БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 36 428
  • 747
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 594
Аз пък съм в търсене на качествена преса за чесън, искам да става незабележим, но досега не мога да уцеля Sad Майка ми една от преди 20 години от Чехия- ей страхотна е....Идейки?
Имам преса за чесън от Икеа. Не знам дали ще удовлетвори критерия незабележим, но аз съм изключително доволна. Това ми е четвъртата преса за 3г. и смятам, че е най-сполучливата, която съм имала.  Peace

# 316
  • София
  • Мнения: 11 021
Моля за съвет Simple Smile

1. Мога ли да разбия белтъци за ореховки с пасатор  Embarassed Моля, дайте някакви съвети как се разбиват белтъци на сняг по принцип. Не ми се получават и това е. Слагам щипка сол, темперирани са на стайна температура преди това....ама все не ми се получават. И вече нямам миксер. Затова се чудя дали изобщо да пробвам с пасатора.

2. Как се пекат фъстъци на вентилатор (на моята фурна само тази функция й ползвам, но ако кажете, че не става, имам и функции отдолу, отгоре... като на всяка фурна)?

Благодаря

Като разбиваш белтъците, освен сол, добавяй и лимонов сок (на 4 белтъка - 1 ч.л. лим. сок).  Peace

# 317
  • Мнения: 280
Моля за съвет Simple Smile

1. Мога ли да разбия белтъци за ореховки с пасатор  Embarassed Моля, дайте някакви съвети как се разбиват белтъци на сняг по принцип. Не ми се получават и това е. Слагам щипка сол, темперирани са на стайна температура преди това....ама все не ми се получават. И вече нямам миксер. Затова се чудя дали изобщо да пробвам с пасатора.

2. Как се пекат фъстъци на вентилатор (на моята фурна само тази функция й ползвам, но ако кажете, че не става, имам и функции отдолу, отгоре... като на всяка фурна)?

Благодаря



Белтъци на сняг разбивам така :
С миксера разбира се - /ръцете вече ме болят/ - Разбиват се доста време докато, като спреш и вдигнеш теловете сместта да не е течна. Тогава, започвам по малко да прибавям захарта. Никаква сол не се прибавя.

# 318
  • Мнения: 1 101
Белтъци на сняг без фал разбивам на водна баня (т.е. съда с белтъците е в съд с топла вода) Peace

# 319
  • Пловдив
  • Мнения: 1 000
Благодаря ви, момичета!
Разбих ги на ръка. Станаха приемливи. Явно ще ми трябва миксер.
Ще запомня съветите за лимона и водната баня   Hug

# 320
  • Мнения: 1 710
Да благодаря за съветите за меденките, направих, прибрах в купа с капак, останаха си мекички, чудесни, почти се изядоха, за разлика от миналата година. Като гледам, ще меся до коледа поне 2 пъти още  hahaha Много ми бяхте полезни  Hug

# 321
  • Мнения: 9 144
Моята  преса за чесън е някаква сопотска, още в началото на ползването и счупих щифта за вадене на костилки (но вадех на маслините), за чесън ми е перфектна. Има и със съвсем мънички дупчици, където може да излезе само сок от чесън.

# 322
  • Sofia
  • Мнения: 26 590
И аз си взех лятото преса от ИКЕА,много съм доволна

# 323
  • Мнения: 822
Моля за рецепта за пържоли в гювеч със сос - сметана и гъби. Слага ли се вино и какви точно подправки. Мерси.

# 324
  • София
  • Мнения: 11 021
Моля за рецепта за пържоли в гювеч със сос - сметана и гъби. Слага ли се вино и какви точно подправки. Мерси.

Намазнява се съда, подреждат се пържолите, предварително поръсени със сол и черен пипер. Нарязаните гъби се подреждат отгоре. Аз отгоре слагам и лук на шайби. Накрая се заливат със сметаната и отстрани се сипва вино или бира.

# 325
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
..пържоли в гювеч със сос - сметана и гъби. Слага ли се вино и какви точно подправки.
Просто е - въпрос на вкус. Simple Smile  

Ето моят вариант, споделяла съм го тук:
Френска манджа (така я наричаме у нас Wink) или иначе - Свинско с гъби и сметана
Готвя я с бон филе (но разбира се става и с друго месо).
- гъби
- заквасена сметана
- топено сирене
Та филето режа на шайби (4см). Гъбите задушавам с масло. Топеното сирене нарязвам някак (както ти е удобно), аз ползвам от триъглните по 8 в кръгла кутия дето са.
Редя:  месо (нареждам с разреза нагоре), покривам с гъби, след това топено сирене и сметна,... Най-отгоре хубаво покривам със сметана, по края на съда - да се получи капак. Използвам йенска тенджера с капак. Та затварям с капка и пека. По принцип е добре да се пече повече време на по-ниска Т. Пекла съм и на по-висока, за по-кратко време, когато съм бързала.  Става и в пръстен гювеч да се пече.

# 326
  • Мнения: 822
Благодаря за насоките. А дали се начуква месото /мисля да е бонфиле или рибици май се казва още/. Заквасената сметана Данон става ли и колко количество за 4 порции?

# 327
  • София
  • Мнения: 11 021
Може леко да ги начукаш. Заквасената сметана я разбъркай с виното, за да се получи сос и така залей.

# 328
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
eldass, аз шайбите бон филе съм ги слагала и поначукани, и без нищо да ги правя.
В моята рецепта ползвам много сметана (и топено сирене, и гъби Simple Smile ) - 2 кофички Данон 400г, но става повече от 4 порции.

На мен не ми се връзва сметаната с лук, та правя и подобно на Vanja77 само с вратни пържоли с черен пипер, лук, вино.

# 329
  • София
  • Мнения: 3 760
Аз пък съм в търсене на качествена преса за чесън, искам да става незабележим, но досега не мога да уцеля Sad Майка ми една от преди 20 години от Чехия- ей страхотна е....Идейки?
Не ти трябва преса,а хаванче!Аз преди време си купих една преса за около 10лв.Еми не ми харесва с преса,много ми е едър чесъна.С хаванчето е друга работата.Слагаш сол при скилидките и ги начукваш.Страхотна работа! Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт