По-бърз растеж на косата (3)

  • 127 972
  • 759
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 6 958
Моето лице(да чукна на дърво) се поизчисти, така че снемам обвиненията от Макси хеър-а.
Нищо лично, ама някой като  ми сподели своите водещи до успех процедури и ми каже да не очаквам чудеса, направо не знам какво да си мисля.  Laughing

# 541
  • София
  • Мнения: 10 858
Да, за коса, нокти и кожа  Peace
По 2 на ден взимах.

# 542
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Днес минах през вет. аптека да си взема познатия на всички тривитаминол.
Човекът, който продаваше ми направи голяма реклама на някакъв конски шампоан ,,Дермокан''.

Някой ползвал ли го е и какъв е ефекта? Аз искам нещо за растеж на косата.

# 543
  • Мнения: 6 958
Преди тривитаминола да стане световноизвестен, струваше 3лв. Като видяха, че жените са луди по него, му вдигнаха цената тройно. Сега пък и конски шампоан. Вече ни взеха за мезе  Laughing

# 544
  • Мнения: 6 559
Аз лично не съм го ползвала, но би ми било интересно да чуя отзиви...отдолу в коментарите се срещат такива, че помага. Интересно  newsm78
Преди време бях питала тук за един друг...пак за коне беше, но сега не мога да го намеря да ви го покажа. Та за него някой беше писал, че е пълен боклук и са пари на вятъра. Цената около 12-13 лв.  Rolling Eyes

# 545
  • BG-DE
  • Мнения: 5 074
Аз съм ползвала този конски шампоан http://www.iherb.com/Mane-n-Tail-And-Body-Shampoo-32-fl-oz-946-m … ;sr=null&ic=1 и балсама към него но положителен ефект не видях нито откъм по-бърз растеж нито откъм заздравяване на косата  Peace

# 546
  • Мнения: 799
И аз ползвах някакъв конски, мисля че беше около 20+ лева, но никакъв ефект - даже ми правеше косата още по ужасна  ooooh! 

Аз съм много доволна от тривитаминола, но го смесвам с много масла и си го правя на 2-3 седмици веднъж  Peace  Но сега като стана топло спирам да го правя, че му усещам аромата да ми се изпарява от корените, както и ракията  Sick  Оставам само на маслени маски  Peace

# 547
  • Мнения: 4 569
Дадоха ми прясно набрана коприва. Какво да я правя?
Да я запаря като чай или да я залея с ракия и да стои на тъмно място 2 седмици? Да мажа корените с памуче или да обливам цялата коса?

# 548
  • Мнения: X
Дадоха ми прясно набрана коприва. Какво да я правя?
Да я запаря като чай или да я залея с ракия и да стои на тъмно място 2 седмици? Да мажа корените с памуче или да обливам цялата коса?
Изяж я. Повече ефект ще има вътрешно.

# 549
  • Мнения: 4 569
Не обичам, но ако намеря кой да ми я направи може и да я изям.

# 550
  • Мнения: X
Аз я обожавам. Ям я и сурова  Grinning , на супа, с ориз на фурна, на чай също става. Peace

# 551
  • Мнения: 18 562
Супа от коприви много обичам.По това време е най-хубава копривата,прясна си набирам и пия чай всяка пролет.Тонизиращ,пречистващ и много ободряващ е чая,освн това е супер полезна.За косата си правех обливки и помага много при сезонен косопад.Вътрешно или като хранителна добавка също може,но сега прясна е най-добре да се хапка или дамси запарите чай.

# 552
  • Мнения: 4 569
А как се прави чай от прясна коприва?  Blush Мия я ли преди това? Накъсвам листата и заливам с вряла вода ли?
Чай пия рядко и то само от пакетче.  Blush

При маската газ, мас и оцет трите съставки в равни количества ли трябва да бъдат? Каква точно газ да взема и откъде?

# 553
  • София
  • Мнения: 35 978
Дадоха ми прясно набрана коприва. Какво да я правя?
Да я запаря като чай или да я залея с ракия и да стои на тъмно място 2 седмици? Да мажа корените с памуче или да обливам цялата коса?
Аз бих си я изпържила /+ малко лук,  сол, черен пипер, джоджен/ и бих си я хапнала  Wink

Ако искаш си направи екстракт / с алкохол/ - стриваш я малко, слагаш я в стъклен съд, който се затваря и наливаш алкохола. Съхраняваш на тъмно и хладно
Ползвам такива извлеци за маска за коса - по 1 сл / имам от невен и розмарин/

Може да си направиш и отвара, но тя няма голяма трайност - може би 7-8 дни, ако се съхранява в хладилник
Слагаш да заври вода - добавяш копривата - ври 15-20 мин, кисне 1-2 часа, прецеждаш
Може да правиш фрикции преди или след измиване  - зависи как се отразява на прическата.
Ако разредиш малко извлека с вода, може и да я сливаш след измиване
Преди много, много години съм правила подобни процедури / сливане след измиване/ с розмарин - цветът на косата ми, който е средно кестеняв - беше станал със сив оттенът - друг ефект не си спомням Simple Smile

Газ - води се са горене, за газови лампи / мирише ужасно/ - спагат се няколко капки. Може да ти изгори скалпа, внимавай
Най-голямо е кол-вото на маста

# 554
  • Мнения: 18 562
От копривата аз си правя само запарка,така е най-ефектиен чая.Сварявашмводата,миеш копривата естествено,слагаш в чашката няколко листчета,похлупваш с малка чинийка да се запари за не повече от две-три минути и пиеш.Цвета на водата трябва да стане леко жълт,а не тъмно зелен,така се губят свойствата й.
Малко занимавка да си играеш всеки път само с една чаша,но копривата е полезна като не престоява.

Общи условия

Активация на акаунт