря на Мама Цоцоланка за новата темичка   bouquet
Малиииии като фурии ги пълним тия теми бе.

Мамо Цоцииии ади вече готви шапката за темата „Какво правите с изостанали козунаци“. Че при това свръхпроизводство напраооооооо не ми се мисли.

Ами споделяйте ги - аз ще се жертвам - за дояждане Laughing Laughing Laughing

# 17
  • Мнения: 1 517
Благодаря за темата  bouquet Аз питах и в миналата тема, ама май не ме отразихте Simple Smile Мелко за козунаци ОК ли е?

# 18
  • Мнения: 11 768
Благодаря за темата  bouquet Аз питах и в миналата тема, ама май не ме отразихте Simple Smile Мелко за козунаци ОК ли е?
Аз от няколко години само него ползвам за всичко тестено.
Купувам големи разфасовки от хлебозавода във Варна и излиза доста евтино.
Не знам дали ще ти допадне. Simple Smile
На предната страница дори сложих линк. Само да не се сметне за реклама.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 489
  Да ви следя! Мерси за темата Маме!

# 20
  • Мнения: 6 859
Много красиви козунаци показвате. Браво!  smile3501
Дано имам време и аз да сътворя нещо, че малко трудно с Беболина.  Simple Smile

Маме, благодаря за темата!   bouquet

# 21
  • Мнения: 422
И да не е само гол запис, едни козуначени кифлички на Джема "Под прикритие".



С ваша помощ от три години правя козунаци, пробвала съм няколко рецепти и ми се получават страхотни козунаци. За тази година ще правя нещо, което досега не съм, за да се усъвършенствам още.
Благодаря за всички тънкости, които споделяте за направата на козунаци   bouquet.

Последна редакция: ср, 24 апр 2013, 12:24 от lst

# 22
  • Мнения: 1 178
  bath1 цоп...да не ви изтърва Аз си мисля да приготвя козунаците предната вечер... че освен тях, ще има още доста да се готви  Crazy

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Ние пости не спазваме, но пък иначе козунаците и яйцата  правя според традицията - та по скоро ще сготвя в петък (не че нещо по различно е готвенето за събота, то празника е в неделя) , но козунака ще е в събота. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 655
При месене в хлебопекарна кога добавяте стафиди, локум, ядки в козуначеното тесто: след месене и втасване при правене и усукване на фитилите или при някое от месенето в машината. newsm78
п.с. смятам с козуначеното брашно на Мелко да пробвам този уикенд козунак и ще дам отчет какви съм ги сътворила. Peace

# 25
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
Здравейте и в новата тема Simple Smile
Аз днес запретнах ръкави и замесих козунака.В момента втасва,незнам още какъв ще е резултата  Mr. GreenЕто и снимки,за сега само на тесто.Като,че ли няма конци и мехурчета,но ще видим после...Иначе го мачках,натисках,блъсках в масата както си му е реда.Нямам още хлебопекарна и месих на ръка.
http://chechyk.snimka.bg/holidays/kozunaci.747233.30248887

# 26
  • София
  • Мнения: 7 965
Ние пости не спазваме, но пък иначе козунаците и яйцата  правя според традицията - та по скоро ще сготвя в петък (не че нещо по различно е готвенето за събота, то празника е в неделя) , но козунака ще е в събота. Simple Smile

Ако пишеш за Велики петък, сериозно те съветвам да не го правиш. Нека все пак уважаваме най-траурния ден в нашата църква.

При месене в хлебопекарна кога добавяте стафиди, локум, ядки в козуначеното тесто: след месене и втасване при правене и усукване на фитилите или при някое от месенето в машината. newsm78
п.с. смятам с козуначеното брашно на Мелко да пробвам този уикенд козунак и ще дам отчет какви съм ги сътворила. Peace

В машината не е практично да се добавят, моят съвет е да ги добавяте при оформянето след първото втасване.

# 27
  • Мнения: 2 826
Мама Цоцоланка, благодаря за темата и за споделената информация за алуминиевите форми в предната тема Hug

# 28
  • Мнения: 129
Записвам се във вкусната тема и аз.
През уикенда правих козунак с локум. Стана доста сполучнив, но не остана за снимки.
За пръв път пекох на долен реотан с вентилатор и наистина стават добри така. Е имам още доста да се уча, важното е че имам желание.

# 29
  • Мнения: 153
И аз забърках една доза козуначено тесто по рецепта на Венета, но не съм оптимист за крайния резултат. Избрах нейната рецепта, защото се работи с миксер, аз не мога да се справя с месенето. За мое съжаление миксера ми ме предаде и то точно сега Cry... Наложи се да намачкам тестото на ръка. Сега е във фурната на 30-40 градуса да втасва, завито с кърпа, както си пише в рецептата. Искам да попитам колко време горе долу трябва да стои там и колко приблизително трябва да увеличи обема си. Въоръжена с търпение и много искам да ми се получи Embarassed, въпреки че съм сигурна че няма да е перфектен, все пак ще ми е първия козунак и не ми се ще да се проваля съвсем.

Общи условия

Активация на акаунт