Индивидуално обучение - въпрос

  • 2 280
  • 5
  •   1
Отговори
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Момичета, моля за отговор Hug
Детето ми ще учи в чужбина със сигурност една година, надяваме се да са две, за да завърши там. Има ли вариант да не минава на индивидуално обучение? Не искам да подлагам детето на 6, 7 приравнителни изпита. Той иска ако се върне да си кара 11 клас (една година след набора му). Дали това е възможно newsm78 Какви документи трябва да подадем?
Ако остане и завърши там, дали е някакъв проблем, че няма да има БГ диплома? Ако реши пък да кандидатства висше в БГ, като чужденец ли ще кандидатства?
Най-интересното е, че звънях и в РИО и в министерството и не получих отговори newsm78 newsm78 #Crazy
РИО каза единствено директорът знае, а министерството казаха-това е в компетенциите на РИО. Странна работа. Не знам дали е вярно, но една приятелка ми каза, че ме натискат за това индивидуално обучение заради делегираните бюджети. Пак казвам, че това не ми е сигурна информация. Но аз не искам да се съобразявам с бюджета, а с детето си.
Как да мога да знам, че АКО се върне, ще може да е пак в същото училище и в 11 клас??? Моля помогнете с информация  Hug

Последна редакция: пт, 28 юни 2013, 23:09 от *Jane*

# 1
  • Мнения: 5 694
Доколкото разбрах синът ти е завършил 10 клас и заминава за чужбина за една или две години. Той иска като се върне да си продължи обучението в 11 клас и то в същото училище, макар че няма да е с набора си.Нали така?
Не виждам причина да не може това да стане,защо да не е възможно? Единствено, ако паралелката тогава е пълна и няма място, само тогава няма да стане.
Ако не завърши образованието си в България,ще го завърши в чужбина и ще може да кандидатства с дипломата си за завършено средно образование.
Индивидуално може да завърши през лятото, като му назначат сесия за полагане на изпити за 11 клас, а другото лято за 12 клас.
В какво училище учи: езиково,техническо?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Обучението не е индивидуална форма, а самостоятелна. Има разлика. И не, няма нищо общо с делегираните бюджети, обучаващите се на самостоятелна форма носят в пъти по-малко пари на училището. Просто няма как детето ти да спре да ходи на училище и да остане в дневна форма на обучение.
Вариантът ти според мен е да мине на СФО и когато/ако реши да се върне в България и да продължи обучението си тук, да подаде заявление за преминаване в дневна форма на обучение. Прави се преди началото на учебната година /не е разрешено преминаването по време на учебна година/. Има вариант част от предметите, които е учил в другата страна да се признаят и в училището в България. Останалите предмети за 11 клас, може да вземе като приравнителни изпити и така да си продължи с набора в 12 клас.
Всичко обаче, действително е в компетенцията на директора на училището и на РИО. Сигурна съм, че никой не се опитва да ви подведе по някакъв начин, просто има един куп правилници, закони и наредби, по които се организира образованието в България и училището се опитва да ги спазва.

# 3
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Благодаря за отговорите   bouquet
Учи в езикова гимназия в момента,monii.

# 4
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
Имам познато дете, което учи в чужбина и паралелно посещава неделно българско училище Това му гарантира, при евентуално връщане в България, да продължи образованието си без проблем, а ако не се върне, да завърши и с българска диплома за средно образование, с която спокойно да продължи в български ВУЗ.

# 5
  • Мнения: 1
Синът ми е 11 клас и тази година ще е е самостоятелна форма на обучение .Може ли да получава детски и стипендия като дете с един починал родител?

Общи условия

Активация на акаунт