Помогнете - 4 г дете със силно разстройство от два дни

  • 22 278
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 574
Споменато е вече ,но ще повторя за диетата. Най -добре е да не яде поне един ден и само на течности. Не давай брашно,защото има глутен и разхлабва, а ако намериш, оризово нишесте или друго без да е подсладено. Сулфогванедина даван на гладно действа добре, но се дава и малко след нормализиране на стомаха. Картофите също не са многоподходящи при р-во. Рехидрин ако нямаш може да сложиш в преварена вода 100мл 1 ч  л сода и 0,5 сол и даваш по лъжичка често..
Като цяло гладът помага за по бързото стабилизиране.Съвета ми е ако нямаш сигурни домашни моркови сега не давай в никъкъв случей, защото ако са с нитрати(няма значение от външният им вид и вкуса) ,може да влошат нещата. Знам ,че нарът запича,чай от дюлеви листа, джоджен.
УСПЕХ!

# 16
Malko nisheste razbarkano s vodichka

# 17
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Скоро една позната ми разказваше как в Япония лекуват разстройството при децата. Дават им енергийни спортни напитки (без хормони са). Богати са на минерали и действали оводняващо. Аз лично смятам да си купя едно шишенце и да си го имам за спешни случаи.

# 18
  • Мнения: 544
разстройството е уж безобидно,но както вече са ти писали и другите мами не оставяй лекаря за по-късно!След като ентерола не е помогнал!В такива случаи на синът ми му вземат материал за изследване,ако се се изолира бактерия правят антибиограма и после с необходимя препарат микробът е унищожен.При нас единият път това бе бисептол,а при следващ подобен проблем нистатин

Общи условия

Активация на акаунт