Епилепсия - ТЕМА 19

  • 62 622
  • 726
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз си помислих и друо нещо: ние не можем и не наблюдаваме децата си по 24 часа. Най-малкото спим по някое време. Това прави възможно пропускане на някои леки пристъпи по време на сън. Съответно лекарят отбелязва "без данни за нови пристъпи". Това прави възможна ситуацията те да случват от време на време, но просто никой да не разбира за тях.

# 721
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Луда Мара И аз преди време се терзаех със същия въпрос.  Peace

*Мириам* Аз смятам да мина през 3 места с изследването. Тази седмица през Св. Наум., във вторник през диспансерната и после (когато успея да се добера до него) през д-р Минкин.  Peace

pepi1963 Моите пристъпи от Вимпат-а въобще не спряха, просто леко се разредиха. Незнам дали се дължи на това, че съм на монотерапия или на нещо друго, но това е факта.  Confused

И още нещо се присетих да ви кажа, от лечен опит се убедих, че е много важно лекарствата да се взимат редовно и да не се спират рязко. Когато видях, че Вимпата не помага просто спрях да го пия и след малко повече от 2 седмици направих атоничен пристъп и от тогава не пропускам прием.  Peace

# 722
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
 Steli Mam пристъпите на Ели се изразяват във втренчвания повечето пъти по 2-3 минути,чува какво и се говори ,но не може да отговори в момента,в редки случаи продължава повече време и цялата трепери и се изпотява.водят се парциални пристъпи или неуточнени.Казаха ,че след пуберитета може да преминат пристъпите,но засега такива изгледи няма,но тя има познат ,който на 25-26 години е спрял пристъпите.Романол да трябва да се пият редовно хапчетата за да имат някакъв ефект,макар,че Ели за да не и се спи ги пие само вечер.На мен много ми се искаше докато си е в къщи да се полекуваме само с билки,но тя не иска,тъй като януари месец аз получавах нервни кризи и се оправих с мента и маточина,после редувах босилек и през това време пиех капки мента ,валериан и глог.

# 723
  • Мнения: 2 860
Благодаря за подкрепата момичета. На нас Литвиненко навремето ни каза, че пристъпите ще се видоизменят. Ама аз въобще не съм убедена, че през тия 2 години когато сме без лечение е нямала пристъпи. Тия вглеждания, които правеше за мен са си чисти пристъпи, макар всички да твърдяха, че не са. Може би това, което направи е най-новия им вариант.

# 724
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Днес ходих при Щилиянов, че ми трябваха документи за ТЕЛК! По принцип до сега винаги сме ходили в София при Литвиненко, но този път решихме, че е без мислено да се бие толкова път за нищо! Останах много доволна от Щилиянов, чак не мога да повярвам колко доволна съм! Доста дълго продължи прегледа около час, но си говорихме на дълго и широко, много внимателно се запозна със нашия случай, прегледа Ирена! Но все още остава назначението на Литвиненко за конвулекса в доза 3Х2Х3 въпреки, че за нейните килограми трябва да пие по 15 мл дневно сироп, но има много добра наситеност 73.4! Прегледа обстойно еег-тата правени от Попова и каза че няма абсолютна никаква гърчова готовност или активност, нищо няма! Но превантивно ще се пие Конвулекса!

# 725
# 726
  • Мнения: 2
Здавейте преди година ни назначиха ospolot 200mg но на нас не ни помогна.Разполагаме с четири опаковки Ospolot 200mg -по 50 хапчета всяка.Срока на годност до месец Август 2017година.Ако някой се нуждае може да се сварже с мен на някои от посочените телефони 0878 411 123 или 0893 411 122

Общи условия

Активация на акаунт