Пътуване в Италия, море, езера, планини, забележителности и…..

  • 136 101
  • 746
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 15
Здравейте, интересуват ме места за почивка в близост до Бриндизи или Бари ?
Благодаря предварително.

# 511
  • Мнения: 468
На 32 страница от тази тема asia дава много полезно инфо и страхотни идеи, придружени със примамващи снимки.  Simple Smile

# 512
  • Мнения: 15
На 32 страница от тази тема asia дава много полезно инфо и страхотни идеи, придружени със примамващи снимки.  Simple Smile

Много благодаря Миленита, не само се върнах, а прочетох цялата тема. Открих много полезни неща, които са ми нужни. Страхотна тема.
Интересуват ме подходящи хотели след като се слезе от ферибота. Ако някой е бил в района.

# 513
  • Мнения: X
На 32 страница от тази тема asia дава много полезно инфо и страхотни идеи, придружени със примамващи снимки.  Simple Smile

Много благодаря Миленита, не само се върнах, а прочетох цялата тема. Открих много полезни неща, които са ми нужни. Страхотна тема.
Интересуват ме подходящи хотели след като се слезе от ферибота. Ако някой е бил в района.

Блед като слезе от "круиза" ще ти отговори. Имай търпение.  Wink

# 514
  • Мнения: 15
Това не го схванах, какъв круиз, говорех за ферибот.

# 515
  • София
  • Мнения: 3 773
Здравейте, интересуват ме места за почивка в близост до Бриндизи или Бари ?
Благодаря предварително.

Ikonka
За да ти отговоря тук, ще ми трябва много време.
Ще го направя, ако все още не си готова с намирането на съответното място.
Възможностите са прекалено много.
Този, така да се каже пренебрегван район на Италия, Пулия, е невероятен. Имам чест да го познавам повече от отлично.
Всяко минаване от Гърция към Италия за нас, или започва, или свършва тук.
Тук ще откриеш както Старата, така и Новата Италия.
Забележителности, плажове, лукс или не, скали, море, заливи и т.н.
Като казах заливи, не познавам друго място толкова наситено с тях на кратко разстояние от Rosa Marina до Бриндизи.
Тук отново ли търсиш лукс, и трябва ли хотела да е задължително до бряг ?

# 516
  • Мнения: 57
Привет!

Насочила съм се към почивка през юни месец на море в Италия. Става въпрос за семейство 4 възрастни с малко бебе на около 9 месеца. Вероятно с полет до Рим за мен, мъжа ми и бебето, а родителите биха могли да дойдат и с кола от БГ. Рових се доста онлайн за подходящо място. Иска ми се да има хубав плаж, който ще посещаваме за час рано сутрин и може би час късно следобед заради малката, да не е твърде далеч от Рим, защото там ще кацнем и ще наемем кола да стигнем до крайбрежието, да има интересни места за разглеждане в близост, тъй като преди да ни се появи детето с мъжа ми ходехме предимно по обиколки из Европа, а не плажни почивки, но сега трябва да го даваме по-спокойно и лежерно Simple Smile

Засега се бях насочила към региона на Абруцо (Abruzzo) и едно курортче - Tortoreto Lido с апартаменти под наем на плажа, но реших все пак да се допитам за препоръки! Благодаря ви предварително!:)

# 517
  • София
  • Мнения: 3 773
Привет!
Насочила съм се към почивка през юни месец на море в Италия.

Засега се бях насочила към региона на Абруцо (Abruzzo) и едно курортче - Tortoreto Lido

Amniana
Ами ти искаш близо, а отиваш от другата страна на ботуша.
Това, което ти трябва го има и много по-близо.
Често го правим дали от летището или при слизане от кораб в Чивитавекия.
От това, което съм видяла ми харесват Fregene, Sperlonga и Anzio.
Но ако имаш предпочитания към район Абруцо, това е друг въпрос.
Самата идея е прекрасна и аз я подкрепям с две ръце.

# 518
  • Мнения: 57
Bled, много ти благодаря за предложенията, сега ще ги прегледам. Бях се насочила към Абруцо по препоръки на една позната, която има роднини и летува всяка година там. А иначе бих предпочела и ако може да е по-близо до Рим, така че съм благодарна за тези опции!

А имайки предвид близостта им до Рим предполагам ще са доста по-скъпи откъм провизии - храна, заведения и т.н.?

Последна редакция: вт, 10 фев 2015, 15:47 от amniana

# 519
  • София
  • Мнения: 3 773
amniana
Не се притеснявай за това, няма да усетиш разликата.
Ако трябва да избираш, то нека да е Sperlonga. Плажът е със Син флаг и е най-красиво.
Надявам се през юни да не е много натоварено, ние сме минавали и през други сезони.
Ако искаш от стаята направо в морето, виж ТОВА
Ако решиш за там, ще ти кажа и подходящ ресторант с невероятна гледка....

# 520
  • Мнения: 1 185
Блед, ние сме малко по на юг от Сперлонга, в курорта Байа Домиция, залива Гаета. Избрахме края на юни. Предполагам и там е красиво

# 521
  • София
  • Мнения: 3 773
Iki70
В Италия все си е красиво.
Но твоят район е малко по различен и спокоен.
В самата Baia Domizia, хотелите са малко, но прекрасни къщи има много.
Ще си починете добре.
Да не сте на прекрасния къмпинг в горната част. Хем тревичка, хем пясък до морето.....
Вътре не знам как, минавала съм само по брега сутрин рано.
Май носеше същото име ?
А и от там накъдето пожелаеш, към Рим или към Неапол.

# 522
  • Мнения: 57
Не се притеснявай за това, няма да усетиш разликата.
Ако трябва да избираш, то нека да е Sperlonga. Плажът е със Син флаг и е най-красиво.

Вече си набелязвам вили в Sperlonga или Formia, страшно много ми допадна региона. Благодаря още веднъж! Като се спра на местенце за резервиране ще попитам отново за ресторантчето с гледката, ако ще сме в Sperlonga! Ще погледна и Baia Domizia Simple Smile Peace

# 523
  • Мнения: 1 185
Благодаря ти, Блед, както винаги страхотна със съвети.
Летим до Неапол и оттам 7-дневна почивка в Байа Домиция. Доверих се на фирма. Всеки път ходим сами, този път ще ни водят,
Ще бъдем в х-л Домиция палас със закуска и вечеря и със самолетния билет излиза общо 860 лв. на човек за края на юни за 7 нощувки.
Смятам да си направим еднодневни екскурзии до Амалфи,Позитано,Равело, както и до Соренто и о-в Капри. До Рим също има, но си мисля, че за един ден не си струва. За Рим си трябват няколко дена.
amniana, разгледай офертите на Бохемия,предлагат тези почивки.

# 524
  • Мнения: 57
Iki70, много благодаря за информацията! Погледнах ги, но аз съм решила с полет до Рим и после взимане под наем на вила край морето в някой от изброените курортчета около Байа Домиция, може би Сперлонга или Формиа или Минтурно например. Вчера набелязах няколко, които са подходящи за семейство с малко бебе и продължавам да търся днес Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт