Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 24

  • 59 309
  • 764
  •   1
Отговори
# 345
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Аз преди водех децата при д-р Стоянов на прегледи, частни, иначе работи в детското отделение в Терапията. Не знам там засичали ли сте го и как се държи, но бях много доволна, изключително адекватно лечение, диагностицираше ги правилно, по телефона съм звъняла по всяко време и ми е обяснявал всичко, абе вярвах му много, излизах от преглед напълно спокойна. Обаче Гого като започна с неговите проблеми, знаете как е, ден през ден си при лекаря за слушалка, едното дете болно, другото болно, просто няма как да си позволя частни прегледи. И никога въпросния доктор не ми е таксувал двете деца, винаги си плащах един преглед.

# 346
  • Мнения: 1 351
Да , показвали са ми го за кой става въпрос - добре се държа със всички , макар че нас не ни е преглеждал .
Сега къде ги водиш Виви, предполагам че със направление..../ извини ме ако съм те питала вече - изпуших просто /
Аз само при Петров не съм водила Тошко , ама той взима 40 лв на преглед , иначе работи и във Окръжна болница. На този етап не мога и аз да си позволя толкова чести прегледи .

# 347
  • Мнения: 170
Момичета,имам един въпрос и се надявам някой да може да ми отговори! Честите спазми увреждат ли трайно белия дроб или е само временно?

# 348
  • Мнения: 1 351
Момичета,имам един въпрос и се надявам някой да може да ми отговори! Честите спазми увреждат ли трайно белия дроб или е само временно?
Не съм доктор да ти отговоря със сигурност , но на всички ренгенови снимки на синът ми , правени до сега се виждат изменения , за които докторите казват че са характерни за астматиците .

# 349
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
klem4e, сега се лекуваме при Неделчева, вече три години сигурно, ти отказа ли се от там.

# 350
  • София,
  • Мнения: 4 267
Клемче това обследване с вед метър се прави на деца над пет години, вие сте малки още, затова никой не Ви е казал за него - споко има време, ама дано не Ви се налага!!! Изследването се казва  ФИД, и друг път сме го дискутирали, а вед метъра е уред, с който да се тренира детето и да се учи да издухва, за да се подготви за същинското изследване  ФИД - /функционално измерване на дишането/, а и контролно да се следят нещата в къщи. ФИД се прави с едни специални апарати - някъде са вече и компютърни, които ти правят разпечатка, нещо подобно на измерването на контракциите при бременните - пуска ти една бележка на милиметрова хартия с едни криви и стойности! Е ние сега точно това правим учим се и тренираме за същинското изследване ФИД, което и аз незная кога ще правим. Явно когато докторката се увери, че правилно се е научила да издишва.

Момичета,имам един въпрос и се надявам някой да може да ми отговори! Честите спазми увреждат ли трайно белия дроб или е само временно?
Не бих казала че е възможно такова нещо, даже напротив с възрастта и израстването е възможно да няма никакви увреждания. Но пък не е изключено и другото. Примерно аз съм дете много боледувало от бебешка възраст - с постоянни пневмонии, бронхити - до петата си година съм живеела по болниците! Изпила съм купища лекарства и АБ-та, но тогава не са ме лекували правилно, а и лекарствата са били по други! Та си имам проблеми, изменения в белия дроб, имам сраствания, и едни постоянни хрипове, които никога не изчезват, стоят си от едната страна и ако ме преслуша някой лекар, който не ме познава и веднага ще каже че съм болна. И бронхите също са ми доста увредени! Затова сега си лекувам детето, давам си му лекарствата и търся най добрия начин - никога не чакам нещата да се усложнят, именно защото неискам и детето ми да стане като мен.
А между другото днес си я оставих в къщи, кашля си и то доста, поне е влажна и отхрачваща кашлицата, даже чак ще се удави от храчките! Ще я водя да я чуят и да и взема някакъв муколитик и противоалергично, че ми е свършило и не съм купувала скоро!
Някой ползвал ли е ердомед? Пулмоложката ми го е изписала на листа с лекарствата които приемаме по ЗК, каза при пристъпи да и го давам него, но аз винаги досега съм и давала само Мукосолван, не смея билкови сиропи да давам! Чудя се него ли да взема или да не рискувам!

# 351
  • Мнения: 1 351
klem4e, сега се лекуваме при Неделчева, вече три години сигурно, ти отказа ли се от там.
Не съм се отказала от Неделчева , ама да си призная и след нейно лечение пак сме стигали до болница . Даже този път тя ме посъветва да влезем защото много се провлачи детето . Разликата между нея и останалите доктори е , че тя поне прави всичко възможно да излекува Тошко и обяснява доста , макар че се е случвало и тя да изписва едновременно Вентолин и сироп за кашлица .
Знаете ли дали след хоспитализация , мога да заведа детето при друг пулмолог - Неделчева , след като от първият преглед до сега не е минало един месец  , т.е. направлението важи . newsm78..

Последна редакция: ср, 27 ное 2013, 15:32 от klem4e

# 352
  • Мнения: 2 382
Айфел, стойността се определя спрямо височината на детето, така, че е редно поне веднъж годишно да се коригира . Детските уредчета са до 800, а тези за възрастни до 1200. Ние имаме за големи и на него малката не може да помръдне мембраната и до 60 ( нейната норма е 110-120).
Иначе основно трябва да се мери преди и след физическо усилие, при експозиция на мъгла, алергени и т.н.
Изобщо- да се ориентираш в ситуацията без да се налага да се преслушва детето. Това си е достатъчен показател за декомпенсация в дишането, стига детето да издухва добре.

# 353
  • Varna
  • Мнения: 417
klem4e, сега се лекуваме при Неделчева, вече три години сигурно, ти отказа ли се от там.
Не съм се отказала от Неделчева , ама да си призная и след нейно лечение пак сме стигали до болница . Даже този път тя ме посъветва да влезем защото много се провлачи детето . Разликата между нея и останалите доктори е , че тя поне прави всичко възможно да излекува Тошко и обяснява доста , макар че се е случвало и тя да изписва едновременно Вентолин и сироп за кашлица .
Знаете ли дали след хоспитализация , мога да заведа детето при друг пулмолог - Неделчева , след като от първият преглед до сега не е минало един месец  , т.е. направлението важи . newsm78..
Важи 30 дни,така че смело можеш да го заведеш.

# 354
  • Мнения: 732
Аз да се оплача,нашия батко не спира да кашли,това е кошмар.Направо вече не знам какво да го правя.И вентолин правим и пулмикорт правим и няма оправия.Кашли и това е.Сироп ли да давам ,за урбазон ли да ходим,не знам.Уж не усеща задух пък кашлицата не отшумява.

# 355
  • Мнения: 47 982
На моя му попремина вируса, ама пустите сополи не се махат с нищо, дори с антибиотик през устата  и макситорл в носа локално

# 356
  • Мнения: 170
Ох,момичета ,ще полудея! Малкият уж беше добре,водихме го при педиатърката и тя каза,че дишането му е абсолютно чисто и аз вчера заминах за Нова Загора на разкопки и сега мъжът ми се обажда,че е стемпература 38,2. Явно е лепнал вирус  Sad Cry  Казах му да му даде панадол и да му сложи картофи на краченцата . Просто ми е много гадно  Cry не знам какво да правя,да се връщам ли в София? Не успях никаква работа да свърша.

# 357
  • Мнения: 1 351
Здравейте , чета , чета и ... Shocked
Ние не свирим вече и не диша учестено - сякаш пристъпът наистина поодмина ...../ да чукна на дърво.../
Беки , благодаря ти ще се обадя на Неделчева за час .
Ели , май и вие се провлачихте доста - защо не го заведеш на лекар пак да го преслуша , ох , дано да няма нищо . Ние се влачихме почти месец.
Лост , и нашите сополи не преминават със Макситрол и Клацид ...само намаляха малко .

# 358
  • Мнения: 47 982
Е какви са тия сополи, цяла седмица Клацид и Макситрол, и физиологичен р-р и инхалации...ако сега отидем при УНГ, ще ми се накара че вече е късно за секрет... не знам, още ден-два и ще спра всичко, то ще му се увреди лигавицата на носа вече  Tired

# 359
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
И аз да се оплача-десет дни дъщеря ми беше в къщи,във вторник  я пратих на градина,днес пак е с кашлица и повръщане на секрети.Вече се отчаях -за две години почти никакъв ефект от лекари и лекарства не виждам.Лятото си имам едно здраво дете,после лепне ли само един вирус и цяла зима,че и пролет не мога да я оправя.То не бяха витамини,ехинацеи,глюкани,хомеопатии-ами ефект никакъв,от Монтелукаста и Фликсотида -същата работа.Вече се чудя на какъв лекар да я водя?!Да не говоря,че и работа не мога да започна покрай това вечно боледуване.Да зарязвам всичко и да събирам багажа  и да се връщам в България ли и -аз не знам вече-там зима до сега не сме карали,тук е много влажно,може пък в Бг  климата да и понесе по-добре newsm78.Бързо оздравяване на всички дечица!
Извинете за мрънкането,просто доста ми се насъбра!

Общи условия

Активация на акаунт