Аблация на сърцето - 2

  • 100 719
  • 739
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 343
Успех на детенцето! Hug

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 42
Успешна аблация на детето и да се отървете от тоя толкова неприятен проблем .  Hug

# 242
  • Мнения: 2 860
tritonus, би ли споделил какво означава за теб много мъчителни екстрасистоли - като интензивност и продължителност на епизодите? Предстои ми аблация за предсърдно мъждене, което обаче възниква рядко; основното при мен са екстрасистолите, които са много (през 1-2-3 удара) и епизодите продължават по 7-8 до 12-13 часа... Благодаря.
[/quot

При мен на няколко пъти успявам да спра пристъпа с мед. Лъжица мед може и под езика, винаги си нося пакетче в чантата. Иначе не знам дали си пробвал с фитокардин, това е билково лекарство, също ми е спирало за известно време екстрасистулите, ефекта настъпва след около 2 седмици прием. Може да се комбинира с други лекарства за сърце, но по-добре се консултирай с лекар. Магнезий също задължително се пие при аритмии.

# 243
  • Мнения: 7
tritonus, би ли споделил какво означава за теб много мъчителни екстрасистоли - като интензивност и продължителност на епизодите? Предстои ми аблация за предсърдно мъждене, което обаче възниква рядко; основното при мен са екстрасистолите, които са много (през 1-2-3 удара) и епизодите продължават по 7-8 до 12-13 часа... Благодаря.
[/quot

При мен на няколко пъти успявам да спра пристъпа с мед. Лъжица мед може и под езика, винаги си нося пакетче в чантата. Иначе не знам дали си пробвал с фитокардин, това е билково лекарство, също ми е спирало за известно време екстрасистулите, ефекта настъпва след около 2 седмици прием. Може да се комбинира с други лекарства за сърце, но по-добре се консултирай с лекар. Магнезий също задължително се пие при аритмии.

Гала, пия магнезий от година; в началото имаше ефект, сега вече - не бих казал. Относно фитокардина - пия масло от сьомга на Jamieson, както и CoQ10 - също без ефект. С мед не съм опитвал. Но след като Кордарон вече не ги спира, не знам какво друго би могло. Голямо мъчение е това...

# 244
  • Мнения: 2 860
Фитокардина съдържа глог, това е основната антиритъмна съставка, съдържа и магнезий и Q10 също. Не знам при теб какво е положението, и от какво се предизвикват, но на мен ми откриха исхемия, много трудно я откриха, чак след 10 години, но аз бях и с непрекъснати болки и прилошавания, а аритмията при мен е следствие на исхемията. Много е страшна тая исхемия, вие ти се свят, нямаш сили да ходиш, 100 м не можеш да минеш, а за кризите не ми се говори чак.

# 245
  • Мнения: 7
Ами никой не знае от какво се предизвикват. Правени са ми десетки изследвания при една дузина специалисти (все в София), холтери, ехографи, функционално изследване, ангиография на компютърен томограф (по мое желание) - няма никаква органична причина за екстрасистолите, които почнаха да прерастват в предсърдно мъждене. Работната хипотеза е, че вирус през 2000-ната, който ми причини пневмония, би могъл да е в корена на проблема. Направиха ми ЕФИ в Токуда ноември месец - не успяха да предизвикат екстраситоли, просто се скриха, след което отново се появиха. Проклетия. И сега имам ред за аблация на белодробни вени, последна надежда нещо да се коригира. Затова питах тритонус дали след неговата аблация за ПМ екстрасистолите са много и чести, защото при мен те са в основата на проблема и са извънредно мъчителни.

# 246
  • Мнения: 6
Tritonus, благодаря за отговора. Междувременно при мен има развитие, което не ми харесва особено. На 30.04.2014 г. рано сутринта получих поредния пристъп на предсърдно трептене, само 15 дни след предишния, при максимална доза ритмонорм. Този път в интензивното ми казаха, че нещата са зачестили, дозата е максимална, не било добре толкова често да се влиза в ритъм с кардио верзио и решиха да ме оставят така - в аритмия и на антикоагуланти /прадакса/. При това се спира ритмонормът и ме оставиха само на бетаблокер - конкор 5 мг и за 4 дни дигоксин. Препоръчаха ми аблация, за която чаках да минат празниците за определяне на дата. Още същия ден - 30 април - вечерта спонтанно си влязох в ритъм и досега продължавам да съм в ритъм без всякакви ритмонорми, кордарони и т.н. На четвъртия ден отидох за контролен преглед в интензивното, където дежурният лекар със преслушване и апарат за кръвно ми каза, че съм в чудесен синусов ритъм и изрази учудване, че шефът на отделението ми е спрял ритмонорма. Спря ми дигоксина и ми препоръча преглед при кардиолог след празниците. Моите субективни усещания са през повечето време за нормална сърдечна дейност. Трябва да отбележа, че има периоди, в които усещам екстрасистоли, понякога чести. Само с конкора кръвното ми е в границите от 110/70 до 100/60, а пулсът от 53-54 до 62-63. Физически се чувствам много добре, нямам никакви проблеми, всеки ден ходя пеша поне по 5-6 километра. Интересното е, че при физическа активност и натоварване пулсът ми естествено леко се ускорява, като изчезват абсолютно всякакви екстрасистоли. Междувременно имах семейни проблеми - майка ми получи инсулт, вчера я изписаха и я прехвърлихме в хоспис за рехабилитация и възстановяване и не ми беше до търчане по кардиолози и подготовки за аблация. Сега вече събирам кураж за среща с д-р Трайков.

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 11:51 от Gibbons

# 247
  • Мнения: 37
И аз съм пила конкор  много добро лекарство.Поне при мен всички лекарства който пиех ми действаха добре до 4-5 месец след това пак пристъпи смяна на лекарства и така нататък.Вече минаха 6 месеца от аблацията и се чувствам прекрасно.Моя съвет е не отлагайте аблацията си колкото добре да се чувствате с лекарствата защото имат временен ефект..А за др.Трайков мога да кажа само прекрасен специалист не го мързи да отговаря на всички въпроси,обяснява с подробности всичко нямам думи просто.

# 248
  • Мнения: 304
Здравейте!
Предстои ми аблация на сърцето - адски много се колебая, дали да се подложа, то даже не се знае, дали ще се стигне до аблация, понеже ще ме приемат за ЕФИ и евентуално за аблация, та не знам, дали да реша или не, изчетох Ви цялата тема, заедно с продължението и вече не знам... Днес разговарях с едни хора, единия от които си бил направил - че ще съжалявам, ако го отложа във времето, или не си направя....

ЕФИ и аблация ще се ивършат в НКБ - София.

P.S. Предстои ми точно месец след изследването и процедурата да заминавам за чужбина и на екскурзия, притеснявам се да не си прецакам екскурзията?
По мнението на лекарите 4 часа след процедурата ще съм "ток и жица", след 7 дни ще съм забравил за нея..., дали ще е така?

Моля за Вашите мнения и кураж!
Благодаря!

Последна редакция: ср, 14 май 2014, 01:00 от Dominator_IX

# 249
  • Мнения: 30
Всичко зависи от диагозата ви,по принцип след аблацията няма как да се почувствате по зле отколкото преди това..нещата само могат да бъдат положителни,или в най лошия случай същите,както са си..иначе още на следващия ден ви изписват и така..успех!!

# 250
  • Мнения: 51
Здравейте на всички  Hug

Минаха почти два месеца от моята аблация и вчера получих  пристъп на тахикардия- започна с две прескачания на сърцето и пулсът ми се ускори- около 120-130(това е според мен, не съм го мерила) всичко мина за около 30 секунди...но определено си беше пристъп- по лек и по краткотраен в сравнение с пристъпите, които съм получавала преди аблацията...но определено ме изплаши.

Или имам още някоя доп. връзка или рецидив.....Не знам дали има значение, но от вчера съм в цикъл, дали не влияе и той на това? Мисля да изчакам още малко и да сложа отново холтер. Като цяло се чувствам добре, вече ги няма тези чести прескачания, сега ги усещам доста по-рядко- в седмицата по 4-5 пъти максимум. Пулсът ми в покой е около 75 , а преди ми беше около 100.
Искам да попитам миналите аблация успешно , дали усещат изобщо нещо- прескачания или леки пристъпи...или повредата е само в "моят телевизор"?

# 251
  • Мнения: 54 562
На мен цикълът винаги ми влияе.
Обикновено точно тогава имам пристъпи. Tired
Не знам каква е връзката, обаче.

# 252
  • София
  • Мнения: 1 178
Dominator_IX не го отлагай, ако не ти помогне няма и да ти навреди. Ако всичко е наред максимум на 3 тия ден си вън, няма да ти попречи на екскурзията  Peace
malka kalinka не си мисли за рецидив с гаранция нямаш, всеки НОРМАЛЕН ЧОВЕК ПОЛУЧАВА ЕЛЕКТРОСИСТОЛИ това си усетила Peace. Не изпадай в паника за сега щом е за 30 секунди всичко е наред. И аз ги получавам но това си е нормално  Hug

# 253
  • Мнения: 304
Dominator_IX не го отлагай, ако не ти помогне няма и да ти навреди. Ако всичко е наред максимум на 3 тия ден си вън, няма да ти попречи на екскурзията  Peace
malka kalinka не си мисли за рецидив с гаранция нямаш, всеки НОРМАЛЕН ЧОВЕК ПОЛУЧАВА ЕЛЕКТРОСИСТОЛИ това си усетила Peace. Не изпадай в паника за сега щом е за 30 секунди всичко е наред. И аз ги получавам но това си е нормално  Hug

Благодаря за куража и съвета!
В понеделник ще ми правят ЕФИ, пожелайте ми успех!

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 42
Здравейте и от мен . Hug Минаха 40 дена от моето ефи при което не се стигна до аблация. Състоянието ми е както преди,  екстрасистоли всеки ден и редки излизания от ритъм за секунди . Интересното е че последната седмица на два пъти почуствах нещо различно, което не съм усещал до този момент!Незнам дали ще успея да го опиша точно, но е нещо като излизане от ритъм, премесено със екстрасистули и едвам си поемах въздух във тоя момент . Трае около минута и минава внезапно както и се появява.  Между другото в понеделник ще пътувам до София за контролен преглед , направил съм си холтер на който има регистрирани само екстрасистоли без никакви ритъмни нарушения. Искам да пожелая успех на колегата Dominator_IX и да му пожелая успешна аблация , стискам палци !  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт