ФЪН ШУЙ - 10 (класически)

  • 94 941
  • 834
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 068
много обичаш да ми се караш  Sunglasses а аз все гледам ако може на готово да получа малко информация  Flutter
утре би трябвало да ми дойде новата книжка и се надявам да понауча нещо от нея и да спра да задавам глупави въпроси  Blush

# 166
  • София
  • Мнения: 2 019
Съжалявам ако така е прозвучало.
Искам да ви накарам да не гледате повърхностно на нещата.

# 167
  • на брега на морето
  • Мнения: 110
shoshi, имам въпрос относно външните Ша . За защита от "Ша ци" препоръчват огледало Багуа. Чудя се обикновено огледало би ли свършило същата работа. Има ли значение дали е изпъкнало, вдлъбнато, плоско?

# 168
  • София
  • Мнения: 2 019
shoshi, имам въпрос относно външните Ша . За защита от "Ша ци" препоръчват огледало Багуа. Чудя се обикновено огледало би ли свършило същата работа. Има ли значение дали е изпъкнало, вдлъбнато, плоско?
Да, използвай обикновено плоско огледало

# 169
  • При децата ми
  • Мнения: 6 063
Какво ще рече огледало Багуа?

# 170
# 171
  • Мнения: 19 296
Шоши, този компас читав ли е според теб, за да определя зоните вкъщи http://bgfengshui.com/15/44.html

# 172
  • София
  • Мнения: 2 019
Не се вижда добре компаса. Аз бих заложила на известна фирма за компаси, примерно SILVA. Трябва да е през 1 или 2 деления, не повече.

# 173
  • Мнения: 19 296
Благодаря! Искам да си купя и кристални висулки, но не мога да разбера, за да отразяват различни цветове трябва ли да са фасетирани или може обикновени като тази http://fengshui-magazin.com/bg/product-view/108.html

# 174
  • Мнения: 1 746
Да, климатъкът може да бъде активатор. За съжаление няма общи препоръки. Слагането му обаче  може да е проблем, тъй като ще се пробива стената. Постарай се да не обезпокоиш някой сектор с негативна енергия - княз на годината, разрушител на годината, 3 ша, както и месечните енергии.

Да попитам има ли подходящ материал на вашия сайт, където мога да се осведомя къде се намират въпросните енергии?

При скромния ни опит с компаса и разпределението на зоните у дома, излиза, че нямаме особен избор за поставянето на климатика - стените на кухнята, където би могъл да се сложи, са основно на запад и северозапад.

И един по-глупав въпрос, но съм начинаещ: с компаса мерим посоките от центъра на жилището, нали, не е всяка стая за себе си и да взимаме нейния център като отправна точка?  Embarassed  

Допълвам се с още нещо, за което имам молба. Във фейсбук прочетох от вас това:
"В интернет има достатъчно калкуратори, в които се задава посоката на фасадата и година на построяване и автоматично се получава цялата карта."

Може ли линк към такъв калкулатор или насока как бих могла да го потърся в гугъл?

Последна редакция: сб, 28 сеп 2013, 01:49 от light power

# 175
  • София
  • Мнения: 2 019
Да попитам има ли подходящ материал на вашия сайт, където мога да се осведомя къде се намират въпросните енергии?


Може ли линк към такъв калкулатор или насока как бих могла да го потърся в гугъл?
http://feng-shui.ru/calculators/letyaschie-zvezdy/

И един по-глупав въпрос, но съм начинаещ: с компаса мерим посоките от центъра на жилището, нали, не е всяка стая за себе си и да взимаме нейния център като отправна точка?  Embarassed  
Това е най-големия проблем на начинаещите. Четат от най-различни източници и смесват всичко в едно. Въпросът е неточен. Ако трябва да отговоря с едно изречение - никога не правим измерване вътре в жилището. Ако трябва да кажа къде се правят измерванията трябва да се знае за какво точно става въпрос. Ще използвате 8-те триграми, Ба Джай, Дзъй Бай Че, Летящите звезди, Водни формули по Сан Хе или по Сан Юан и т.н. Измерванията винаги се правят извън жилището, но в един случай ни трябва фасадата на входната врата на апартамента, в друг – тила, в трети – фасадата на блока, в четвърти – тила на блока, в пети – енергийната фасада и т.н. След това трябва да сте на ясно как ще разделите жилището на сектори. В едни школи се разделя на 9 равни квадрата и или правоъгълника, в други - на триъгълници, в трети има специални правила за разпределение на енергията, в четвърти се дели на "24 планини".
Както виждате от изключителна важност е да знаете точно коя школа ще използвате за да не смесвате нещата.

# 176
  • Мнения: 1 746
Това е най-големия проблем на начинаещите. Четат от най-различни източници и смесват всичко в едно. Въпросът е неточен. Ако трябва да отговоря с едно изречение - никога не правим измерване вътре в жилището. Ако трябва да кажа къде се правят измерванията трябва да се знае за какво точно става въпрос. Ще използвате 8-те триграми, Ба Джай, Дзъй Бай Че, Летящите звезди, Водни формули по Сан Хе или по Сан Юан и т.н. Измерванията винаги се правят извън жилището, но в един случай ни трябва фасадата на входната врата на апартамента, в друг – тила, в трети – фасадата на блока, в четвърти – тила на блока, в пети – енергийната фасада и т.н. След това трябва да сте на ясно как ще разделите жилището на сектори. В едни школи се разделя на 9 равни квадрата и или правоъгълника, в други - на триъгълници, в трети има специални правила за разпределение на енергията, в четвърти се дели на "24 планини".
Както виждате от изключителна важност е да знаете точно коя школа ще използвате за да не смесвате нещата.

Да, тотално съм се объркала от всичко, което чета и сега се опитвам да отсея излишното. Намерих насоки на вашия сайт как да построя карта на жилището, надявам се, че сега вече ще ми се поизясни.

Преди време, когато реших да го правя, ме отказа точно това, че не знам как да подходя. Фасадата на сградата - блок е, гледа в една посока, а входната врата на апартамента - в друга. Кое да взема за отправна точка? Поне основната картина да ми се изчисти, за да стигна и до този пуст климатик. И без да е той належащ обаче ми се иска да видя как стоят нещата у нас, за да се ориентирам до известна степен.

За школата - спряла съм се на Летящите звезди, ако правилно се изказвам и тя е отделно направление всъщност. Нали е част от класическия фън шуй, от това се интересувам на съвсем начално ниво засега.

Като се замисля и в този си отговор не съм сигурна, защото за конкретния случай с климатика нали е важно да видя какво безпокоя и т.н. А Княз на годината, разрушител, 3 ша, месечните енергии не знам дали са част от тази школа...    

Да, климатъкът може да бъде активатор. За съжаление няма общи препоръки. Слагането му обаче  може да е проблем, тъй като ще се пробива стената. Постарай се да не обезпокоиш някой сектор с негативна енергия - княз на годината, разрушител на годината, 3 ша, както и месечните енергии.

Благодаря ви за отговорите и, че сте така отзивчива, въпреки безумните въпроси.  Simple Smile

п.п. и едно уточнение - за годината на построяване на сградата се взима началото или когато обектът е завършен?

Последна редакция: сб, 28 сеп 2013, 20:18 от light power

# 177
  • София
  • Мнения: 2 019
В школата на летящите звезди се взима за отправна точка фасадата на блока. Много често фасадата е там, където е входната врата на блока. Измервате примерно направлението на входната врата на блока и след това нанасяте посоките върху апартамента. Например, там на където гледа входната врата сте измерили юг. В същото направление да кажем гледа спалнята в апартамента и там написвате юг, след което продължавате по часовниковата стрелка югозапад, запад, северозапад и т.н.
За година на построяване се взима годината, в която блока е завършен и се е нанесъл първият жител, т.е осъществило се е триединството земя – небе – човек.
Картата на летящите звезди, която се построява, се явява нещо като хороскоп на жилището. Освен това всяка година има годишни енергии, които включват освен годишни летящи звезди, така и Княз на годината, Разрушител на годината, 3 Ша, различните "благородни" и т.н. Освен тях има и месечни и дневни, но дневните почти никой не ги отчита. Те са много кратки за да могат да подействат. Годишните и месечните обаче са важни, защото често именно те са явяват задействащия механизъм за различни събития.

# 178
  • Мнения: 165
Имам един въпрос, на който се надявам някой да може да отговори.
Отскоро започнах работа и стаята, в която работя, се намира точно срещу тоалетната на етажа. Тя се пада на отсрещната стена на един дълъг коридор, в началото на който е моята стая.

Колежки, които работят от дълго време там, имат различни здравословни проблеми - бих казала доста сериозни. Бюрото ми се намира точно срещу вратата и гледам към нея.

Бихте ли ме посъветвали какви мерки е добре да взема, за да неутрализирам лошото влияние от сервизното помещение?

# 179
  • София
  • Мнения: 2 019
Като първа стъпка е добре да се премести бюрото да не е точно срещу вратата.
Вратата на тоалетната може да се боядиса в цвета на стените с цел да се слее с тях и да се направи по-незабележима.
В коридора да има силно осветление и да се разположат огледала шахматно на двете стени.
По същия начин могат да се използват картини или растения.

Общи условия

Активация на акаунт