I am PETITE, или... за малката жена с голямо внимание!

  • 8 240
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
Днес, след поредната ми (неуспешна) обиколка за есенни обувки, съм вдъхновена да напиша тази тема.

Аз съм на 21 г., висока 1.55 м, нося размери XS и XXS (и винаги си скъсявам панталоните и дънките Embarassed ) и обувки 33-34-35, според модела, фирмата и сезона.

Предлагам в тази тема да обменяме опит за магазини - както из България, така и в интернет, от които можем да си купуваме мини-дрехи, или където, по случайност, се намират обувки под 36.
---
Без свян признавам, че за обувки (пантофки и ниски ботуши) често си пазарувам от детския раздел на ZARA - хем имат моя номер, хем имат модели от естествена кожа, хем понеже са за деца, са им по-ниски цените... 3 в 1! Освен това, изненадващо, имат повече модели в неутрални и елегантни, отколкото в бонбонести "принцески" цветове.

Яке също съм си купувала оттам (макар че попринцип ми стават якета от дамската номерация, размер XS, но пък обикновено са ми дълги ръкавите - а в детските магазини плюсът е, че имаш зададен ръст на размера, и всичко ти пасва точно).
От любопитство съм разглеждала дрешките им, макар че повечето са с кройка за детско телце и не отиват на женствени извивки (не че с моя ръст имам чак толкова извивки Laughing ). Моделите са като от модно списание - някои от тях си изглеждат направо дамски! И са толкова кокетни, че всеки път ми се приисква да съм на 10, за да мога да си купя палтенце или рокличка оттам.


Купувала съм си пантофки (черни, съвсем обикновени) от детската секция на H&M, а също и бели платнени маратонки (пак нищо специално - за разходки и изобщо за като реша да съм спортна). И едни съвсем изчистени черни сандали си взех оттам - нито един от тези три чифта не е мръднал.
Единствено маратонките - понеже често ги пера в пералнята заедно с бялото пране, започнаха леко да се разлепват, ама пък и аз ги съдрах от носене това лято.

Между другото, размерите в детските раздели на големите вериги магазини обикновено стигат до 168, така че и малко по-нормални като размер дами могат да пазаруват там, ако не ги е срам.
На нас, дребните, срам не срам, ни се налага Cry
---
Най-голямата ми гордост са едни изчистени черни обувки на ток (12 см.), от естествена кожа, с дупки за пръстчетата (май такъв модел се води peep toe). На една италианска фирма са и номерацията от 33 до 35 е била погрешка доставена в един магазин на Плиска (за съжаление го махнаха Sad ). Моите са 33 номер, страшно удобни, въпреки височината, естествена кожа са и отвътре, стабилни, и аз лично ходя уверено на тях. Изобщо италианците правят много хубави обувки, жалко, че малките номерации не стигат до България Confused

Чакам да споделите вашия опит като дребни мадами Hug

И отново - и този път ползвах търсачката, десет минути съм търсила какви ли не вариации, надявам се да не създавам дублираща се тема отново Praynig

# 1
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
висока съм 1.60, 48кг, XS-S, обувки 35
Това ми е болна тема, пазарувам предимно от детските щандове или от евау
Най-обичам Esprit, за съжаление вече само на едно място остана детски щанд
Обувки нося предимно ниски, там проблем нямам
Тениски и спортни дрехи от Tom Taylor - винаги има XS
По-този повод вчера пазаруваме за дъщерята 13г. и за първи път и стана нещо номер 36 от дамския щанд, аз гордо я погледжам: "Порастна мамо, вече купихме ог големите", а тя отвръща "Ама ти още пазаруваш от детския"  Joy

# 2
  • Мнения: 257
Аз пък съм забравила да си кажа килата - 43 Embarassed
И каквото и да ям, ни раста, ни наддавам (а аз си похапвам наистина много) Cry
Айде за наддаването не ми е толкова зор, за ръста го преживях, ама поне крачетата да ми пораснат малко...
Дано измислят такъв тип козметична корекция - увеличаване (или намаляване) на стъпалото, хихихи Grinning
Другата ми надежда лежи в бременността (някой ден) - на една позната на майка ми по време на всяка от двете й бременности краката и порастваха с по един номер (и така си останаха). А дано, ама надали.

Като стана въпрос за дрехи - 7/8 слим дънки са рай за нас, ниските, защото ни пасват на дължината на краката и не трябва да ги скъсяваме Embarassed .
Иначе XXS и XS дънки, които ми стават (в дупето) има в Terranova, Bershka, Zara, Stradivarius.
Понякога 32 (XXS) ми е малко, а 34 (XS) голямо. И се чудя дали аз съм дефектна, или размерите.
Ама май съм си аз.

И последно да кажа, за да стане малко смях - понякога ходя на маникюр и маникюристките винаги се втрещяват от размера на пръстенцата ми... Като на 12-годишно момиченце са Laughing Една ми беше казала, че я било страх и жал да тръгне да ми пили "ноктичките" ooooh!

Иначе се радвай за дъщеря ти, защото майка ми е с 34 и 1/2, аз най-вече между 33 и 34 - ту единия ту другия и сме и двете зор заман като си търсим обувки. Ако продължава с всяко поколение да пада тенденцията с по един номер... направо не мога да си представя да имам дъщеря някой ден #Crazy

EDIT: Видях, че в asos.com има раздел "petite", където дрехите са си нормални, дамски модели, но са скроени специално за ниски девойки - ако някой е пазарувал оттам, може да даде отзив. А имат и 35 обувки (на мен най-вероятно ще са ми големи, въпреки че... пише, че стелките им са с дължина 20 см., което на мен ми се струва нестандартно и умалено за 35 newsm78 )

# 3
  • Мнения: 2 127
Хоп и аз в отбора ви. BeeJuis, по-висока съм от теб с цяяял сантиметър и съм горд притежател на размер 36... и 1/2.
С маратонките и сандалите проблеми няма. Взимам 36 и не ми стиска, може би защото са си такъв тип обувките. Даже на последните ми сандали им пробивах допълнителна дупка, понеже ми беше хлабаво около глезена. Но тръгна ли за по-елегантна затворена обувка, е няма нещо, което да ми става точно. Или 36 ми стиска или 37 ми хлопа.
Аз пък имам проблем със саката - XS са ми добре, ама в раменете малко ми стягат. Поне ме учат да ходя изправена Laughing S пък са ми големи на дължина...
Абе, няма угодия Laughing

# 4
  • Мнения: 257
И все пак си мисля, че по добре 1,56 и размер 36, отколкото като една моя позната, която е 1,60 и крак 39/40... Не че е виновно момичето, ама за тоя ръст са си направо плавници Grinning
Иначе аз нямам сако, което да не е коригирано (смалено) в гърба и в дължината на ръкавите (а някой път и в раменете) при шивач.

S ако ти е дълго, може да се скъси. Просто трябва да си готова, че никое сако няма да ти струва толкова, колкото пише на етикета в магазина, защото за всяко се дават допълнителни $ за ремонт Confused
Аз съм така с дънките и панталоните. Като си купувам, мислено добавям десетина лева към цената, защото знам, че след мола/магазина, веднага ги занасям при любимата ми шивачка.
Когато ми се занимава, първо ги изпирам, защото имам тенденция да си купувам по-ластични дънки и ако леко се свият след прането, а са скъсени преди него, може да стане - упс, изненада, вече са ми къси ooooh!

Кофтито е, че корекцията на сака е по-особена и малко по-скъпа, отколкото един простичък подгъв на дънки...

# 5
  • Мнения: 1 483
 bye И аз съм тук. Минавам за ниска като цяло с моите 157см. С дрехите нямам кой знае какви проблеми, все се намира по нещо да ми става. Ноооо с обувките е ужасно. 35-ти номер съм, но с нестандартно тесен глезен и доста често се случва 35 да ми е къс на дължина или широк при възглавничките. Последните пък са ми 36 и ми стискат малко. Laughing Така че всичко се мери, всеки производител има различни мерки  и няма как да ги хвана иначе. Проблеми имам понякога и с часовници (все ги скъсявам), шапките винаги са ми големи и т.н. hahaha

# 6
  • Мнения: 1 277
И аз съм за тук- цели 153 съм Simple Smile. Дрехи обикновено си намирам безпроблемно, обувки също, но с ботушите положението е кошмарно. Не мога да си намеря ботуши, които да ми стоят по крака- винаги остават луфтове. Питала съм обущари за стесняване, но са ми отказвали под предлог, че щяло да си личи и ще е грозно...

# 7
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
И аз се записвам при вас.   bouquet
Аз съм 155 см висока, 50кг, нося средно между 34/35 номер.Също като при вас е кошмарно намирането на дрехи, защото съм дребничка.Дънките и панталоните задължително ги скъсявам, но проблема ми е с ризите, блузите и всичко свързано с горната част от облеклото, защото имам доста голям бюст и повечето дрехи ми опъват стабилно, а ако взема по-голям размер ми висят  ooooh! ooooh! ooooh! .

BeeJuis и аз също без срам признавам, че пазарувам от детските колекции на ZARA и H&M. Имам доста обувки, пантофки и сандали от там.
Много голям проблем също са и обувките ми, защото аз ходя само на високи токчета, а с този размер трудно се намират.За съжаление неволите ми не спират до тук- имам малък крак, с много висок свод, а в същото време и много тесен крак.Резултата е почти нямам обувки които да са ми удобни.Когато си купувам нови обувки задължително слагам и стелки, ако е възможно разбира се, а иначе задължително силиконови подложки, за да оберат луфтовете.Чак понякога ме е срам да се събуя, защото ако някой ми разгледа обувките ще каже че съм супер дефектна.  Crazy Crazy Crazy Crazy

Асос, както и Некст имат добри колекции, но пък голяма част от тях ми изглеждат малко като за лелки.  Mr. Green
Забравих само да кажа, че съм на 23.
 Mr. Green

# 8
  • Варна
  • Мнения: 535
Цоп и аз тук.  Mr. Green Аз май съм най дребната от вас, цели 152см, 43кг, буйки 35, рядко 36. Честно казано нямам проблем с намирането на дрехи....то си и личи по гардероба ми. Имам на всякакви марки, все най-малкия номер и са ми добре. Дънки и панталони скъсявам, но за други дрехи не се налага. Обувките ми са главно на една БГ фирма, чудесни модели на висок ток, които мога директно да си купя без да пробвам. Детските магазини не ги обичам, и дрехите и обувките ми стават от там, но кройките не са предназначени за женско тяло, обувките са все ниски....

# 9
  • Мнения: 257
Аз понеже много обичам да нося балеринки, особено черни и кафяви, все още ми вършат работа детските магазини Laughing

За високи обувки обаче е бая зор заман - по-нагоре писах как по случайност си намерих италиански токчета, а пък сега ще ви кажа как за бала ми преди две години се правиха 33-ти номер по поръчка Blush .
Правихме ги при обущар в една пресечка на Витошка (не знам даже дали не беше препоръчан тук, във форума - правих си гугъл търсене, защото бях отчаяна откъде да си купя обувки за събитието, та май точно тук четох за него).
Много добре работи, ама и бая се одрусах - 240 лв.  #Crazy Поне бяха отвън и отвътре 100% естествена кожа, пък и направени точно за моя крак (а не просто според номер).

Харесах си модел от интернет, показах му го и му обясних какви изменения искам (моделът беше с отворено пръстче, а пък аз исках затворени обувки), прегледа ми краченцата, сне им размерите и след две седмици бяха готови Пепеляшките (както ги нарекохме с майка ми Mr. Green ).
Единствено ме подразни, че беше много настоятелен и докрай държеше да ми ги направи леко изострени, за да ми били издължали оптически стъпалото - аз категорично исках да са заоблени (бяха доста високи, а и моделът беше доста далече от острите на Louboutin, например, та нямаше как да изглеждат красиво с остри върхове, поне в моите очи). И въпреки моите излияния + корекция на предната част на калъпа два пъти, накрая все пак резултатът е леко изострена предница Laughing Ама пък са красиви, стават ми и не седят зле, така че...
Да не говорим, че като за 240 лв. хич не ги оставих да почиват, половин година след бала си намерих работа в офис и си ги обувах почти всеки ден Crazy Оказа се, че седят супер на официални панталони и поли, та ги съдрах от носене - в момента са с разлепени стелки и сводове, изтъркани капачки... Сега седят като трофеи, защото ме боли сърцето при мисълта да ги занеса на ремонт пак при него (пък не бих ги дала на друг) - кой знае колко още пари ще ме одруса, по-добре да си купя нови обувки за половината на тези пари, или дори за същата цена, отколкото да закрепвам стар чифт обувки, само колкото да ги обуя отново. Смятам, че Пепеляшките добре си отслужиха службата и си оправдаха парите. Наистина безумно много ги носих, ама тези от вас, които казаха, че са с малки крачета, знаят, че като се намерят хубави обувки, които ти стават - носиш до откат, защото не знаеш кога ще се натъкнеш отново...

@Лиляна, напълно те разбирам за това със стелките, силиконовите подложки и т.н. Имам едни черни обувки на висок ток, които си купих наскоро. Страхотен, супер класически модел, но с ултрависоки токове. Проблемът е, че са 35. Толкова много ми харесаха, а и бяха намалени, че казах, че ще ги нося, ако ще по една торба памук да сложа отвътре. Резултатът е - отпред, под възглавничката на пръстите - подложка, за да не се хлъзга крака напред. Пред пръстите - солидна доза памук. Зад самия крак - силиконови лепенки, които ми правят 2 в 1 - хем не ми убива, хем леко уплътняват обувката, така че да не ми хлопа. Така криво-ляво съм ги намалила до 34 номер, макар и пак да са ми като лодки. Ама пуста суета ooooh!
Ей ги "лодките":
Скрит текст:
Снимката е от фейсбук, затова е надписът (малко кифленски,знам).
А тези от бала хич не са за снимане в сегашното им състояние...

---

Харесала съм си два-три чифта от ASOS, ама се чудя дали си струва риска, може да са ми големи. В сайта пише, че размер 35 (UK 2, по техните думи), е със стелка 20 см. В тази таблица ( http://www.esport.bg/rw/pages/19-tablica-s-razmeri/ ) пък пише, че UK 2 отговаря на 34, а с 20 см. стелка са обувки с номер 31 Shocked Не мога да разбера къде е истината newsm78 Затова и никога не си поръчвам дрехи и обувки онлайн... Cry

Иначе, ето линкове, ако някой иска да види и да даде мнение:
http://www.asos.com/ASOS/ASOS-POSY-Platforms/Prod/pgeproduct.asp … t=3&clr=Black

http://www.asos.com/ASOS/ASOS-PARADE-Platforms/Prod/pgeproduct.a … t=3&clr=Black

http://www.asos.com/ASOS/ASOS-LENNOX-Ballet-Flats/Prod/pgeproduc … t=3&clr=Black

Между другото, как се слагат имена на линковете?

П.П. Радвам се, че виждам и други Тинкърбелки като мен Heart Eyes Да не забравяме, че луксозните неща са в малка и красива опаковка Hug

Последна редакция: ср, 18 сеп 2013, 19:28 от BeeJuis

# 10
  • Мнения: 1 313
И аз се записвам тук Simple Smile Честно казано от както отвориха големите молове в София, по-лесно намирам и дрехи и обувки, но продължавам да имам проблем.
Пишете за ботуши, аз не съм си купувала от детските години. Не намирам нищо, което да ми стои добре. Иначе нося 35-36.

# 11
  • Мнения: 8 804
Гордо заемам първото място в тази приятна тема-височина 150см, тегло-40-41 кг. Размер обувки-36, размер дрехи-36 или S. Обувки намирам лесно, дрехите са ми проблем, защото винаги държа на определена дреха. Ботуши почти не нося, само боти, защото никога не ми става ботуш на крака.

# 12
  • Мнения: 257
@Арлина, в какъв ценови диапазон търсиш? 35-36 се предлагат от повечето марки, както по-достъпни като Deichmann и Paolo Boticelli, така и в GEOX и Gianni (ако още ги има)... Също е важно и в кой град се намираш - аз мога да дам информация само за София.

Иначе класически ботуши с ниска подметка, високи до коляното или малко под него, абсолютно изчистени, от естествена кожа, в черно или кафяво, номерация до 37-38, може да си намериш в детската ZARA срещу 100-110 лв.
Аз миналата зима бях с ботуши оттам и не са ми мръднали (освен едно местенце отпред, което одрасках на паважа). Сега си ги нося за есенни, понеже нямат подплата или пухкаво отвътре и ми беше студеничко с тях зимата, та тази година ще си търся по-дебели. Но откъм качество и изработка не мога да кажа нищо, освен похвала. А и по нищо не си личи, че не са дамски (освен по номерацията). Никой не ми вярваше, че са от детски магазин.
Попринцип може да разглеждаш моделите и в сайта им, но, за съжаление, не всичко го има в наличност в българските им магазини (макар онлайн да си е посочена българска цена за всеки артикул).

Давам линк:
всички модели ботуши от зимната детска колекция на ZARA /клик/

Много ми харесва моделът, който е кръстен "LEATHER RIDING BOOT (WITH BUCKLE)" - дето го има в черно и в светлокафяво, на четвъртия ред. Не знам дали на теб изобщо ти допадат такива модели... Просто да имаш идея долу-горе за какво иде реч. Има и по-детински модели, но има няколко, които са много елегантни и семпли. Смятам, че 100-тина лева ботуши до коляното от естествена кожа са добра инвестиция (даже са малко), особено ако си ги пазиш и си ги носиш повече от една година. Peace

Последна редакция: чт, 19 сеп 2013, 12:32 от BeeJuis

# 13
  • Мнения: 1 483
И аз се записвам тук Simple Smile Честно казано от както отвориха големите молове в София, по-лесно намирам и дрехи и обувки, но продължавам да имам проблем.
Пишете за ботуши, аз не съм си купувала от детските години. Не намирам нищо, което да ми стои добре. Иначе нося 35-36.
Аз лично точно в моловете не успявам да намеря обувки, в почти всички магазини там номерацията започва от 36, дори в прехваления Хюманик. ooooh! Единствените магазини с 35-ти номер са Паоло Ботичели, които пак ту ми стават, ту не, и Дайхман, които са еб*си боклуците. И то пак 35-ти е само в най-смотаните модели, които ми седят грозно.
Затова аз съм принудена да обикалям магазинчетата по Графа и Пиротска с китайските обувки. Те пак са боклуци, ама поне евтини. Мегияс също правят 35-ти от много модели, те са маааалко по-добре с качеството. Е така. Иначе най ми е удобно да пазарувам в Силистра като си отида, там поне са 4-5 магазина и бързо ги преглеждам. Laughing И всъщност там почти винаги намирам по нещо подходящо.
Обувки от естествена кожа също не мога да си купя, защото има само грозни бабешки модели. Sick За лятото си търсих сандали на ток например, намерих едни, но бяха в най-ужасния кафеникав нюанс на червеното. Отказах се да давам 60лв за нещо толкова грозно.

# 14
  • Мнения: 8 804
Гледам, че по-високи от мен купуват от детските магазини. Сигурно сте много млади и затова ви стават. Не знам дали ще ви успокоя, но след раждане ще носите вече от дамската номерация. Просто ще се разширите и детската номерация няма да става. Поне при повечето. Иначе скъсяването на панталони, рокли, поли ще си остане вечно... Tired

# 15
  • Мнения: 257
Гледам, че по-високи от мен купуват от детските магазини. Сигурно сте много млади и затова ви стават. Не знам дали ще ви успокоя, но след раждане ще носите вече от дамската номерация. Просто ще се разширите и детската номерация няма да става. Поне при повечето. Иначе скъсяването на панталони, рокли, поли ще си остане вечно... Tired

То в детските магазини номерацията е до 168 Laughing
Те че ни стават, стават ни (на мен ми стават неща за 152), ама не седят добре - кройката си е детска и не е за женско тяло - нито са пригодени за бюст, нито за ханш на жена.
 Не че може да се очаква подобно нещо от детски дрехи, де.

# 16
  • Мнения: 10 011
Аз съм 156см, нося обувки 36-37. Междинен номер съм и винаги меря, иначе не е проблем да си намеря обувки. Не мога насляпо през нета за мое огромно съжаление.
Дрехи пазарувам основно в М&С и Некст, имат петит колекции които са във скъсен вариант. Промод и Атраттиво също имат малки размери. Дънките от Промод скъсявам, какво да се прави...

# 17
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Гледам, че по-високи от мен купуват от детските магазини. Сигурно сте много млади и затова ви стават. Не знам дали ще ви успокоя, но след раждане ще носите вече от дамската номерация. Просто ще се разширите и детската номерация няма да става. Поне при повечето. Иначе скъсяването на панталони, рокли, поли ще си остане вечно... Tired

я, не плаши децата  Laughing
раждала съм, на 44г в момента и продължавам да нося от детската
дори 168 от H&M ми е голямо
всичко е въпрос на структура и организъм

# 18
  • Мнения: 1 313
И при мен няма особена промяна след раждането. Сега съм с блуза от HM  за 12 годишни Crazy, ама аз и на 12 години съм била толкова висока.

За обувките - аз последно съм купувала няколко чифта Ecco - изключително удобни, но са малко модели и някои от тях се скапват за един сезон, което не очаквам от обувка за 200 лв. Имам и няколко успешни попадения на български обувки от  едно магазинче на Екзарх Йосиф, съвсем малко преди пазара.

От къде купувате ризи, особено тези по-малък бюст?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 535
След раждането нито едни обувки не ми ставаха. Изпаднах в ужас, че трябва да изхвърля толкова обувки...но всичко си дойде на място, след като си върнах предишните кг. всички обувки са ми добре. Противно на всички теории, че след раждане се увеличава ходилото....

# 20
  • Мнения: 257
И аз се интересувам за ризите за мацки с малък бюст. При мен чашката не е чак толкова проблем, по-лошото е, че като цяло ми е малка гръдната обиколка. Нося 70B (понякога и 65 - леле колко трудно се намира!).

@Deziderata, магазинът на NEXT в The Mall ли беше? Имат ли хубави неща в наличност, или си ги къткат за западните страни? Как са цените там? Все го подминавах преди и не му дадох шанс на този магазин, явно съм сбъркала...

# 21
  • Мнения: 10 011
Аз живея в Прага и не знам как е в БГ.

# 22
  • Мнения: 4 569
И все пак си мисля, че по добре 1,56 и размер 36, отколкото като една моя позната, която е 1,60 и крак 39/40... Не че е виновно момичето, ама за тоя ръст са си направо плавници Grinning
м да  Crossing Arms
Гледаш го едно такова фино и мъничко, а краката му  ooooh!
На мен всичко ми е малко, но краката са ми голям комплекс.
Имах едни равни сандали /не мога да ходя на токчета/, които отгоре ми покриваха целия плавник крак. Разлепиха се, обикалям обущари, не искат да ми ги направят, защото трябвало да се смени цялата подметка и е голяма играчка. По-евтино щяло да ми излезе нови да купя. Ама аз такива не намирам.  #Cussing out

1,60 съм, 42 кг, обувки 39-40 според обувката.

Отиваме с леля ми да си купуваме маратонки. Тя е яка българка, голяма си е,а краката й - 36/37. Продавачката ми се усмихва и ми казва, че имат само един размер 37. Усмихвам се и аз - "40-ти търся". Много странно ме изгледа.  Crazy

На мен най-големия ми проблем са дънките.  ooooh! Крачолите висят, подгъвам ги, но почти не остана чифт, който да мога да нося без колан. Нося 26 или 27, зависи от модела.
С тия колани някой път ще се напишкам.

