Бремелинки от ВАРНА №3

  • 35 463
  • 735
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 4 937
Зад Операта е регионалното соц. подпомагане, но мисля, че на теб ти трябва по квартал. Провери по адрес.
За обличането вече с колкото хора говорих-първите няколко дни с една идея повече от мен,а после както съм аз. Лятото в жегата аз по рокля, а то по боди с къв ръкав и да си дивее в количката.
Виждам, че си 3седмици преди мен, но на моменти и аз имам здрави ритници. Особено тези в пикочния мехур или надолу така добре ме събуждат и се намествам отново, а и като виждам как с всеки изминал ден заяква не знам как ще е до края.

# 661
  • Мнения: 125
Зад Операта е регионалното соц. подпомагане, но мисля, че на теб ти трябва по квартал. Провери по адрес.
За обличането вече с колкото хора говорих-първите няколко дни с една идея повече от мен,а после както съм аз. Лятото в жегата аз по рокля, а то по боди с къв ръкав и да си дивее в количката.
Виждам, че си 3седмици преди мен, но на моменти и аз имам здрави ритници. Особено тези в пикочния мехур или надолу така добре ме събуждат и се намествам отново, а и като виждам как с всеки изминал ден заяква не знам как ще е до края.
за тва соц. осигуряване намерих 3 адреса newsm78,и накрая ще звънна да питам
тва обличане ми е много сложно-майка ми вика"то  е бебе,не може само по боди да го облечеш,та под бодито с дългия ръкав за нея трябва да се облече тънка камизолка или потниче newsm78,бодитата с късия ръкав да вървят със ританки #Crazy" тва нормално ли е?не е ли по добре през горещите часове по боди с къс ръкав и завито с тънка пелена newsm78,а вечер боди или гащеризонче и отдолу потниче?хубаво бебе ама чак пък така да се навлича както се казва-да се претопли,или свари.....
и аз като теб се чудя до края дали ще усили ритниците,най-са ми неприятни на пикочния мехур....и все в ляво ме рита особено като легна на ляво и се почва,и то хем от сърцебиене не кога да спа,сега и от ритници,и сутрин ставам схвната.......направо е много сложно с тва спане

# 662
  • Мнения: 19
Стиляната'' в кой район соц. подпомагане ти трябва, моя приятелка работи в дерекцията и утре ще я питам

# 663
  • Мнения: 125
Стиляната'' в кой район соц. подпомагане ти трябва, моя приятелка работи в дерекцията и утре ще я питам
район приморски
благодаря предварително  bouquet

# 664
  • Мнения: 19
Стиляната'' в кой район соц. подпомагане ти трябва, моя приятелка работи в дерекцията и утре ще я питам
район приморски
благодаря предварително  bouquet


Бюро “Приморски”
бул. “Осми приморски полк”, бл. 137, тел. 052/30-30-07

# 665
  • Мнения: 10
мамита да ви питам аз разни работи Simple Smile
знаете ли къде е социално подпомагане или осигуряване(за соц.майчински)
как бихте обличали или сте обличали лятно бебе newsm78
имали ли сте толкова силни ритници от тва "изчадие" Twisted Evil Laughing Joy че да се свиете на 2  Simple Smile
не че е гадно усещането,но някой път много рита беее Simple Smile,ама е забавно и като се вгледаш как ти  мърда корема още по голям кеф
Привет! Да споделя и аз моя опит със социалните. След като родих, ходих за изплащане на еднократна помощ при раждане на този адрес: Дирекция СП - Варна, ул. Цар Асен № 43. Едвам го намерих, понеже табела почти нямаше, а и беше в един блок малко след светофара, пресичащ ул.Цар Асен и бул.Княз Борис. Там се подаваха и документи за майчински и детски.

# 666
  • Варна
  • Мнения: 4 937
Val_T, много благодаря за инфото, че сега видях, че за "Одесос" това е адреса(въпреки, че този адрес е "Приморски" по карта). Чудя се за такива неща дали може да се ходи и в регионалното, че ми е до нас, а и то реално е в "Одесос".  newsm78
П.с. намерих и адресите ако ище някой се интересува http://www.moreto.net/varna-gid2.php?n=13101

Последна редакция: сб, 19 апр 2014, 17:15 от eli70o0

# 667
  • Мнения: 125
мамита да ви питам аз разни работи Simple Smile
знаете ли къде е социално подпомагане или осигуряване(за соц.майчински)
как бихте обличали или сте обличали лятно бебе newsm78
имали ли сте толкова силни ритници от тва "изчадие" Twisted Evil Laughing Joy че да се свиете на 2  Simple Smile
не че е гадно усещането,но някой път много рита беее Simple Smile,ама е забавно и като се вгледаш как ти  мърда корема още по голям кеф
Привет! Да споделя и аз моя опит със социалните. След като родих, ходих за изплащане на еднократна помощ при раждане на този адрес: Дирекция СП - Варна, ул. Цар Асен № 43. Едвам го намерих, понеже табела почти нямаше, а и беше в един блок малко след светофара, пресичащ ул.Цар Асен и бул.Княз Борис. Там се подаваха и документи за майчински и детски.
и на мен ми казаха този адрес-ул.Цар Асен 43,а всъщност трябва да отида 45 дни преди термина нали?но за да съм сигурна какво ми искат ще отида тази седмица и ще разпитам

# 668
  • Мнения: 10
мамита да ви питам аз разни работи Simple Smile
знаете ли къде е социално подпомагане или осигуряване(за соц.майчински)
как бихте обличали или сте обличали лятно бебе newsm78
имали ли сте толкова силни ритници от тва "изчадие" Twisted Evil Laughing Joy че да се свиете на 2  Simple Smile
не че е гадно усещането,но някой път много рита беее Simple Smile,ама е забавно и като се вгледаш как ти  мърда корема още по голям кеф
Привет! Да споделя и аз моя опит със социалните. След като родих, ходих за изплащане на еднократна помощ при раждане на този адрес: Дирекция СП - Варна, ул. Цар Асен № 43. Едвам го намерих, понеже табела почти нямаше, а и беше в един блок малко след светофара, пресичащ ул.Цар Асен и бул.Княз Борис. Там се подаваха и документи за майчински и детски.
и на мен ми казаха този адрес-ул.Цар Асен 43,а всъщност трябва да отида 45 дни преди термина нали?но за да съм сигурна какво ми искат ще отида тази седмица и ще разпитам
[/quot
Да, най-добре предварително се информирай! Дано няма много хора, понеже аз като ходих беше лудница. Само успях да си взема формуляр от кабинета на едната служителка, за което чаках 1 час. Беше много глупаво да се редиш на опашка за някакъв си формуляр, който трябва да попълниш и с оше не знам си колко документа пак да се наредиш на опашка, за да ги подадеш. Накрая мъжа ми ходи да се занимава, понеже аз кърмих и нямах толкова време и нерви да чакам.
Но това е за еднократната помощ при раждане. Сигурно и за социалните майчински и детски ще е така.

# 669
  • Мнения: 125
мамита да ви питам аз разни работи Simple Smile
знаете ли къде е социално подпомагане или осигуряване(за соц.майчински)
как бихте обличали или сте обличали лятно бебе newsm78
имали ли сте толкова силни ритници от тва "изчадие" Twisted Evil Laughing Joy че да се свиете на 2  Simple Smile
не че е гадно усещането,но някой път много рита беее Simple Smile,ама е забавно и като се вгледаш как ти  мърда корема още по голям кеф
Привет! Да споделя и аз моя опит със социалните. След като родих, ходих за изплащане на еднократна помощ при раждане на този адрес: Дирекция СП - Варна, ул. Цар Асен № 43. Едвам го намерих, понеже табела почти нямаше, а и беше в един блок малко след светофара, пресичащ ул.Цар Асен и бул.Княз Борис. Там се подаваха и документи за майчински и детски.
и на мен ми казаха този адрес-ул.Цар Асен 43,а всъщност трябва да отида 45 дни преди термина нали?но за да съм сигурна какво ми искат ще отида тази седмица и ще разпитам
[/quot
Да, най-добре предварително се информирай! Дано няма много хора, понеже аз като ходих беше лудница. Само успях да си взема формуляр от кабинета на едната служителка, за което чаках 1 час. Беше много глупаво да се редиш на опашка за някакъв си формуляр, който трябва да попълниш и с оше не знам си колко документа пак да се наредиш на опашка, за да ги подадеш. Накрая мъжа ми ходи да се занимава, понеже аз кърмих и нямах толкова време и нерви да чакам.
Но това е за еднократната помощ при раждане. Сигурно и за социалните майчински и детски ще е така.
олеее то голяма лудница newsm78

# 670
  • Варна
  • Мнения: 4 937
Явно наистина е ужас, трудно и иска обикаляне и то с бебе. Както една позната ми каза "Аз изгорих бензин, колкото пари вземах, имах и няколко дни бонус в бюрокращина!"
Като сме почнали с документите, някоя мама може ли да сподели от деня на раждането къде и какви документи имаме да търсим и подаваме.В соц. ясно вече е еднократната помощ, соц. майчинство и децките. За тях какви документи се изискват да се носят освен формулярите от там?
Къде другаде се ходи(например за акта за раждане и ако има някой друг документ за вземане)? Каква е и ролята на татковците, защото чух нещо, че както нямаме брах таткото трябвало да подава някаква молба в общината за детето? 
И има ли други документи за вземане и подаване?
newsm78

# 671
  • Варна
  • Мнения: 633
присъединявам се към питането на eli70o0 и аз това се чудя тези дни, какъв е реда за тези помощи (еднократната)? и аз след като нямам стаж и в момента не вземам никакво обезщетение (даже получих официален отказ от столично управление социално подпомагане за 45 дневния) имам ли право на някакво друго обезщетение?  newsm78

# 672
  • Варна
  • Мнения: 4 937
PISSSanka, нека вече изпиталите се включат, но доколкото знам без стаж имаш право на еднократна помощ по време бременност + соц. майчинство за една година. Ако си представила 'отпуск за бременност и раждане на дете от 45дни' сигурно той ти е отказан, защото той е част от 410дни майчинство, на което имаш право при стаж, а  е от социалното.
П.с. ако имате брак за социалното би трябвало да трябва и бележка с дохода на съпруга, защото дохода на член от семейство не трябва да надвишава някаква сума(не знам точно каква), за да имаш право на социално майчинство.

# 673
  • Мнения: 125
PISSSanka, нека вече изпиталите се включат, но доколкото знам без стаж имаш право на еднократна помощ по време бременност + соц. майчинство за една година. Ако си представила 'отпуск за бременност и раждане на дете от 45дни' сигурно той ти е отказан, защото той е част от 410дни майчинство, на което имаш право при стаж, а  е от социалното.
П.с. ако имате брак за социалното би трябвало да трябва и бележка с дохода на съпруга, защото дохода на член от семейство не трябва да надвишава някаква сума(не знам точно каква), за да имаш право на социално майчинство.
а бабата може ли да се занимава с документите или трябва да е таткото

# 674
  • Мнения: 10
PISSSanka, нека вече изпиталите се включат, но доколкото знам без стаж имаш право на еднократна помощ по време бременност + соц. майчинство за една година. Ако си представила 'отпуск за бременност и раждане на дете от 45дни' сигурно той ти е отказан, защото той е част от 410дни майчинство, на което имаш право при стаж, а  е от социалното.
П.с. ако имате брак за социалното би трябвало да трябва и бележка с дохода на съпруга, защото дохода на член от семейство не трябва да надвишава някаква сума(не знам точно каква), за да имаш право на социално майчинство.
а бабата може ли да се занимава с документите или трябва да е таткото
бабата, дядото, който и да е. Преди това само трябва да драснеш някой друг подпис на документите.

http://pomosti.oneinform.com/wrr/wp-content/uploads/molba-ragdane.pdf

това е прословутата молба, за която чаках така дълго, а по-късно я открих и в интернет.
Към нея  се иска още:
1. оригинално удостоверение за раждане на детето, за което се иска помощта;(ще ви го задържат поне месец, така че си направете няколко копия)
2. копия от удостоверенията за раждане на всички деца, родени от майката, или удостоверение от общинската администрация за родените от майката деца;
3. лична карта (за справка).

Общи условия

Активация на акаунт