Каква музика слушат тийновете на 14-15?

  • 16 851
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 3 824
  • По каква музика си падат тийновете в наши дни?
  • Все още ли е актуална сред децата рок класиката - Metallica, Accept, Iron Maiden, Judas и подобни?
  • Чалгата губи ли популярност сред тях (имам чувството, че е така)?

Горните въпроси са леко тенденциозни, но разбирам и приемам всякакви вкусове и новости  Laughing

# 1
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
  • По каква музика си падат тийновете в наши дни?
  • Все още ли е актуална сред децата рок класиката - Metallica, Accept, Iron Maiden, Judas и подобни?
  • Чалгата губи ли популярност сред тях (имам чувството, че е така)?

Горните въпроси са леко тенденциозни, но разбирам и приемам всякакви вкусове и новости  Laughing
Имам един 15г.младеж та да напиша неговите предпочитания:
-Харева песните от неговото поколение:българските изпълнители като:Криско,Ъпсурт,Миро,Спенс
Предимно БГ рап и хаус се въртят на плеъра и компютъра у дома.
-От чуждестранните:DMC,N.W.A ,Еминем,Давид Гета
Допадат му и парчета от рок-класиката на Маталика но предимно баладите.

За чалгата умишлено не споменавам.... Naughty Това е тема табу и не се споменава името и.... Laughing

п.п:Анкетата дава опция само за един глас;при нас са повече"  Peace

Последна редакция: сб, 27 апр 2013, 08:42 от devi4ca

# 2
  • София
  • Мнения: 3 824
devi4ca, благодаря   bouquet

Тъй като имаше само един глас добавих още опции в анкетата. Няма възможност да се направи да се гласува за повече от една опция с един глас, но можеш да промениш гласа си ако искаш.

# 3
  • Мнения: 7 161
Няма възможност да се направи да се гласува за повече от една опция с един глас, но можеш да промениш гласа си ако искаш.
Може.
Опции на анкетата--Максимален брой гласове на всеки потребител.
В момента един потребител може да гласува с една опция. Все още можеш да редактираш и да промениш анкетата така, че всеки потребител да може да избира 2, 3 и повече опции.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 824
Супер Simple Smile Вече може да се избере повече от една опция.

# 5
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Давам глас тогава и за другите  Peace

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моят 14годишен слуша твърдо, с предпочитания към Металика.

# 7
  • София
  • Мнения: 778
Моят синковец слуша различни стилове, но последно чувам от неговата стая хубавите стари парчета на Дайър Стрейтс.  newsm78

# 8
  • Мнения: 6 031
И моят слуша различни неща, затова отбелязах микс от горните.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 611
Моите са в по малка възрастова категория,но едва ли ще си променят много вкусовете след няколко години. Отбелязах "микс" ,тъй като ние с баща им слушаме различна музика-аз хард и хеви,той -поп ,така че често звучат  Рамщайн,последван от хитово поп парче,а и модерната бг музика не пропускат.Не одобрявам повечето бг рап парчета и изпълнители и се старая да не присъстват в плейлистите им,като се аргументирам ,естествено Peace .За сега действа Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 778
И аз не одобрявам повечето бг рап парчета, но моя синковец ги слуша, макар и доста рядко. Самият той не вижда много смисъл в текста, но му харесват цинизмите Embarassed. Защо се получава така, ми е трудно да кажа-в къщи нямаме такъв език на общуване.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 611
Повечето деца са с предпочитание към "цинизмите",защото е нередно,забранено,лошо и т.н.т Когато обаче не им се обръща чак такова внимание и не се акцентира толкова върху това,нещата отзвучават Peace

# 12
  • Мнения: 2 133
Щерка- 15 годишна.Отбелязах всичко, защото е точно така.Няма музика табу.

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Повечето деца са с предпочитание към "цинизмите",защото е нередно,забранено,лошо и т.н.т Когато обаче не им се обръща чак такова внимание и не се акцентира толкова върху това,нещата отзвучават Peace
О, ако знаеш колко възрастни познавам, при които нищо не е отшумяло, напротив цинизмите са доста голяма част от живота им. И не, че им е табу, напротив даже, те с това живеят.
Така, че не смятам, че не трябва да им се обръща внимание.

# 14
  • Мнения: 6 031
Повечето деца са с предпочитание към "цинизмите",защото е нередно,забранено,лошо и т.н.т Когато обаче не им се обръща чак такова внимание и не се акцентира толкова върху това,нещата отзвучават Peace
О, ако знаеш колко възрастни познавам, при които нищо не е отшумяло, напротив цинизмите са доста голяма част от живота им. И не, че им е табу, напротив даже, те с това живеят.
Така, че не смятам, че не трябва да им се обръща внимание.

И аз обръщам внимание на цинизмите, и не толерирам песни с такива.

# 15
  • Мнения: 224
В къщи звучи предимно Helloween, Iron Maiden и Aria. Напоследък откривам вкус към рок - матал баладите в 14-годишния младеж.

# 16
  • Мнения: 207
Изредихте 4 метал групи и ги нарекохте рок...  Rolling Eyes

Шегата на страна, във Френската до ден днешен се слуша основно рок, метал, металкор, джаз, като цяло свестна музика. Чалгата губи популярност при нас, но ние имаме може би най-развитото музикално общество от всички Софийски гимназии (имаме голям хор, СИПове по инстроментализъм и т.н.)

# 17
  • Мнения: 1 213
Изредихте 4 метал групи и ги нарекохте рок...  Rolling Eyes

Шегата на страна, във Френската до ден днешен се слуша основно рок, метал, металкор, джаз, като цяло свестна музика. Чалгата губи популярност при нас, но ние имаме може би най-развитото музикално общество от всички Софийски гимназии (имаме голям хор, СИПове по инстроментализъм и т.н.)

Ох ooooh! какво можем да кажем ние,чиито деца не учат в софийски гимназии,а някъде далеч в дълбоката провинция ?Може би ,че слушат чалга?Ами ,не,не слушат такава.

# 18
  • Мнения: 207
Изредихте 4 метал групи и ги нарекохте рок...  Rolling Eyes

Шегата на страна, във Френската до ден днешен се слуша основно рок, метал, металкор, джаз, като цяло свестна музика. Чалгата губи популярност при нас, но ние имаме може би най-развитото музикално общество от всички Софийски гимназии (имаме голям хор, СИПове по инстроментализъм и т.н.)

Ох ooooh! какво можем да кажем ние,чиито деца не учат в софийски гимназии,а някъде далеч в дълбоката провинция ?Може би ,че слушат чалга?Ами ,не,не слушат такава.

Не съм казвал нищо подобно, просто мога да говоря само и единствено от личен опит. И да слушат чалга, не виждам ползата от това да го коментираме, техният музикален вкус си е техен проблем, ако искат harsh noise да слушат...

# 19
  • Мнения: 1 213
И аз ти казвам от моя личен опит/по скоро наблюдения/,че от приятелите на синът ми/14 год./ никой не слуша чалга.Може би затова не мога да приема,че тази музика е масово слушана от младежи.

# 20
  • Мнения: 207
И аз ти казвам от моя личен опит/по скоро наблюдения/,че от приятелите на синът ми/14 год./ никой не слуша чалга.Може би затова не мога да приема,че тази музика е масово слушана от младежи.

Радвам се - това, което забелязвам е, че при по-младите поколения става все по-рядко срещано това едно дете да слуша чалга - в сегашните 11ти, 12ти класове ми се струва по-популярна, от колкото при нас, въпреки че въпросът е крайно субективен - хората, с които аз общувам са една немалка част от тези класове и, по съвпадение или иначе, не знам някой от тях да слуша чалга.

# 21
  • Мнения: 8 952
Моята /15г./ слуша от хард, по-хард. Конкретни имена на групи трудно ще изброя, но всичките така се дерат, все едно ги измъчват в Ада.  Sick Някаква отврат е. Просто недоумявам от къде ги хареса и изобщо какво им харесва. Аз никога, дори и като тийнейджър, не съм харесвала такъв метъл /ама от най-гадния/.
Ужас! Просто като вляза в стаята й и ме хващат бесовете.

Слуша и Лана дел Рей също - и тя ми звучи като от отвъдното, но в друг смисъл - гласът й е един протяжен, вял, като на призрак.  Sick

И все пак е за предпочитане от чалгата!

# 22
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Особено голямо впечатление ми прави, че никой от тийновете не си признава, че слуша чалга. Като ги питаш все аренби, поп, рок, че някои чак до класиката отиват, а като минеш покрай тях чалгата от телефоните дъни до дупка и.... Криско, да не забравяме - колкото по гнусно, толкова по- харесвано. Те и така се обличат и така се държат - можеш да ги познаеш винаги.
Моята госпожица - 15г. - основно рок във всичките му, разновидности, та чак до дрането от Ада Grinning. Имаме няколко ученически групи (едната се разпадна за нещастие, а бяха доста добри децата), които дерат откровен траш.
Друго, което съм забелязала е, че минават през различни стилове и периоди, е може би не всички - ние минахме от Металика, през Рамщайн, Хим, по едно време покрай ученето на френски - Индила, френски поп и т.н. Чалга и просташки рап (за текстовете говоря)никога не са се слушали у нас. Между другото тези дни ми пусна доста добри и стойностни български рап парчета, със смислен бунтарски текст.

# 23
  • Мнения: 8 952
Особено голямо впечатление ми прави, че никой от тийновете не си признава, че слуша чалга.

А може би наистина не слушат!
В обкръжението на моята дъщеря наистина никой не слуша чалга. То и просто няма как да ги комбинираш двата стила - метъл и поп-фолк.  Crazy Абсурд!

Колкото до рап-а - някои от българските парчета, които излязоха напоследък и имат претенции да са рап, специално по текст бих ги сложила мааалко под чалгата. Чудя се няма ли контрол върху простотиите, които се въртят в ефир, просто не знам...

# 24
  • Мнения: 918
Хитовете на NRJ във варианта, който се върти във Франция и Белгия - англоезичните песни плюс френскоезични "бисери". Някои от рап парчетата са наистина вулгарни, други са приятни, с 1-2 цветисти изрази, колкото да не е без хич.
През 2012 имаше една песен за края на света, чийто текст беше леле мале - авторът решил да го дава през просото, защото маите били казали, че ще се мре, и ги беше наръсил едни... Щял да сложи препарираната лисица на тъщата не знам си къде... Естествено, децата се увличат по нецензурните думи, а после го израстват. Аз не го правя на въпрос и моят син не употребява кой знае какви изрази.
В колата аз и детето слушаме NRJ, а когато седне мъжът ми, веднага превключва на Nostalgie.
От старите харесва Бийтълс.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Айде сега обидил го.  Peace Явно и идва " ту мъч" на жената. То на моменти и на мен така ми идва, зависи от дужевното, психическото и физческото ми състояние.
Това, което казах за чалгата е от личен опит.

# 26
  • Мнения: 207
Айде сега обидил го.  Peace Явно и идва " ту мъч" на жената. То на моменти и на мен така ми идва, зависи от дужевното, психическото и физческото ми състояние.
Това, което казах за чалгата е от личен опит.

"Най-гадния" не само, че обижда конкретния под-жанр, пък и импликира, че целият жанр е "гаден", така че си е чиста обида.

# 27
  • Мнения: 8 952
Брей, не бъдете толкова обидчиви, бе!

Значи подобна музика за момче мога да я приема, но не и за момиче. От там ми идва крайно негативното отношение.

И вече поредна година се опитвам да проумея какво толкова й се харесва на тоя род музика. ОК, текстовете може би имат някакъв смисъл и лирика. Но не и, как да кажа, ... изпяти по начин все едно се вика за помощ от Ада...

# 28
  • Мнения: 25 656
...изпяти по начин все едно се вика за помощ от Ада...

Ами може точно това да правят младежите, слушайки музиката - да викат за помощ от Ада.   Twisted Evil
С такива дяволски изчадия за родители...  Laughing

# 29
  • Мнения: 207
Брей, не бъдете толкова обидчиви, бе!

Значи подобна музика за момче мога да я приема, но не и за момиче. От там ми идва крайно негативното отношение.

И вече поредна година се опитвам да проумея какво толкова й се харесва на тоя род музика. ОК, текстовете може би имат някакъв смисъл и лирика. Но не и, как да кажа, ... изпяти по начин все едно се вика за помощ от Ада...

Текстовете са изненадващо дълбоки и ако се заслушате в тях според мен ще разберете. Между другото повече момичета слушат пост-хардкор и металкор, отколкото момчета. Факт.

# 30
  • Мнения: 8 952
...изпяти по начин все едно се вика за помощ от Ада...

Ами може точно това да правят младежите, слушайки музиката - да викат за помощ от Ада.   Twisted Evil
С такива дяволски изчадия за родители...  Laughing

Сигурно туй ще да е причината...  newsm78
Да взема и аз да прослушам ли, кво ли?!?!

# 31
  • Мнения: 207
...изпяти по начин все едно се вика за помощ от Ада...

Ами може точно това да правят младежите, слушайки музиката - да викат за помощ от Ада.   Twisted Evil
С такива дяволски изчадия за родители...  Laughing

Сигурно туй ще да е причината...  newsm78
Да взема и аз да прослушам ли, кво ли?!?!

Съветвам ви наистина да дадете шанс на жанра. Според мен ще си промените мнението като му обърнете малко внимание, просто се концентрирайте на смисъла на текста, не на тона.
ПП: Бих могъл да препоръчам някоя група ако някой се интересува, просто кажете Simple Smile

# 32
  • Мнения: 8 952
Не, благодаря!
Depeche Mode напълно ми удовлетворяват нуждата от подобно настроение. Разликата е, че песните им са наистина приятни и за слушане.  Peace

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Хората си избират музиката заради мелодията, не заради текста.
А в този раздел си обсъждаме какво слушат децата ни.
Прочетете основното предназначение на раздела - обмяна и дискусии между родители, не е за деца.

Ето това се опитвам да напиша в няколко теми вече, които са превзети от един младеж, но не ме разбира:
Цитат
Група за обсъждане на проблемите, радостите и неволите, свързани с децата в училищна възраст: възрастови изменения, характер и възпитание, отношение към родители, братя и сестри, връстници и др. Темите са насочени към родителите и не са предназначени за дискусии между самите деца.

# 34
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Е, тук вече не съм съгласна.
1. Кой каза,че музиката се избира заради мелодията - това може да е вярно за теб, но не за много други хора.
2. Нямам нищо против да чуя мнението на децата - даже за мен е задължително да разбера тяхната гледна точка. Младежа, защитава позицията си. По-различно ли щеше да е, ако беше майка му.

А сега към Вортекс - дай да чуем какво слушаш - може и на лично, за да не всяваме смут.

# 35
  • Мнения: 8 952
Дъщеря ми твърди, че харесва текстовете.

# 36
  • Мнения: 92
  • По каква музика си падат тийновете в наши дни?
  • Все още ли е актуална сред децата рок класиката - Metallica, Accept, Iron Maiden, Judas и подобни?
  • Чалгата губи ли популярност сред тях (имам чувството, че е така)?

Горните въпроси са леко тенденциозни, но разбирам и приемам всякакви вкусове и новости  Laughing

1. Останала съм с наблюдението, че днешните тийнове си падат по рапа, който аз лично не одобрявам заради циничните текстове. Моята щерка слуша твърда музика (всякакъв вид метъл, както и рок). Откъде се запали по този стил – не знам, но определено предпочитам да слуша това, отколкото чалготии или рапчета.
2. При нас определено е актуална.
3. Мисля, че бавно запада... И все пак, слуша се от децата.

# 37
  • Мнения: 812
В нас младежът слуша музика рядко
обикновено е нещо ,което е хит днес
или според настроението му
иначе в къщи предимно слушаме БГ музика

# 38
  • София
  • Мнения: 39 783
Дъщеря ми е на 13 и основно слуша поп музика. Слуша нашумелите западни млади изпълнители. Харесва и доста от българските. Като малка слушаше рок. Чалга не съм я чувала да си пуска.
Водих я на концерта на Рамщайн е София и беше на върха на щастието.

Последна редакция: вт, 30 дек 2014, 23:22 от AnMary

# 39
  • Мнения: 25 656

1. Останала съм с наблюдението, че днешните тийнове си падат по рапа...

На колко години е дъщеря ти? Обикновено по рапа се увличат децата в началното училище, максимум в прогимназията. За тях основното са точно "мръсните" текстове - всички знаем как децата обичат да хихикат на някои думички. После го израстват.
Изключение правят само някои лелки и чичковци от по-старата генерация музикални дейци, които може би поради старческа сенилност също се кефят на този стил и такива текстове. Ще ги забележите в журито на разни музикални формати като Х фактор и др. Там, заедно с други окаяни фенове на чалгата, правят всичко възможно, включително и изкуствено дишане, за да поддържат тези жанрове у нас.  

ПП Аз всъщност харесвам рапа като стил. Но не и българската му разновидност – чалга-рап. Или рап-чалга, не знам кое е по-точното определение.

# 40
  • Мнения: 207

1. Останала съм с наблюдението, че днешните тийнове си падат по рапа...

На колко години е дъщеря ти? Обикновено по рапа се увличат децата в началното училище, максимум в прогимназията. За тях основното са точно "мръсните" текстове - всички знаем как децата обичат да хихикат на някои думички. После го израстват.
Изключение правят само някои лелки и чичковци от по-старата генерация музикални дейци, които може би поради старческа сенилност също се кефят на този стил и такива текстове. Ще ги забележите в журито на разни музикални формати като Х фактор и др. Там, заедно с други окаяни фенове на чалгата, правят всичко възможно, включително и изкуствено дишане, за да поддържат тези жанрове у нас.  

ПП Аз всъщност харесвам рапа като стил. Но не и българската му разновидност – чалга-рап. Или рап-чалга, не знам кое е по-точното определение.

Не мога да кажа, че съм голям фен на рап музиката, но моля ви не я свеждайте само до единия цинизъм, при положение, че има много задълбочени и сериозни текстове. Колкото до българския "рап". Където и да бъде като го чуя гледам да се отдалеча Simple Smile

# 41
  • Мнения: 21 497
В къщи звучи предимно Helloween, Iron Maiden и Aria. Напоследък откривам вкус към рок - матал баладите в 14-годишния младеж.

 Наистина ли харесвате Ария? Досега не съм попадала на човек тук който да ги слуша Grinning.

Аз му намеквах няколко пъти, но не разбира.
Да го оставим да се изживява като разбирач.

В правилата си пише някакви неща за спама...

Между другото не съм тук, за да коментирате мен или мотивите ми. Намирам коментарите ви за обидни.

 А защо си тук? Наистина съм изненадана да те намирам във всяка тема. Схванах, че обичаш да контактуваш с по-големи, но тези по-големи да са и майки има нещо нездравословно.


  ПП. Вместо горното да бях се придържала към темата.
   Дъщеря ми слуша One direction, Ариана Гранде, тези неща... ииии Сигур рос Laughing.

Последна редакция: вт, 13 яну 2015, 14:46 от Iris04

# 42
  • Мнения: 100
Момиче на 14 години  съм, направих се регистрация преди месеци само за да питам за нещо, но сега като видях тази тема реших да пиша  Grinning
По рапа си падат децата до 13 години, от началното и основното училище, защото има харесват бунтарските мръсни текстове. Фенките на Криско са в тази възрастова категория, казвам го от опит и лични наблюдения.
Относно чалгата, имам много приятели, които НЕ я слушат. Но много по-голям е броя на почитателите и. Laughing
Всичките ми приятели във фейсбук /а имам и хора които не познавам/ по снимките си пишат чалга цитати,  няма момиче което да не е сложило вече текст от чалга песен като статус или на снимка. Просто това е истината.
Не е вярно, че чалгата губи популярност.Ако влезете в ютюб в канала на планета ще видите, че няма чалга песен с по.малко от милион показвания. Най добрите им са по 8-9 милиона. Повече от рап песните на Криско и 100 кила даже.
Преди 2-3 години наистина никой от обкръжението ми не слушаше поп фолк, но сега са малко хората, които не го правят.
Сега, когато си на 14 -15 е модерно вече да се слуша този стил, дискотеки, купони, планета дъни до дупка.
Голяма част не си признават, че слушат чалга и аз до преди 2 месеца не я понасях, сега само това слушам  Joy Mr. Green #Crazy Просто ритъмът и текстовете ми харесват.
Не говоря за циничните текстове и пошлите клипове. Такава чалга вече няма.Никой не слуша пошлата чалга. Търси се стойностното, песните за любов, разбито сърце, защото тийнейджърите това изживяваме Sunglasses Grinning
Само не си мислете, че поп фолка е същия като преди 15 години, защото повечето толкова го избягвате, че не знаете какво сега прави в него.
Песните са на едно много по високо ниво, от рапът и другите.  Joy Joy Joy
Ето ви примери:
http://www.youtube.com/watch?v=7UYdeWdPTgo
http://www.youtube.com/watch?v=kBX-ars46Nw

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 11:28 от fashion_lover96

# 43
  • Мнения: 3
Момиче на 14 години  съм, направих си регистрация преди месеци само за да питам за нещо, но сега като видях тази тема реших да пиша.  Grinning
Само не си мислете, че поп фолкът е същият като отпреди 15 години, защото повечето толкова го избягвате, че не знаете какво сега прави в него.
Винаги са ми интересни постовете на по-млади хора тук, обаче последното изречение ме накара да избухна в бурен смях.  Joy
Поглеждам аз канала на Планета в Youtube и пускам една от най-новите песни там, за да видя дали пък наистина не се е трансформирал този поп-фолк. Искате ли да цитирам текста? Ето част:
"Разклати я, раздвижи я и с мляко намажи я!
Shake, shake, shake, shake your ass! (Превод: Раздвижи, раздвижи, раздвижи, раздвижи си дупето!)
Много ми е луд, бате, много ми е луд!
Много ми е луд, бате - в гащите е луд!" Вярно, има промяна. Сега е по-зле даже и от "Ласмаги-джасмаги".  За мен чалга - не, мерси.  bowuu
/Извинете, че не е много по темата, не се сдържах просто./

Общи условия

Активация на акаунт