За Херметическа ТЕНДЖЕРА - SILIT ECOntrol/SILARGAN/

  • 8 609
  • 19
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Днес бях в 1 магазин и там продавачката ми каза много интересни неща. Исках да си купя скъпа тенджера, която да не се надрасква и да издържа дълги години. Отдавна си я бях нарочила, та отидох пак да проверя. Този път продаваше не мъж, а жена. Когато и казах каква тенджера искам тя ми каза:
П: "А бе момиче, така и така ще даваш пари и то не малко....  ами мога ли да ти препоръчам нещо от което ще се родиш? Вземи си тази херметическа тенджера 6.7 литра и ще се родиш. Ще можеш да я ползваш и като обикновена и за бързо готвене."
АЗ:"Ооо, не искам. Вкъщи си имам 2 херметически трета не ми трябва"
П: "Само си мислиш, че имаш. Аз имам такава херметическа от 11 години. Не е мръднала. Ползвам я за готвене на всичко. Готвя зрял фасул за 10 мин. с нея. Всичко се готви най-много за 20мин./ако е телешко например/. Не изгаря. Пести страшно много ток или газ, става и за индукционна печка. Има 4 степени. Аз готвя винаги на най-силната, понеже нямам време. Само трябва да се внимава с времето, защото става много бързо и сърмите например могат да ти станат на каша. Готвя всяка сутрин в нея, докато си вземам душ. Аз лично готвя винаги на максимална степен, понеже нямам време. Пилето с гъби за сина ми става точно за времето, което ми е необходимо да подредя масата за вечеря. "

Честно! Много се запалих. НО искам мненията ви, защото не са малко парите.
Марката е SILIT - немска марка. Тя и WMF били най-добрите на пазара.
Жената започна да я драска с метална шпатула. Нито следа не остана. Каза, че и храната ставала по-вкусна. Че я е продала на доста хора и всички били много доволни.

Хайде момичета! Все някоя от вас трябва да има такава или нещо на СИЛИТ.
Моля ви споделете мнения.  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig

Ето как изглежда/но има различни цветове/:




Това са 4-те степени:



Последна редакция: пн, 11 ное 2013, 15:40 от sylya

# 1
  • DE
  • Мнения: 971
Добре де, след като вече имаш тенджера под налягане, защо ще се набутваш с друга?
Освен ако държиш да си купиш нова и скъпа.
Силит е скъпа марка, но това не означава, че е една от най-добрите.
Имам тиган и тенджера на Силит, които от дълго време не ползвам. В тигана залепваше яко, всичко което пържех и после дерях с телта.
Споделям мой опит!
Прочетох сега доста мнения, положителни и отрицателни.
Един "плюс" имат. Не е нужно да се изчаква да спадне налягането, за да се отвори.
Не знам на каква цена ти я предлагат...тук вървят от 100€ нагоре.
Аз си имам една "куча марка" от дълги години я ползвам и не е мръднала.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 754
Моята се прецака преди време,но не страдам.В боба слагам сода за хляб за бързо готвене.Преди готвех заек с картофи и моркови на едро в тенджерата под налягане.За друго не се сещам.Заради две ястия не бих си купила нова.Сарми готвя във фурната.Дори и да имах излишни пари пак не бих си купила.Бих предпочела да ги дам за хлебопекарна примерно,нова преса,нов епилатор,нещо което ще го ползвам по-често.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Момичетааа, това нещо готви фасул за: 10 min.
варено за 15 мин.
пиле със сърми за 7 мин.
свинско с кисело зеле
кавърма
пиле с грах за 5-6 мин.

Жената каза, че всичко си готвила само в херметика, а можело да се ползва и като обикновена тенджера.
Пестяло страшно много ток и газ, тъй като храната се приготвяла за минути....
И се ползвало 25 години

 newsm78  newsm78  newsm78
Ако всяко ядене ще ми го приготвя за 5 до 15 минути и вкуса му бил много по-добър от храната от обикновените тенджери, много започвам да се замислям.......

Били с някакви сребърни йони тенджерите им. Това правило храната с по-малко вредни бактерии т.е. по-здравословна.



Последна редакция: пт, 08 ное 2013, 15:24 от sylya

# 4
  • София
  • Мнения: 3 754
sylya,
струва ми се,че си взела решение,действай и после сподели дали е по-вкусно от обикновена тенджера или от тази. Hug
Освен това се сетих,че телешкото става особено крехко в такава тенджера! Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Магика, ако си имала такава херметическа тенджера марка СИЛИТ, моля те сподели наистина ли е толкова бърза?
Още не съм взела решение, но признавам, че чутото доста ме блазни.

