Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 24

  • 59 308
  • 764
  •   1
Отговори
# 735
  • Sofia
  • Мнения: 233
Пожелавам ви, приятно изкарване и без притеснения!

# 736
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
Да се разпишем и ние -отново.Моята е болна пак-само кашлица,но сме във фазата с повръщането.Снощи в 3ч повърна направо в леглото-освен секретите,и всичко останало разбира се....Направо няма край това чудо.
Иначе и моята има алергия към белтъка на кравето мляко-спазвахме диета 3 месеца,всички млечни заменихме със соеви и т.н-ефект така и не видях от диетата.И с мляко и без мляко-положението беше все същото при нас.

# 737
  • Sofia
  • Мнения: 233
Вчера водих малкия в неотложния кабинет, казаха само сополи. Днес имахме запазен час за пулмолог, за второ мнение и познайте. Свири от всякъде. Хайде пак на вентолин...
Новото което каза е че могат да се направят някакви тестове за да се разбере дали има някакъв имунодефицит. За първи път чувам такова нещо  newsm78. Друго каза, че е хубаво децата с астма да отидат на ехокардиография, защотото сърцето и белите дробове били свързани newsm78. Но всичко това, кгато детето е здраво. А той все болен...чували ли сте нещо зза това?

# 738
  • Мнения: 170
Вчера водих малкия в неотложния кабинет, казаха само сополи. Днес имахме запазен час за пулмолог, за второ мнение и познайте. Свири от всякъде. Хайде пак на вентолин...
Новото което каза е че могат да се направят някакви тестове за да се разбере дали има някакъв имунодефицит. За първи път чувам такова нещо  newsm78. Друго каза, че е хубаво децата с астма да отидат на ехокардиография, защотото сърцето и белите дробове били свързани newsm78. Но всичко това, кгато детето е здраво. А той все болен...чували ли сте нещо зза това?

Чувала съм го защото съм биолог  Wink ние имаме малък предсърден дефект и в петък за трети път го водих на кардиолог ,казах му и за астмата . Той каза,че сърцето ни е здраво,да не се притеснявам от спазмите и лекарствата. Трябва дълго време да не се лекуват белите дробове,за да се увреди сърцето

# 739
  • Мнения: 1 574
От няколко дни на сам забелязвам ,че моят син има тиков на очите ,не знам дали не вижда или  е тик ,но до сега такива проблеми не сме имали ,той много се изнерви от лекарствата ,сега вече е по спокоен ,но преди беше много зле ,в едните лекарства пише ,че е възможно да е агресивен ,не мисля ,че тези свивания на очите са от лекарствата ,но до скоро нищо ни нямаше и за това го споделям с вас .Ако някой е чувал или се е сблъскал с този проблем нека сподели.
Весел празник на всички ,по малко болести ,таман се успокоя малко и нещо ново ми излиза да го мисля. Cry

# 740
  • Мнения: 1 351
Ние пък имаме едно мънкане като ъ-ъъъ и това е от около година. АЗ го свързвам със болниците повече и лекарските кабинети отколкото със лекарствата , но ....знае ли човек newsm78 Ние от вчера имаме и влажна кашлица със храчки сутрин, освен обилната хрема . ......

# 741
  • Мнения: 131
От няколко дни на сам забелязвам ,че моят син има тиков на очите ,не знам дали не вижда или  е тик ,но до сега такива проблеми не сме имали ,той много се изнерви от лекарствата ,сега вече е по спокоен ,но преди беше много зле ,в едните лекарства пише ,че е възможно да е агресивен ,не мисля ,че тези свивания на очите са от лекарствата ,но до скоро нищо ни нямаше и за това го споделям с вас .Ако някой е чувал или се е сблъскал с този проблем нека сподели.
Весел празник на всички ,по малко болести ,таман се успокоя малко и нещо ново ми излиза да го мисля. Cry
Заведи го на очен преглед, и моята госпожица започна изведнъж да примигва така,и след прегледа при офталмолога е с очила.
Желая на всички дечица само здраве ,Весели празници мили майчета  и дечица! Simple Smile Hug

# 742
  • Мнения: 1 574
Да и аз  май това си мисля да го заведа да му видят очичките ,иначе ако е тик май постоянно щеше да го прави ,или незнам . newsm78
Ох все да има за какво да мисли човек ,иначе се моля да изкараме здрави старата година и догодина по малко болести . Praynig

# 743
  • Мнения: 732
Честита Коледа на всички,много здраве ви желая!Имам питане към мамите,които правят спирометрия на децата си системно с домашен уред.Моя син постига на нашия уред 250-260 когато е здрав.Вчера резултата беше спаднал до 190-200.Как тълкувате резултата.Това голямо спадане на обема ли е,за лек спазъм или за тежък говори?Детето е с една непрестанна суха кашлица от 3 дни,но е по скоро трахеална,има намесено и гърло.Иначе леко му свирят дробовете и не се оплаква от задух,но е доста блед.

# 744
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ели притеснително е да, според мен си има нарушение и в дишането - кашлицата не е само от трахеята. Щом намалява капацитета в дишането. При нас е така спадне ли под двеста -  положението се влошава. И ние сме с пристъпи и двете. Аз даже на урбазон - днес щях да се задуша. А тя е от две седмици така и е на вентолин на 4 часа и пулмикорт и не се подобрява, стои си в едно и също състояние.

# 745
  • Мнения: 1 351

Честита Коледа - здраве , здраве , здраве и късмет на всички ни  bouquet
И ние сме между болните - отново .  Rolling Eyes Не свири , но някак си не диша както трябва и има гадна хрема гъста , която не се маха със нищо . Инхалирам Пулмикорт половин доза със 0,4 вентолин и 2мл физ. р-р два пъти на ден , по указание на Малячкина и се разкашля влажно след това . Включихме и Флексоназе , Ципрофлоксацин капки ,промивам нослето със физ. р-р, капя прополис и давам Кордицепс пак по указание на Малячкина. Хванахме нещо от градината , заведох го за един ден да посрещне дядо Коледа и от следващият ден започна да киха и цъфнахме и вързахме . #Cussing out Тази сутрин дъхът му намирисва на ацетон - забелязах че става така преди разболяване но не винаги. Някой наблюдава ли такива неща при неговото си детенце  newsm78
Ние нямаме опит със измерване на дишането , защото сме малки още.

# 746
  • Мнения: 2 494
Честита Коледа на всички!!! ЗДРАВЕ, МНОГО ЗДРАВЕ ПОЖЕЛАВАМ!!!

klem4e  Hug за хремата съм много доволна от едно антибиотични капки, но ги правят в аптеката и трябва лекар да ги изпише, незнам дали вашия изписва такива, но ги препоръчвамосновниоте съставки са гентамицин, адреналин и алергозан и съответно добавките, които не знам. Бързо оздравяване!!!!!!


# 747
  • Мнения: 732
Ох,ние пак сме болни.Баткото вече е по-добре,но малкия от вчера е с хрема.Първо беше бистра,вчера следобед започна и до вечерта си беше бистра,цяла нощ помивахме нослето с надежда да се отпуши,но уви.Сутринта като станахме и издърпахме сополките с помпичката се оказа,че са доста по-гъсти и са граховозелени.Това пък от какво?Кашли от секрет,който явно освен през носа се стича и в гърлото му и вече се опитва и температура да вдига..Едвам се оправи от предната болест и ето ,хвана следващата.С тази хрема се чудя да  му пръскам ли Авамиса,който му е предписан за 3 месеца,нито личната ,нито алерголожката си вдигат телефоните и аз какво,на дежурен ли да го водя?Какво разбират там от алергични деца с наченки на астма и постоянни болести,лекувани с какво ли не...

# 748
  • Мнения: 175
Честита Коледа  bouquet
Едно въпросче- при алергична астма Ige винаги ли е завишен?

# 749
  • София
  • Мнения: 934
Честита Коледа на всички и щастлива и най-вече здрава Нова Година!
И ние не сме от здравите, но поне не сме много зле! Все пак са празници ! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт