Операция на перианална фистула

  • 183 752
  • 1 003
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 500
Така...Първо послушай Ходжаджиков, каквото ти каже го спазвай  Peace Предвид къде ти е абсцеса може и киста на опашната кост да е  newsm78 Но може и да не е, разбира се.
Относно Крон - аз също имах такива съмнения и направих колоноскопия, не се откри нищо. Вероятно и при теб не е Крон. Тази кисти/фистули са много упорити, гаранция - няма дори след перфектна операция. Така като чета май първата операция още повече е объркала нещата, защото това води натам
при преглед хвана ластика от отвора издърпа го и го отряза.
Ластиците ВИНАГИ падат сами, не е нужно никой да ги дърпа и реже, НЕ ТРЯБВА. Вероятно си имала разклонения и д-ра, който те е оперирал не ги е видял  newsm78 От там гадината дава рецидиви на друго място.
раните ги оставят отворени.
Да, така е, и аз бях с отворен разрез от външната страна, тоест само ластика дето беше вързан беше затворено. Никак не можах да ти го обясня  Embarassed
Това дето пишеш за Матев ме учудва безкрайно, но миналото...минало. Утре си при Ходжаджиков нали така? Пиши какво е станало. Едва ли веднага ще иска да оперира, може би ще цепне, а може и АБ да ти дадат само.  Hug

# 331
  • Мнения: 4 500
Втората операция в Пирогов, така ли? Кой те оперира там? Крон-а не го мисли, 99,999 не е това  Peace

# 332
  • Мнения: 13
Втората операция беше в Пирогов при Ходжажиков на 21.11.2014 сега пак при него отивам

# 333
  • София
  • Мнения: 3 860
Говедарис  Hug ти си влязла в моя филм от преди 4 години, само дето моя абцес и фистула ги предшестваха 2 инвитро опита  Rolling Eyes
Кураж мила и повярвай ми, ама наистина се опитай да се успокоиш, знам че е дразнещо да ти го казват ама това помага много. Казва ти го човек с 8 операции (цепванията да изтече гнойта не ги броя  Crazy )
За да е Крон трябва да имаш и други оплаквания не е само фистулите  Rolling Eyes
Аз понеже съм имала "щастието" и киста на опашката да имам да ти кажа там е различна болката от перианалния абцес. Мене дермоидната киста ме боля много повече и болката си е някак по-различна локализирана си е там, мене поне при перианалните абцеси са ме боляли и корема и кръста заедно с дупето, като болката не можех да определя от къде идва  Rolling Eyes  Но пък аз ходих с абцес половин година докато разберат че е това  Rolling Eyes
Може да усещаш изместено топчето заради операциите, имай предвид че на дупето рязаното някак се събира към ануса с времето, моята фистула се измести с 1-1.5см без въобще да е зараствала  ooooh!

# 334
  • Мнения: 13
Вчера ходих при Ходжажиков прегледа ме и каза че се е получила въздушна възглавница така да го наречем и от там пак абсцес и всичко пак се отвори. Сложи ми дренаж който ще падне до два три дни после трябва да се мажа с Дермазин и другата седмица пак при него. Аз му казах за всичките си съмнения ,даже почнахме и начертахме кой къде е рязал, но той ги отхвърли. Отидох при него разплакана с кръгове пред очите, не че ме е страх от операции, аз съм много силна, просто много ми дойде. Това че не се оправя и не виждам как ще се оправи ме съсипва, може би трябва да отида на психолог. Държи ме мисълта че другата седмица пак ще ходя да ме види.
 Благодаря ви за отговорите и на двете.  Simple Smile

# 335
# 336
  • София
  • Мнения: 3 860
Говедарис колко е дълбок абцеса? И при мен се беше получила такава възглавница след втората операция и пак абцес Sad
Аз бих те посъветвала да не бързаш с операциите само дай си време на дупето, може пък да зарастне Simple Smile

# 337
  • Мнения: 13
колко е дълбок абсцеса ли - не знам. Фистулата не е голяма два сантиметра. Ти след колко време направи операцията след този абсцес  в смисъл колко време му даде и не зарасна, че пак се оперира.То при всеки човек различно зарастват раните ама да питам де.

# 338
  • София
  • Мнения: 3 860
Ами при мен беше по различно Sad и първия и втория абцес бяха много дълбоки над 10 см. И след инцизията на двата абцеса лежах по една седмица в болница на системи с АБ. При първия абцес имах сложени конци и дренаж през няколко дни ми стягаха конците и за около 2 седмици паднаха  Rolling Eyes после стана фистула на същото място около 4-5 см, след половин година консервативно лечение забра много и ме оперираха оказа се че фистулата е разклонена около 5-6 см,но не намериха вътрешния отвор. Два месеца след тази операция стана нов абцес пак много дълбок. Седях с дренаж около месец, бяха зашили дребажа и го разшиваха и издърпваха по-малко през няколко дни + ходих и на лазерна терапия, но старата фистула от 5 см си остана аз изчаках още месец и пак се оперирах , че бързах понеже ми изтичаше удължената заподед от ФАР Sad което в момента го отчитам за грешка  Rolling Eyes

# 339
  • Мнения: 13
Здравейте пак дами. Да кажа до къде стигнах. Ходих при Ходжажиков когато ми беше казал, дренажа не беше паднал, извади го.Сега раната е по спокойна, но продължава секрет да изтича. Мажа се с Дермазин, компреси с Тетра и така - не заздравява, но не ме и боли, може би защото е отворена и излиза мръсотията от там и не може да се образува абсцес. Доктора ме каза че се е образувала въздушна възглавница и сега да я натискам за да излиза секрета. То аз усещам как канала под кожата ми е пълен на моменти. Отделно съм и с цистит пак отново. Може би от фистулата съм прикачила бактерия, макар че не знам как като постоянно съм с тетра.
Имам и 3 опита неуспешни инсеминация, но реших да се оправя напълно и чак тогава да продължавам в б-ца Надежда. Макар че не знам колко време ще отнеме за да оздравея на 33 години съм пък вече 1 година се влача с това и още нищо.
Благодаря ви  и на двете за подкрепата Simple Smile.

# 340
  • София
  • Мнения: 3 860
Говедарис аз така си изкарах с отворена течаща фистула години, тя докато е отворена и не се събира секрет не създава проблеми.  Rolling Eyes дано имаш късмет при теб бързо да се затвори Hug

# 341
  • Мнения: 13
Здравейте пак съм аз и моята фистула.Тя все още не е затворена напълно и сега тече кръв, чиста, на цвят алено червена.Започнах да пия сокове от моркови, спанак и цвекло имам една руска книга за сокове. Дали може да е от тях. Другото което си мислех е, това че ми дойде. Да не би да има фистулата ми връзка  с влагалището ми вече.

# 342
  • София
  • Мнения: 3 860
Охх ГОведарис не си мисли такива страшни неща, много ли тече или просто е кръв не секрет?
На мен са ми казвали че като е кръв е ОК раната се чисти и шанса да фистулизира тъканта е по-малък, мене даже ме караха да ходя през ден да ме кюретират, та кръв постоянно ми е текло, с тези кюретажи като се замисля  Rolling Eyes

# 343
  • Мнения: 4 500
Мина ли фистулографията? Доктора какво каза? Не се заблуждавай, че соковете и т.н. влияят на гадината - опитала съм всичко, но май имаше ефект от спорта само. А може и да е било чисто съвпадение.

# 344
  • Мнения: 13
Здравейте, фистулография не съм минавала. Но сега както казах пия сокове и се чувствам добре от раната няма никакъв секрет, има моменти когато не я усещам. Е все пак не е затворена, но има надежда нали?В началото течеше на моменти кръв, но сега не и с цистита вече съм добре, което показва че няма намеса влагалището с фистулата. Може би от инсеминацията ми се получи този цистит.
Приятно посрещане на празниците. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт