Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 17 та част

  • 33 883
  • 777
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 802
Ако решиш още да се водиш на работа,неплатения отпуск за гл на дете е добър вариант.Защото с него имаш малко разходи

Значи ако избера този вариант Не би трябвало да имам проблем при записването, така ли ?
А ако в документа от фирмата пише, че съм в неплатен отпуск, дали няма да е проблем?
Наистина не знам как да постъпя  ooooh!  а трябва до 3.09 да съм решила

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Значи ако избера този вариант Не би трябвало да имам проблем при записването, така ли ?

да,не е проблем.ти си на трудов договор.в служ бележки това се пише

# 692
  • Мнения: 2 802
Само още нещо се сетих  Blush
Мога след като изляза в неплатен отпуск, да го прекратя например след месец, два или три?

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Със съгласие на работодателят можеш.

# 694
  • bg
  • Мнения: 44
Здравейте, имам питане във връзка с майчинство на самоосигуряващо се лице.- има ли право на 50% от обезщетението за отглеждане на дете до 2г. възраст ако възобнови дейност? Или това право е само за работещи на трудов договор.

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
самоосигуряващо се лице.- има ли право на 50% от обезщетението за отглеждане на дете до 2г. възраст ако възобнови дейност?

Да

# 696
  • Мнения: 9
Здравейте, моето питане е във връзка с прекратяване на майчинството от 1 септ. 2014г. От същата дата си пуснах неизползвания платен годишен отпуск. В нашата фирма заплати се плащат до 10то число на месеца. Въпросът ми е ще получа ли до 10 септ. сумата за платения годишен отпуск или чак от 1 до 10 октомври ще получа първата заплата? Сумата в размера на заплатата ли ще бъде или процент от нея?

# 697
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Здравейте, моето питане е във връзка с прекратяване на майчинството от 1 септ. 2014г. От същата дата си пуснах неизползвания платен годишен отпуск. В нашата фирма заплати се плащат до 10то число на месеца. Въпросът ми е ще получа ли до 10 септ. сумата за платения годишен отпуск или чак от 1 до 10 октомври ще получа първата заплата? Сумата в размера на заплатата ли ще бъде или процент от нея?

Пари трябва да започнат да ти плащат през октомври.Ще си получаваш нетното възнаграждение.

# 698
  • Мнения: 336
здравейте до 28 август съм в болничен (от 135 дни които се полагат при бременост)
въпроса ми е как се получава майчиството началото на октомври ще получа за септември ли?

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
здравейте до 28 август съм в болничен (от 135 дни които се полагат при бременост)
въпроса ми е как се получава майчиството началото на октомври ще получа за септември ли?

септември ще получиш деня от август
до 5 ти октомври целия септември и така докрая на 410 те дни.
това при положение,че работодателят представи в срок декларацията ти

# 700
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Момичета, имам нужда от малко помощ. Почти от началото на бременността си ползвам болнични по медицински причини.
180 дни изтичат на 5-ти октомври, а 45-дневния почва от 22-ри октомври.
Тези 180 дни, които ползвам са с 2-3  прекъсвания. Мога ли да ползвам още болничен до 45-дневния или трябва да се явя на ТЕЛК комисия?  newsm78

# 701
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Момичета, имам нужда от малко помощ. Почти от началото на бременността си ползвам болнични по медицински причини.
180 дни изтичат на 5-ти октомври, а 45-дневния почва от 22-ри октомври.
Тези 180 дни, които ползвам са с 2-3  прекъсвания. Мога ли да ползвам още болничен до 45-дневния или трябва да се явя на ТЕЛК комисия?  newsm78

В крайна сметка има ли прекъсвания в тези 180 дни или няма?Ако има прекъсвания значи няма нужда от ТЕЛК комисия, защото не надвишаваш 180 дни непрекъснат болничен...В противен случай си за ТЕЛК.

# 702
  • Мнения: 14
Здравейте ,нуждая се от съвет .До Юни 2014 г съм осигурявана на 1300 лв (имам трудов стаж над 10 години)Фирмата в ,която работих реши ,че не сме им нужни и ни затвориха .В момента съм регистрирана в БТ ,но все още изчаквам и не съм подала документи в НОИ .Но вчера разбрах ,че съм бременна в 4 г.с.
Какво трябва да направя ,за да вземам едно подобаващо майчинство ?Моля за съвети

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Отг ти в другата тема

# 704
  • Мнения: 14

Благодаря ти ,но в коя .Новичка съм и още не мога да се ориентирам

Общи условия

Активация на акаунт