Дерматит - атопичен, себореен, екзема...

  • 491 155
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят син е почти на 2 месеца,а има АД от двадесетият ден след раждането.Храня го само с Милумил 1.По това време имаше колики и му давах чай от анасон вместо вода.Първо имаше едно малко червено петно като лишей на едната бузка и педиатърката му изписа ЕЛОКОМ-МАЗ-2 ПЪТИ НА ДЕН!!!!И като се оправи-крем "Екзомега"на А-ДЕРМА.Купих Елокома и като прочетох листовката-косата ми се изправи!Престраших се да го намажа веднъж и цяла нощ стоях будна да го наблюдавам за нежеланите реакции,посочени в листовката.Уплаших се и реших да не го мажа повече.Десет дни по-късно положението беше трагично-вместо бебешка кожа-на двете бузки ярко червени петна на пипане като шкурка и над едната вежда-нещо като рана с кора.По това време бяхме на първата консултация и на лекарката лошо и стана като го видя.Скара ми се и настоя да и се доверя за предписаното лечение,защото според нея детето беше доста зле.Започнах да го мажа сутрин и вечер с Елоком и на третия ден нямаше помен от петната,а раната изчезна на петия ден.От тогава мажа 3 пъти на ден с Екзомега и засега положението изглежда овладяно.Къпя го с Мустела,а след баня му мажа тялото с Линола фет,защото има много суха кожа и зехтина не помагаше.За Мустела и Линола фет научих от този форум и съм много благодарна на всички,които споделят своя опит -за такива майки без опит като мен.Забравих да кажа,че му спрях анасона от страх да не е алергия някаква-от тогава кара само на вода и АМ.
Успех в борбата с АД на всички!

# 496
  • София
  • Мнения: 189
Здравейте,
И аз да се включа с питане въпреки, че не съм сигурна дали е за тук  Thinking Еми е на 1 г и 3 месеца и от три-четири дни забелязвам че и се появават, как да се изразя, бели "плюски" с леко зачервена кожа около тях. Като ухапване от комар, но не точно. Мислехме, че е от одраскване, присщипване, но със сигурност не се драска така и под дрехите. Скриват се след известно време и не остава и следа от тях. Не мога да преценя дали има връзка с храна, но ми се струва, че не е яла нищо ново за този период. Не мога да се сетя и за друг дразнител- прах за пране, дрехи и прочие, който сега да се проявява.
Не съм 100 % сигурна, но ми се струва, че става след като се е нервирала за нещо и е плакала. Това не е ли нещо като "невродермит" (ако не бъркам термина) и той не е ли подобен на АД? Моля пишете ако сте се сблъсквали с нещо подобно.
Бърди, моля включи се, ако можеш, наистина съм притеснена Sad

# 497
  • Мнения: 1 640
Най-добре пиши на ЛИЧНИ съобщения на д-р Бърди!

# 498
  • София
  • Мнения: 20
здравейте,относно раничките при АД,понеже и аз лекувам малката с хомеопатия,мога да препорачам едно чудесно кремче ,което се купува от хомеопатичната аптека на ул. "Чаталджа",кремчето е "Календула",за раничките помага без проблем,заштото вярвайте ми ,че ние до сега ако не го ползвахме щяхме да бъдем с голяма инфекция,много помага за раничките и се понася много добре от кожата ,не щипе .Успех

# 499
  • София
  • Мнения: 462
Здравейте!

Моето дете е на 2г5м и вече втора година му се случва, особено през зимата, да има под очичките сухи и лющещи се участъци. Дали е АД ? Ходихме 1000 пъти на дерматолог, мазахме със Стелатопия и кортиностероиди , от които имаше временен ефект. Лошото е, че го сърби и се чеше доста. Не знам вече какво да правя и с какво да го мажа  Cry
Той е доста мургав, но това май не го спасява много от проблемна кожа.
Не го къпя често, използвам шампоан на 2 седмици веднъж .

# 500
  • Мнения: 1 640
Здравейте!

Моето дете е на 2г5м и вече втора година му се случва, особено през зимата, да има под очичките сухи и лющещи се участъци. Дали е АД ? Ходихме 1000 пъти на дерматолог, мазахме със Стелатопия и кортиностероиди , от които имаше временен ефект. Лошото е, че го сърби и се чеше доста. Не знам вече какво да правя и с какво да го мажа  Cry
Той е доста мургав, но това май не го спасява много от проблемна кожа.
Не го къпя често, използвам шампоан на 2 седмици веднъж .
Ипри моето дете се получи обрив под очите,на клепачите/горните/,на бузите,на брадичката.Има АД от 5месечна.Не мажа с кортикостероиди-не са ни изписвали.Можело да се ползва Локоид липокрем/с малък % кортикост./.Струва ми се , че студът допринася за тези обриви.Аз мажа с Тайс,но не изчезват напълно,само затихват.

# 501
# 502
  • Мнения: 1 640
Ние го пробвахме отдавна-по-слабо действие има от балсама на Тайс интензив.Иначе марката Меналинд е добра,но не мн. популярна сред дерматолозите.Последното е мое впечатление.

# 503
  • София
  • Мнения: 462
Благодаря ви за отговорите !  Hug
Пробвала съм д-р Таис - не му помага, Стелатопиа - не му помага, Еусерин - не помага, клоран - не помага, разни кремчета с цинк- влошават положението.
Вече не знам какво да пробвам  newsm78
Кортикостероидите помагат, но после пак се възобновява . Аз не ги прилагам често и постоянно. Само в краен случай.
Не знам...чакам

# 504
  • Мнения: 1 640
Ако желаеш,опитай и ЕКСЦИПИАЛ ХИПО ЛОТИОН с 4 % УРЕЯ,добре овлажнява кожата,но не зная дали ще реши проблема с АД изцяло и завинаги.Аз сега се чудя дали да купя на АВЕНЕ или А-ДЕРМА-скъпи са , а вкъщи е пълно с др. скъпи и непомогнали  мед. козметични препарати.При нас ТАЙС помогна за затихване на обривите,но ако спра с мазането,отново избиват и то на нови места,освен на старите.

# 505
  • Мнения: 1 640
Кажи ми какъв точно Еуцерин ползвахте,лекар ли ви го препоръча???

# 506
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Цинкът и студът влошават нещата защото сушат кожата. Както и гореща вода, често къпане, повечко сапун...
Трябва да е овлажнена за да има по-голяма защита. Изсъхне ли тази функция отслабва. Всяка мярка за поддържането на овлажнена кожа помага. Кортикостероидът е тежка артилерия, която се ползва нежно и за кратко в краен случай.
За децата "придобили  АД" на около 5 месеца - свързвате ли го с ваксина ДТК?
Това се случва често, но се недоглежда от лекарите.
Не се отчайвайте, много възрастни имат суха кожа на подбедриците през зимата и се мажат упорито, а децата сс много по нежни Simple Smile Мажете и гушкайте Simple Smile

# 507
  • Мнения: 1 640
 ooooh!
Не помня дали има връзка с ваксината,но сигурно е така.Помня ,обаче,че беше последната седмица на февруари2005г.-на 5мес.и половина.Както и да е,но си права,че педиатрите действат като на конвейр/бих казала аз/и бързат да изпълнят ваксинационната си програма.Никакви предупреждения,разяснения,ами давай-да бодем.А, ние,майките се учим на гърба на децата си,щото лекарите са много заети с формулярите си и нямат време за празни приказки.А после години наред мазане,лекуване,...и тормоз за малките.Моята сама ми напомня сутрин:"МАМО,РАНКИ!" и ляга , за да й ги мажа с кремчето.Много мъчно ми става.

# 508
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Провери в имунизационния й паспорт или в картона - ако трябва питай Джипито.
Ние бяхме с рани до кръв и лимфа - бузките сълзяха - за едно следобедно спане чаршафите ставаха целите в лимфа Sad, но преодоляхме всичко за по-малко от месец с хомеопатия.
Опитайте.

# 509
какво мислите за Атодерм цинк. Пробвах д-р Тайс оправи се за малко, после мазах с Адвантан изчисти се, но това мазило не трябвало да се ползва дълго време. Сега се чудя за Атодерм цинк. Ако знам, че ще помогне да го купя.

Общи условия

Активация на акаунт