Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Честита нова тема и от мен Simple Smile

Mishi 74 - и аз получих преди няколко дена подобно писмо и смятам да си направя теста..изследването е явно е безплатно и препоръчват всяка жена между 25 и 60 години да си го направи..
Повече инфо има на сайта : www.cervicalcheck.ie

# 16
  • Мнения: 1 384
Направете си ПАП теста, безплатно е и се прави на всеки 3 години.
В БГ го правят всяка година, дори гениколози препоръчват на 6 месеца.
такива парадокси има навсякъде ама поне като си станал HR трябва да знаеш кои страни имат право на работа и за кои се искат визи,защото аз като знам на мен какви сертификати ми искат по интервютата Shocked се убеждавам за пореден път,че рабта за работодател вече не си заслужава...

Има и такива дето не знаят, кой има право на работа и кой не. Затова и НЕРА ги проверяват и някой изгарят.
Пък и тази в О2 Няма да е била главната ХР. По скоро някаква администайшън.

# 17
  • Мнения: 11 550
Честит празник на всички именници и на техните близки!   bouquet
Да са живи и здрави за радост на всички, които ги обичат!  Hug

Аз за 5 години и половина не съм получила нито едно писмо за изследване, но си  правя такова всяко лято като си ходя в България.  Peace

# 18
  • Мнения: 0
Хехехехе...
Да обясня за 131:
номерата на колите в Ирландия, които са от 2013 година, и са преди Юли месец, имат единица отзад, т.е. 13(1).
Тези след това, т.е. от втората половина на годината са 132.
За това, на шега или не, да не ни е фатална темичката, сложих цифрата 1 след 13- та. Wink

Предположих нещо такова. Като онази история дето на петък 13-ти, една черна котка минавайки под стълба, чупи огледало и обръща солница   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 122
Честит рожден ден, МерСедес  bouquet! Много хубави неща да те съпровождат през тази ти рождена година!

# 20
  • Мнения: 6
Вече 1 месец съм в Корк и започвам да се отчайвам защото все още нямам работа. Моля ако някой нещо чуе или знае за работа в околността да драсне някой ред.
Благодаря

# 21
  • Мнения: 6 274
Не знаех, че МерСедес има рожден ден, но в такъв случай да ѝ е честит! Hug

Да си жива и здрава, МерСедес, желая ти много щастие!  bouquet

Вече 1 месец съм в Корк и започвам да се отчайвам защото все още нямам работа. Моля ако някой нещо чуе или знае за работа в околността да драсне някой ред.
Благодаря

В каква сфера търсиш работа? Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 1 384
Чeстит рожден ден Мерцедес!
Да си жива, здрава и много щастлива.

# 23
  • Мнения: 31
И от мен честитка! Да си здрава и много сбъднати мечти желая!

И аз есента получих писмо и се възползвах. Напълно фрии е!

# 24
  • Ирландия
  • Мнения: 231
alexandrat Здравей и не искам да се отчайваш!В момента не е много лесно.Аз направих вече 2 месеца в интензивно търсене и интервюта(междувременно уча).Просто ми поискаха местен сертификат за нещото,което искам да работя,защото опита ми от БГ бил амейзинг,но хората си държат на местните сертификати.Досега имам около 10-15 телефонни интервюта(това тук е практика) преди да те допуснат на реално интервю и около 5-6 реални.Тази седмица ми е малко криво.На 2 пътиу станаха нещата след реално интервю,но в единият случай независимо,че бяхме на реално интервю затвориха изненадващо позицията(проверено) ,а във вторият казаха откровенно,че съм се представила много добре,но са предпочели местен с Irish experience.Според мен в момента има някакви настроения да се дава работата на местни,но това са си мои догадки.Иначе вчера ми се обади директно мениджър за работа,който се оказа,че е бил 10 години в Бургас .Шарен свят.
Търпение му е майката.Незнам дали е до късмет.По-скоро зависи какво ти се работи и накъде си се насочила.Аз и за продавачка съм готова и за кафе,ама те пък ми казват че съм със стаж за офис.хаха
Нека и другите да споделят как е,но спяоред мен този процес в момента върви към 3-6 месеца средно.Успех!

Мерседес ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!  bouquetДа си жива и здрава и много сбъднати мечти!
Cheers!

# 25
  • Мнения: 1 384
Според мен в момента има някакви настроения да се дава работата на местни,но това са си мои догадки.

не само твои догадки. Много хора се чувстват по този начин.

# 26
  • Мнения: 6 274
Според мен в момента има някакви настроения да се дава работата на местни,но това са си мои догадки.

не само твои догадки. Много хора се чувстват по този начин.

Точно. Peace
Дори ако трябва да споделя личното си мнение, ако на интервю се явят полякиня и българка, винаги ще вземат полякинята Tired (говоря за нискоквалифицирани кадри).

Колкото до срока на търсене - естествено, че 1 месец е нищо.
За мен също е нормално между 3 и 6 месеца, особено ако английският не е перфектен и работата не е квалифицирана.
Би било супер и веднага да се намери нещо де, както не малко пъти се случва, но пък тук вече опираме до късмета, както много пъти съм казвала. Wink

# 27
  • Мнения: 0
Трябва да си или ирландец или  негър, тва е  Laughing Laughing

И аз се чудя как на някои позиции има други хора. Примерно като минавах NCT  и там оная беше китайка или японка.  Уж за такива служби предпочитат ирландци основно.

Много ми е интересно как стават тия далавери.

# 28
  • Ирландия
  • Мнения: 231
chosito Направо ми взе думите от устата!Не исках да съм груба с това негър,но е факт!Днес точно го споделих с мъжа ми.Разходихме се и поснимахме малко в Дъблин коледното настроение.Магазините през които минахме бяха с прясно назначени "мургави" хора.Ако отидете в Кларкс всичките вериги в момента са с по 3-4 такива на работа.В H&M цветнокожа дама беше строила белите на работа и яко раздаваше команди.На къде върви този свят само?Ама айде да не каже някой,че не ги харесвам или нещо подобно.Но е факт,че са на позиции.
В местната преса пък имаше статия за това,че в Англия искат от следващата година английските ученици от основното училеще да учат задължително Мандарин,както правели вече във Франция и Германия(дори не съм разбрала ,че там вече се учи като задължителен  Crazy)
Та наистина,накъде върви всичко...
Иначе има много настроение и коледни усмивки в Дъблин.

# 29
  • Мнения: 6 274
Само да ви напомня, че всичките тези субекти са натурализирани ирландци. Wink

Общи условия

Активация на акаунт