Свободата на мазането при хранене?

  • 1 243
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 6 743
Я да ви питам до колко позволявате на децата си да мажат и цапат когато се хранят Laughing.Не ви ли писва понякога да преобличате дрешки след хранене което е било придружено с бъркане в купичката и съответно мазане до ушите Crossing Arms.Колко често давате свобода на децата си да се забавляват с това или бързате да ги нахраните и да се върнете към останалите си занимания?
При нас е различно.Обикновено се храни бързо и безропотно, но........има моменти в които просто иска да маже и цапа около себе си и това определено му доставя удоволствие.Оставям го, макар и след това да ми отнема доста да го преоблека и измия столчето за хранене, че и около него. Mr. Green

# 1
  • Мнения: 46 513
На нея й давам празна пластмасова чиниика и пластмасова лъжичка, сядаме на масата и се храним взаимно, бързо, чисто, лесно  Mr. Green

# 2
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Няма свобода Naughty Слагам го в столчето за хранене, аз държа купичката с яденето, давам му някаква играчка, за да се забавлява, докато яде, че иначе не иска Rolling Eyes Rolling Eyes и го храня.
Нямам нерви да го гледам как маже и плещи навсякъде. Crossing Arms

# 3
  • София
  • Мнения: 2 271
При нас няма свобода, защото, ако му позволя да пипне храната, той ще си изсипе купичката на главата  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 427
Няма свобода Naughty Слагам го в столчето за хранене, аз държа купичката с яденето, давам му някаква играчка, за да се забавлява, докато яде, че иначе не иска Rolling Eyes Rolling Eyes и го храня.
Нямам нерви да го гледам как маже и плещи навсякъде. Crossing Arms
Същата картинка сме Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 6 743
Лелеее, само аз ли разрешавам непозволени неща   ooooh! Blush

# 6
  • Мнения: 7 837
От време на време го оставям да вършее след хранене. Постилам под столчето едно парче мушама и го оставям да цапоти  Grinning

# 7
  • Мнения: 377
 Дамаянти вие с  Кейси сте много добрички и търпеливи. Аз не бих могла да го изтърпя. Бързо, бързо набутвам колкото мога и когато започне мазането и бъррррркането идва края на храненето.

# 8
  • Мнения: 5 299
ООооо никак не давам. При нас само малко да падне(трохичка), и полудявам. Не знам как имате нерви. Аз като цяло много се ядосвам ако се изцапа, а като знам че тепърва ми предстои голямото мазане ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! Тя изявява голямо желание да бърка в купичката, ама не давам аз Naughty

# 9
  • Мнения: 7 837
При нас само малко да падне(трохичка), и полудявам.
hahaha

Знаеш ли колко бързо се свиква  Laughing
Да не говорим, 4е в момента целия хол е осеян с оризови пръчици  Laughing

# 10
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Давам й втора лъжичка, за нея и така храненето е забавно и не се проточна с часове.От няколко седмици  успява да пъхне в устата си половината ядене самичка  без инциденти. И тъй като много иска да се храни сама- в последно време  й давам кисело мляко, в което тя бърка и си загребва, а аз през това време й давам от яденето.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 576
При нас няма свобода, защото, ако му позволя да пипне храната, той ще си изсипе купичката на главата  Mr. Green
И при нас е така  Peace

# 12
  • Мнения: 5 299
При нас само малко да падне(трохичка), и полудявам.
hahaha

Знаеш ли колко бързо се свиква  Laughing
Да не говорим, 4е в момента целия хол е осеян с оризови пръчици  Laughing
Офф, лощото е, че се карам и на детето Blush Embarassed Rolling Eyes Май съм доста сбъркана Sick Трябва да променя нещата хич да не е Blush

# 13
  • Мнения: 3 042
NaughtyИзобщо не го оставям малкия да се цапоти. Слагам го в столчето за хранене, давам му някоя играчка и започвам да го храня. По принцип се храни доста чисто - с един лигавник може да мине и цял ден и вечерта да е още чист. Понякога проявява капризи и е възможно да ми бутне ръката и да разлее лъжицата, но аз вече до такава степен съм му свикнала, че реагирам доста бързо.
[/size][/color]

# 14
  • Мнения: 4 668
Малкия не проявява желание да цапа около себе си , доста чисто и културно се храни ( засега ) . Ако много се върти в стола му давам играчка и толкова . Може би , защото доста обича да си хапва и затова не прави поразии !

# 15
От скоро, почнах да му давам, да маже Simple Smile но като приключи с яденето. Понякога ме издебва и почва да яде сам, да прави опити по-скоро, докато аз донеса още нещо.

# 16
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз съм лоша и не давам  Mr. Green, купичката я държа аз, обаче той е пък супер кротък като се храни, гледа си детето рекламите по тв-то, не се върти само се радва на някоя любима за него реклама, иначе е много палав по принцип  Grinning

# 17
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Лелеее, само аз ли разрешавам непозволени неща   ooooh! Blush

Аз й давам да се храни сама,защото има желание,нищо че се цапа без да иска.Но ако видя,че започва да се лигави и умишлено да разхвърля храната,просто приключвам храненето.Колкото се е наяла,толкова!

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Хъм... и аз съм явно от малцинството майки  Thinking

Винаги, когато изяви желание да се храни сама - я оставям да го прави. Имало е и доста мацаници. Но пък нямам намерение да вървя след нея с лъжицата още дълго време  Naughty

Като цяло Дариа даже иска и салфетка да й дам  Mr. Green не че я ползва особено, но все пак.
Неща като филийка намазана със сирене и наразяна на хапки, саламче, маслини, чай, ябълка... винаги й давам сама да си ги яде.

# 19
  • Мнения: 252
 брех нйе съ6то мацаме дрехите стават целите в пюре  #Crazy Stop

# 20
  • Мнения: 418
Понякога  давам . Зависи в какво настроение съм . Но предпочитам по твърди неща .Още не съм се престрашила да я оставя сама да яде супа. Виж лятото може . Ако си я изсипе на главата по-лесно ще е с къпането.

# 21
  • Мнения: 7 640
хареса ми идеята с купичката с кисело мляко newsm10

# 22
  • Мнения: 17 407
Храни се съвсем сама - има си масичка и столче. Ако се изцапа, преобличам и пера. Не ми харесва идеята аз да и тъпча в устата, само и само да е чисто наоколо.

# 23
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз съм от майките, които хранят децата (т.е. храня го аз, а не го оставям да се храни сам), за което вече започвам да съжалявам. Общо взето се старая да се придържам към някакви часове за хранене, да се изяде количеството храна, което съм си наумила и Иво като цяло не ми капризничи дойде ли време за ядене. Изяде ли каквото и колкото съм решила съм супер доволна. Обаче в стремежа си да си постигна целите с нахранването до сега съм пълен провал по отношение на ученето да се храни сам. Иво може да си служи криво-ляво само с вилица, а с лъжицата е почти безпомощен. Понякога като се притесня, че не може да се храни сам и-Оооооо-как ще го дам на градина наесен-решавам да му дам да порбва да яде сам нещо, което му е любимо (някое кремче) и да се омаже, но да го изяде сам... Да, обаче на него вече му е по-лесно само да отваря устата и да гълта и му писва още на втората лъжица. Така че, Дамаянти, ако питаш мен, добре правиш, че оставяш човека да се омаже с храната. Ще се маже, ще се маже, пък ще му омръзне. Но поне ще знаеш, че не си допуснала моята грешка Grinning

# 24
  • Мнения: 445
Слагам го на столчето за хранене. Лигавник задължително и то голям. Давам играчка или нещо друго за занимание. Е той от време на време посяга към купичката, но какво да се прави. Иска сам да се храни, сигурно. Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 6 182
Моята мома е трудна на хранене и не защото не е глада или е злояда, а защото от най ранна възраст иска ТЯ да държи лъжицата. Ясно е, че все още не се справя. Но, за да почне по-скоро да се храни сама и то добре (вместо аз да я гоня с лъжицата) трябва да я оставям да се пробва сама. Но тъй като и моите нерви са важни, а и времето не е подходящо след всяко ядене да си мием омазаната с крем или манджа коса си има граници. Веднъж седмично разрешавам пълно мазане (вижда се на снимките ни). А след всяко нейно хранене, почвам аз да ям и и дава виличка да се пробва да си боцне 1-2 хапки от моето. Обикновено е по-суха храна и както казва Кейси целия ни хол е осеян с каво ли не ooooh!

# 26
  • Мнения: 410
Ако някои успее на нахрани моята щурачка без да изцапа някъде значи е факир Mr. Green Незнам дали има други такива деца,предполагам че ДА,но то е едно мятане,едно ритане,варти се на всякъде,опитва се да каже нещо,бръмчи си с уста и още куп такива неща от които следва храна навсякъде feeding Но пък какво да я направя, така му е весело на детето и предполагам че когато започне да опитва да се храни сама ще е като минно поле около нея Joy

# 27
  • Мнения: 2 672
все още аз го храня и няма възможност да се цапа Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 555
Ооо, ние вече се храним "сами"  Joy и каква мацаница става като му дам лъжичката в ръка, започва да храни косата си с плодово пюре  Joy и страшно се збавлява и кикоти, е много ме упрекват за тази свобода, но просто като го гледам как се смее и радва ми пълни душата  Heart Eyes макар че напоследък вечно бързаме и милия няма време да реагира  hahaha

# 29
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Няма свобода Naughty Слагам го в столчето за хранене, аз държа купичката с яденето, давам му някаква играчка, за да се забавлява, докато яде, че иначе не иска Rolling Eyes Rolling Eyes и го храня.
Нямам нерви да го гледам как маже и плещи навсякъде. Crossing Arms

Точно така и при мен! Wink

# 30
  • Мнения: 8 505
Лелеее, само аз ли разрешавам непозволени неща   ooooh! Blush

Не,аз съм същата.Ако яде с вилицата,храни се сама и почти не се цапа.Нооо,ако е нещо по-течно-лъжица за мен,лъжица за нея и задължително лигавник.

# 31
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз го храня с лъжицата.Но като му дам питка, или нещо тестено да го яде в столчето, като слезе на земята с него слизат хиляди трохи ooooh!Май по-добре е да се омаже с манджи, от колкото да събирам набодени в мокета трохи.Дори и в памперса има кото го преобувам, не знам как става Confused

# 32
  • Мнения: 6 390
аз с лъжица не съм я оставяла все още сама да яде, но всичко което става за ядене с ръце, си го яде сама  Mr. Green постоянно се разнасят парчета ябълки, круши, банани, краставици, хлебчета и тн  Crazy всичко навсякъде ни е на петна и лекета  ooooh! от време на време и аз размазвам по мокета, /като е на теракота е супер/ някое паднало парченце не видяла  ooooh! Tired но вече не се впечатлявам кой знае колко, днес 4х пъти съм пускала прахосмукачка  Crazy ама и тя е първа писта и с прахосмукачката  Laughing

# 33
  • Мнения: 1 464
Храненето ни е 50на 50.Първо храня аз с лъжица,на нея и давам вилица да си боцва по-твърдите неща и така решавам проблема с мазането.Обаче вземе ли нещо за ядене извън столчето,то е ясно 10 кокошки да пусна по килима,всички ще се наядат Joy

# 34
  • Мнения: 983
не оставям да се клепоти Naughty слагам я в шезлонга и културно си се наяждаме/с малки изключения/

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
В последните дни иска тя да държи лъжицата и трудно й набутвам нещо в устата. Но и не ми се занимава да внимавам толкова и й давам лъжица, маца се, аз взимам друга и я храня. Дотук е гоооре-долу чиста работа.
Днес обаче докопа паницата, започна да бърка вътре с лъжицата, с ръка да хваща пюрето, накрая беше изцапана от миглите до петите Joy Но и на двете ни беше забавно.
Като яде бисквита или вафла е трагедия, близне - маже по таблата на столчето и така, докато омаже всичко. Сякаш целенасочено го прави Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 3 663
Любимо ми е, когато ми перне лъжицата и всичко се омазва.....
ей в такива моменти винаги съм се изумявала колко много храна събира една бебешка лъжичка  Crazy

иначе по темата - сядаме двете на дивана (по непонятни за мен причини така и никога не й хареса да седи в столчето за хранене и се храним или на земята или на дивана) и се яде изключително чисто - независимо дали има нещо в ръцете да се забавлява или не никога не ми се е случвало да плюе или маже (за мое щастие)
случвало се е да ми перне лъжицата няколко пъти Simple Smile но беше неволно Simple Smile
лигавници се използват само за много течни храни
напоследък прави опити да се храни сама - държи вилицата и лъжицата правилно, имитира как гребва и лапа, но с течните храни успехът е нулев Simple Smile
така или иначе без мазане няма да се научи, така че съм го преглътнала това Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт