Нов "поръчков" репортаж в новините на бТВ

  • 5 613
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 473
Стрелче, родата ми са фармацефти и химици, елементарно е хора, които разбират да ти обяснят действията на едните и другите.
Ако потърсиш инфо ще видиш колко странични реакции имат старите ваксини.
Това че не се е проявило при Гери е страхотно, но при други деца не е така.

Тази подробност съвсем не е от без значение Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 8 932
В случая не знам защо говорим за вносни или не. Почти не знам за детски ваксини, които да се произвеждат в Б-ия. А за страничните ефекти, тях ги има при много малък процент деца и никога не може да се предвиди кога ще стане това. В скоро време очаквам да стане модерно като на запад да почнат да отказват поставянето на ваксини.

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз се консултирах с моята педиатърка, в която имам доверие като специалист по детски болести.
Тя ми каза слдното и виждам логика в него-купените ваксини не са предвидени за болести, разпространени в БГ, а в някоя друга страна, за където са произведени (говорехме конкретно за менингит-ваксината). В България няма необходимост, според нея, да ваксинирам детето си срещу менингит, още повече че, пак според нея, това е ваксина, която не обхваща менингит, който се среща в България (но изключително рядко, при тежки условия на живот, ниска хигиена и пр, и пр).
Като цяло не виждам защо трябва да третирам детето си с всичко, което е изнесено на пазара, за да го защитя от 1000 неща, като, не дай си боже, всички знаем, че се случва 1001-вото.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Интересно ми е как разбра, че вносните са по-добри? Shocked
Дъщеря ми не е имала никакви странични реакции от поставените й ваксини! Naughty
Стрелче аз ще ти отговоря на този въпорс. Ади нямаше  никакви проблеми и съотвено му бихa нормланите ваксини.  понеси ги добре. Вики обаче още от раждането е с много чувствителна кожа, появават и се често пъпчици и педито ме посъветва, че трябва да  се бият ваксини с изолиран белтък. Такива доколкото разбрах са Pentaxim и Infanrix. Инфанрикса е два пъти по-евтина от пентаксима. Аз избрах втората и миналия месец дадох 200лв за 3 ваксини( започене ли се веднъж с тях трябва само те да се бият)естествено преди това разпитах и други лакари какво им е мнението и за двете и  преценихих, че пентаксима е по-добра. Ако дъщеря ми не беше толкова чувствителна естествено щях да предпочета нормалните ваксини.

Последна редакция: пн, 30 яну 2006, 11:22 от ДЕянаЗ

# 19
  • София
  • Мнения: 6 559
Анна, не съм съгласна и ще ти кажа защо.

Когато се роди синът ми, нашето Педи ни даде листовки със съставките на всичи лекарства и тези препоръчани от ЗК и вносните.
Как действат, на какъв принцип, странични реакции.
Това още като се роди детето, имах инфо за ваксините до 1 годинка на детето.
Изборът беше мой. Никой не ме е насилвал.

Логично избрах вносните, определено са по добри.
Аз не видях реакция при моето дете при нито една ваксина.
Никакви температури, подувания, втрисания, и избягвания на къпането.

А самия факт, че вносните ваксини са широко ползвани в "белите" държави за мен е един огромен плюс.

Аз съм за напредъка в науката. И за свободния избор, а не някой да ми каже това ще слагаш и точка.
При нас ситуацията беше 1:1, с разлика на това, че аз избрах "безплатните ваксини" и също при нито една ваксина и при двете бебета нямаше никаква реакция. Хубаво е да имаш информация, а изборът и евентуалинте рискове да ги поемаш ти като родител и педиатърът като "вещо лице".

# 20
  • Мнения: 2 784
Аз се консултирах с моята педиатърка, в която имам доверие като специалист по детски болести.
Тя ми каза слдното и виждам логика в него-купените ваксини не са предвидени за болести, разпространени в БГ, а в някоя друга страна, за където са произведени (говорехме конкретно за менингит-ваксината). В България няма необходимост, според нея, да ваксинирам детето си срещу менингит, още повече че, пак според нея, това е ваксина, която не обхваща менингит, който се среща в България (но изключително рядко, при тежки условия на живот, ниска хигиена и пр, и пр).
Като цяло не виждам защо трябва да третирам детето си с всичко, което е изнесено на пазара, за да го защитя от 1000 неща, като, не дай си боже, всички знаем, че се случва 1001-вото.
И моята ми каза същото. каза, че в Б-я имунизационният календар е достатъчно натоварен, на Запад вече ваксините били препоръчителни, а не задължителни, защото при всяка ваксина, дори най-съвременната съществува риск, колкото и да е минимален и лично моята докторка е против пренатоварването с ваксини. Каза, че на собствените си деца не е слагала никакви други ваксини, освен задължителните, но изборът и решението са мои и на мъжа ми и ако настояваме, ще се съобрази с нас.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Информация е нужна!

Всичко друго е въпрос на финанси и желание за чуждоземско от родителите  Crazy.


П.П: и аз и моите деца сме си ваксинирани с нашенски ваксини и да чукна на дръвче - биваме Flutter

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
Логично избрах вносните, определено са по добри.
Аз не видях реакция при моето дете при нито една ваксина.
Никакви температури, подувания, втрисания, и избягвания на къпането.

Само искам да кажа, че ние слагаме безплатните ваксини и детето ми не е имало реакция към нито една....
Не заставам нито на едната нито на другата страна. Разбира се, че новите неща е нормално да са по-модерни, но и старите са били такива... След 10 г. знаеш ли какво ще кажат лекарите за ваксини,които си слагала сега...
Само за протокола.. привърженик съм на ваксините. На дъщеря ми съм сложила по желание ХИБ ваксината, за съжаление нямам възможност в момента да й сложа и с/у хепатит А.

# 23
  • Мнения: 2 556
На сина ми сме слагали обикновените ваксини, при третото ДТК беше с 39 градуса темп. и цяла нощ рев. Сестра ми работи във фирмата-производител на Инфанрикс, запозната съм подробно с разликите между обикновената и Инфанрикса, и естествено сложих на дъщеря ми Инфанрикс. Предавания по бТВ или другаде грам не биха ме разколебали да действам както аз съм решила.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 623
съвършено не съм съгласна,че държавата е избрала най-доброто за моето дете - най-дорият избор е информираният избор и го правя аз,а не чиновниците в МЗ.
Смятам,че добрият лекар трябва да дава информация за това какви възможности има и да дава на родителите възможност да преценят за себе си какво предпочитат,без да им налага мнение.Идилична представа,нали Rolling Eyes

Абсолютно съм съгласна с това !

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Аз се консултирах с моята педиатърка, в която имам доверие като специалист по детски болести.
Тя ми каза слдното и виждам логика в него-купените ваксини не са предвидени за болести, разпространени в БГ, а в някоя друга страна, за където са произведени (говорехме конкретно за менингит-ваксината). В България няма необходимост, според нея, да ваксинирам детето си срещу менингит, още повече че, пак според нея, това е ваксина, която не обхваща менингит, който се среща в България (но изключително рядко, при тежки условия на живот, ниска хигиена и пр, и пр).
Като цяло не виждам защо трябва да третирам детето си с всичко, което е изнесено на пазара, за да го защитя от 1000 неща, като, не дай си боже, всички знаем, че се случва 1001-вото.
И моята ми каза същото. каза, че в Б-я имунизационният календар е достатъчно натоварен, на Запад вече ваксините били препоръчителни, а не задължителни, защото при всяка ваксина, дори най-съвременната съществува риск, колкото и да е минимален и лично моята докторка е против пренатоварването с ваксини. Каза, че на собствените си деца не е слагала никакви други ваксини, освен задължителните, но изборът и решението са мои и на мъжа ми и ако настояваме, ще се съобрази с нас.

Тук не става въпрос за ваксиниране с ваксини извън задължителния имунизационен календар, а за избора между безплатните и вносните от аптеките.
Иначе съм напълно съгласна с тезата за допълнителното натоварване на детския организъм с ваксини срещу болести непознати из нашите географски ширини. Тя се подкрепя и от нашия педиатър на когото безусловно вярвам Simple Smile

Искам да се извиня на Стрелче за това, че предният ми постинг и е прозвучал заядливо и да я уверя публично, че не съм целяла подобен ефект. Бих отговорила и на всеки друг автор с подобна теза по същият начин - няма никакъв личен елемент в изказването ми  bouquet

# 26
  • Мнения: 6 206
При нас също - от безплатните и нито една допълнителна засега.
Пак след консултация с двама доктори и защото реших да послушам свекърва ми, която в случая е "вещото" лице.
Тове е необятна тема и аз не съм 100% сигурна дали съм направила правилното...

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Анна, не съм съгласна и ще ти кажа защо.

Когато се роди синът ми, нашето Педи ни даде листовки със съставките на всичи лекарства и тези препоръчани от ЗК и вносните.
Как действат, на какъв принцип, странични реакции.
Това още като се роди детето, имах инфо за ваксините до 1 годинка на детето.
Изборът беше мой. Никой не ме е насилвал.

Логично избрах вносните, определено са по добри.
Аз не видях реакция при моето дете при нито една ваксина.
Никакви температури, подувания, втрисания, и избягвания на къпането.

А самия факт, че вносните ваксини са широко ползвани в "белите" държави за мен е един огромен плюс.

Аз съм за напредъка в науката. И за свободния избор, а не някой да ми каже това ще слагаш и точка.



Интересно ми е как разбра, че вносните са по-добри? Shocked

Дъщеря ми не е имала никакви странични реакции от поставените й ваксини! Naughty
И мойта дъщеря не е имала странични реакции с държавните ваксини

# 28
  • Мнения: 181
Работя във фармацевтична фирма и мога да потвърдя, че лекарите, обработени по съответния начин от търговските представители на чужди фармацевтични компании предписват лекарства, които имат български аналог. Естествено цената на чуждите е в пъти по-висока, без качеството да се различава.
Не мисля, че чуждото задължително означава качествено!
За ваксините - и двете ми деца са ваксинирани с "държавните" ваксини, не са имали никакви странични реакции и никакви реклами или препоръки не биха ме накарали, без да съм убедена, да направя по-богати чуждите производители на ваксини.

# 29
  • Мнения: 5 370
Работя във фармацевтична фирма и мога да потвърдя, че лекарите, обработени по съответния начин от търговските представители на чужди фармацевтични компании предписват лекарства, които имат български аналог. Естествено цената на чуждите е в пъти по-висока, без качеството да се различава.
Не мисля, че чуждото задължително означава качествено!
За ваксините - и двете ми деца са ваксинирани с "държавните" ваксини, не са имали никакви странични реакции и никакви реклами или препоръки не биха ме накарали, без да съм убедена, да направя по-богати чуждите производители на ваксини.

Е, най-сетне някой да го каже това!  bouquet  bouquet
Поради добрите връзки на свекърва ми и досега, когато имам нужда от нещо, свързано с детенце, пия вода "директно от извора". По отношение на ваксините-да не звучи като изхвърляне, ама бях готова да дам пълната сума за ваксината "Инфанрикс", но преди това потърсих консултация. Въпросът ми е бил директно зададен на републикански специалист.....отговорът е-към безклетъчните ваксини се прибягва, когато детенце има фамилна обремененост с алергии.
Понесохме добре ваксините с изключение на кратка Т от 38 градуса при третото поставяне....това е.

Общи условия

Активация на акаунт