Има ли го това в другите страни?

  • 1 970
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Та по въпроса, явно и тук е нормално, ако раждането е минало безпроблемно да хукнат навън. Всяка майка си преценява.
Зълва ми дуднеше да сме ходили с все бебе на кръщенето на сина и!!!! та добре, че бях оперирана, иначе не знам какви оправдания трябваше да си измислям.
Чешит човек съм и исках в началото да ми е мирна главата и да си се занимавам само с бебе, а не с родата, хеле пък, че и колики имаше в началото Tired
Това за 40-те дни, питах акушерката ми и тя каза, че и в Германия е било така едно време, когато хигиената и медицината не са били на днешното ниво.

Вода поне тук не се дава, евентуално чай против колики.

# 16
  • Мнения: 1 366
...С това не искам да кажа, че и аз не разсъждавах така по Сашково време  Grinning

Ммм, да, да, и аз така. Макар че, моят голям син е маааалко по-голям от твоя (само навърши онзи ден 16). Аз смятам, че промяната идва и от опита, и от средата, в която живееш. Аз определено съм се "озападничила" и ползвам максимално приимуществата, които това ми дава. Не мога да си представя, че ще мога да си гледам дъщеричката в условията, в които гледах батко й. Това ми твърдение само се подсилва от темата, която си прибавила. Изменяме се, и мисленето ни, и ценностите ни.

А ти нищо не разказваш за "новата" ти България??? (моля да бъда простена за off-a.)

# 17
  • Мнения: 1 363
И тук е така, родилното е отворено за всички посетители. И аз го показах на колегите си към 15-20 ден (чак тогава отидох на разходка до съседния град, иначе щеше да е по рано Wink )

И тук, от родилното направо в магазина за бебета (Мадъркеър), който е от другата страна на родилното)  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Въобще не ме шокира и струва ненормално.
Напротив, да държиш затворено бебе в една стая 40 дена и после цяла зима понеже на вън е студено ми се струва доста странно. Shocked

# 18
  • Мнения: 847
Хайде и аз да се вклю4а от френските мами..
И тука не се робува на никакви 40дни...На следващия ден след раждането родата се изсипа...и всеки искаше де го вземе,а то милото си спеше кротко и не му пукаше....след изписването след 10 дни (4е се наложи да постоим пове4е от предвиденото)ми и ние се разходихме до магазина да понакупим някои нещица,пък и от болницата като ни връ4иха един списък с лекарства,нямаше как ...
Това за работата -ами не се прави много много ,по скоро хора от работата идват да го видят..
За парфюма-и тука като се бяха напарфюмирали ,наложи ми се такти4но да им кажа 4е бебетата пла4ат от парфюмите ....
Татяна тук вода също не се дава .Смята се 4е в май4ината карма има вси4ко необходимо....ние сме на изкуствено мляко ве4е ,и водата не ни липсва...Все пове4е и в БГ забелязвам 4е се отри4а ранното захранване ,но това е за друга тема...

# 19
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И тук е нормално / не знам кога ги носят в работата, тъй като не съм ставала свидетелка/, но няколко часа след раждането родата е строена да види бебока /в къщи ли в болницата/...На една приятелка / холандка/  бебето беше на 4-5 дена, когато се изсипахме 5-6 човека и тя беше много щастлива, че има кой да се занимава с него и да му се радва. Навсякъде ги водят бебоците и това, че някой киха не е причина да бъде спрян да му се радва и пипа. Когато могат добре да си държат главичката ги слагат отпред на колелото / дъжд, вятър, сняг, слънце- нямат значение/ и така докато станат на 5-6 .
 

# 20
  • Мнения: 1 581
На суеверия и тъмни сили не вярвам, та 40 дни не спазвам.
НО Виктор страшно трудно се пребори с една пневмония в болницата още, така че никога не бих си завела малкото бебе сред много хора, още повече в сезон с много вируси. Излизали сме от самото начало навън, но съм избягвала струпвания, оживени места, не съм канила гости за ужас на целия род. Първото събиране с хора беше на около 8-9 месеца. Болен не можеше да припари до него, както и до мене.

Това с показването ми е напълно излишно. Рискът не си заслужава.

# 21
  • Мнения: 1 017
аз си знам, 4е съм "измислена", та рестрикциите в посе6тенията на близки и не толкова близки у дома я направих не по български оби4ай, ами от 4исто мои предразсъдаци... Wink
за ходенето навън съм твърдо "за". Гого е раждан януари, и на 9 ден (това по книга  Wink) запо4нах да го "калявам". Първият му ден навън бе6е снежен, снежинки валяха по ли4ицето му и той си се усмихва6е и спе6е  Hug Оттогава сме и по улиците. А първата му дума заедно с "мама" бе6е "айде" (да ходим навън)  Laughing абе като бездомни псета сме били по някога, в дъжд и в пек...
но не съм съгласна с маниера тук, 10 4овека в 8 квадрата, бебе на дни, и по ръцете на всеки. ама аз съм си измислена, де...
у дома гости непрекъснато има6е, от съвсем първия ден, вклЮЧително и в родилното, но най близките. (а не ми и попре4и да отнеса скандал, като една много важна роднина  Wink иска6е да дойде в къ6ти болна, Гого на 1 месец, и аз и казах да, ама отдале4е  Embarassed Rolling Eyes; не ме питайте после  Simple Smile)
онези мити роднини дето се изсипаха по стар бг оби4ай на 40 ден (имам предвид бройката, не хората) и без предразсъдъци няма6е да ги приема по рано. 

# 22
  • Мнения: X
Хайде и аз да се разпиша за протокола...
Бобо беше на 6 дена, когато го заведохме на вечерно градинско парти. На 7 дена го водихме за да го снимат за паспорт, на 8 дена - в посолството. От зачеването му до сега летим със самолети, пътуваме с влакове и автобуси без много притеснения. Извеждам го в студено време. МНого внимавам да не го навличам.
В болницата след раждането му можеше да влизат всякакви посетители, без ограничения. Стерилни отделения за бебетата нямаше.Не съм се притеснявала че ще се разболее или зарази с нещо.
В същото време не съм давала да го държат несвикнали с бебета хора, да го целуват и мачкат. То и хората около мен са били достатъчно разумни за да не настояват.
Внимавала съм също така колко време прекарва в кошницата за кола, защото въпреки широкоширещото се мнение че са безопасни, не се препоръчва бебетата да стоят повече от 2 часа дневно в тях. Именно затова купихме и кошница с регулиращо се гръбче.
Аз пък се изумявам като видя 3-4-5 месечни бебета сложени в почти седнало положение в колички, сгънали се неудобно...Ама...родители всякакви.

# 23
  • Мнения: 3 491
Не виждам нищо ненормално в това да излизаш навън или сред хора с новородено, стига разбира се да не е на мръсни места или където се пуши. Честно казано, радвам се, че имах свободата да го правя. На бебетата имунната система е силна през първите 6 месеца, защото все още се облагодетелстват от антителата на майката, особено ако се кърмят. Не съм се притеснявала от болести - тук хората се радват на бебета, но никой не плюнчи и целува чуждо дете.

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
На работата ги водеха малко по-големички  Laughing По на няколко месеца.
Иначе да ходят по магазините, а и се изписва от болницата няколко часа след раждането.
Тук оцених традицията за 40 дни в България. Идваха ми гости още на следващия ден след изписването! А аз се изписах преди детето да имаше 24 часа. Идваха в къщи с дечурлигата, обувки тук не се събуват  Rolling Eyes На децата е позволено да пипат бебето "само по ръчичките"  Confused А аз бях ужасно уморена и исках почивка и усамотение. Слава Богу българите само по телефона се обаждаха и не се самопоканваха, друго са си 40-те дни Wink

# 25
  • Мнения: 177
и ние бяхме на 3-я ден по магазините  Mr. Green   G&J,вода май само в Бг се дава-тук не до 6 месец докато бебето е на кърма/формула  Naughty

# 26
  • Мнения: 2 257
Олелееее, чакайте бе, Sheila и maikata, що сте го приели като "безотговорност" и там "една майка дето да си покаже детето" Joy Хич въобще не съм намекнала даже, че е безотговорно  да си правиш с детето каквото намериш за добре! Темата ми бе провокирана от една колежка, чиято дъщеря ще ражда всеки момент, а тя - бабата -  ми вика "Ще ти я доведа (внучката) веднага щом се роди, да я видиш". То хубууу де, ама то детето още не се е родило, тя ше ми го носи да го видя вече и то в училище (и не е единствената, която го прави). Crazy Не я съдя, нейна си работа, просто пуснах тема, щото ми беше интересно как е по другите места.
Аз самата бих си изкарвала детето разбира се, никакви 40 дена и прочее глупости, но родено оня ден, да го бухна по средата на училище или във фирма, да ми го наплюят сто човека накуп - не бих. Но това съм аз...Всеки си решава и нека не си слагаме присъди и определения, които даже не са ми минали през ума. Flutter
П.С. Шийла, тук при нас става наистина дума за чисто и просто показване, нищо повече - най-целенаосчено се води детето да се покаже, всички да го видят. Не става въпрос да ти дойдат на гости, да излезеш на разходка, до магазин  и т.н.

# 27
  • Мнения: 398
Има и друга станност по белия свят, за която може и да не сте чували. В Мексико пращат децата на детска градина или по-точно ясла от 40-тия ден. Това ми го разказа моя приятелка мексиканка. И ги хранели на конвейер - с бутилките. Пък кой ял, ял. newsm78 причината била, че толкова е отпуска по майчинство. Приятелката ми сега е бременна, но онзи ден ме пита кога ще пращам дребната на градина и ще почвам ли скоро работа. Такива очи отворих #Crazy А тя се учуди, като й казах, че тука след 1,5 годинки ги пращат - поне масовата практика, а в БГ навремето беше и до 2.

# 28
  • Мнения: 4 629
Според мен да се води бебето с майката, където тя иска да ходи  е по-нормалното поведение при отглеждането на бебе (отколкот бебо и мама да се затворят в къщи и да се отделят от оклния свят). Бебето  е било в стерилна среда 9 месеца в коремчето на мама. Веднъж дошло на бял свят обаче няма нужда да го изолираме и да се опитваме да му създаваме изкуствена стерилна среда.

# 29
  • Мнения: 3 491
Има и друга станност по белия свят, за която може и да не сте чували. В Мексико пращат децата на детска градина или по-точно ясла от 40-тия ден.
И тук яслите вземат 6-седмични бебета, толкова е платената отпуска за тези, които я имат.

Общи условия

Активация на акаунт