Азиатска козметика и грим 2

  • 137 293
  • 757
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 498
ai_vi  Peace

Reiny, серума е водоподобен, леко гелиран)) Имаше от продавача много хубави снимки, преди и след за изглаждане на бръчки. Аз го използвам за около очите, тъй като се смея адски много с очи и много бръчки имам, вече и по-дълбоки в спокойно състояние. Използвам го вече 3-ти месец. Доста икономичен е, сутрин и вечер, но слагам и крем след него, защото като попие, леко опъва кожата. Имам лек видим резултат и в спокойно състояние са се позагладили бръчиците.
Но за това питах, някоя от вас беше го препоръчала на първи етап и аз тогава го поръчах, но този продавач вече не го ползва, дори немога да намеря със същата опаковка, за да покажа. Сега предлага подобно:
http://www.ebay.com/itm/Strongest-Vitamin-C-Face-Serum-Collagen- … sh=item27e2ee7343

# 166
  • София
  • Мнения: 20 080
 ina.gg, много благодаря за подробното описание!   bouquet Звучи много добре и си го записвам за бъдеща покупка, ако успея да го открия, разбира се.  Grinning
Мен определено не ме притеснява употребата на крем като втора стъпка, защото кожата ми е много суха и да ползвам само серум ми е абсурд.

П.П.: Този серум с витамин С не е подходящ за употреба в топлите месеци.  Peace

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
П.П.: Този серум с витамин С не е подходящ за употреба в топлите месеци.  Peace

С слънцезащита няма проблем
аз съм с комбинацията http://www.ebay.com/itm/140893381229?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&am … p3984.m1439.l2649
и
http://www.ebay.com/itm/140715544497?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&am … p3984.m1439.l2649

и съм доволна

# 168
  • София
  • Мнения: 20 080

С слънцезащита няма проблем



От личен опит - и със слънцезащита е рисковано, защото киселините излющват горния слой, а новата кожа отдолу е тънка и много фоточувствителна. Аз така си докарах петънцата - ползвах лятото продукт с киселини, исках само да избистря тена, защото имах две-три петънца от пъпки и въпреки максималния фактор, без който не си подавам носа навън, се петносах доста сериозно.
А и слънцезащитата е нещо доста относително, ако говорим за качеството на различните марки. Ние сме всяка година на море поне по 20 дена, винаги стоя под чадъра, мажа се през два часа с крем и си оставам толкова бяла, колкото в началото на почивката. Зимата ползвам избелващи кремове и тъкмо бях закрепила положението до приемливо за мен и миналото лято всичко отиде по дяволите заради неудачен избор на слънцезащита - по препоръка от форума си купих Бочко 40 фактор и петната избиха с пълна сила.
Разбира се, всеки си преценява кога и дали да ползва такива продукти. Аз по трудния начин разбрах защо дерматолога ми беше казал да не ползвам кремове с избелващи съставки след март-април.  Peace
Много се извинявам за off-а.  Embarassed

Последна редакция: пт, 16 май 2014, 14:47 от Reiny

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
 Peace Полезна информация не съм забелязала при мен такъв ефект / тя моята кожа е толкова задебеляла от пилинги и всякакви др.издевателства  Laughing но ще внимавам

# 170
  • София
  • Мнения: 20 080
Peace Полезна информация не съм забелязала при мен такъв ефект / тя моята кожа е толкова задебеляла от пилинги и всякакви др.издевателства  Laughing но ще внимавам


Значи си късметлийка, само може да се радваш.  Hug То всъщност може само при единици да се проявява този   /д/ефект, обаче като се окажеш една от тях, хич не е приятно.  Laughing
Моята кожа е страшно тънка и въпреки че всяка зима "се избелвам" /включително две години ползване на Ретин А/, все си е така тънка.

# 171
  • Мнения: 1 285
и аз се записвам в темата   bouquet
днес си поръчах бб крем препоръчан от вас http://www.aliexpress.com/snapshot/6096164265.html

и това чудо си поръчах на абсолютен риск  #Crazy дано да има ефект,че никъде из нета не намерих отзиви http://www.aliexpress.com/snapshot/6096167693.html
в алито ми се сториха по добри цените

# 172
  • Мнения: 23
Aliexpress не доставят ли от Китай? Имайте едно на ум, че в Китай се продават много фалшификати на корейски и японски продукти.

# 173
  • Мнения: 118
Защо ли ми трябваше да попадам на подобни продукти в ибей!? Толкова интересни неща има, че не може да си избере човек! Обожавам да експериментирам с различни маски за лице, така че определено ще си поръчам нещо в скоро време.
Някой може ли да ми каже кои са Японските марки?

# 174
  • Мнения: 548
Взех си Миша 21 и засега съм доста доволна. В първия момент се ужасих колко е сиво, но после цветът се оправи и един от малкото бб кремове, с които не пожълтявам. Освен това е супер покривен, което на мен ми е много важно, доколкото почти винаги съм на червени петна... Малко се притеснявам да не ми излязат пъпки, имаше и такива отзиви, но засега май е ок.
Вероятно питам за десети път, но не ми се рови назад - можете ли да ми препоръчате магазини в Ибей?
Сега си поръчах от Енцо, но те доставят само няколко крема на Миша, при това са по-скъпи...

# 175
  • София
  • Мнения: 1 210
Аз не купувам само от един. Гледам къде съответното нещо е най-изгодно.
Важно е да гледаш продавачът да е с рейтинг над 98% и много продажби.

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Получих тази маска http://www.ebay.com/itm/301041158746?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&am … p3984.m1439.l2649
След първото и ползване съм с половин вежда  Rolling Eyes
ама яко лепва и скубе
освен липсващия ми край на веждата /който сега всяка сутрин дорисувам ...... Laughing
други забележки нямам
наистина хубаво чисти  Peace

# 177
  • София
  • Мнения: 65
Здравейте,

Ето един нов фен на азиатката козметика. Запалих се покрай ББ кремовете и днес получих първите си мостри:
- На един ББ крем:
http://www.ebay.com/itm/321356399016?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&am … p3984.m1439.l2649

- Един СС крем:
http://www.ebay.com/itm/221468577645?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&am … p3984.m1439.l2649

и един, който е CC ББ (явно и такова чудо имало  newsm78)
http://www.ebay.com/itm/321435978127?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&am … p3984.m1439.l2649

Пробвах първо точно това СС ББ чудо - в началото ми беше много странен, понеже ми идва малко прекалено матов завършека и като го нанесох изглежах като белосана, но със сиво. Обаче около половин час по-късно страшно се промени - сля се почти напълно с тена ми, малко по-късно сложих и малко пудра и ефекта е направо супер. Дори в момента, 5-6 часа по-късно, си усещам кожата много гладка, а все едно нямам нищо върху нея. и най-якото - не оставя никакви следи. Имам още 3 мострички, така че ще мога поне седмица да го ползвам, та да видим как ще е по-нататък и в големи жеги.

Предавачът ми е изпратил още 4 мостри, освен поръчаните - една на белия вариант на Мишата, една допълнителна на тъмния Миша, една на SUPER AQUA Refreshing Cleansing Foam на Миша и едно чудо, което по никакъв начин не мога да разбера какво е:



Някой да има някаква идея? Ще питам и продавача, но първо реших да попитам тук.

# 178
  • Мнения: 23
Хихи, това е BB-то на Missha Cho Bo Yang. И аз доста време се чудех какво са ми пратили когато получих подобна мостра.

Аз си взех бялата версия на CC BB-то на Missha преди 2 месеца и съм много доволна. Беличко е като платно точно за мен, с минимално покритие, а факторът е супер.

# 179
  • София
  • Мнения: 65
Хихи, това е BB-то на Missha Cho Bo Yang. И аз доста време се чудех какво са ми пратили когато получих подобна мостра.

Аз си взех бялата версия на CC BB-то на Missha преди 2 месеца и съм много доволна. Беличко е като платно точно за мен, с минимално покритие, а факторът е супер.

Аз питах и продавача и много бързо ми отговори кой е кремът и ми обясни, че е билков ББ крем.

Аз пробвах и белия СС ББ Миша от мострата, която ми пратиха подарък и честно не намирам разлика в цвета. По-скоро в покривността и плътността. Интересното е, че белият ми идва малко по-матов и фондьотенест, въпреки, че по ревютата казва, че той е по-лекият вариант от двата. Обаче явно по някакакъв начин наистина се адаптират към цвета на лицето ми, а аз се имам за по-тъмна, особено сега лятото. Ами 15-20 мин след нанасянето не виждам разлика с нормалния ми тен и седи просто супер. Даже до вчера си мислех, че черната Миша ще се поръчва пълна опаковка, обаче се сдобих с розовия Скин79 и съм просто влюбена - това чудо просто ми пасна като ръкавица, а от отзивите тук във форума си мислех, че няма да ми отива като цвят на моето жълтеникво сравнително тъмно лице. Но по някакъв начин явно ми пасват на тона ли, какво ли  newsm78, абе харесвам се с тях. Simple Smile

Другото, което ми хареса много от мострите - SUPER AQUA Refreshing Cleansing Foam на Миша, такова измиващо средство не ми е попадало досега, а не е като да не съм изпробвала една камара и скъпи и евтини. Тази пяна е точно това, което търся от няколко години - да почиства добре без да изсушава прекалено кожата. Последната една година ползвам пяната на Нукс и на Виши и мога да кажа, че пяната на Миша ги слага в малкия си джоб, а е поне 2 пъти по-евтина. Щях веднага да си поръчам от нея, но сега си чакам ягодовата на Миша и ако случайно тя не ми хареса, ще поръчам тази.

За сега съм много доволна от това, което ползвах от корейската козметика (само от лимоновата маска не съм впечатлена много) и май за доста неща ще се насоча натам. През последните 5-6 години съм изхарчила толкова пари за козметика - купувам основно Нукс, Виши, Лиерак, Ла рош и др. подобни, за коса ползвам само професионални серии. Преди 2 месеца си купих шампоан от Лили, май Елсев беше, че не можех да ида до фризьора за този, който ползвам, заедно с него си купих и мицеларна вода за дегримиране на Буржоа. Реших да видя дали все пак не се лигавя да давам толкова много пари за сравнително скъпа козметика. Да ама сега и двата продукта са в коша за боклук след няколко ползвания - шампоана ми изсуши косата безбожно и ми докара пърхот, а от мицеларната вода си докарах такова парене на цялата кожа и най-вече на клепачите, очите ми постоянно сълзяха и една седмица не можах да сложа никакъв грим. А по принцип не съм с много претенциозна кожа и лесно да ми докарва проблеми някоя козметика.

Ако корейските не ми докарат някой проблеми след по-продължително ползване, то определено си заслужават, особено като комбинация цена-качество. Така, че мисля за дълго да се цопна в тази темичка, да чета вашите отзиви и да споделям моите впечатления.

Общи условия

Активация на акаунт