ЮЛСКИ бебчета - тема 5

  • 22 836
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 350
Глупи,нямам цент превод от 15 август.Нито стотинка ти казвам.
От 18 октомври съм в майчинство.Кога да чакам пари?

# 691
  • Мнения: 251
Дойдоха. Уплашиха се и ги преведоха. И аз от 18.10 съм по майчинство, да видим от кога ще запоочнат да ни ги плащат. Сега като покрия сметките и щще свършат

# 692
  • Мнения: 748
Данче, само веднъж мазахме с Бактробана.  Пет дни по два пъти и пет дни по веднъж. Три пъти на ден много ми се вижда, но от друга страна май това е начина да се уморят гадовете. При нас подобрение няма. Каката беше ги спряла, сега започна пак да се сополиви.

Една лекарка (невроложка) ми заяви, че детето вече било достатъчно голямо да съм започвала с плодови пюрета. И ако се появи някаква алергия да не обвинявам пюретата, достатъчно антибиотични капки сме капвали, можело от тях да се алергизира.

Глупи, и ММ ме кара да водим такава политика. Казва че малката не иска да ходи на градина, защото сме много добри с нея. Трябвало ние да се строгите, а в градината да ходи да си почива от нас  Laughing естествено това не работи

# 693
  • София
  • Мнения: 377


Весе, моят съвет е да не бързаш, на всяка баня по малко дърпаш като видиш че прави физиономия че го боли спираш. За мен това насилствено изтезание не бих го причинила на детето си. Малко по малко става след накисване в банята. Не знам защо ако до годинка не е забелено и ги карат на хирург. Малко по мало си стават нещата.


Точно така правя. Ама от близо месец нямам напредък. Страх ме е и това си е да дръпна малко повечко. А иначе него изобщо не го боли, смее се, ама баща му припада.

Пина голяма сладурана е Юлия.

Мисти къде се загуби?

# 694
  • varna
  • Мнения: 871
Хелоу, мами   bouquet
Весе, чудесна новина, дано така си остане и само хубави  моменти вече   bouquet
Близначе, не се коси, има начини да се свали инфо от прецакан хард, само ти трябва добър специалист, който да знае какво прави, че някои само се водят компютърни сервизи.
Бемолче, и аз взех да поработвам, щото на ММ спестените пари дето не беше на работа взеха да посвършват, както и моите, а разходите си вървят. Само дето през деня нищо не мога да свърша и почвам да бачкам вечер след 6 Ема като почне сериозният сън.
Да се похваля вчера дойде чистачката, препоръчана ми от приятелка. Е няма такава жена просто. Абсолютно навсякъде пипна, без даже да я инструктирам, защото сама виждаше кое къде е мръсно. От 8.30 до 3 седя и то защото аз я спрях, че ММ се прибираше от работа, иначе искаше още да чисти, това й било набързичкото  Shocked Много съм хепи, къщата свети, аз нищо не съм пипнала, и толкоз 20 лв два пъти в месеца къде ли не съм ги дала, а това си струва.

# 695
  • Мнения: 377
Момичета,
вашите бебета обръщат ли се вече от корем по гръб и от гръб по корем?
Днес бяхме на консултация и ЛЛ каза да го оставям по-често по корем, тъй като все още не може нито едното от двете преобръщания.

Със захранването мисля да почна на 5,5 месеца. Само още се колебая дали с плод или зеленчук.
Баткото захраних на 5 мес. с плодово пюре. В екселски файл си водех подробно всеки ден какво и по колко въвеждам и сега ще следвам същата схема.

# 696
  • Мнения: 109
Добро утро и от мен !
Близначе, нямаш късмет май с тая почивка, нищо, не се притеснявай, важното е да се оправи Бобо.

Марти, ние си слагаме всичките ваксини, вървим си в график, нищо,че са преждевремено родени. Вчера сложихме поредната, засега я понасят добре.За захранването педиатърът каза, че той ще прецени кога да започнем, имам му 100 процентово доверие. Дори вчера изразих съмнение относно ваксините, които в Кипър са задължителни и няма опция да се откажеш от тях. Каза ми, че в 30 годишната му практика досега няма дете , на което да са навредили по някакъв начин. Каза, че е много опасен обратният вариант- ако не се слагат ваксините

# 697
  • Мнения: 109
Бемол, да си жива и здрава !!!

# 698
  • Мнения: 2 237
Поръчах си Бейби вака. Надявам се да стане. Бобето е с много запушен нос....:-9

Пишката аз само лекинко му я дърпам, за да измия. Но не забелвам грубо. Даже доки ме похвали, че не пипам и не забелвам. Така трябвало. Каза, че за момента много добре си му върви пишка Thinkingта и се забелвала от само себе си.

Пине, много сладка, сладка Ю.  Heart Eyes

Аз вчера изнамерих Сандалка във Фейса, че до сега не ми беше в приятели. Още не ме е приела де, но и видях бебенцето и съм влщбена  Heart Eyes Бива ли да е толкова сладичко  Heart Eyes

И Лазар не бях виждала скоро, и колко е красив  Heart Eyes
Изобщо с ръка на сърце казвам, че имаме много красиви бебета  Hug

И аз се обърках вече с това захранване. Може би ще започна с оризова кашичка и картоф. Не знам. Мислех да е на 6 месеца, но както върви едър, мощен и гладен, може малко да подраним . Мисля след 6-ия месец да мина на АМ Хумана. Хем имам много добри отзиви за него, хем е по-евтино. Че с тая Лактана се разорих  ooooh!

# 699
  • Мнения: 251
Весе, щом е кефи давай смело Simple Smile) Ако го били той ще си покаже, а мъжа ти го изгони от банята, ама ха... аз пишки не съм пипала, само моят мъж е забелвал и нямаме проблеми. На една приятелка личната като направи 2 месеца до кръв му я е забелила и се скъсало да реве детето.. така трябвало... е не мисля че е правилно .. но всеки решава за себе си

Бемолче, да си жива и здрава.

Данче, Дейзи , а на посявката имате ли коки или не. Ние на баткото след сумати капки и антибиотици успяхме да ги изчистим с едни китайски билки.

Ееее Хера, прати я и насам. Завидях ти малко. Въпреки, че не мога да си представя някой да дойде и да ми чисти. ама аз съм си луда и може би затова

# 700
  • Мнения: 617
Бемолче честит рожден ден! Здрава да си  Hug Стана ми интересно какво ще правиш в Софийския затвор и най-вече какво реши да облечеш  Laughing

Пишката на най-малкия мъж отдавна е забелена. На баткото не смеех, леко придръпвах ала-бала обаче не се получи и се наложи да отидем при хирург който за секунди я дръпна по-рязко и стана работата. Детенцето се разплака малко и това беше. Но с малкия ММ реши да свърши той тази работа и така...
Аз мисля да захранвам на шест навършени месеца т.е на 9ти декември. За сега смятам да е с картоф по-вкусно ми се вижда от оризова каша. Малко ме е страх от захранването, че големия какъвто е злояд ако и това се окаже такова ще се гръмна ви казвам. Напоследък Виктор не се храни много добре, разсейва се оглежда се, като го гушна да го кърмя се извива като буквата С и не ще. Пина и аз се замислям да приключвам кърмачеството. За 12 дни не е качил и един грам, утре сме на консултация ще умуваме с ЛЛ.

Ама каква е сладурка Ю.  Heart Eyes
Данче вземи звънни в НОИ явно има проблем с болничния ти. Не е възможно толкова време да нямаш превод ако всичко е наред.
Benny_G моето момче още не се обръща ни по корем ни по гръб.
Близначе бързичко да се оправя прекрасен Бобко. Физиологичен разтвор плюс Бейби вака ще уморят бързо сополите.  Hug А за компа както каза Хера си има начин дори и да е изгорял харда.
И мен ме болят петите като бабишкер съм. Ако съм седнала малко по-дълго после докато вляза в крачка е едно клатушкате, пъшкане... отврат. Как ще раждам и трето незнам  Laughing

Последна редакция: вт, 22 окт 2013, 13:26 от моргана

# 701
  • Мнения: 681
Благодаря ви за пожеланията, момичета! Желая ви прекрасен ден и на вас и на бебетата!

М-тина, ние бяхме и на невролог и на очен и на ехокардио и на ортопед. Всеки преглед е отвратителен. Вие почвате с ваксините съвсем скоро, така ли?

Пине, ми тя Юлия в това столче е като първокласничка. Много пораснала! Леле, сега му видях цената! Отказвам се тутакси. Тия хора имат ли представа как се печелят пари!

# 702
  • София
  • Мнения: 1 318
Бемол, да си жива и здрава, пожелавам ти щастие и рози, любов, късмет и пари в огромни дози!  bouquet
Хера, еспешъли фор ю:
http://july2013.snimka.bg/maternity/gina-l.740365.31825609
Близначе, да се оправя Бобето Hug
Глупи, чакам я да се разгони котката и тогава ще правим работата. Само мачоци ми липсват точно сега, ама карай Laughing

# 703
  • Мнения: 109
Явно практиката в България е различна. Малките минаха единствено през очен и ушен още докато бяха в термолеглата. На никакаъв друг преглед не са ни пращали  newsm78
Мартина, моля те сподели в какво точно се изразява прегледът при невролога ?

Моите момчета също не се обръщат още. То и въобще не им харесва да лежат по корен,де.

# 704
  • Мнения: 11 747
Благодаря за комплиментите, момичета, но аз на тази снимка не си я харесвам, но да покажа столчето я сложих. На нея фотосесия прилича на баща си и по- не е хубава  Mr. Green

Юлия не се обръща нито от корем по гръб, нито от гръб по корем. Гледах таблица, че това трябва да е усвоено през 5-я месец. То и вдигането на главата по корем го дават по- късно от колкото го изискват разни докторя... не знам какво е това форсиране. Знам, че не малко бебета от темата се обръщат, но те по- скоро са подранили, не е норма тяхното.

Хера, направо се зачудих дали да не ти поискам координатите на тази жена  Thinking За един ден чистене цената е 20лв, така ли?

Общи условия

Активация на акаунт