ползвате ли пелени за многократна употреба?

  • 2 085
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 498
някой ако е полвал от памучните пелени за многократна употреба- да се похвали или оплаче съответно
аз не съм ползвала и се чудя дали да се пробвам Thinking

# 1
  • Мнения: 1 613
Не съм ползвала такива.

# 2
  • Мнения: 3 360
Аз ползвах с първото дете и се измъчихме взаимно CryИмаше обрив и се съмнявах,че може да е от памперсите...Та докато отмина се мъчихме....С памперс е най-добре! Hug

# 3
  • гр. София
  • Мнения: 50
Мисля че са отживелица. Памперсите са много по-удобни. Помня кошмара с прането на пелени когато сестра ми беше бебе.

# 4
  • Мнения: 1 999
Не ползвам! Naughty

# 5
  • Мнения: 5 577
И аз не ползвам.  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 8 505
И аз съм в групата на неползващите.

# 7
  • Мнения: 2 047
  Не съм си и помисляла да пробвам. Вижда ми се голяма хамалогия, но ти ако не си убедена, пробвай.

# 8
  • Мнения: 7 186
Не. Пробвах веднъж, когато Алекс имаше обрив от претопляне, но се оказа, че с тях е още по- зле, защото беше постоянно мокър. Не е работа това, зарежи... Naughty

# 9
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ползвах около седмица когато се опитвах да го уча на гърне. Нямаше резултат, само дето се измъчих и се отказах. Все още сме си с памперс.

# 10
някой ако е полвал от памучните пелени за многократна употреба- да се похвали или оплаче съответно
аз не съм ползвала и се чудя дали да се пробвам Thinking

аз ползувах, ама не като пелени. тензухените ми идваха много добре като подсушавах бебо, защото попиват много добре и са много лекички при допир. също с тях го загръщах лекичко, когато го оставях да рита по голо дупе. бархетните ползувах с тази цел през зимата.

# 11
  • Мнения: 666
 През 1996 г ползвах от време на време, но тогава беше малко кризисно положението и затова, сега не ми минава през ум да ползвам подобни неща

# 12
  • Мнения: 1 072
ПОЛЗВАМ  Laughing от време на време и не защото е по-екологично, а защото тук се смята, че постоянното носене на памперси от момченца води до намаляване или загуба на потентността им  #Crazy #Crazy(в смисъл, че и педито каза нещо подобно)  дори пусках тема във форума, но никой не споделя тези ми опасения. И слава Богу, защото аз все гледам да сложа памперс, а свекито-пелена Twisted Evil Е, аз слагам пелени горе-долу вечер от 5 до къпането. Не е мноого трудно, но е занимавка да се преобичаме по 10тина пъти. Отива 1 пелена, 1 гащи и 1 панталон, понякога и фланелката. Накисвам ги в сапунена гореща вода и пера веднъж на ден или по-скоро изплаквам. От време на време ги пускам в пералнята на къса програма. Това е  Laughing

# 13
  • Мнения: 4 392
И аз не ползвам,макар че е екологично.Не е добре за бебето да стои с компрес от урина на дупето.Много са непрактични.
ДА БЛАГОДАРИМ НА СЬЗДАТЕЛИТЕ НА ЕДНОКРАТНИТЕ ПЕЛЕНИ!

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Ползвала съм с двамата си сина - кошмар. Вечер като се сложат - сутрин като стане мирише чак на амоняк - плува и спарено. Не можете да си представите какви късметлии сте, че сте пропуснали този период  Grinning

# 15
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не, не мога да си представя, че детето ще е постоянно с мокро дупе Naughty

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Че аз като ми се изака на пелената която постилам под не я хвърлям и не я пера,какво остава да пера акото и пак да ползвам.Пък и трябва да съхнат.Не не  не...

# 17
  • Мнения: 2 000
Никога не съм ползвала и не мисля да ползвам. Хората са измислили памперсите, а аз да ходя да се моря да пера пелени. Я, да не съм луда  Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 44 106
и аз не съм -още в началото изключих това ,като вариант- хамалогия, не ми се дтрува и особено хигиенично, все да седи мокро и мръсно бебето, и по-евтино дори не е... преди като е нямало памперси или са били доста по-скъпи ок, ама сега - не благодаря...

# 19
  • Мнения: 307
Може би имаш предвид пелените ,които се появиха след нова година в страницата на "Неделчев и Неделчев".Те са нещо като памперси,но се перат.И аз бях пуснала питане за тях но не се появи някоя мама,която ги е ползвала Simple Smile

# 20
  • Мнения: 498
Може би имаш предвид пелените ,които се появиха след нова година в страницата на "Неделчев и Неделчев".Те са нещо като памперси,но се перат
точно за тях питам

# 21
  • Мнения: 1 489
Ползвах само за няколко дни,защото малката се беше обринала от урината и това наистина беше кошмар.

# 22
  • Мнения: 1 489
Може би имаш предвид пелените ,които се появиха след нова година в страницата на "Неделчев и Неделчев".Те са нещо като памперси,но се перат
точно за тях питам
И колко струват тези пелени?

# 23
  • Мнения: 307
Разгледайте ги на този адрес:
www.nn-bg.com

# 24
  • Мнения: 240
Никога не съм ползвала и не мисля да ползвам. Хората са измислили памперсите, а аз да ходя да се моря да пера пелени. Я, да не съм луда  Laughing

 Peace

# 25
  • Мнения: 1 107
Не би ми хрумнало дори  Sunglasses

# 26
  • на село
  • Мнения: 3 917
Разгледайте ги на този адрес:
www.nn-bg.com
Някой успя ли да зареди pdf файла с цените, че немога да го отворя ?
Успях да видя начина на приложение и колко бр. долу -горе ще ми трябва,
 ама пусти цени...
Иначе ми се струва хитро измислено, нали се говори постоянно за екология, а тези за еднократна - с тях се трупат камара буклуци.
Навила съм се да взема поне за проба, а и още не ни остава много време да сме с памперс  Wink.

# 27
  • Мнения: 272
Не съм.Не ми вдъхват доверие нещо. newsm78

# 28
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не смятам да ползвам   Sunglasses

# 29
  • на село
  • Мнения: 3 917
Ама вие разбрахте ли, че момичето пита не за старите едновремешни пелени, а за тези http://www.bambinomio.nn-bg.com/, така че не избързвайте със заключенията.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 109
Никога не съм ползвала и не мисля да ползвам. Хората са измислили памперсите, а аз да ходя да се моря да пера пелени. Я, да не съм луда  Laughing

 newsm10

# 31
  • Мнения: 2 672
не , не съм ползвала

# 32
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Постоянно ги ползвам...за всичко друго освен за дупето.
Тензухените пелени са много удобни за слагане под главата при малките бебета...за забърсване, за завиване лятото....за какво ли не....само не и вместо памперс.......

# 33
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
При условие, че има памперси, не бих ползвала пелени за многоктатна употреба Crossing Arms
Ако детето е алергично към памперси, тогава -да!

# 34
  • Мнения: 1 410
Никога не съм ползвала. Даже не съм се замисляла за такъв вариант.

# 35
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Никога не съм си и помисляла да пробвам newsm78.

# 36
  • Мнения: 2 040
Никога не съм пробвала, въпреки че майка ми беше купила, за всеки случай ... Но факта да и е мокро дупенцето нон- стоп, не ме накара даже и да се замисля  Grinning

# 37
  • Мнения: 1 426
цените им са препоръчителни за комплект "от раждането до гърнето"- бели в кутия 378,95лв

# 38
  • Мнения: 138
Мисля,4е като идея не е лошо за тия http://www.bambinomio.nn-bg.com/

# 39
  • Мнения: 1 426
цените им са препоръчителни за комплект "от раждането до гърнето"- бели в кутия 378,95лв

май се перат одрисканите пелени. Не е за мен Stop

# 40
  • Мнения: 4 406
като направиш проста сметка , не идва по- евтино да переш сушиш и гладиш...
колкото до замърсяването на околната среда- пяната от перилните препарати също вреди

# 41
  • Мнения: 83
Позволявам си да копирам линка към моя отговор в друга подобна тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73086.msg1639275#msg1639275

Общи условия

Активация на акаунт