Затворени обувки на бос крак или сандали с чорап

  • 37 047
  • 256
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 2 268
 Like_Smoke,  Рокси, благодаря за обясненията. Съгласна съм, че тялото се проветрява по- добре, но ми се струва, че самата материя допринася допълнително за спарването му. Съдя по себе си, разбира се. Дори не мога да си представя да облека на голо нещо подобно. Имам чувството, че ще ме засърби цялото тяло.

# 106
  • Мнения: 1 110
Има едни ефективни спрейчета за крака. Използват се и като превантивна мярка, дори и да нямате проблем. Аз пръскам и при носене на босо и с чорап  Peace, особено лятото

# 107
  • София
  • Мнения: 679
По повод напомнянето за старите моди: в края на 80-те беше изключително непрестижно да носиш бежов чорапогащник, поради което всички се стараехме да носим черни. Беше важно да се показват маркови кецове, та под престилката носех бермуди до малко над коляното, черен чорапогащник и бели кецове с червени ленти. След часовете се махаше престилката и ставаше една мътна и кървава Mr. Green

Рокси, имам приятели спортисти, някои от тях след тренировка смърдят на пор, нищо, че се проветряват  Grinning

# 108
  • Мнения: 6 365
Синтетичните спортни дрехи не са само да не миришеш, а да не
ходиш с мокри дрехи. Като си в планината, звучи добре да си с памучна
тениска, но тя се мокри и залепва за теб. Тъкан със синтетичен пример
може да е направена така, че да има "тръбички", които отвеждат влагата
до външните слоеве на дрехата и се изпарява.

Не е толкова до тъканта, колкото до микроструктурата на плата.

# 109
  • Мнения: 3 242
Защото са по добри за 'проветряване' / тялото диша, по лесно изсъхват и не способстват развитието на разни невидими за окото живинки.
Всъщност има много изкуствени материии, които са комфортни за носене, но просто човек трябва да се интересува ( не го казвам като упрек, никой не е длъжен в крайна сметка).

Пропускаш факта, че не всички изкуствени материи имат тези функции и за направата на спортни дрехи се използват материи създадени именно за спортни дрехи , които могат да дишат и да не задържат пот.
Една голяма част от обикновените изкуствени материи са си жив найлон и нямат тези функции на спортните материи и яко запарват и миришат.

# 110
  • София
  • Мнения: 679
Аз бих допълнила "някои иновативни, по-скъпи материи в спортните дрехи са изключително приятни за носене и не водят до задържане на влага". Защото синтетиката отдавна навлезе в спортните дрехи, но голяма част от тях просто не стават.

# 111
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
И друго има обаче - едно е да обуеш затворена обувка на босо и да извършваш минимални ходещи движения за деня, друго е да го прекараш галопирайки из града. Все пак стъпалото човешко има доста потни жлези, нищо, че при ССФ не функционират.  Mr. Green

 smile3521

# 112
  • Мнения: 3 371
как стигнахме от затворените обувки и сандали до смрад на пръч, не ми е ясно, но все едно.

който не се поддържа, ще си смърди.

# 113
  • Мнения: 3 242
как стигнахме от затворените обувки и сандали до смрад на пръч, не ми е ясно, но все едно.

който не се поддържа, ще си смърди.

Съвсем логично си е Simple Smile изкуствените обувки си миришат по дефолт, а на някои и краката  и повярвай ми това не е от лоша хигиена  Peace

# 114
  • Мнения: 10 547
Има един тренд китайски обувки, които  изначално миришат на кучешка кожа и кофти лепило.

# 115
  • София
  • Мнения: 38 476

Стана ми интересно за спортните дрехи от изкуствена материя, от доста време се чудя защо ги правят така, нещо ми убягва логиката?  Thinking

Това не са като старите полиестери и изкуственяци. Това са материи, които специално се разработват, за да могат да покриват множество изисквания за активен спорт на закрито и открито. Естествените материи не могат да покрият тези изисквания.

# 116
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Нося обувки на бос крак. Така:



...и така:



Ако ми е студено ги нося с прозрачни изрязани чорапчета, каквито бяха показани по- горе из постовете.

Други нося само с чорапи /като тези/:



Чорапи със сандали не нося, защото не е мой стил, а и ми харесва само при по- млади момичета, а аз съм над 30. Харесва ми така:



...и така /макар да не е сандал, мисля, че се вписва в темата/:



Ясно е, че си има места и професии, където това е подходящо, и където не е.

Това не ми харесва:

, но и не се сещам да съм виждала жена по този начин, май мъжете повече си падат по комбинацията.

Като бях по- малка се впечатлявах и осъждах разни стилови извращения, но от няколко години само нещо много странно може да ме накара да се обърна и приемам всеки да се носи както пожелае /бос, кубинки на босо, с три вида чорапи, с гети, с цървули, на 30 см ток и пр., и пр./, само да се чувства добре и да не скапва живота на околните.

# 117
  • Мнения: 8 881
Нискокачествените обувки могат да миришат, да.
А, и има много хора с проблеми на стъпалата - гъбички и т.н., за които въобще не подозират и съответно не взимат някакви мерки, а такива са възможни - пълно е с кремове, пудри, дезодоранти

Много смрадлива стана тази тема  Sick

# 118
  • Мнения: 8 999
Това с потта и чорапа не можах да го схвана. Като носиш чорап не ти се потят краката? Или тънкото чорапче има свръхестествени способности да поема потта, без да я изпуска?
Когато е топло нося всичко без чорапи. Маратонки нямам, няма и да имам, а летни ботуши обувам до края на април /горе-долу/. После ми е прекалено топло, за да нахлузя дълги, затворени папуци.
Пришки ми излизат от неудобни обувки. Много съм придирчива при избора на обувки - то е едно пипане, душене, търсене на категорични доказателства, че са кожени, пробване и разходки из магазина /с двете обувки/.
Санадал с висок ток и тънък чорап ми е невъзможна комбинация - колкото и да е съвършена извивката на обувката, кракът ми, съоръжен с тънък чорап, непрекъснато се приплъзва напред и иска да изскочи на свобода през отвора за пръстите.

# 119
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
нещо интересно Grinning

Общи условия

Активация на акаунт