Избор на сушилня - 5

  • 462 886
  • 3 120
  •   1
Отговори
# 1 350
  • Мнения: 48 006
Може ли да опишете какви филтри има и как и колко често ги чистите

# 1 351
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 701
Зависи каква е машината. Има машини с 1 /комбиниран/, 2 или 3 филтъра. Моята е Беко с 2 филтъра. Единия се чисти след всяко сушене /става много лесно и бързо/, а другия на 5 цикъла /има си индикатор, който светва/, но той се почиства малко по-трудно, ама не е кой знае какво де.  Laughing

# 1 352
  • Мнения: 48 006
За обсъждаата в последните постове Беко питам

# 1 353
  • Мнения: 191
Както и Бобулина е казала, Beko-то е с два филтъра - единия е при вратата и се чисти след всяко сушене, а другия се чисти на 5 цикъла.
Между другото как почиствате долния филтър? Аз или го изсмуквам с прахосмукачката, или го мия под вода и го оставям да изсъхне. Но винаги има останали мъхчета, не мога да махна всички.

# 1 354
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 701
И аз така го почиствам и при мен остават мъхчета, ама няма друг начин. Явно не може да се получи идеално.

# 1 355
  • Мнения: 799
Здравейте,

В събота се сдобих с Сушилня кондензаторна 7кг - BEKO DPU7380X   Heart Eyes  Пуснях я два пъти - памучни и смесени - е няма такава мекота и аромат, направо съм пристрастена  Mr. Green  Мислях си, че ще я ползвам основно зимата, но май ще си я ползвам целогодишно  Crazy

Ако мога да помоля, някой който има такава сушилня за съдействие с инструкциите, че моите са на немски, френски и няма бг   bouquet или ако мога да си ги дръпна от някъде  Blush

# 1 356
  • Мнения: 636
Имам въпрос: Оставихме ниша в банята зад комин на парното и мисля там да сложа сушилня - ще и пречи ли влагата от помещението?

# 1 357
  • Къде ли не
  • Мнения: 692
Здравейте! За настъпващите студени месеци съм решила, че ще си купя сушилня. За сега съм решила да е инверторна с термопома , но на марка не съм се спряла окончателно. Понеже пералнята ми е електролукс и за 8 години не е ме е разочаровала, си мисля, че мога да заложа и на сушилня от марката. Бюджета ми е 1200-1300 лв. Таз  се вмества в него http://www.emag.bg/sushilnja-za-drehi-electrolux-inverter-konden … gde/pd/DHTNRBBBM/. А дали тази е същата http://www.technopolis.bg/bg/Dryers/Dryer-ELECTROLUX-EDH3686GDE/p/688305, защото разликата в цената е 200лв? Ако се сещате за друга с подобни параметри, независимо от марката, ще съм благодарна да ми я покажете!

# 1 358
  • София
  • Мнения: 1 533
enimna,според мен сушилните са едни и същи, номера на модела е същия.

И аз съм в процес на избор на сушилня като също съм се спряла на Електролукс.
Днес ходих да гледам MIELE втора употреба. Има за 900 лв,. с 2 години гаранция и се чудя сега кое да избера. newsm78

# 1 359
  • Мнения: 45
Здравейте,
Ние си купихме сушилня Електролукс през юни. Две седмици след това спря да работи, т.е. работеше, но не сушеше дрехите и не събираше вода в контейнера и извикахме техници да я погледнат. Отне им 1 седмица да дойдат до вкъщи, при което техника рестартира софтуера на сушилнята и каза, че вече всичко е ок. Но вечерта я пробвахме и продължаваше да има проблем. Веднага се обадих отново, за да дойдат и да си я вземат в сервиза - отново им отне около 1 седмица да дойдат и все още не сме си я получили. Утре изтича 30-я ден от подаване на втората рекламация и се обадиха, че ще ми я донесат работеща.
Надявам се този път да са я поправили наистина, защото имаме сушилня от повече от 2 месеца, а реално сме я използвали 2 седмици.
Сервиза има изключително неудобно време за работещи - започват в 10:00 и приключват в 15:30. И любимото им е да се обадят предният ден в 5 следобед, за да се уговорят за посещение на другия ден, което за мен означаваше, че дори и отпуск нямам време да си пусна.
Ето това е модела: http://www.technopolis.bg/bg/Dryers/Dryer-ELECTROLUX-EDH3487RDE/p/688304
Бяхме много доволни, докато работеше, но изключително недоволни от гаранционното обслужване.
Посъветвайте ме как да процедирам за напред, ако утре сушилнята отново не работи. Не е ли редно да я сменят вече с нова?

# 1 360
  • София
  • Мнения: 2 296
Не е ли редно да я сменят вече с нова?
За съжаление, не. Законът позволява на търговеца сам да избере кое му е по-изгодно - да ремнотира или да замени с нова стоката. Ако 4 пъти не успеят да ти я отремонтират, можеш да искаш да ти възстанови търговецът платената цена. Както и ако не успеят да я ремонтират в 1-мес. срок. Задължително си пази всички документи - трябва да имаш т.нар. рекламационен документ, протокл, в който те описват какво са извършили, гледай да има подписи и печати.

Всички се оплакват от сервиза на Електролукс. Някои потребителки споделиха, че когато избират уреди, първо проверяват дали гаранционният сервиз не е въпросният. Ако е - не купуват, за да си нямат вземане-даване с него.
Много тъпо, дано ти я поправят и повече не се срещате.

# 1 361
  • София
  • Мнения: 1 533
Здравейте,
Ние си купихме сушилня Електролукс през юни. Две седмици след това спря да работи, т.е. работеше, но не сушеше дрехите и не събираше вода в контейнера и извикахме техници да я погледнат. Отне им 1 седмица да дойдат до вкъщи, при което техника рестартира софтуера на сушилнята и каза, че вече всичко е ок. Но вечерта я пробвахме и продължаваше да има проблем. Веднага се обадих отново, за да дойдат и да си я вземат в сервиза - отново им отне около 1 седмица да дойдат и все още не сме си я получили. Утре изтича 30-я ден от подаване на втората рекламация и се обадиха, че ще ми я донесат работеща.
Надявам се този път да са я поправили наистина, защото имаме сушилня от повече от 2 месеца, а реално сме я използвали 2 седмици.
Сервиза има изключително неудобно време за работещи - започват в 10:00 и приключват в 15:30. И любимото им е да се обадят предният ден в 5 следобед, за да се уговорят за посещение на другия ден, което за мен означаваше, че дори и отпуск нямам време да си пусна.
Ето това е модела: http://www.technopolis.bg/bg/Dryers/Dryer-ELECTROLUX-EDH3487RDE/p/688304
Бяхме много доволни, докато работеше, но изключително недоволни от гаранционното обслужване.
Посъветвайте ме как да процедирам за напред, ако утре сушилнята отново не работи. Не е ли редно да я сменят вече с нова?

Точно тази съм си харесала. След проблемите ви се чудя да не сменя модела.
Пиши дали сега всичко е наред.

# 1 362
  • Мнения: 45
Надявам се утре да ни я донесат, за да я пробвам отново Simple Smile
Аз лично не бих си купила повече нищо на Електролукс, след като не мога да разчитам на гаранционния им сервиз. Дано са я поправили и да не ми се налага повече да се занимавам с тях Praynig

# 1 363
  • Къде ли не
  • Мнения: 692
Renni79, и на мен ми изглеждат еднакви, но на едната пише, че е инверторна, а на другата - не. А и тази голяма разлика в цената... Ще трябва да я видя и да поискам инфо в магазина, макар, че като знам какви “специалисти“ са, не се надявам да знаят.
А като чета за сервиза на Електролукс, ме хваща страх, защото все пак техниката понякога дава дефекти в първата, втората седмица, и според мен най - правилно е да бъде сменена, не да се ремонтира от мързеливи и неразбиращи техници.

# 1 364
  • Мнения: X
Имам възможност да взеема тази сушилня на по-ниска цена. 950 лева. Заслужава ли си или въобще да бягам от тази марка
http://www.technomarket.bg/products/09143065/whirlpool-hscx-80420

Общи условия

Активация на акаунт