Тренировки в домашни условия: Тема 40

  • 41 029
  • 753
  •   1
Отговори
# 105
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Честит Рожден Ден на сладураните на Фея и Билянка!

Днес изкарах един час вкъщи - кардио плюс тежести. Сега по тъмно тепърва отивам на плуване с малката. Аз съм несериозна на моменти, но видеото, което Мери пусна много ми хареса и страшно ме мотивира. Голямо мерси!!!
иначе на моменти се отчайвам от себе си. Никаква издръжливост няма в мен, ужас  Sad

# 106
  • Мнения: 6 604
Тяна-благодаря за комплимента.  bouquet
И мен снощи девойките ме гледаха като извънземна,защото правих клекова с щанга. Rolling Eyes
При вас поне не  е чак такова чудо да видиш жена да тренира с тежести.
Тук ги е страх от 5-те кг даже.
И специално за мъжа в темата Wink:
Скрит текст:

# 107
  • Мнения: 1
Merida - Честит ти бронзов медал!   bouquet Подсещаш ме да почна аз пак с клекове като ня challenge. Макар и без тежести - са много полезни за раздвижване и упрепване на краката, ку не се практикува бягане джогинг и подобни. А търсех и търся и ефективни упражнения за гърба.....  Thinking Тенкю и за коктейлчето! Много обичам такива с чадърче под чадър  Sunglasses

# 108
  • Мнения: 561
Благодаря ви, момичета  Hug
Скрит текст:
Ако някой ми беше казал миналата година, като завършвах, че толкова скоро пак ще съм на хорото, щях да му се изсмея в лицето, но уви.. Simple Smile А специалността е "Опазване на архитектурното наследство".
И да се оплача от рамото си отново. Като не тренирам, усещането е сякаш започва да се схваща и усещам тъпа болка. Сега по време на тренировка пък няма нищо, само леко напрежение при лицеви, но и тях модфифицирани ги правя. Докато го раздвижвам, усещам облекчение, даже спира болежката. Известно време след тренировката, при движение на ръката нагоре, се появява не много силна, но остра болка. Дали някой се е сблъсквал с подобно нещо? И да допълня, че ми се струва, че още от катастрофата лятото са ми по-схванати врата и раменете и все имам усещането, че не мога да ги раздвижа, както трябва.

# 109
  • Мнения: 1 809
Билянка, да ти е честита рождничката! Пожелавам й много здраве и весело детство!  bouquet
Пропуснах тренировка, продължава да ме мъчи радикулит и вече не знам какво да парвя Tired

# 110
  • Мнения: 2 149
Привет и от мен Hug
Честито на малките принцеси, здрави, усмихнати, с прекрасно детство. Heart Eyes
Вчера по план, Р90Х ( имах кардио), а в залата 20 мин пътека и зумба Wink
Днес е ден за крака Peace

# 111
  • Мнения: 1
deliberation, MALVINA - Явяват се такива неща и при мен (все още)! Все пак трябва да кажа, че в един момент имах по-малки и по-големи 5-6 травматологични проблема, от които само един реших оперативно, щото счупване на костица на 3 места нямаше как иначе да се оправи. Другите реших, че ще ги боря (опростено казано) с голяма доза ентусиазъм, позитивно мислене и настойчивост! И естествено - с подходящи упражнения, минерални бани и плуване или водна гимнастика които само могат да помогнат. В резултат, към края на м. септември бях "като нов"!  bowuu Сега има тук-там някой остатък от проблемите и доизчиствам положението. Вчера гледах гимнастика на Норбеков за оправяне на болки в гърба. Например това... Има и други подобни практики, главно руски или його-подобни. Въобще в целия мой си оздравителен процес стигнах до заключението, че руснаците са много напред с материала по тая тема! Това не са упражнения за развиване на мускули, а и моята цел не беше и все още не е тази! Петимата тибетци са също доста ефективни и напълно достатъчни упражнения. Не се препоръчва и не е нужно никакво претоварване, въпреки че аз в определен период именно това правих, действайки по метода "Клин клин избива!"  Laughing Беше успешно за мен!Убедил съм се, че с лежане нищо не се "оправя"  Rolling Eyes  Експериментирайте действено и вие, ама внимателската и с мисъл!..... Вярвам, че ще добиете също тъй добри резултати!  Hug Peace

# 112
  • Мнения: 1 805
Чакайте да се възмутя малко. Crossing Arms
 Едно момиче прави кардио на велото като кара лежерно и междувременно си рови в телефона. Не става въпрос за еднократен разговор-през цялото време това правеше. Както и момичето до мен,с което правехме коремни преси. По-скоро аз правех,а тя се включваше периодично между ровенията в телефона.
Иначе изкарват по 2 часа там. Rolling Eyes
 Аз даже незнам ако на тийновете или на повечето хора им отнемат телефона какво ще правят.Ауу! Това е най-голямото нещастие.Мисля, че биха продължили да местят двата си пръста плъзгайки ги Thinking Щом на родителската среща имаше хора, които не си оставиха телефона,поне от уважение, а продължиха да цъкат  #Crazyooooh!- за какво говорим?

# 113
  • София
  • Мнения: 10 858
Да си дам отчета, че нещо нямам време напоследък, но съм сериозна и стриктна в тренировката.
3 седмица с Румяна, от програмата за начинаещи.
Вече нямам търпение да я приключа и да мина в тежката артилерия, че бързам за резултата  Laughing
От време навреме добавям и кростренажор за завършек. Вчера - 10 мин нискоинтензивно + интервално.

# 114
  • Мнения: 425
Здравейте!Посъветвайте ме коя тренировка да правя на Руми,нещо не мога да се ориентирам в сайта и.Аз не съм съвсем начинаеща,нещо средно между начинаеща и напреднала,ако може така да се каже BlushЩе съм много благодарна!!!!!!! Hug
Преди малко направих цялата Уан енд Уан на Джаки след това 15мин вело и сега не се чувствам мн добре,пулса ми не може да се нормализира и спадне,вместо енергия след тренировка ,ми се се спи по-скоро Rolling Eyesпих едно силно кафе пред това.Случвало ли веи се е?Къде сбърках днес Rolling Eyes

# 115
  • Мнения: 1 239
Момичета, аз пък обмислям да почна пак да ходя в любимата си зала. Все пак сама и с треньорка е различно. Ще имам възможност за тае бо и степ аеробика, а и треньорката накрая винаги вкарва силова част - със собствено тегло или гири, че и ластици бях дочула вкарвала. Отделно може да комбинирам с фитнес залата им, ако искам да потичам или нещо силово да пробвам. То май не една от вас ходи също в зала?? Дайте някакво мнение заслужава ли си? А да вметна, че до залата и обратно ще имам каране на колело 15-20 мин, което си е ощеее.....

# 116
  • Мнения: 207
Звезди в очите, няма грешка  Simple Smile Щом си правила Джаки напълно разбирам за какво говориш.Особено, ако си ползвала по-големи тежести.Аз винаги я препоръчвам, когато става въпрос за упражнения с тежести.Нормално е състоянието на умора.Просто си дай време за почивка.Пийни примерно мляко или вземи нещо протеиново и почини известно време.

Дели, когато има болка в рамото мисля, че лицевите упори не са добро упражнение.Правипо разтягащи и не натоварвай рамото.Ако има възпаление, само можеш да усложниш нещата.Зависи от какво се е получила болката.Навремето преди да си бях и помисляла за упражнения си бях докарала болки от непрекъснато отворения прозорец на колата  Laughing Излекувах се тогава с Диклофенак Дуо.

Малвина, това с кръста много неприятно.Може би и на теб почивка ти трябва и малко по-ненатоварващи кръста упражнения.Погледни това http://www.mma-bulgaria.com/video/trenirovki-i-uprazhnenia/treni … za-po-zdrav-krast
Забравих да кажа, че стречинга помага много.

Винаги предупреждавам.Когато тренирате стягайте максимално корема, за да пазите кръста.Като бонус получавате стягане на коремните мускули  Wink

Шоколадче, аз така тренирам.В класове и съм много доволна  Peace

# 117
  • Мнения: 741
Моето мнение относно ходенето на фитнес е малко по друго...всъщност зависи от фитнеса може би ако се ходи на някакви организирани тренировки по има смисъл, но е така сама във фитнеса с уредите...за мен е губене на време...първо път има до там после чакаш на уреди...някакви там индивиди те гледат умно...ще се намери и някой да ти дава акъл...а бе не знам аз лично предпочитам в моето фитнесче...  Simple Smile

# 118
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, искам да попитам нещо по-разбиращите  Embarassed
Значи -
тренирам с Румяна и нейната програма за начинаещи. В началото  имах скоростен резултат, започнах да виждам намаляване на обиколки, както и в кантара (около 1 кг), обиколките - малко, но ги усетих по дрехите.
Сега обаче, в 3тата седмица от 6 седмичната програма, забелязвам увеличаване на обиколките, както и 1 кг плюс на кантара (т.е върнах се в изходна позиция).
Възможно ли е, тъй като съм напълно начинаеща, да имам известен мускулен растеж?

Храня се ВМ-НВХ, нямам наднормено тегло, целя чистене на мазнини по проблемните места (не много мазнини, но достатъчно, за да ме дразнят) и много стягане. Имам нужда от стягане.

# 119
  • Мнения: 741
Вивиан според мен е напълно нормално - храниш се добре, тренираш това трябва да те накара да сппеш да гледаш кантара ами това как се чувстваш и как изглеждаи и да не забравяме, че мускулите тежат повече от мазнините, но заемат по малко място  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт