Прием в ясли и детски градини в Пловдив -6

  • 146 800
  • 1 327
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 802
Малкият ми син е роден през февруари и през идната година става на 2 годинки...

Ами зависи кога искаш да започне. Можеш да подадеш заявление по интеренет например декември/януари и да чакате прием за следващите месеци. Класирания излизат през около 2 седмици и съответно през февруари, март може да го вземат.

Искам да го пусна на ясла но къде и как трябва да подготвя документи за записване и класиране?!

Ето ти линка http://dz-priem.plovdiv.bg/schools
Регистрираш се, попълваш си заявлението и чакате датата на класиране  Mr. Green
Аз лично чакам от началото на лятото  Crazy но го взеха чак сега, понеже голям процент от децата отиват на градина и се освобождават доста места през септември.


# 601
  • София
  • Мнения: 239
Благодаря много за отговора!

# 602
  • Пловдив
  • Мнения: 6 641
Аз и по-напред бях писала... Заявлението го попадох в началото на януари, приеха я на 12.08 Peace

# 603
  • София
  • Мнения: 239
Аз и по-напред бях писала... Заявлението го попадох в началото на януари, приеха я на 12.08 Peace

сега има класиране за септември,по това което вижда аз (по принцип нищичко не им разбирам на класираният и на всичкото) Казаха ,че ако го приемат сега,то до февруари няма кой да ми пази мястото... и съм доста объркана!Явно трябва да следя към края на годината или началото на новата ,за да се вредим февруари и то ако има места .....

# 604
  • Мнения: 480
Аз и по-напред бях писала... Заявлението го попадох в началото на януари, приеха я на 12.08 Peace

сега има класиране за септември,по това което вижда аз (по принцип нищичко не им разбирам на класираният и на всичкото) Казаха ,че ако го приемат сега,то до февруари няма кой да ми пази мястото... и съм доста объркана!Явно трябва да следя към края на годината или началото на новата ,за да се вредим февруари и то ако има места .....

Имай предвид, че за някои ясли, макар класирания да има всеки месец, места се освобождават за септември, когато големите деца се отпишат и ги запишат на градина. Аз от декември 2013 следях за места в яслената група на избраното от мен ОДЗ, но места бяха обявени чак за класирането, което беше на 12.08. И дори тогава, въпреки че записахме малката на 12.08, ни казаха, че реално може да постъпи най-рано на 15.09, когато физически се освобождават места, а не административно.
Има го и другия момент, че дори и да освободят места за февруари, те могат да са 5-6 примерно и пак да не ви приемат ако има много желаещи, а вие сте с малко точки.
По-добре разпитай за конкретното заведение как стои въпросът и ако сега приемат детето, кога най-късно трябва да постъпи, какви са опциите за отлагане и т.н. Чувала съм, че някои директорки правят компромиси и за по-дълъг срок за постъпване.
Успех все пак, каквото и да решиш Simple Smile

# 605
  • София
  • Мнения: 239
Аз и по-напред бях писала... Заявлението го попадох в началото на януари, приеха я на 12.08 Peace

сега има класиране за септември,по това което вижда аз (по принцип нищичко не им разбирам на класираният и на всичкото) Казаха ,че ако го приемат сега,то до февруари няма кой да ми пази мястото... и съм доста объркана!Явно трябва да следя към края на годината или началото на новата ,за да се вредим февруари и то ако има места .....

Имай предвид, че за някои ясли, макар класирания да има всеки месец, места се освобождават за септември, когато големите деца се отпишат и ги запишат на градина. Аз от декември 2013 следях за места в яслената група на избраното от мен ОДЗ, но места бяха обявени чак за класирането, което беше на 12.08. И дори тогава, въпреки че записахме малката на 12.08, ни казаха, че реално може да постъпи най-рано на 15.09, когато физически се освобождават места, а не административно.
Има го и другия момент, че дори и да освободят места за февруари, те могат да са 5-6 примерно и пак да не ви приемат ако има много желаещи, а вие сте с малко точки.
По-добре разпитай за конкретното заведение как стои въпросът и ако сега приемат детето, кога най-късно трябва да постъпи, какви са опциите за отлагане и т.н. Чувала съм, че някои директорки правят компромиси и за по-дълъг срок за постъпване.
Успех все пак, каквото и да решиш Simple Smile


Благодаря много...объркана съм и не знам и аз какво решение да взема! Ще отида лично да разпитам как стоят нещата,иначе има да се лутам доста време напред! Луда работа  Crazy

# 606
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 116
На място наистина е най-добре да се отиде.  Peace

# 607
  • Мнения: 97
За записване в ясла носихте ли бележки от ГРАО, данъчни и от работодател или най-после проверяват по служебен път?

# 608
  • Мнения: 2 802
За записване в ясла носихте ли бележки от ГРАО, данъчни и от работодател или най-после проверяват по служебен път?


Вече всичко се проверява на място от директора, така че няма разкарвации  Crazy

# 609
  • Мнения: 480
От работодател искат бележка - само за данъците и настоящ адрес се проверяват директно през тяхната система.

# 610
  • Мнения: 519
на мен и за адрес ми искаха и съм приготвила да нося в петък, а служителката в ГРАО се учуди защо не си проверяват сами...

# 611
  • Мнения: 2 802
От работодател искат бележка - само за данъците и настоящ адрес се проверяват директно през тяхната система.


да, бележката си я изискват и трябва да е изрядна  Mr. Green Мен и на двете ми намериха косури  ooooh!

# 612
  • Мнения: 519
От работодател искат бележка - само за данъците и настоящ адрес се проверяват директно през тяхната система.


да, бележката си я изискват и трябва да е изрядна  Mr. Green Мен и на двете ми намериха косури  ooooh!

имат ли някакви специални изисквания какво да пише точно? какви косури са ти намерили?

# 613
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Кусур. С у.

# 614
  • Мнения: 2 802
Mr. Green

Ами единия печат не бил на точното място /точно в/у подписа/ ooooh! а на другата бележка се заядоха за ЕИК-то на мъжът ми, понеже е в логото на фирмата, а искат да е в тескта  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт