За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 39

  • 32 607
  • 783
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 878
Стара тема

Purvo se izvinqvam , che pisha na latinica , no mi izchezna kirilicata i sega tochno nqmam vreme da se zanimavam s neq.
Znaete li dali Efizol predizvikva povrushtane.malkata predi malko povurna , a dnes za purvi put i izpisaha da smuche Efizol , za cherveno gurlo , ne izklopchvam da e neshto virusno , no v listovkata mu pishe , che v redki sluchei predizvikva pozivi za povrushtane i parene v ustata , malkata se oplakvashe , che mnogo i shtipi ustata (i gnoina angina e imala , ama nikoga ne se e oplakvala ot bolka v ustata si) i sega si mislq da ne e ot nego neshto.
Namerih Vomitushil v aptechkata , no na gurba mu pishe da se izpolzwa 6m.sled otvarqne(otvoren e minalata godina septremvri) i ne i dodah , inache e v srok do 2017 i e stoql na tumno.loshto e , che sega nqma koi da pratq na aptekata , zashtoto sme sami s neq dvete

Imah Shuslerovi soli #8 i Gastrokind tova i dadoh +malko sladka voda

# 1
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Записвам се в темата,с пожелание да е полезна за всички   bouquet

МОБ,има разлика.
Деавит са български вариант, съдържат вит А+вит Д2.
Вигантол немски капки с вит Д3.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 284
Моят никога не е повръщал от ефизол, аз също... но ако се тревожиш, смени го.

# 3
  • Мнения: 11 885
И аз незнам случаи на повръщане от Ефизол, но е съвсем нормално да не й е харесал вкусът и да й се пригади от това. Моят син ми е правил така, от неприятен вкус да му се повдигне.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Чували ли сте да има някакво минимално тегло, за да започне детето да се изправя и евентуално да се опитва да ходи.
Един ортопед казал на моя приятелка, че дете под 8кг няма никакъв шанс да започне да прави тези неща... newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 44 284
Хахахах каква глупост.
Моят син на 1 година нямаше 8 кг, изправи се на 7, проходи на  9 месеца без 2 дни...когато беше далеч от 8-те кг.

# 6
  • Мнения: 15 379
Не е вярно според мен. Не теглото е важно за прохождането и изобщо изправянето с опора.

# 7
  • Мнения: 5 730
Това аз също съм го чувала,но явно не е вярно!

# 8
  • Мнения: 3 241
И аз не мисля, че е вярно.
Има толкова деца, които са 8 кг към година и си ходят.
често обратното е проблематично - по-тежките деца по-трудно прохождат.

# 9
  • Мнения: 64
Племенницата ми си върви слабичка още от бебе, проходи под 8 кг. За сметка на това друго бебче, с което излизаха по разходки беше доста едро, да не кажа дебело, проходи почти към 1,5 г., може и да не се дължи само на кг, но определено и това играе роля

# 10
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

...често обратното е проблематично - по-тежките деца по-трудно прохождат.


Не мога да се съглася с теб...
Синът ми беше пухкаво,/далеч от дебело бебе/,но пък много активен и подвижен.
Вярно,не пълзеше,но за сметка на това проходи от раз без никакви проблеми.

Всичко е индивидуално при децата.

# 11
  • Мнения: 1 656
от сутринта малката прихърква нещо- хремава е, като сополите не изтичат навън. слогих физ разтвор, кърма  в нослето. имам осцилококцинум- как да го разтворя  и какъв прием? ма 3.5 месеца е

# 12
  • Мнения: 15 379
Дива, бебе на 3 месеца не бих самолекувала, па дори и с хомеопатия.
Предстоят почивни дни, по-добре заведи детето при педиатъра му, за да ти е по-спокойно и да се изключат възможни усложнения.

# 13
  • Мнения: 163
MПо принцип аз давах на малкия още на 1 месец и половина осцилококцинум, фно по предписание на лекарката ни. Просто аз бях болна и се опасявах да не стане и нещо сериозно на него, въпреки че и той само си покашляше съвсем леко. Нашия прием беше една от тубичките разтваряхме в 50 мл. вода и това му го давах през  целия ден.  Приемът ни продължи 6 дни, но както казах това ни беше предписано от лекарката. Подкрепям Sourcherry по-добре се посъветвай с лекуващият ви, ако не можеш да отидеш, обади се по телефона. Нашата на нас никога не  ни е отказвала помощ до този момент. Успех!

# 14
  • Мнения: 4 292
Дива и аз съм давала осцилококцинум горе- долу на вашата възраст, но 1/3 от тубичката еднократно, един път в седмицата, но това е превантивно при някой настинал вкъщи, за по-често не знам. Разтварям ги в лъжичка с малко вода.

Общи условия

Активация на акаунт