Автоимунен тиреоидит на Хашимото (31)

  • 65 401
  • 753
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 11 737
trada, не си причинявай това.

# 361
# 362
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета!
Чета ви редовно но рядко пиша. Сега обаче се налага да чуя ваше мнение по проблема ми. Преди два месеца си направих изследвания на TSH хормона и беше 17, не ми е поставена тогава диагнозата имам Хашимото от години. Увеличиха ми хормона и сега 3 месеца по късно TSH ми е 0,726, а Т4 обаче е в норма 13,24 (12 до 22). Питанката ми е дали дозата ми е била много висока или преминавам към хипертиреоидизъм   33uu Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля да сподели!

# 363
  • Мнения: 2 860
Според мен е от дозата. Според моята ендокриноложка, като се влезе в хипофункция, трудно отново минава в хипер защото жлезата се е поизчерпила.

# 364
  • Мнения: 11 737
sesil22, изследванията ти са добри. Не преминаваш в хиперфункция. Peace

# 365
  • Мнения: 16
Благодаря ви момичета! И аз така предположих защото последния месец се чувствах много зле, сърцебиене и тежест в гърдите, даже често ми прескачаше сърцето, безсъние, изпотяване, нервност. От два дни спрях лекарството и се чувствам малко по-добре. Утре съм на лекар и ще видя как ще ми промени дозата, защото ми се иска да ги кача до към 2, понеже сега с тези 0.726 не се чувствам добре, и да ги задържа така!

# 366
  • Мнения: 11 737
Наистина, много е важно как ти се чувстваш. Peace При всеки е различно. Хубавото е, че си на доктор скоро и той ще прецени терапията и дозата, но като цяло по изследвания не си предозирана и ТСХ е чудесно. Дори ФТ4 макар и на долна граница е ок и е показател, че в случая дозата не е висока. Hug

# 367
  • София
  • Мнения: 2 802
TSH днес ми е 2.950.  Tired
Някой да е ходил на ехограф при д-р Гачилова?

# 368
  • София
  • Мнения: 6 268
trada, не си причинявай това.

Защо?

Аз съм я правила, 10 дена е, освен, че отслабнах леко, лицето ми се изчисти някак си.

# 369
  • Мнения: 11 737
При нас се препоръчва да се спре глутен, пшеница, да се ограничат въглехидратите, а в 100 г жито има около 50-60% процента въглехидрати, и в меда около 70-80% главно от фруктоза и глюкоза. Звучи като ударно въглехидратно зареждане на организма, което го прави неподходящо пречистване както при автоимунно заболяване на щитовидната, така и при диабет и стомашни заболявания.
Отделно, че не трябва да се подлагаме на прочиствания и гладувания.  Simple Smile

# 370
  • Мнения: 1
здравейте ,малко късно се включвам в темата ,но имам няколко въпроса.Аз имам всички симптоми за Автоимунен тиреоидит на Хашимото с едно изключение,вместо да пълнея аз слабея.Днес ходих при Доц.Димов в Каспела и иска да полежа малко в болницата да ми направят необходимите изследвания,но днес се порових в нета и прочетох коментари на мн.недоволни от него.Става въпрос след операция.Много жени казват,че неволно по време на операция доцента засяга и след това премахва паращитовидните жлези.Сега мн.ме е страх да не ми кажат че съм за операция и с тези неща дето четох направо незнам какво да правя.Има ли някои мнение за този доцент.Благодаря ви предварително

# 371
  • София
  • Мнения: 308
При нас се препоръчва да се спре глутен, пшеница, да се ограничат въглехидратите, а в 100 г жито има около 50-60% процента въглехидрати, и в меда около 70-80% главно от фруктоза и глюкоза. Звучи като ударно въглехидратно зареждане на организма, което го прави неподходящо пречистване както при автоимунно заболяване на щитовидната, така и при диабет и стомашни заболявания.
Отделно, че не трябва да се подлагаме на прочиствания и гладувания.  Simple Smile

Това пък кой ти го е казал?
 
Абсолютно не е вярно. Аз съм се подлагала не веднъж на детоксикации и смея да твърдя, че това повлия много за влизането на хормона в норма при спиране на лекарствата. Също и пчелните продукти. Пречистванията винаги са подходящи за организма. Peace

# 372
  • Мнения: 11 737
Didi*, споделям какво знам. Всеки е свободен да прави каквото сметне за добре за здравето си.  Peace

# 373
  • София
  • Мнения: 308
Didi*, споделям какво знам. Всеки е свободен да прави каквото сметне за добре за здравето си.  Peace

Може, но не прозвуча така от поста ти. Едно е да си пробвал и да знаеш, че не е добре за здравето ти, едно е да си прочел някъде или някой да ти е казал.

# 374
  • Мнения: 11 737
Didi*, от 3 години пиша в тази тема. Напоследък такава апатия ме е обхванала, че дори не ми се спори или опровергават мнения.
Повечето следваме препоръките на докторите си. Досега никога не съм чула или прочела тук, ендокринолог да одобри гладуване, пречистване или диета, която да включва въглехидрати при автоимунно заболяване на щитовидната жлеза. От такава гледна точка е и мнението ми. На моите доктори също.
Първо и главно е да се избягват продукти съдържащи глутен и соя!
Вече, кой какво ще прави си е негова работа.
И като говорим за опит, да не забравяме, че всеки организъм е индивидуален. Има момичета с антитела в небесата, има такива с антитела в норма, с хормони в норма, в ремисия, други на високи дози. Който има желание да опитва каквато диета иска.

Общи условия

Активация на акаунт