Кога започнахте с адаптирано мляко?

  • 2 107
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 242
Кърмих 6,5 месеца и след това кърмата ми сякаш секна. Както бях в състояние да кърмя тризнаци, така започнах с мъка да изцеждам някакви символични количества. Тогава нямах достатъчно информация за възможностите да се увеличи кърмата, нито за причините така изведнъж да спре. Така че не може да се каже, че съм положила някакви усилия да продължа с кърменето. След това около 2м. давах замразена кърма. Така че за първи път дадох АМ някъде през 9-тия месец.
Мъжът ми остави въпроса за храненето на бебето изцяло на мен. Исках да кърмя-той беше съгласен. Спрях да кърмя-нямаше нищо против.

# 16
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Изобщо не съм кърмила, от първия ден е на АМ, не искаше да засуче в болницата още, гърдите ме боляха, вдигнах температура и реших да ми изпишат хапчета за спиране на кърмата.
Аз бях секцио и ми беше доста трудно да го държа дълго време на ръце, това също допринесе за бързото ми отказване, мъжа ми отначало се цупеше, но в края на краищата, жената е тази, която трябва да реши

# 17
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Започнах още като ни изписаха от родилния дом, защото не спираше да плаче.Като дойде педиатърката, първите думи и бяха"Това бебе е гладно".Кърмех и после дохранвах.Около 20-ия ден се отказах от кърменето, беше ми неприятно, мъчехме се и двамата и започнах да давам само АМ.Що се отнася до мнението на мъжа ти, бих направила това което аз искам.Все пак жената е кърмачка, а не от всяка става такава.Детето ми е 1,5г, нито се е разболявало, ното е настивало, какво като е на АМ Thinking
Моля без забележки по постинга ми, отговорих на зададен въпрос.

Това все едно аз съм го писала.Едно към едно с Биляна!

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Още от родилния.След това цедих 2 месеца в къщи,но не достигаше.Обаче ако имах кърма все още щях да го правя,ама няма.

# 19
  • Мнения: 46 551
Натъпкаха я още в болницата.

# 20
  • Мнения: 4 187
 Изключително на кърма до 8 месец, след поредната консултация и обвинения, че държа детето гладно и ненаддава достатъчно, ми писна и купих кутия Нутрилон . До края на 9 месец я отбих напълно  Mr. Green.

# 21
  • Мнения: 1 031
Бяхме на смесено хранене само 1-вия месец и след това по здравословни причини минахме само на адапте.

# 22
  • Мнения: 1 089
Още от първия ден е на адаптирано мляко. Още преди да родя бях решила да кърмя, но кърма така не се и появи или по-скоро съвсем символично количество. Сега не съжелявам Laughing Мисля, че АМ е не по-лошо от кърмата, за да не кажа друго. Ако имам второ дете, независимо имам или не кърма отново ще давам АМ.

# 23
  • Мнения: 2 674
отначалото е на смесено. 50% кърма 50% фризолак. Имало е дни само на кърма, но след теглене се оказа че суче само 60 мл.
секцио бях, на 3-я ден ми го дадоха - мисля че има минимално значение Thinking. Постепенно ми слезна някаква кърма.Пих лактогенни чайове , течности - води ,бози с литри , но на моменти имах толкова че да се събуждам с мокра блуза.
Повечето пъти недостатъчно.
Педито като го видя след изписването каза че е гладно  - коремчето му било хлътнало , а трябвало да стои разлято....
 И така  , на смесено , го карахме до 7- я мес. Но с много инат от моя страна ooooh!



# 24
  • Мнения: 1 555
Започнах още като ни изписаха от родилния дом, защото не спираше да плаче.Като дойде педиатърката, първите думи и бяха"Това бебе е гладно".Кърмех и после дохранвах.Около 20-ия ден се отказах от кърменето, беше ми неприятно, мъчехме се и двамата и започнах да давам само АМ.Що се отнася до мнението на мъжа ти, бих направила това което аз искам.Все пак жената е кърмачка, а не от всяка става такава.Детето ми е 1,5г, нито се е разболявало, ното е настивало, какво като е на АМ Thinking

Ама едно към едно !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Peace Peace Peace

# 25
  • Мнения: 578
Аз до края на четвъртия месец само на кърма, после в пети на смесено хранене. Започнах АМ, първо защото бебето ми все ревеше и не бях сигурна, че се е нахранило и второ, защото ми дотегна да седя с часове, а той да дреме и после все да е гладен. Да не говорим, че не можеш да мръднеш никъде, защото няма как да го нахрани друг...Може и да избързах с даването на АМ, ама и аз съм човек, а и не мога да се инатя да кърмя, при положение, че детето ми не си дояжда.

# 26
  • Мнения: 1 934
Ние  от 20 ден сме на АМ. Просто нямах изобщо апетит и кърмата ми спря.

# 27
  • Мнения: 2 587
Кърмих точно две седмици и спрях не по собствено желание и още не мога да го преживея.Мъжът ми изцяло ме подкрепя и когато изпадам в момент на самосъжаление,че не ставам за нищо точно той е човека който ми връща самочувствието.Не мисля че е правилно твоят да те критикува,още повече че с АМ е много по лесно да се създаде режим на детето и относно това: не съжалявам!!! newsm10

# 28
  • Мнения: 666
 Още със самото раждане , в къщи го кърмих и дохранвах 50 дена после изцяло на Адапте , някой казват че кърменето е най- доброто за едно бебе сугурно е така, но аз големия го кърмих 6 месеца и не видях кой знай какъв ефект само боледуваше , затова реших малкия да не го кърмя много много

# 29
  • Варна
  • Мнения: 47
Кърмих го 10 дни и понеже стоеше гладен, защото кърмата ми беше рядка, поне така ми казаха мина на АМ.

Общи условия

Активация на акаунт