Другия ми проблем - липсата на хм... ци*и. Сутиен с подплънки спасява положението но не винаги. Блузи, ризи - отпред не се изпъват.  Crossing Arms

Аз си се харесвам в общи линии.

Последна редакция: сб, 21 сеп 2013, 02:23 от Естел Бързоход

# 23
  • Мнения: 8 804
Най-големият проблем-сутиена Blush  Нося и аз 70В, а по-често 65 е точно за мен. Е, няма и няма... Tired Намерих един бутик за луксозно бельо, смятам да пробвам с една бройка, не че има огромен избор за малки номера http://www.valea.bg/index.php?lang=en Ако някой ме изпревари, да сподели Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 483
Интересно как не намирате сутиени, аз в почти всеки магазин за китайско бельо виждам модели с обиколка 65... Вярно, боклуци са, но винаги можете да си купите 3-4 бройки и да ги редувате до пълното им съсипване. Laughing

# 25
  • Мнения: 8 804
Ами взех си два от китайски магазин за 2.50 бройката. Е, добре, чашката става, обаче подгръдната обиколка за точилка правена. Че купувах от тези удължители за сутиени, и те по 2.50 парчето. Joy Да се смееш ли, какво да правиш....Предпочитам нещо, което ще ми стои добре, не да ме стяга някъде... ooooh!

# 26
  • Мнения: 1 483
Ха, възможно е да са умалени наистина. Сега се сетих, че и аз на сантиметри съм 70, но винаги вземам размер 75, за да не ме стяга. Laughing Иначе аз с чашките и банелите съм по-сложна, докато намеря хем да са ми удобни, хем да ми застават по циците...

# 27
  • Мнения: 108
И аз тук Mr. Green 18 г.; 40 кг.; 159 см.; нося XXS/XS; сутиени 75B и 35/36 номер.
Дрехи си намирам що годе лесно, китайската номерация в сайтовете ми пасва почти перфектно /някои неща обаче са ми големи/. Но обувките, за Бога, обувките са нещо отвратително. Влизам в Дайхман, харесвам си обувка, но номерацията започва от 37. Всичко 35-36 е в детската секция и аз съм изправена пред трудния избор Хана Монтана и цветенца срещу скейтърски маратонки с лепки. Преглеждам каталога на Лидл, където има нелоши модели и хоп 37-41. И все пак 36 се намира доста по - лесно от 30-...-35 поне в моя случай.
Днес ми пристигна една поръчка и се оказа, че шорти за 13г. ми стоят ужасно, мога да живея в тях Mr. Green
Лошото е, че като "тролче" е почти задължително на бала си да нося висок ток, а това е нещо, което презирам от дъното на душата си.

Скрит текст:
При братовчед ми е обратното. На 10, носи 38 номер, L/XL, до следващата година 100% ще ме е задминал по ръст. Крачун и малчо Mr. Green

# 28
  • Мнения: 257
@unadaptable, в H&M понякога има сутиени с доста малка гръдна обиколка и с яко солидни подплънки. Обожавам ги Heart Eyes Благодарение на тях вече имам цици Mr. Green

Ако си малко по-платежоспособна, може да идеш в Etam, там сутиените почват от адски малки номера (A65 мисля, че имат #Crazy ). Само че съм от София и не знам дали го има в други градове из БГ newsm78

@Естел Бързоход, винаги може да смалиш оптически крачетата чрез определена форма и цвят на обувките. Освен това, ако не си купуваш изцяло равни обувки, а със съвсем лека платформа (5 см.), стъпалото се повдига и оптически изглежда по-късо.

@Aoi, защо пък да е задължително да носиш висок ток? Сума ти мои съученички не обуха висок ток на бала... Както високи, така и ниски момичета. Някои бяха с пантофки (балеринки), в шантави цветове или пък с цвят/десен, допълващ роклята (имаше доста оригинални рокли, и при някои от тях правилно подбраните пантофки определено допълваха визията). А имаше и абитуриентки с кецове. Ти сама определяш как да изглеждаш на този ден, недей да оставяш стереотипът да те подкани да носиш нещо, което не обичаш, или което не ти е удобно - повярвай ми, така е най-лесно да си съсипеш вечерта (неудобни обувки, мега дълга рокля, обръчи (доста трудно се пишка с рокля с обръчи и със сигурност ще имаш нужда от помощ Laughing ). Избери си удобни неща, като се придържаш към по-официален стил, които обаче не закопава твоя собствен, и ще бъдеш най-красивата!

# 29
  • Мнения: 1 313
@unadaptableАко си малко по-платежоспособна, може да идеш в Etam, там сутиените почват от адски малки номера (A65 мисля, че имат #Crazy ). Само че съм от София и не знам дали го има в други градове из БГ newsm78
Моето впечатление, че моделите с обиколка 65 са съвсем детски. Последните години само там ходя за бельо, но малко ме дразни, че повечето модели малки размери са с огромни подплънки. Всъщност аз от година и половина нося сутиени за кърмене и не съм влизала в Етам само за пижами и гащи Crazy Може нещо да се е променило.

# 30
  • Мнения: 257
Има и модели без никакви подпълнки, просто с твърда чашка.
А иначе - верно са детски, ама то моят торс си е детски... След като в раменете, гърба и дължината на ръкавите ми стават неща за ръст 152, за какво си говорим Laughing

# 31
  • Мнения: 108
BeeJuis, когато момичетата от класа, които са по 1,80 си обуят токовете просто ще се губя /да ги пита човек защо им е/ Simple Smile Измислила съм си да съм с платформи, поне изглеждат по - лесни за ходене от токовете. Каквото и да избера няма да се вижда от роклята Mr. Green

# 32
  • Мнения: 257
Да, щом е дълга имаш по-широк избор относно обувките newsm10

# 33
  • Русе
  • Мнения: 764
И аз да се наредя сред миньончетата. 31 г., 150 см, 42 кг, р-р XS,S, 33-34 номер обувки. Дрехи все някак си намирам. Да, налага ми се често да скъсявам панталони и дънки, но вече свикнах. Въпреки че съм раждала все още мога да вляза в дрехи от детската номерация. Най-големия проблем са ми обувките. Няколко пъти съм си купувала балеринки от детските магазини. Правила съм си и няколко пъти по поръчка обувки и сандали на висок ток. Една от фирмите, от която съм поръчвала изработва обувки за латино танци.

# 34
  • Мнения: 1 483
Моето последно откритие са няколко магазина на Екзарх Йосиф, зареждат хубави български обувки от естествена кожа, имат и 35-ти номер от повечето модели. Преди няколко месеца оттам си взех сандали на ток, наскоро и затворени обувки за есента. Може да ги проверите, ако искате.

# 35
  • Мнения: 1 336
И аз съм от дребните, 157 см, но не съм толкова фина - 54 кг, 33 години и номер 37-38. Нося размери S-M. XS обикновено не ми става. Преди раждането бях 49 кг и кракът ми беше твърдо на 37. Имам обувки които преди раждането са ми ставали, а сега ми стискат. Определено нося по-голям номер, зависи от номерацията, но много рядко ми става 37, а преди носех само него. Нося много платформи и обувки с висок ток, напоследък и спортните ми са с лека платформа. Не се чувствам добре с балеринки или съвсем ниски. За килограмите, в момента съм на диета и искам да стана 50 килограма, ще видим тогава как ще съм.

# 36
  • Мнения: 1 529
А някой пазарувал ли е успешно от интернет от т.нар Petite секции?

# 37
  • Мнения: 41
Поздравления за темата!  bouquet Аз съм на 22 години, 1.60 висока, 44 кг. и нося обувки 34 или 35 (зависи, имало е модел и 34, който не ми е ставал). Като стане време да си купувам обувки направо ми се реве. Имам сестра със 7 години по-малка и носи 37-38! Купувам си кецове от детската номерация на Globe, Circa, Etnies има летни, есенни, зимни модели, не пропускат и топлят супер. Взимала съм си от H&M от детските пантофки и платненки. Веднъж ми станаха високи сандали 12см със силиконови лепящи стелки (стърчеше ми малко от обувката, но все пак е сандал с каишка, а не затворена обувка, та не се личеше много). Взех си 3 чифта различни модели. От миналата година си търся боти за зимата и нещо по елегантно, но със стелка и дебел чорап, пак са ми големи и нямам успех. Вчера пак обикалях и нищо не ми стана. Онлайн не искам много да си поръчвам, защото зависи от модела дали ще стане, друго е дали е удобен, но май натам вървят нещата.
Ако някой е имал успешни покупки, нека споделя и поства снимки Grinning

# 38
  • София
  • Мнения: 3 838
И аз съм за тук - висока съм 156 см, 42 кг. Харесвам си ръста. Нямам особени проблеми с намирането на дрехи, купувам най-малкия размер и така. Ако рокля ми е дълга, давам я за подкъсяване на шивач. Рядко си купувам дънки, но забелязах, че в детските на Benetton има модели с размер 2XL, които са точно за ръст до 1.60. За обувките - номер 35, в последните години купувам предимно от Musette - в 99 % от случаите имат този номер, че дори и 34. Забелязала съм, че при бразилските обувки номерацията е по-различна от европейската и има наистина много малки размери, там ми се е случвало обувки да са ми твърде малки и да не мога да си вкарам крака буквално. Не е приятно, че толкова производители пренебрегват този номер обувки и започват директно от 36, това си е дискриминация.

# 39
  • Мнения: 257
Здравейте, момичета,
Малко се позабрави тази тема.

Много интересно ми стана за Musette, тъй като работя близо до Сердика Мол в София и има Musette там. Какви са цените? От естествена кожа ли са?

# 40
  • София
  • Мнения: 3 838
Да, от естествена кожа са. Цените когато няма намаление са около 200-210 лв за класическите им модели. Това лято купувах и от Gianni и Aquarium shoes.

# 41
  • Мнения: 257
Да, от естествена кожа са. Цените когато няма намаление са около 200-210 лв за класическите им модели. Това лято купувах и от Gianni и Aquarium shoes.

Gianni и аз ги харесвам, но често са ми големи, особено по-летните им обувки. На мен си ми трябва по-скоро 34 и това си е Cry

Кои са тези Aquarium Shoes? Да не би да имаш предвид Shoes Aquarium? Аз там съм влизала многократно, но всичко почваше от 36...

Мерси много за инфото! Heart Eyes

# 42
  • София
  • Мнения: 3 838
Да,  Shoe Aquarium е правилното - от 6 модела, които гледах, 4 имаха 35, 1 нямаха и 1 беше 36, но умален и отговаряше на 35. Правила съм и обувки по поръчка при Данчо, обущаря на фолкпевиците - отнема около месец чакане, ателието е в Гео Милев близо до Скай сити.

# 43
  • Мнения: 257
Супер, този Данчо даже ми е близо до работата.
Много ли парички взема и изпълнява ли добре желания модел?

# 44
  • София
  • Мнения: 3 838
Да, бих казала, че ги изпипва добре, вече трета година нося тези, които ми направи. Някъде 200 лв беше цената.

# 45
  • София
  • Мнения: 3 838
За сутиени с малка подгръдна обиколка 65-70 Бра клиник предлагат такива. Те казват, че масово жените не носят правилния размер сутиен, като най-често срещаната грешка е носенето на твърде голяма подгръдна, съчетано с твърде малка чашка. Примерно 75b вместо 70c.

# 46
  • Мнения: 257
Ето и една друга алтернатива:
Аз си намирам 70A и 70B в New Yorker. 70B има и в H&M, а понякога и в Za-Za.
New Yorker и H&M имат и модели с доста големи подплънки, за мадамите, които са с малък бюст.

Харесвам и тези на Bra Clinic, имам два такива.
Дали може да те помоля да оставиш някакви координати на този обущар (телефон, или по-точен адрес на ателието му)?
Ако се притесняваш да го правиш тук публично, може и на лични. Много мерси Embarassed

# 47
  • София
  • Мнения: 3 838
http://www.danishoes.net/bg/contacts/
Пак там, в Гео Милев, като ходя на фризьор всеки месец, открих магазинче за качествено и красиво бельо от Полша, има такива размери. Намира се на ул. Елисавета Багряна, почти на ъгъла с Галилео Галилей.

Последна редакция: чт, 13 авг 2015, 17:53 от Serpentine

# 48
  • Мнения: 1 483
Само да кажа, на Графа има няколко магазина за обувки, с един специален рафт, където са изложени моделите с номера 33-35. Някакви италиански са, естествени. Shoe Aquarium аз лично никак не ги харесвам, грознички са ми, а никога не съм попадала на 35 номер (който не е чак толкова труден за намиране).
Малки сутиени има в изобилие по китайските магазинчета, калпави са Laughing, но обиколка 65 се намира обикновено.

# 49
  • Мнения: 257
Това за Графа е вярно, и аз съм ги виждала. Но конкретно в единия магазин са 3-4 модела, и някои от тях висят вече 2-3 години некупени Sad И не доставят нови и по-красиви Sad

Но пък пак е вариант ако някой работи в офис и не може да си намери толкова мънички по-официални.

# 50
  • Мнения: 1 109
Една от най-интересните теми, на който съм попадала  Blush
150см височина, 39-42 кг. За обувки наистина нз вече кой номер съм, знам че стъпалото ми е 22см . Хубавото при мен е, че имам приличен бюст  Rolling Eyes за телосложението  ми и упорито си купувам чашка Б, въпреки, че съм май за Ц, много мразя сутиени с тези дебелите подплънки. Дразнещото е че обиколката винаги ми халтави, но шивачката ми ме светна, че може да се преправи и даже може да се преместят дупчиците за презрамките .
80% от дрехите ми минават през шивач- много е дразнещо но няма как. За обувки още не съм намерила спасение Sad
 Може да си разменяме дрехи, със съфорумки със сходни размери

# 51
  • Мнения: 4 569
Издирвам сандали 41 номер да 20 лв (в София). Дамската номерация е до 40 и много рядко да има 41. обикновено са грозни, бабешки. Иначе съм дребна  с големи крака.

# 52
  • Мнения: 243
Охо хайде и аз тук! На 33 год. съм висока 158 и 46кг. - обувки 34, 35 ( зависи от модела). За дрехи се справям, но с обувките .......... УЖАСЕН УЖАС! От Варна съм и почти никога не мога да купя това което ми харесва, а се налага да взема това което ми стане... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт