Вградена фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел

  • 314 156
  • 2 044
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 10
Със сигурност не искам да знам цената на Сименс Grinning .Посетих Техно Вижън и там има страхотни неща .... лошото е че фурната която харесах на AEG e 1900 лв ... и има всичко Simple Smile

# 1 306
  • Мнения: 13 188
http://www.emag.bg/furna-za-vgrazhdane-electrolux-elektricheska- … ok/pd/D108FBBBM/? Тази от черния петък. Само дето са излъгали, че превключвателите и са потъващи. Но е много голяма, има две решетки за тавите, което много облекчава едновременното готвене. Самите тави също са по-големи от на старата ни.

# 1 307
  • Мнения: 2 708
Аз не знаех до скоро за фурните на пара, признавам си  Blush, и понеже се "хвърлям" с голяма сила да чета за всяка новост за мен и тамън си викам..."ето, сега фурните на пара явно са най-добри" и току ме сецне мнение от типа - ако искате да печете хляб и да има хубава, хрупкава коричка, забравете за тази фурна. Тип френски селски хляб, или каквото и да е печиво с прекрасна апетитна коричка - нъц, няма.Simple Smile

Дали може някой, който ползва такава фурна да сподели мнение. Сигурно е по-здравословна, но пък аз си искам коричката Simple Smile. И друго четох, че си имало тънкости и се искало време да й свикнеш, защото печенето в нея си изисква друг тип умение.

# 1 308
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
Фурна като всички други.
Просто с повече функции.
Парата е опция.
Можеш да печеш с пара и без пара, като има различни степени на парата.
Има автоматични програми, при които парата се включва на един етап.
Пека си хляб с коричка, пека си месо, с коричка от вън и сочно вътре.
Това, че фурната е с пара не означава, че само така пече .

# 1 309
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ети, и аз много се чудех на комбинирана фурна с пара. Понеже имам огнеупорен съд за готвене на пара (става и за котлон и за фурна) и си викам да спестя някой лев... Има ли разлика в изпечено на вентилатор месо и комбинирано с пара? Предполагам, че с парата е по-сочно?

# 1 310
  • Мнения: 54 420
Къде е ударението в думата пиролиза? Blush

# 1 311
  • Мнения: 2 708
Благодаря Ети Hug.
Дева, на мен ми идва отвътре пиролИза и аз така я изговарям тази дума, но не съм гаранция никаква. Просто на мен така ми звучи  Peace.

Редактирам се - ето намерих - пиролИза си е Simple Smile.

# 1 312
  • Мнения: 54 420
пахистахис, благодаря ти много! bouquet
И аз така я произнасях, без да твърдя, че е правилно.
Обаче вчера колежката каза пирОлиза и се замислих дали не греша. newsm78

# 1 313
  • Мнения: 1 597
ПирОлиза е в англиския език, защото ударенията се поставят на втора сричка, а в българския си е пиролИза, - ударенията се поставят на предпоследна сричка.
Фурната от електросаунд няма пиролиза, а за мен тя е по-важна от стимирането. Стимиране може да си направите и сами с добавяне на съд с вода, разбира се няма как да се направи на 20-30 или 50% стимиране, но все пак, се повлиява сочността на печивото. Има фурни, които комбинират и 2-те функции, но цените са до небето. И разбира се не са АЕГ или Електролукс, а са на Сименс. и са близо 4К

# 1 314
  • София
  • Мнения: 12 006
Нека не забравяме, че има огромна разлика дали:
1. фурната подържа само т.н. стиймиране - функция PlusSteam, която само добавя пара към храна, но в същото време печенето става с реотаните или
2. готви изцяло само с пара /което пак е само функция и може да си готви и нормално/, като във в този случай пак има разновидности - някой фурни готвят на пара само със специален съд за готвене /наподобява иенска дълбока тава с капак/, други си готвят с пара без каквито и да било специални съдове.

# 1 315
  • Мнения: 2 209
Здравейте! Интересни ми бяха мненията за фурните, готвещи на пара. Нашата е обикновена, а и честно казано, досега не съм се интересувала по-обстойно, какво ново като екстри и функции се предлага на пазара. Но като любител на здравословния начин на живот, мненията ви ми бяха полезни. bouquet


А мнение за този стар модел плот на AEG? Не, че не го очаквам вече... Crazy
Печката ни е SAMSUNG, плотът е същият, само че без сензорен дисплей. Разбираемо. Simple Smile
http://www.technohit.bg/products/2014/10/28/furna-i-plot-za-vgra … 00a-gf3c4t104xeu/

# 1 316
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Е как пиролИза? Безумно смешно ми звучи, като Мона Лиза. Crazy Не бях 'чувала' досега никой да казва така думата. ПирОлиза си е ок.

# 1 317
  • Мнения: 2 708
пиролѝза

Последна редакция: нд, 22 яну 2017, 08:23 от пахистахис

# 1 318
  • FR
  • Мнения: 214
Тук пише друго https://rechnik.chitanka.info
Аз пък за първи път чувам пиролИза, винаги съм казвала пирОлиза  Laughing

Пп Написах в гугъл Тълковен речник и във всички сайтове, в които влязох даваха ударението на О.

# 1 319
  • Мнения: X
И на мен ми е смешно и непривично - пиролИза, и ще продължа да си ползвам пирОлиза. Но в речника е пиролИза. Гледайте по-уважавани сайтове защото в интернет всеки пише и приписва каквото му скимне.
Ето тук е речника от БАН
http://ibl.bas.bg/rbe/lang/bg/Пиролиза/

Общи условия

Активация на акаунт