Кремвиршки

  • 33 614
  • 88
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
1пакет суха мая, 1ч.л.сода, 1с.л.кисело мляко,2яйца, 1ч.л., 1щипка захар, 1/2ч.ч. олио, брашно окло 1кг, 700мл. вода.
От двете яйца се заделя единия жълтък.Содата се разбърква с киселото мляко и от всички останали продукти се замесва меко тесто и се оставя да втаса.След това се късат средни по големина топчета, натискат се леко с длан и с точилка се разточват на ленти с големина по желание.В единия край на лентата се слага парче кремвирш(аз режа един на средата и го разделям на две по дебелина) и парче кашкавал(кашкавала да не е много, че при печенето изтича).Завива се на руло, слага се в тава и се намазва с жълъка, в който е добавено малко олио и щипка сол.Пече се на около 180градуса.Пускам снимка за да имате поне бегла представа на вид какво представляват, като фотограф хич ме няма.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=13689&photo=23
 Стават меки и вкусни.На мъжа ми и детето вече са им любими.Ако на някой нещо не му е ясно, ще обяснявам с удоволствие!

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 18:15 от Биляна

# 1
  • Мнения: 310
Много благодаря за рецептата  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 708
Страхотно звучи,ще я опитам задължително!  bouquet

# 3
  • Мнения: 533
Мерсииииии  smile3525
Точно така изглеждащи съм ги яла много отдавна и сега с удоволствие ще ги направя.

# 4
  • Мнения: 2 142
Днес ги направих станаха- супеер! Много благодаря за рецептата. Влиза в нашето меню!

# 5
  • Мнения: 22
Ще ги пробвам със сигурност.Изглеждат много вкусни. newsm10

# 6
  • Мнения: 1 153
Аз ги правя с готово тесто и с кремвички(кренввиш с кашкавал)само дето тестото го разточвам на гълга лента и увивам около кремвиша Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Биляна, разгледах ти снимките - потекоха ми лигите!  Grinning

Сладкишът Негърче сложен ли е за изпълнение - изглежда много вкусен.  Heart Eyes

Ако вече си давала рецептата, дай линка към нея, плийз!  Flutter

# 8
  • Мнения: 139
СУПЕР  !

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
michel , много се радвам, че са ти харесали.
 Киса , "Негърчето" е много лесно за изпълнение, а и много вкусно.Пускам ти рецептата:
  За тестото:
1 кофичка кисело мляко
1 ч. л. сода бикарбонат
1 ч. ч. захар
1/2 ч. ч. олио
2 1/2 ч. ч. брашно
2 с. л. какао
1 ч. л. канела

За заливката:
125 гр. масло
1 с. л. какао
7 с. л. вода
1 ч. ч. пудра захар (може и кристална)


 
ПРИГОТВЯНЕ:
Тестото се приготвя като всички продукти се объркват добре (най-лесно става с вилица) в изброената последователност - разбъркват се най-напред киселото мляко със содата, добавя се захарта и т. н. Сместта се изсипва в подходяща тавичка и се пече в предварително загрята на 180 - 200 градуса фурна. Проверява се дали е готово с клечка за зъби (ако по клечката не остава сурово тесто, значи е готово). Оставя се да изстине, нарязва се на парчета и се залива с горещата заливка. Заливката се приготвя като в огнеупорна купа се поставят съставките за нея и се завират на котлона около 3 минути или докато се разтопи захарта, ако използваме кристална.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Биляна, мерси за рецептата, изглежда лесна, като я направя  ще кажа как е станало.  Wink

# 11
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
сега изкарах 1вата тава с кренвиршките.Ами станаха жестоки.
Абе Биляна,започнах с милинките миналата неделя,тази направих кренвиршки,то май ще се науча много добре да се справям с тестените наща.Аз преди казвах,че само сладкиши ми се удават да правя,ама с тези твои рецепти каква стана тя.....
Сега за следващата неделя ще чакам друга рецепта за тестени неща.Давай нещо че моите отсега ме питат какво ще бъде за следващата неделя... Laughing

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 789
сега изкарах 1вата тава с кренвиршките.Ами станаха жестоки.
Абе Биляна,започнах с милинките миналата неделя,тази направих кренвиршки,то май ще се науча много добре да се справям с тестените наща.Аз преди казвах,че само сладкиши ми се удават да правя,ама с тези твои рецепти каква стана тя.....
Сега за следващата неделя ще чакам друга рецепта за тестени неща.Давай нещо че моите отсега ме питат какво ще бъде за следващата неделя... Laughing

Тъй, тъй! Готварския напоследък много ме амбицира - ето вчера направих питка Слънце - като за първи път в живота стана доста прилична!
Кекс по рецепта взета от тук също, имам мераци и за още нещица... мдам... Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 22 867
Тестото за кремвиршките е чудесно! Понеже кренвиршите ми бяха малко, направих една тава с тях, а останалото тесто разточих на кръг, нарязах го като за кифлички и сложих пълнеж от хамбургски салам, гъби /всичкото наситно/, чер пипер, едно яйце. Получи се страхотна вкусотия! Благодаря на Биляна за сполучливите рецепти!  bouquet Сега на ред е "негърчето"! Все си мисля, че това е един сладкиш, който правех преди години, и който се казваше "негърско дупе"!!! Embarassed Да не вземе сега да ви се отяде?!  GrinningПомня, че беше много вкусен.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Все си мисля, че това е един сладкиш, който правех преди години, и който се казваше "негърско дупе"!!! Embarassed Да не вземе сега да ви се отяде?!  GrinningПомня, че беше много вкусен.

Еееее...."негърско дупе"  ooooh!

Как да не го направи човек?!  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 1 382
Кремвиршките са страхотно вкусни  Peace Благодарско,Билянче!   bouquet

# 16
Страхотно звучи,ще я опитам задължително!  bouquet

И аз

# 17
  • Мнения: 2 040
Сори за оффа:
Малееееееее Билянче, ти си била страхотен готвач ... Grinning Браво .. Разгледах ти снимките и няма да ти казвам как преглъщах - като неяла от 5 дни ....  Laughing
А тази орехова торта - ще я сънувам направо  Laughing От форума ли е рецептата да пусна една търсачка или е твое произведение?

# 18
  • Мнения: 3 663
тъй Simple Smile и аз ги направих кремвиршките   chef
ама с няколко НО-та Simple Smile
вместо кремвирши сложих наденички нарязани
вместо 2 яйца, сложих 3
вместо 700мл вода, сложих 500 мляко и 200 вода
и вместо една щипка сол сложих повечко, че ми се видя безсолно тестото
еми станаха екстра Simple Smile
малко не ги доопекох, ама то вече пусто не издържах, умирах от глад  Crazy

# 19
  • Мнения: 2 220
И аз ги направих!  Grinning Супер станаха! Биляна, благодаря за рецептата!   bouquet Само наистина трябва поне 1ч.л. сол, така е малко безсолно тестото, ама пак си е супер.

# 20
  • Мнения: 1 290
Сега си спомних, че преди много време майка ми правеше такива кремвиршки - сякаш усещам вкуса им - божествени са! Върна ме в детството! Непремено ще се пробвам сега и аз Simple Smile

И аз разгледах снимките - БИЛЯНА, всико изглежда страхотно1 Поздравления за една истинска кулинарка!
семейството ти са щастливци Wink
  bouquet

# 21
  • Мнения: 143
1пакет суха мая, 1ч.л.сода, 1с.л.кисело мляко,2яйца, 1щипка сок, 1щипка захар, 1/2ч.ч. олио, брашно окло 1кг, 700мл. вода.
От двете яйца се заделя единия жълтък.Содата се разбърква с киселото мляко и от всички останали продукти се замесва меко тесто и се оставя да втаса.След това се късат средни по големина топчета, натискат се леко с длан и с точилка се разточват на ленти с големина по желание.В единия край на лентата се слага парче кремвирш(аз режа един на средата и го разделям на две по дебелина) и парче кашкавал(кашкавала да не е много, че при печенето изтича).Завива се на руло, слага се в тава и се намазва с жълъка, в който е добавено малко олио и щипка сол.Пече се на около 180градуса.Пускам снимка за да имате поне бегла представа на вид какво представляват, като фотограф хич ме няма.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=13689&photo=23
 Стават меки и вкусни.На мъжа ми и детето вече са им любими.Ако на някой нещо не му е ясно, ще обяснявам с удоволствие!

ще ги пробвам и аз ! интересно ми е как се възприемат тези вкусотии от англичаните -черпили ли сте ги с тях ?

# 22
  • Мнения: 1 403
E,как ги направихте бе  #Cussing out Аз ги хвърлих станаха ужасни  smile3518 Нещо не направих както трябва  ooooh!

# 23
  • Мнения: 22 867
А на мен ми се получиха от първия път. Да не би маята да ти е била стара? Аз ги правих не със суха, а с тази в малките пакетчета. И страшно ми хареса тестото, ще стане и за други закуски. А може би при печенето нещо не си уцелила фурната? newsm78 Наистина са вкусни и според мен лесни. Опитай пак по-нататък, като ти мине яда. Grinning

# 24
  • Мнения: 1 403
Ами и аз мислех от другата мая ама  newsm78 мисля,че много брашно сложих и затова.Но не няма да меся повече  Naughty

# 25
  • Мнения: 529
Биляна, предлагам като си започнала да дадеш рецептите и на останалите вкусотии. Например торта Трюфел, ромовите сладки и тези аладушки, абе всичко. Огладнях.

# 26
  • Мнения: 139
аз отскоро меся и много лепкаво ми става тестото и слагам още брашно и накрая стават много тикляви...Какво трябва да направя?

# 27
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Скоро правих едни кренвиршки по рецепта от Готварство, но нещо тотално беше сбъркано в пропорциите-сложих допълнително почти 2 чаши брашно и тестото пак лепнеше отвратително, не можеше да се работи с него.
Дано тази рецепта да е точна, ще я опитам задължително.

# 28
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Мами,страхотни сте.Готвенето ми е слабост,рецептите-чудесни и не мога да смогна да направя всичко.На ден по една,две вкусни изненади,няма време за повече,а и в къщи,за мое съжаление,се яде много малко та понякога изхвърлям.Рецептата е много хубава.В следващите дни ще се меси.Благодаря ви.

# 29
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
тикляви...Какво трябва да направя?
vikito, тази дума съм пропуснала да я науча Thinking, но подразбирам, че тестото не става хубаво Simple SmileДори и рецепти с точните грамове се е налагало да коригирам.Някои яйца са по-малки, киселото мляко по-воднисто и за това не винаги се получава.jaklins, брашното винаги се слага постепенно и по малко.Слага се на дъното на съда и тестото се меси докато не се вземе цялото брашно.След това се преценява дали има нужда от още.Моето винаги го оставям по-меко(т.е. леко да лепне), защото се точи по-хубаво.След като откъсна част от него на плота на който ще точа слагам брашно.Поръсвам тестото и отгоре с брашно за да не залепва точилката.Но човек се учи от опита си.Първия път може да не стане идеалното тесто, но следващият ще е успешен!
  max-mama , надявам се да ти харесат!
 sladur4e*2 , аз готварска книга няма да издавам за да преписвам всички рецепти!Но тези които искаш ти са от форума.Ще ти помогне търсачката за тази цел.
 

# 30
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Биляна, а би ли дала рецептата за хапките с топено сирене - много вкусно ми изглеждат!  Hug

# 31
  • Мнения: 92
Кашкавалки, кремвиршки...Потекоха ми лигите! Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 4 294
И аз ги правя само, че с готово тесто. Наистина в къщи ги обожаваме  eat

# 33
  • Мнения: 983
моите кремвиршки ги направих с бутер тесто, за по-лесно Mr. Green

# 34
  • Мнения: 27 524
На снимката се отваря сладкиш Негърче  Crossing Arms

# 35
  • София
  • Мнения: 4 294
На снимката се отваря сладкиш Негърче  Crossing Arms
Отвори на стр.6 втората снимка.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 294
Биляна, а може ли да дадеш рецептата за картофените кифли?  Praynig
Предварително благодаря!

# 37
  • Мнения: 27 524
 hahaha Аз предлагам Ерика да отвори един подфорум за Биляна - онлай съвети от готвач Звездева. Ще отива и на д-р Слънчева  Crazy Ще си имаме цяла плеяда небесни специалисти  hahaha

# 38
  • Мнения: 581
А горе-долу колко кренвирши трябват?

# 39
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ооо,тези крмвиршки съм ги правила,и са превъзходни!!!!всъщност всичко ,което Биляна дава е страхотно!!! Hug

# 40
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
breeze,не трябват много,не се сещам добре,но около 4-най много 5.Понеже нали кренвирша се реже първо на 2,после по дължина на 4 равни части,и не заминават много кренвирши.Все пак зависи,ако ги правиш по големи,или по малки,но мисля,че 5 са напълно достатъчни Peace

# 41
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Браво Биляна! Отдавна се каня да направя кремвиршки, но тия дни ще ги спретна, но имам питане за едно сладичко нещо от албума ти. Снимката е между масления сладкиш със сини сливи и една питка. Не е кръстена снимката, но ме интересува какво е, що е това нещо.

# 42
  • Мнения: 1 485
 smile3501 Биляна! Станаха супер!

# 43
  • Мнения: 983
А горе-долу колко кренвирши трябват?
два-три, зависи колко броя ще правиш

# 44
  • Мнения: 9 108
Били, направих ги Simple Smile  и без това днес ми бе ден за мноооого кифли и калцонета - тестото обаче нарязах на ивици и завих така


http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=977.msg11552;topicseen#new




# 45
  • Мнения: 581
Благодаря за отговорите, ще ги пробвам задължително!

# 46
  • Мнения: 243
Вчера ги направих. Да ви кажа честно, останах малко разочарована. Тестото е като  на хляб и е доста безсолно. Имах друга представа за кремвиршките-да са пухкави и мекички, а не съм претенциозна. Е, хапваме ги още, но определено биха били по-добри, ако се направят с тестото на "Крокодила". Sunglasses

# 47
  • Мнения: 640
И аз искам да помоля за рецептата за картофени кифли

# 48
  • Мнения: 2 550
Ето ги и моите кремвиршки. Бяха много вкусни, но тестото ми беше някак сипкаво  newsm78 Само 20 минути оставих тестото да втасва, дали не е заради това?
Добавих им кисели краставички и топено сирене и много ми допаднаха.

# 49
  • Мнения: 243
Мисля, че не е от втасването, защото моите втасваха в машината ми за хляб, а е от самото тесто. Според мен това е хлебно тесто - по -твърдо, по-сипкаво, като за хляб. Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 640
ето ги и моите http://progroup.org/cpg133/albums/userpics/10003/kifli1.jpg, но вътре добавих и лютеничка и кисели краставички...

# 51
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Да се отчета и аз с моите кренвиршки. Станаха чудесни. И аз като някои от вас им добавих и кисела краставичка.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101773&photo=23

# 52
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  marulka_s, Това е питката!


                                     Картофени кифлички
     250гр. сварени и пресовани картофи;250гр.краве масло;100гр. настърган кашкавал;250гр.брашно, яйце за намазване.
 Маслото се разбива на пяна, прибавят се пресованите картофи, настърганият кашкавал и беашното.Всичко се смесва много добре и се разточва на кора, дебела около 1/2см.Реже се на сектори, които се навиват на кифлички, намазват се с разбитото яйце и се пекат в умерена фурна с намаслена тава.
   На мен не ми харесаха много, доста мазни стават.
 
   tilieva, хапките са от бутер тесто.
 Много се радвам за всички на които са им харесали кремвиршките.
 На тези които не са им харесали, не знам какво да кажа WinkТестото става меко, освен, ако не се прекали с брашното.А за солта в началото на темата момичетата са уточнили, че слагат повечко сол.

# 53
  • Мнения: 49
Станаха страхотни,но и аз сложих още малко сол.Като разгледах снимките,които са многоооо  хубави,се подсетих откога не съм правила реване!Благодаря за идеите!  bouquet

# 54
  • София
  • Мнения: 1 355
Ето ги и моите кремвиршки.

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=3546&AlbumId=85897 … p;PhotoId=3969391

За тестото - когато преседяха една нощ в найлонов плик, защото не се доизядоха - станаха масло , супер.....

# 55
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Еееее, Льонеберя, ама изглеждат страхотно............... Прати ми 2-3 в колетче....... Embarassed

# 56
  • Мнения: 2 550
Направих креНвиршките с тестото за крокодила и станаха мнооооооого вкусни. Препоръчвам.

П.С. Вкусни, вкусни, ама на вид ги бях докарала като кифли  Laughing Blush

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 05:17 от Марчето

# 57
  • Мнения: 5 299
Пфу, как се изкушавам да ги направя тези апетитки Heart Eyes  Тези дни и аз ще се разпиша Heart Eyes
Биби, аз искам да помоля за рецептата ти за милинки. Blush

# 58
# 59
  • Мнения: 27 524
Аз пък да кажа, че се казват креНвиршки  Crossing Arms

Правих ги отдавна, супер стават за гости, за бирено мезе, за закуска  Peace

Маре, за сефте виждам твои снимки на нещо за ядене  Grinning Heart Eyes

# 60
  • Мнения: 577
изглежда многооооо вкусно.ще ги приготвя тази вечер,очакваите и моите снимки скоро Mr. Green

# 61
  • Мнения: 2 550

Маре, за сефте виждам твои снимки на нещо за ядене  Grinning Heart Eyes

Как бе, има още няколко снимки на мои творения  Joy Joy Joy

П.С. Джистока снимка имаш  Laughing

# 62
# 63
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
И милинките съм правила на Биляна!!!!!И те супер Peace

# 64
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ох, боже, тези кренвиршки...направо ми текат лигите. Утре ще ги направя, то се е видяло   Crossing Arms


п.п Откъде мога да си купя точилка ?  Crazy

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 21:44 от doniboni

# 65
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ох, харесах си тези медно-орехови пури
Билянка ще ми дадеш ли рецептата, моля  Heart Eyes

# 66
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
doniboni , това са страхотни сладки, препоръчвам ги!
             продукти:250гр. брашно, 1 яйце, 125гр. маргарин, 65гр. захар, 1пакетче ванилова захар (сложих една ванилия), 100гр. орехови ядки, 100гр. стафиди, 1или 2 с.л. ром, 4 с.л. мед, 1 яйце, прясно мляко.
 Разделяме тънко разточеното тесто на правоъгълници, ореховите ядки и стафиди накълцваме грубо, добавяме рома и меда.Разбиваме яйцето с малко прясно мляко и с тази смес намазваме нарязаните парчета, разпределяме върху тях ореховата маса и завиваме правоъгълниците откъм тясната им страна.Нареждаме ги в намаслена тава, намазваме ги с остатъка от разбитото яйце и мляко и ги печем на средна температура до златистожълто.

# 67
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз пак да питам, че предния път не съм обяснила явно правилно, това нещо ме впечатли и го сънувам.
Какво е и ако може рецетичката?  Blush

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=1040220

# 68
  • Мнения: 2 550
Аз пак да питам, че предния път не съм обяснила явно правилно, това нещо ме впечатли и го сънувам.
Какво е и ако може рецетичката?  Blush

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=1040220

Моля за рецептата и аз  Praynig

# 69
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз не съм разбрала ConfusedТова са едни страхотни пасти, но не се сещам от къде взех рецептата.Обещавам да я потърся и ще ви я напиша.

# 70
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
                   шоколадови пасти:
    Продукти:8 яйца, 200гр. захар, 150гр. брашно, 40гр. какао.За сиропа150гр. захар, 1ч.ч. вода.За крема250гр. масло, 300гр. захар, 2 белтъка, 1ч.ч. прясно мляко, 2 пакетчета ванилия, 100гр.шоколад, 100гр. орехови ядки.
 Яйцата се разбиват със захарта.Прибавя се брашното, смесено с какаото.Всичко се разбърква добре и тестото се изсипва в правоъгълна или четвъртита тавичка, намазана с масло и поръсена с брашно.Пече се в умерена фурна.
        Приготвя се кремът.Белтъците се разбиват на сняг и внимателно се разбъркват с млякото.Прибавя се захарта и сместа се вари на тих огън, като се разбърква непрекъсното.Прибавя се настъргания шоколад и се разбърква добре.Кремът се дръпва настрани и се оставя да изстине.
     Маслото се разбива на пяна с ванилията и смлените орехи.Накрая лъжица по лъжица се прибавя шоколадовата смес, като разбиването продължава, докато се получи гладък крем.
     Изпеченият и охладен блат се разрязва на две.Платките се напръскват с горещия сироп(водата и захарта се варят около пет минути).Слепват се с пласт крем.Отгоре се разстила останалия крем и се заглажда.Сладкишът се поръсва с настърган шоколад, смлени орехи и се нарязва на паречта.
     

# 71
  • Мнения: 2 550
Благодаря!!!!!!!!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 72
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
doniboni , това са страхотни сладки, препоръчвам ги!
             продукти:250гр. брашно, 1 яйце, 125гр. маргарин, 65гр. захар, 1пакетче ванилова захар (сложих една ванилия), 100гр. орехови ядки, 100гр. стафиди, 1или 2 с.л. ром, 4 с.л. мед, 1 яйце, прясно мляко.
 Разделяме тънко разточеното тесто на правоъгълници, ореховите ядки и стафиди накълцваме грубо, добавяме рома и меда.Разбиваме яйцето с малко прясно мляко и с тази смес намазваме нарязаните парчета, разпределяме върху тях ореховата маса и завиваме правоъгълниците откъм тясната им страна.Нареждаме ги в намаслена тава, намазваме ги с остатъка от разбитото яйце и мляко и ги печем на средна температура до златистожълто.


Благодаря   bouquet
Копвам си рецептата незабавно  Heart Eyes Само имам един въпрос: мога ли да заменя маргарина с масло ?

# 73
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Да, аз ги направих с масло Heart Eyes

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
.......... като фотограф хич ме няма.

Но, пък като готвач доста те бива Wink

# 75
  • Мнения: 2 550
Билянче, направих пастичките.
Станаха вкусни, но ми се струва, че общо 600гр захар е твърде много, предвид, че и шоколад се слага. Аз сложих по-малко захар и пак ми е сладко, но на домашните им е екстра.
Kе станаха обаче толоква хубави като твоите  Cry

Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 15:33 от Марчето

# 76
  • Мнения: 983
Марче, изглеждат страхотно! Peace

# 77
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Марче, изглеждат страхотно! Peace
Подкрепям Peace Simple Smile
 Марче, ако си говорим честно, твоите са много по-хубави от моите!Крема ми стана рядък и се пързаляха двете части на пастите.А за захарта не знам дали аварията е в мен.Сториха ми се доста сладки, но мъжа ми каза, че с още малко захар биха били още по-хубави....въпрос на вкус.

# 78
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Благодарско за рецептата на Биляна!
А на Марчета, евала! Направо си факир, как успя да ги направиш така бързо. Сега вече имам сериозно вдъхновение.

# 79
  • Мнения: 2 550
Благодарско за рецептата на Биляна!
А на Марчета, евала! Направо си факир, как успя да ги направиш така бързо. Сега вече имам сериозно вдъхновение.

Мерси, не съм факир...просто се прави бързо. За 1 час бях готова  Laughing

# 80
  • Мнения: 2 126
Да се похваля и аз Grinning. Току що с тестото за кренвиршките направих тутманик и зелник (по желание на клиентите Mr. Green).Мога да кажа че тестото е супер и е универсално - става за всичко - пици,мекици и каквото се сетите Peace
Благодаря на Биляна за хубавата рецепта  bouquet От албумчето и съм отдавна очарована и скоро смятам да почерпя фамилията с негърчето.

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 11:00 от Дес

# 81
Бибо разгледах ти снимките,ами ти си истинска магьосница в кухнята.Наполовината на това не мога защото ме е страх да го смотам.Можеш ли да ми дадеш рецептата за сиренките с пълнеж,те ми са спомен от детството!

# 82
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Тази сутрин ги направих за закуска - половин доза и вместо кремвирш, сложих шунка. Станаха много вкусни Peace! Съпругът поръча другия път цяла доза Mr. Green!
Много благодаря на Биляна за вкусната рецепта  bouquet!
Ето ги:

# 83
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Мале-мале, и как не сте по 200 кила с тези тестени магийки у вас, Биляна, просто незнам  Laughing Shocked ! Огладнях, а сега ядох! Бравос, бравос, отивам да си инвентаризирам продуктите за кашкавалки сутринта. Кремвиршки де, съвсем се обърках от глад, че и тези кашкавалки-милинки изглеждат страхотно  ooooh!. А козунака ти е чудовиЩен, да знаеш ...
Давай рецептата, плийз  Praynig ...

# 84
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мале-мале, и как не сте по 200 кила с тези тестени магийки у вас...

Поне при мен тайната е следната - аз изяждам 1-2, останалото съпругът Mr. Green...ама на него не му личи Rolling Eyes.

Снощи забравих - тестото ми се видя безсолно - другия път вместо една щипка сол ще сложа половин чаена лъжичка.

# 85
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361


Ето ги и моите красавици ! Станаха страшно вкусни и меки, само заради аромата в кухнята мъжа ми искаше пак да се ожени за мен  Grinning. Тестото е страхотно, и аз обичам да работя с по-меко и при точенето да се добави малко брашно. И аз направих модифицираната рецепта - с 500 мл мляко вместо вода и с 3 яйца, както и цяла ч.л. сол. Още - смених олиото със зехтин, по-меко става тестото и аромата отива на солени кифли. Бих опитала и сладък вариант на това тесто, със захар и кофичка плодово кисело мляко, мисля че ще е супер за локумки или кифли с мармалад. Още веднъж мерси, Били  Peace!

# 86
  • Хасково
  • Мнения: 726
направих ги вече два пъти- батко е възхитен, за тати почти нищо не остана Laughing Благодаря за рецептата

# 87
  • Мнения: 784
Заплюла съм си ги тези кренвиршки за след постите, обаче имам следния въпрос към Биляна и към другите майсторки, на които им се е получило тестото:
 - рецептата е за 1 кг брашно, 1 пакетче суха мая и 1 с.л.сода. В Бг обаче повечето пакетчета сухи маи са за 1/2 кг брашно - да не би за това на някои да не им е станало тестото или пък содата компенсира по-малкото количество мая? А маята в кой момент я слагате и колко време чакате да втаса? newsm78
Thanks предварително!  bouquet






# 88
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Още веднъж да кажа, че много се рдвам, че ви е харесала рецептата Simple SmileСамо, че явно темата е била архивирана и не мога да поправя дозата на солта да е около 1ч.л.
 ЕДЕЛВАЙС, слагай едно пакетче суха мая, каквато и да е.Аз си бях донесла от БГ френската мая която е за 1кг.Тестото става еднакво и с английската която е за 0,5кг.
 Слагаш в съд брашното, маята и солта и ги пресяваш през сито.Идеята е да се смесят хубаво и с пресяването в брашното да влезе въздух за да се получи меко и хубаво тесто.След като го пресееш правиш дупка с средата на съда и сипваш останалите продукти.Но трябва предварително да сложиш содата в киселото мляко и да престои докато спре да шупти.

Общи условия

Активация на акаунт