Тази, която ми я препоръча продавачката имаше 4 степени:
- обикновен капак
- ...... не си спомням втората за какво беше
- I - херметизация първа степен
- II - херметизация втора степен /тя готвела само на тази АБСОЛЮТНО всичко. И бързо/

Последна редакция: пт, 08 ное 2013, 15:42 от sylya

# 6
  • Мнения: 135
Каква е цената?
Наистина това е уреда за който не бих жалела пари .

# 7
  • София
  • Мнения: 3 291
Аз имам такава, от големите.Не и знам литража, но беше много скъпа - около 300-400 лв.

Имах Тефал преди това, развали се. Силита е още здрав, на 3 години е.  
Готвя абсолютно всичко в нея: от супа до боб. Въобще всичко, което се готви в тенджера, го готвя в нея. Бих си купила още една, ако им паднат цените.

Хубавото е, че може да се готви и на висока степен, на Тефала не можеше.

Не е надраскана, но аз внимавам, защото имам и обикновена Силит и успях да я надраскам.

Обаче внимавайте с 10те минути за боба. Те се броят от завирането на боба, а не от слагането му в тенджерата.

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Силит е скъпа марка, но това не означава, че е една от най-добрите.
Имам тиган и тенджера на Силит, които от дълго време не ползвам. В тигана залепваше яко, всичко което пържех и после дерях с телта.


аз ползвам Silit и нямам този проблем  Mr. Green
нищо не залепва и съответно не търкам.

херметическа нямам, още се чудя дали да взимам, честно казано незнам какво да готвя в нея.
понякога варя нахут, ама заслужава ли си за един нахут толкова скъпа тенджера да купувам. боб не ядем, сармите ги правя в нормална тенджера, месо готвя рядко... newsm78

# 9
  • DE
  • Мнения: 971
asyalein, аз наистина съм много разочарована от Силит. Преди да купя комплекта се поразчетох малко за мнения из интернет, но купих, въпреки че и паричките не бяха малко.
Е, две яйца не можех да изпържа, виж, за запечатване на месо са идеални.
За по минутка, от двете страни за коричка, но до там!
По-горе писах, че вече не ги ползвам. Жалко, а така красивичко лъщят Mr. Green

sylya
, мда, нова генерация посуда за готвене, че имат това и това- могат това и онова.
Спор няма! Пестят ток и време, но какъв е квалитета на сготвеното за 10 мин. ястие, това е друга тема.
Аз ползвам моята доста често, но само за дърти кокошки, воденички и подобни(без да прозвучи грубо, но са за хранене на кучето)
Понякога телешко или телешки кокали.
Никога зеленчуци и зърнени.
Обаче тенджерите са супер, когато трябва да се сготви нещо на бързо.

# 10
  • Мнения: 135
Каква е цената?
Наистина това е уреда за който не бих жалела пари .
nikoili ne znae?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 754
Над 100 евро.Във втория пост го пише и има линк.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 291
Не разбирам какъв е проблем да се варят зеленчуци в Силита? Тя тенждерата няма да се изхаби. А и  ако е купена вече, защо да не се експлоатира?

Особено за супи много добра работа върши. И кисело мляко съм подквасвала вътре дори.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Грета Ей, аз също обмислям да си купя от голямата херметическа тенджера на SILIT.
Тя е 7 литра и жената ми каза, че е 385 лева, но в Интернет навсякъде я намирам за 360 лева.
Цената никак не е малка, НО
- ако ми спестява доста ТОК и ГАЗ
- ако ми спестява ВРЕМЕ
- ако вкуса е ПО-ДОБЪР от този на другите тенджери
- ако гаранцията е 10 години, а се ползва 30 години/така съм чела по форуми/
- ако наистина се науча да я ползвам ЗА ВСИЧКО що се вари в тенджера
 newsm78  newsm78  newsm78  newsm78
ТООО определено тенджерата си е добра инвестиция и ще си изплати цената многократно през годините.
В нашата сега фасул се сварява за 45 мин. след завирането. За 10 мин. това е 4 пъти и половина по-малко време.

Жената ми разказа за 2 случая от практиката и:

1 случай:"Продадох тенджера на 1 дядо, на който му починала бабичката. До тогава тя готвела. Много се притеснявах, че няма да се справи, понеже човекът е на възраст. Когато го видях да се връща след 2-3 седмици мислех, че се връща да ме бие, а той идвал да ми благодари."

2 случай:"Продадох херметическа на 1 адвокатка, която не обичала да готви нито имала време за това. Развела се с мъжа си, който обичал да готви и само той се занимавал с това. След развода жената останала и без мъж и без манджа и  дойде да си купи такава тенджера, поне да отбие номера с храната. Върна се след няколко месеца с кутия бонбони и ми каза: 'Благодаря. Благодарение на това чудо се научих да готвя.' "

Последна редакция: пн, 11 ное 2013, 15:11 от sylya

# 14
  • София
  • Мнения: 3 291
Да, спестява време. Не знам дали е по-вкусно обаче.

Аз навремето тръгнах от една тема за телешко за 20 мин от форума, много го превъзнасяха и реших да купя и да пробвам. Ми вкусно е така сготвено. Но сигурно за 2-3 часа ще стане същото в обикновена тенджера.

Има марки фаусл, за които трябва повече време, не е от тенджерата.

А тази тенджера може да и се сваля дръжката и да се измие хубаво. На тефала не можеше.

Общи условия

Активация на акаунт