ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ - да я победим заедно! Тема №10

  • 55 083
  • 751
  •   1
Отговори
  • Мнения: 800
Заповядайте тук, за да споделяме за успехите и неволите си в борбата с инсулиновата резистентност.

# 1
  • Мнения: 1 849
Пу първа!  Laughing

Поли, мерси и за темата, и за тортата!   bouquet

# 2
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
И аз съм тук, няма как да пропусна  Laughing

Поли, благодаря за темата  Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 069
Благодаря, Поли Simple Smile

# 4
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
  tiptoe 
после ще ви пиша какво ми е състоянието след третото раждане Simple Smile

# 5
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
И аз тук.
Поли   bouquet за темата
KayRenn да ти е жив и здрав бебока,пък състоянието ще се оправи с времето  bouquet

# 6
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
KayRenn, честито! Да ви е живо и здраво бебчето и много да ви радва!  Hug  bouquet


Аз се чух с моята докторка, посъветва ме за момента да изчакаме, да видим дали още един месец ще имам кървене, след колко време ще е, и ако няма, ще пия Дуфастон. Каза, че за момента няма желание да ме тъпче с хормонални препарати, иска нещата да се регулират само с метформина.

# 7
  • Мнения: 800
KayRenn, честито бебе! Ще чакаме подробности за вас.
Tina, наистина по-добре да изчакате да видите как ще се развият нещата. Може пък това зацапване да е било признак, че хормоните се раздвижват и след повече пиене на метформин да  се стигне до спонтанна овулация без хормони.

# 8
  • Мнения: 31 670
Айде записче.
Имам нужда от малко съвети дами. Започнах работа и се чудя какво да си нося на работа. Ясно е, че няма как да карам както преди когато не знаех за ИР. Вие как я карате на работа. Какво си носите. Давайте идеи. Аз почти напълно спрях хляба вече. И за три седмици смъкнах 4 кг. И не ми се ще да си правя някакви сандвичи.
Та казвайте.

# 9
  • Мнения: 1 849
KayRenn, честито! Да ти е живо и здраво хлапето!   bouquet

kalan, можеш да ножиш плодове, зеленчуци, ядки, млечни продукти - все полезни и вкусни неща.  Peace  А можеш и да си носиш порция готвена храна.

# 10
  • Мнения: 31 670
Мерси Jana Ina. Ще го мисля. Не съм фен на млечните, но като не ям хляб трябва с нещо да се замести.
А сега вчера да ви кажа на каква статия попаднах. Бях зарязала търсенето на алтернативно лечение за ИР.
http://glucostabbg.com/blog/?tag=%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%83%D0%BB% … D0%BE%D1%81%D1%82

Едното е за диабет, но Холвакор си е баш за ИР. Някой да има наблюдения за него? newsm78
Ето http://www.glucostabbg.com/cholvacor.html
КАКВО Е ХОЛВАКОР? Хлорвакор

Холвакор (Сholvacor: от англ. СHOLesterol – холестерол, от лат. VAsa – кръвоносен съд, от лат. СOR – сърце) е предназначен да лечение на метаболитен синдром (синдром Х). Хловакор регулира липидния метаболизъм: понижава нивото на холестерола и триглицеридите в кръвния серум. Холвакор не притежава токсични ефекти и е съвместим със всички съществуващи лекарственни средства.

 

Доказано е хипогликемичното действие на Холвакор – по-слабо изразено от това на Глюкостаб, но понижаващо нивото на глюкоза в кръвта. Освен това, Холвакор подобрява кръвообращението, "изчиства" кръвоносните съдове и по този начин предотвратява развитието на атеросклерозата и подобрява самочувствието на болните с метаболитен синдром. Всички признаци и симптоми на метаболитния синдром са рискови фактори и предразполагат към развитието на коронарна болест на сърцето.

 

Хлорвакор чувствително намалява проявите на метаболитния синдром:

    понижава артериалното налягане
    намалява признаците на абдоминално затлъстяване
    подобрява обмяната на веществата на сърдечния мускул
    понижава нивото на холестерола, триглицеридите и в по-слаба степен на липопротеините с ниска и много ниска плътност

Холвакор е създаден за профилактика на атеросклерозата и на нейните усложнения - миокарден инфаркт, внезапна сърдечна смърт и др. Важна индикация за прием на Холвакор е коронарната артериална болест (исхемична болест на сърцето), която е основна приина за смъртността в световен мащаб. В 95% от случаите причина за коронарната болест са атеросклеротичните процеси в стените на коронарните артерии, кръвоснабдяващи сърдечния мускул. Има множество фактори, предразполагащи към отлагането на холестерола субендотелно в стените на съдовете. Един от най-нважните фактори за това е дисбалансът на липидния обмен и повишеното ниво на холестерола в кръвта.

Главно патогенетично звено и пусков механизъм за развитието на метаболитния синдром е инсулиновата резистентност. Холвакор повлиява всички компоненти на метаболитния синдром, като инсулиновата резистентност е главната мишена за действието на препарата. Доста често пациентите, на които е поставена диагнозата "метаболитен синдром", са принудени да приемат голямо количество препарати, всеки от които въздейства на отделно звено на метаболитния синдром: повишеното артериално налягане се лекува с един или по-често с два антихипертензивни препарата, хиперхолестеролемията - с медикаменти, понижаващи липидните нива (статини), инсулиновата резистентност - с антидиабетни медикаменти (бигваниди, тиазолидиндиони), затлъстяването - с орлистат, сибутрамин, диета с понижен прием на мазнини от животински произход. В медицината днес се наблюдава тенденция за комбиниране на няколко медикаменти в една таблетка, защото пациентите са затруднени да приемат много хапчета всеки ден и трудно и не успяват да поддържат продължително време този режим на терапия.

Само с по една капка Холвакор 3 пъти дневно може да бъде постигнат ефекта на всички споменати по-горе медикаменти, а често и по-изразен и стабилен ефект. на ефект. Бе доказано, че Холвакор подпомага понижението на телесното тегло при пациентите с метаболитен синдром със средно 2-4 кг месечно, основно за сметка на абдоминално затълстяване, без да е необходима промяна на режима на хранене.

В продължения на 120 дни са проведени изследвания, потвърждаващи високата ефективност на Холвакор. При всички случаи при пациенти с метаболитен синдром бяха наблюдавани понижение на нивото на холестерола в кръвта, понижение на нивото на триглицеридите, на показателите на метаболитния синдром и подобрение на липидните параметри. Проучванията с Хлорвакор при болни с метаболитен синдром показаха 100% резултат.

Днес в света не съществува препарат, аналогичен на Холвакор!

# 11
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Записвам се да не ви изпусна

# 12
  • Мнения: 2 069
Когато търсех алтернатива, и аз четох за "Холвакор", но ме смущава това, че понижава кръвното и захарта. Ами когато са нормални? Иначе ме привлече това, че понижава холестерола. Ако някой го е пил, ще е полезно да сподели.

# 13
  • Мнения: 800
Да ви кажа, момичета, не искам да ви разочаровам, но тези Глюкостаб и Холвакор за мен са пълна измислица. Казвам го от личен опит, никаква работа не вършат - ни захар понижават, ни кръвно. Аз ги пробвах, баща ми също, ефект нулев. Пък и като се замисли човек, една капка черна боровинка какво може да свърши? Както ще да е извлечена, каквото ще да съдържа. Опитайте и вие, но не възлагайте особени надежди.

# 14
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Подсетихте ме за Инофолика... забравих да попитам еднокриноложката дали мога да го взимам заедно с Глюкофажа. Мога ли да започна да го пия без да съм се консултирала с нея?

Общи условия

Активация на акаунт