Грижи за косата - 94

  • 70 510
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: X
Най-добре е изобщо да не се стига до цъфтене и обиране,а подстригването да се прави по малко като превантивна мярка или още при първи признаци. Колкото повече нацъфтяло има толкова повече трябва да се реже. Това с горенето според мен си е пълна глупост и загуба на време, то може би от там произлизат горещите ножици,  Grinning за които също има много противоречиви мнения.

# 751
  • Мнения: 802
Брюлажът, или обирането на цъфтежа със свещ си го прави една приятелка, но не знам има ли ефект, нейната коса си е като слама и вечно цъфти. Аз лично да чукам на дърво, дори да пусна коса до кръста, никога не цъфти, предполагам е и ген, и поради грижите, които полагам. Много е грозно като цъфне косата, виждала съм много жени, които не обират цъфтежите, ужас Confused

# 752
  • Мнения: 18 553
Ходя на всеки два месеца, но съм с дълга коса. Коса до раменете е най-добрият вариант. И аз съм на мнението, че по-добре здрава и добре изглеждаща коса, но по-къса, отколкото дълга, но като метла.
Много се замислям да се подстрижа повечко, но ме спира, че точно 10-тина дни ще й с наслаждавам и пак ще искам дълга коса.  Grinning
Иначе съм си харесала прическата на Кийра Найтли: (но може би с една идея малко по-дълго)



# 753
  • Мнения: 3
Много за важни цялостните грижи, плюс храненето, но всичко си е до ген според мен. Това с усукването си го прави една приятелка и косата й е великолепна и расте супер бързо. Аз се подстригвам всеки месец, сега разредих на месец и половина-два, правя маски с масла и зехтин всяка седмица, но косата ми е чуплива и в момента, в който зачестя изправянето със сешоар моментално става по-суха и безжизнена  Sad

# 754
  • Мнения: 59
Ходя на всеки два месеца, но съм с дълга коса. Коса до раменете е най-добрият вариант. И аз съм на мнението, че по-добре здрава и добре изглеждаща коса, но по-къса, отколкото дълга, но като метла.
Много се замислям да се подстрижа повечко, но ме спира, че точно 10-тина дни ще й с наслаждавам и пак ще искам дълга коса.  Grinning
Иначе съм си харесала прическата на Кийра Найтли: (но може би с една идея малко по-дълго)





Моята е точно като на Кийра, но съм руса и с една идея по-дълга коса. Даже я нося по същия начин.

Иначе тази прическа е много ефектна, като я носиш права и има варианти за прически, но ако си обичаш дългата коса, недей Simple Smile.

# 755
  • Мнения: 12
Здравейте, с боядисана кестенява коса съм и използвах тези 2 продукта:




И нито един от тях нямаше действие стоях по 40 минути и нищо, все едно не съм слагала. Каква може да е причината за това?

# 756
  • Мнения: 18 553
М
Цитат
оята е точно като на Кийра, но съм руса и с една идея по-дълга коса. Даже я нося по същия начин.

Иначе тази прическа е много ефектна, като я носиш права и има варианти за прически, но ако си обичаш дългата коса, недей Smile.


Тази на Киира според теб черта ли е или не? На мен ми изглежда равна изцяло.  newsm78
Това ме спира, че ще трябва много да се изправя вероятно, а тъкмо зарязах пресите. Обичам си я, но ме отегчава, а и ми пречи. Цял живот съм искала да я пусна до кръста, но никога не съм могла. В един определен момент се изтощава доста и я режа, а и като си харесам някоя черта и не мога да се сдържа и затова най-дълга ми е била до средата на гърба. Решила съм да я подстрижа до раменете или малко под тях и ще си взема екстеншъни и когато искам много дълга коса-решавам проблема.  Wink Още малко ми трябва да се реша на прическата, но около мен все ме разубеждяват. Не знам какво е това неистово желание  да я режа все по-къса  Simple Smile
А пък и милото все мрънка и твръди, че няма да ми отива  Laughing

# 757
  • Мнения: 59
Според мен е черта, а моята я поддържам черта от години. Много шик стои, да знаеш! Wink
Но трябва да изправяш с преса, на мен лично не ми харесва със чупки...
Аз реших проблема като си купих професионална и отделно напълних цял шкаф с всякаква подхранваща козметика за коса Crazy.

Знам за мъжете и техните фетиши, но не се влияя от тях отдавна.

Ти като се чувстваш секси, да не мислиш, че няма да го излъчваш? Simple Smile
Гони си себе си.

# 758
  • Мнения: 18 553
И на мене ми харесва чертата. Проблема е, че ако трябва да я направя абсолютно равна трябва да отрежа много.  Аз имам хубава преса, но не искам да я изправям, защото съм си патила от постоянно изправяне и за себе си съм решила, че няма да си причинявам това на косата, само отвреме-навреме. А за милото-няма и кой да го слуша, той мрънка ама аз накрая пак си правя каквото си знам  Wink

# 759
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Някой има ли възможност да  пусне ли нова тема или аз да го направя?
Минаваме лимита за страници... Rolling Eyes

# 760
  • Мнения: X
Някой има ли възможност да  пусне ли нова тема или аз да го направя?
Минаваме лимита за страници... Rolling Eyes
Пускай я  Peace
Тази прическа не стои много добре ако косата е много гъста и с плътен косъм. Получава се нещо, като покривче и не е толкова ефектно. Иначе фината коса изглежда по-плътна с този тип подстригване. Също и когато се изправя редовно, защото това отнема от обема и изтънява краищата в последствие.

# 761
  • Мнения: 18 553
Цитат
Тази прическа не стои много добре ако косата е много гъста и с плътен косъм. Получава се нещо, като покривче и не е толкова ефектно.
Поне преди като бях почти на черта така изглеждаше при мен .Малко като каска, като покривче, много точно го описа. Аз и заради това се чудя. Защото моята коса е гъста и с дебел косъм. И не съм много сигурна какво ще се получи.  Simple Smile

# 762
  • Мнения: X
По-добрият вариант за коси като нашите според мен е пластове. Разбира се, не филирани или силно изтънени,а нормално падащи и застъпващи се. И аз много исках черта, сега започна да се изравнява и не ми харесва,защото е много тежка от дължината (до кръста) и от гъстотата и няма никакъв обем от корена, а при пластовете стои по-оформена и подвижна.   

# 763
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
НОВА ТЕМА :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=793957.msg28780093#msg28780093
Заповядайте  Hug

Общи условия

Активация на акаунт