Приучване към гърне - част 3

  • 79 376
  • 1 486
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Старите теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364015.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=539377.0

Приучването на всяко дете да ходи на гърне е много индивидуално и ние родителите трябва да имаме търпение. Да не се тревожим, ако не сме в калъпа на заобикалящите ни деца.
Упех на всички с начинанието.

# 1
  • Мнения: 2 196
Записвам се в новата тема PeaceБлагодаря,Стасита  bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 154
Благодаря за темата Стасита! За анкетата- започнах на 7 месеца по съвет на педиатърката. След няколко дни ставаме на 2 години, резултат от усилията и упоритостта обаче- няма. Успех на всички!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Олли, ние сме в същата ситуация. Другото лято ни чака голямото махане на памперса. Да са живи и здрави, пък ще ги научим.  Grinning

# 4
  • Мнения: 4 239
Цитирам се от предишната тема:
Цитат
Цитат на: Hushpuppy в Пет., 11 Окт. 2013, 15:36
Цитат на: dejie в Пет., 11 Окт. 2013, 15:26
Ние имаме голям проблем, от 3 седмици ходи на ясла, първите две беше бомба, харесваше му докато стоеше до обяд, после пробвахме да го оставим да спи там два дни и се стресира тотално. Махнахме памперса и дневен и нощен през юни, сега започна да се напикава всеки ден, всеки път, когато има нужда. Не го прави на инат, казва си, но докато си каже и го сложа на гърнето, вече половината е по гащичките. Гузно му е, приема го тежко, никога не съм му се карала, сега също, но знае, че не трябва така и чувства вина. Върнах памперса изцяло, защото не мога да смогна с пране на чаршафи и дрехи, спрях го от ясла в сряда, оттогава си е в нас, но няма подобрение.
Току що пак се събуди целия облян в сълзи и ужасен, че се е напишкал докато спи, почти всичко беше в памперса, сложих го на гърнето, но почти не беше останало за него.
Някакви съвети какво мога да направя оттук нататък? Не е въпроса, че прави напук или не знае, но не се усеща, прави го несъзнателно и после го приема тежко.
Сблъсквали ли сте с това? Не намерих актуална тема за напикаване от стрес от ясла/градина, затова пиша пак тук. Как мога да му помогна?
Ойй, миличкото..
Въобще не прави на пук или нещо друго. Стресирало се е от яслата.
Върни му памперса, така ще му върнеш поне малко спокойствието....
Иначе може да го травмираш, без да искаш...
Не го карай да се чуства зле от това, че не ходи в гърнето, моля те Peace
Направи така, че той да е сигурен в мама, че тя го подкрепя където и да пишка....това сега ще е от значение за него. Покажи му, че това че НЕ пишка в гърне на теб въбще не ти е проблем.
СЛожи му памперса и да се успокои. Ще го махнете в друг момент пак.
Няма дете останало с памперс, важно е да няма сълзи в очите и мъка...заради един "скапан" памперс Peace
Пиши как е детенцето Hug
       Душичка миличка... Аз също си мисля, че това е стрес от яслата. Детенце явно е по-чувствително и може някоя изпусната реплика да е допринесла за напрежение и дискомфорт за спане в яслата. По мое мнение, през деня го подсещай да ходи до тоалетната преди много да му се е допишкало, а за сън слагайте памперса, за да бъде спокоен. Също мисля, че е добре да продължите да го водите на ясла до обяд, а не да го спирате напълно, както и да споделите с персонала. Може би на детенце му трябва още малко време, за да се отпусне да спи там.
       Има ли големи разминавания между режима на детето в яслата и у дома?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Миличкото детенце. Чак ми стана притеснено за него. Явно е доста чувствително и ги преживява нещата вътрешно. Това може да се превърне в травма, ако не се вземат мерки навреме. Най-важното според мен е мама да го успокоява и да обяснява, че на всеки се случва да се напишка и да не се чувства виновен.
Възможно ли е някой от персонала на яслата да го е стресирал? Те много, много не си поплюват и не се съобразяват, че имат работа с малки деца.
Също мисля, че е добре родителите да преценят дали да се върне на ясла и как това ще му се отрази. Добра идея е да ходи на половин ден и да се взима на обяд. Ако проблемът със стреса се оправи, ще е чудесно.
Направо настреъхвам, докато пиша, защото и моето дете е много емоционално. Представям си, ако то е в подобна ситуация, ще издера очите на персонала.
Дано скоро се похвалите, че всичко е наред.

# 6
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Здравейте и тук Hug Благодаря за новата тема  bouquet
записвам се в темата, макар отдавна да не ме вълнува махането на памперса,но пък може с нещо да съм полезна на някой тук Peace
Ще се радвам да споделя опит, защото в предишната тема намерих много от отговорите, които търсих и попаднах на много добри и най-вече приложими в нашия случай съвети.

Пожелавам на всички безпроблемно и спокойно махане на памперсите.
Децата са най-важни и не бива да има сълзи в очите Peace

# 7
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте и тук Hug Благодаря за новата тема  bouquet
записвам се в темата, макар отдавна да не ме вълнува махането на памперса,но пък може с нещо да съм полезна на някой тук Peace
Ще се радвам да споделя опит, защото в предишната тема намерих много от отговорите, които търсих и попаднах на много добри и най-вече приложими в нашия случай съвети.

Пожелавам на всички безпроблемно и спокойно махане на памперсите.
Децата са най-важни и не бива да има сълзи в очите Peace
Написала си поста от мое име сякаш.. Hug
Успех на всички в начинанието.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравейте - писах преди време в старата тема, но сега вече се чудя какво да направя  Rolling Eyes
Сина ми е на 2г. и 4м. от около месец и половина му предлагам да ползва гърне и тоалетна с адаптор. По принцип и на двете места пишка без проблем, когато го поканя, но рядко сам ми показва, че му се ходи до тоалетната. Навън понякога казва, че му се пишка, но в повечето случаи аз го поканвам, съответно не винаги налучквам момента. През останалото време си пишка в гащите/ползвам памперс гащи/ - оставяла съм го и по слипчета, понякога той изявява желание да си ги обуе, но ако се напишка в тях не му прави особено впечатление, че  се е намокрил. По голяма нужда въобще не иска да ходи извън памперса, обикновено се скатава - ако го усетя просто стиска докато е на гърнето и като го обуя действа. 2 пъти все пак ака на гърне и се уплаши от видяното  Shocked
Дилемата ми е, че не искам да му отказвам като покаже, че ще ползва гърнето - да не губи навика, но от друга страна половината пъти си пишка в гащите.
Има другите признаци чисто физически, че е готов, понякога и 2 часа не пишка, а пие много вода.
Каква пауза е разумно да се направи преди пак да възобновя опита да се научи, че вече трябва да е без памперс?

# 9
  • София
  • Мнения: 477
Темата е полезна. Аз си мислех, че от рано ще почна да го слагам, но то си трябва постоянство. А пък засега не съм се решила на такова. През ден, два го слагам и пишка там....

# 10
  • UK
  • Мнения: 4 308
Извинявам се, момичета, не бях видяла, че има нова тема.
      Има ли големи разминавания между режима на детето в яслата и у дома?
Няма всъщност никакви разминавания. Сам става рано сутрин към 6-6,30, имаме остатъчно време да закуси и да се помотка вкъщи преди да тръгнем. Вкъщи обядва по същото време, в което и там, и му се доспива по същото време, когато лягат децата там. Винаги  съм ходила до детската кухня в 12,30 с количката, защото обезателно заспиваше ма връщане и с яслата правех по същия начин.
Да, винаги е бил много чувствителен, срамежлив и притеснителен пред чужди хора. Все пак толкова добре тръгна първите две седмици. Със сигурност всичко започна, когато опитахме да го оставим да спи там. Вероятно има нещо, или някоя го е наплашила с нещо, или нещо друго го е стреснало, сам си казва и че го е страх от леглото, възможно е да са опитали насила да го сложат да спи, да му облекат пижама, без да ми кажат.
Първите две седмици имаше едно-две подмокряния първите дни, но казваха, че е нормално, докато започнат да разбират децата, лелите си признаха, че имат много таакива случаи с по-малките деца, децата си казват, но или не ги разбират, или не успяват навреме да ги заведат до гърнетата. По-късно имаше известен период от около седмица, когато го вземах на обяд със същите дрешки, с които го оставях сутрин. Първите дни още ми казаха, че си казва, когато има нужда.
Днес си караме с памперсите, казва си, едва когато започне да се изпуска и се намокри, казва и доизпишва останалото навън. Адски ни е болно на всички вкъщи.
Иначе сега баба и дядо от провинцията са на гости за уикенда, не ги е виждал отдавна и много им се радва, по парковете сме, по гостита, излизаме с деца, спокоен е, всичко друго видимо е наред.

# 11
  • Мнения: 2 216
Благодаря за темата Стасита! За анкетата- започнах на 7 месеца по съвет на педиатърката. След няколко дни ставаме на 2 години, резултат от усилията и упоритостта обаче- няма. Успех на всички!
Колкото и усилия да полагаш, ако детето ти не е готово, няма смисъл. Не се сещам за нито един сериозен довод да махнеш памперс на 7м бебе. Проблем ли е да купуваш пелени? Ако не ти е проблем, остави детето и след време пробвай, но без да настояваш

# 12
  • Мнения: 2 732
Запис в тази тема .Ще трябва да почета в другите малко

# 13
  • Варна
  • Мнения: 154
За анкетата- започнах на 7 месеца по съвет на педиатърката. След няколко дни ставаме на 2 години, резултат от усилията и упоритостта обаче- няма.
Колкото и усилия да полагаш, ако детето ти не е готово, няма смисъл. Не се сещам за нито един сериозен довод да махнеш памперс на 7м бебе. Проблем ли е да купуваш пелени? Ако не ти е проблем, остави детето и след време пробвай, но без да настояваш
Аз не съм махнала памперса на 7 месеца, а просто започнах да я слагам на гърне тогава и купувам памперс-гащи, защото по-лесно се обуват и събуват.  На година и 7 месеца пак по съвет на педиатърката започнах да и слагам пликчета, когато е будна независимо дали сме в къщи или навън. Сега обаче  навън сме с памперс-гащи, но вкъщи продължавам да опитвам да е по пликчета, когато е будна.  По едно време беше започнала да казва, но сега ми вика: "пишам гащите, гърнето- не". Иначе за а*ането- винаги е в гърнето. Не казва, но чака да я сложа.

# 14
  • Мнения: 196
Аз го махнамх на 1 год.и 7 мес, за около2 седмици беше цялата работа,слагах памперс гащи и през 15 мин някъде свалях и я държах,ако сме навън ако е в къщи на гърнето.Като се изпишка пляскахме за да  разбере че е направила нещо хубаво...и така почнахме да слагаме през деня гащички а памперс само вечер че не успявах винаги да я вдигам.

Общи условия

Активация на акаунт