ФЪН ШУЙ - 10 (класически)

  • 94 943
  • 834
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 019
Сетих се. Вчера получих това съобщение.
Не знам на какво ниво на обучение си, но имай предвид, че това не е начален курс. Ако си изкарала базовите курсове на Захаров това е добро продължение.

# 91
  • Мнения: 9
Здравейте,
Нека съживим темата! Какво ще кажете да коментираме относно едни от най-добрите натални карти на осми период при лицево направление ЮЗ2/3 и СИ2/3? Нали комбинациите им 147, 369, 258 представят небесното, земното и човешкото начало? Дали въздействието продължава и отвъд осми период? И колкото и добри да са комбинациите, няма ли поне малко смущение от център с 5 и 2?

# 92
  • София
  • Мнения: 2 019
Явно през лятото хората имат по-интересни занимания от фън шуй  Simple Smile
Относно картите - няма безусловно хубави карти. Всяка карта трябва да е добре поддържана в околната среда, да има правилна вътрешна планировка и не на последно място от значение е хората, които ще живеят в този дом. От друга страна има карти, които не си заслужава да се използват, защото имат големи недостатъци. Такива са картите с 5 в центъра, а с 2-5 е особено нежелателно. Ако изхождаме от специалните структури ЮЗ-1 е по-хубава от ЮЗ-2/3, но проблема с 2-5 в центъра си остава.
СИ-2/3 е хубава карта, но пак 5-2 в центъра. Последния проект за къща върху който работих е точно с такава карта. Хората са предупредени за съответните последствия, но нямахме друг избор. Ще видим на практика как ще се развият нещата с времето.
Относно 5 в центъра вече писах по-напред в темата какви проблеми могат да възникнат през 2013г. Особено опасен е август, защото месечните звезди дублират годишните.
Във фейсбук писах и за опасните дати през август.

# 93
  • Мнения: 2 068
Щом ще говорим за карти нека да не е само от 8 период Simple Smile

Ще порасъждавам малко Simple Smile
6  8 това  е комбинацията която попада в тоалетната ни. 
  5
Ако се ръководим от това, че границата на звездите са стените това означава, че не трябва да се активира тази зона. Ако обаче се ръководим от компаса и градусите, в моят случай част от тази комбинация попада в спалнята и коридора.

От около месец в коридора съм сложила фонтан. Забелязвам, че от тогава започнаха да влизат някакви пари в къщата  Laughing.
И другото което е когато обърна леглото в тази част където попадат тези звезди пак виждам ефект $$$$$$  Crazy въпреки, че леглото точно тогава опира в стената на тоалетната.

Просто споделям  Party

# 94
  • София
  • Мнения: 2 019
Кalaka, ако 6-8 е в тоалетната мъжът ти ще го усети най-добре.

Получих ЛС, но реших да отговоря в темата, за да няма и други, които са разбрали неправилно. Август не е лош месец за всички, дори напротив, за някои ще е много добър. Примерно тези, които имат хубави годишни звезди на входната врата или в спалнята ще почувстват още повече благоприятното им влияние през август, защото ще дойдат и хубави месечни звезди.
От астрологична гледна точка месецът е опасен за хора, които имат тигър в хороскопа си, защото заедно със змията от годината и маймуната от месеца се образува едно наказание, което може да доведе до транспортни произшествия. Освен това тигърът и змията образуват "вреда" - човек може да получи "нож в гърба", да бъде предаден от близък човек.
Има известна опасност и за хората, които имат змия или маймуна  в хороскопа си, защото двете животни освен, че участват в огненото наказание, освен, че се сливат във вода, образуват и "разрушение", т.е. през този месец много лесно могат да си разрушат взаимоотношенията с някой.

# 95
  • Мнения: 2 786
Шоши, благодаря за полезните разяснения за август.  Wink Де да имаше курсове и тук, бих се записала с удоволствие.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 019
Няма невъзможни неща. Много хора пътуват до Малайзия за да посетят някой стойностен курс.  Simple Smile
Надявам се и на мен някога да ми случи.

# 97
  • Мнения: 411
Аз бих отишла с удоволствие, но на този етап нямам никаква финансова възможност. Много е интересно, но с интернет и книги не става.

# 98
  • Мнения: 589
Момичета, направо се изумих! Shocked  Много сте напреднали в тази тема! Аз прочетох някои неща, но имам много неясноти. Опитвам се да разделя новото ни жилище на зони по Ба гуа, обаче:
1. Терасите влизат ли в обитаваната зона?
2. Ако линията, на която лежи входната врата се взема като гранична на зоните "знание", "Кариера" и "приятели", то какво става с помещенията, които остават под тази линия? Представете си все едно апартамента е Г образен и вх. врата е на хоризонталната част на буквата...
3. Кое е по-правилно - разделянето на жилището на 9 правоъгълника или налагането на осмоъгълник?
Дано въпросите ми не ви се сторят малоумни, но дори и така да е, ще се радвам, ако някой ми помогне  bouquet

# 99
  • София
  • Мнения: 2 019
 mama-eli, наистина сме напреднали и вече не обсъждаме зоните "знание", "Кариера" и "приятели". Това не се отнася към класическия фън шуй, а към положителната психология. Ако си решила да ги използваш не е нужно да спазваш някакви определени правила. Разделяш ги както смяташ за нужно и активираш по начин, който желаеш, но трябва да развиваш визуализацията и всеки ден да си представяш как сувенира или талисмана, който си сложила ти помагат да постигнеш целта, която си си поставила. Желателно е да активираш едно нещо и да се съсредоточиш върху него.
Във фън шуй нещата стоят по съвсем друг начин и действат съвсем други принципи. Енергиите оказват влияние на човек независимо от това вярва ли той или не.

# 100
  • Мнения: 589
Ясно! Значи книжлетата, които съм прелиствала са нищо работа. Аз и не съм очаквала да стана супер експерт по фън шуи, по - скоро ми бяха необходими съвсем практични съвети и насоки. Примерно коя стая в какъв цвят да боядисам и обзаведа, как да хармонизирам обстановката, какво да направя при положение, че все пак се налага леглото в тясната ни спалня да е срещу вратата и такива неща... Ще помисля и евентуално ще извикам някой за консултация на място.  Simple Smile

# 101
  • София
  • Мнения: 2 019
Може би ще те разочаровам, но е трябвало да потърсиш съвет на етап избор на жилище, ако става въпрос за апартамент и на етап проект, ако става въпрос за къща. Каква енергия ще влезе в дома ти, се определя при построяването. След това е много трудно да промениш нещо. Не е невъзможно, но не става с обзавеждане, цветово оформление и разни предмети. Това, което евентуално можеш да направиш на по-късен етап е да избереш хубаво място за леглото и печката. Можеш и активации да правиш по всяко време.

# 102
  • Мнения: 14
Здравейте   bouquet От месеци следя темата – много е интересно! Въпреки че прочетох две книги, така и не успях да разбера следното:

Половината ми хол е с овална форма (в посоките юг, югозапад, запад) – това означава ли, че тези ъгли липсват в дома ми?
Как да наложа алгоритъма за построяване картата на летящите звезди в този случай?

Счупих се да търся в нета на тази тема и нищо. Моля ви за помощ.  Praynig

# 103
  • София
  • Мнения: 2 019
krissta, апартаментът ти е с хубава правилна форма. Липсва малка част от югозапада. За построяване на картата на летящите звезди измери фасадата на блока. След това следвай инструкциите за да я построиш. Накрая трябва да наложиш картата върху апартамента, като я завъртиш спрямо неговата ориентация. Примерно на всички карти юг е горе, а ти ще напишеш горе западната комбинация, защото при теб горе е запад и продължаваш по часовниковата стрелка с останалите комбинации.

# 104

Общи условия

Активация на акаунт